Сайт міста Люботин » Головна » Виконання завдань міської «Програми розвитку фізичної культури та спорту на 2007-2011 роки у м. Люботині» за 2009 рік.

 Виконання завдань міської «Програми розвитку фізичної культури та спорту на 2007-2011 роки у м. Люботині» за 2009 рік.
Автор: Lubotin   Додано:17 березня 2010   Переглядів:1190   Категорія - [Головна, Спорт]
 
 (голосів: 1)

У м. Люботин здійснюється робота щодо забезпечення виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2006 р. № 1594 «Про затвердження Державної програми розвитку фізичної культури та спорту на 2007 – 2011 рр.» , рішення ХІІ сесії обласної ради V скликання від 3 квітня 2007 року № 203-V «Про затвердження комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Харківської обл. на 2007 – 2011 рр.», міської «Програми розвитку фізичної культури та спорту в м. Люботині на 2007-2011 рр.» прийнятої на ХІХ сесії V скликання Люботинської міської ради за № 352 від 06 липня 2007 року.

 

І. Фізичне виховання і фізкультурно-оздоровча робота

серед учнівської молоді.

 

В місті щорічно проводиться міська спартакіада серед учнівської молоді „Спорт – протягом життя” по 7 видам спорту в яких приймає участь 7 загальноосвітніх шкіл міста. Під патронатом Люботинського міського голови Татуня Л.Г. у 2009 році проводилася Третя міська Спартакіада з олімпійських видів спорту (6 видів) серед учнівської молоді.

В закладах освіти створені спортивні клуби та поширюється рух „Кожному закладу освіти – свого чемпіона.” В кожному учбовому закладі були створені і працюють комісії по прийняттю державних тестів, а змагання були включені в календарі спортивно-масових заходів серед учнівської молоді.

В місті під керівництвом міського штабу проводяться міські змагання на призи Клубу „Шкіряний м’яч”, президентом якого є депутат міської ради Лазуренко Л.І.

Серед учнівської молоді відновлені та проводяться такі змагання, як „Веселі старти”, „Старти надій”, „Ну-мо хлопці !”.

Уроки фізичного виховання відвідують 2142 чоловік. У 2008-2009 навчальних роках третім уроком фізичної культури охоплено 1170 учнів, що складає 55% від загальної кількості.

У місті діє спортивна школа: ДЮСШ міста. За звітний період не допущено скорочення ставок тренерсько-викладацьких кадрів. Заняття в ДЮСШ проводяться безкоштовно. Міська ДЮСШ забезпечена необхідним спортінвентарем та спорт формою завдяки коштам, які виділяються міським бюджетом на галузь „Фізкультура і спорт”, а також завдяки спонсорській допомозі Благодійного фонду «Люботинський» та депутата Люботинської міської ради Лазуренко Л.І.

В школі працює 7 спортивних відділень: футбол, волейбол, баскетбол, л/атлетика в/атлетика, бокс і спортивні танці. Учні спортивних відділень займаються на базах спортзалів гімназії №1, ЗОШ №2,3,4,5,6, Караван, ЛПЛЗТ, Харківський центр профосвіти та на міському стадіоні „Олімпієць”. Тренування в спорт школі проводять 13 тренерів-викладачів, з яких 2 майстра спорту 5 мають вищу спеціальну освіту, 4 тренера викладача мають ІІ тренерську категорію, один І тренерську категорію.

Загалом в міській ДЮСШ займається 236 учнів. Головним завданням ДЮСШ являється виконання національної комплексної програми «Фізичне виховання - здоров’я нації» через зміцнення здоров’я дітей засобами фізичної культури та спорту, розвиток їх здібностей в обраному виді спорту, шлях до здорового способу життя, популяризація і розвиток видів спорту. Ці завдання дуже важливі і відповідальні, тому що як свідчить медична статистика тільки 10% учнів початкових класів здорові. Фізична культура та спорт відволікають учнівську молодь від шкідливих звичок. Загалом спортивні досягнення це імідж того чи іншого регіону.

Для підвищення ігрової спортивної майстерності та накопичення змагального досвіду різного рівня між міською ДЮСШ та ДЮСШ „Локомотив” (Харків), ДЮСШ Пісочин укладені угоди про спільну діяльність.

 

ІІ. Фізкультурно-оздоровча робота у виробничій та

соціально - побутовій сфері.

 

Щорічно комітетом з питань фізичної культури та спорту розроблялись календарі спортивно-масових заходів. В місті 3700 працюючого населення з яких 888 чоловік охоплено всіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи, що складає 24%. У порівнянні з 1999 роком цей показник збільшився на 650 чоловік, що свідчить про активізацію роботи з працюючим населенням. В місті створені і працюють міські федерації футболу -1998р., волейболу 2005р., баскетболу -2009р., шахово – шашковий клуб – 2009р.

Міський комітет з питань фізичної культури та спорту сумісно з федераціями проводить міські змагання по таким видам спорту: футбол, міні-футбол, волейбол, пляжний волейбол, баскетбол, шахи, шашки, гирі. Щорічно проводяться спортивні свята: День Перемоги, День молоді, День незалежності України, День міста, День фізичної культури та спорту.

Змагання обов’язково обслуговують працівники Люботинської міської лікарні, а при проведенні обласних змагань правопорядок в належному стані підтримує наряд міського відділу міліції.

В місті діє: 6 футбольних, 6 волейбольних і 4 баскетбольних команд, які постійно приймають участь в змаганнях.

Крім цього за місцем проживання на громадських засадах працює 6 тренерів-інструкторів. В місті налічується незначна кількість інвалідів але і з ними проводиться певна робота, для цього безкоштовно надаються спортивні майданчики міського стадіону „Олімпієць”.

Команда Люботинського товариства інвалідів «Вікторія» 26-28.08.2009р. прийняла участь у ІІІ Спартакіаді рекреаційних видів спорту інвалідів м. Харкова та Харківської області. В змаганнях приймали участь 5 представників нашого товариства, які проявив мужність виступали у всіх видах спортивної програми. За підсумками змагань спортсмени товариства зайняли такі місця, а саме:

- інвалід ІІ групи Наталія Семич: 1 місце по гирьовому спорту;

2 місце з метання м’яча;

2 місце з шахів;

3 місце з бігу.

- інвалід ІІ групи Сергій Калініченко: 2 місце з гирьового спорту.

- інвалід ІІ групи Валерій Прісницький,

- інвалід ІІІ групи Олена Дорошко,

- інвалід дитинства Яна Воліченко – 1 місце в командній естафеті.

Постійно приймає участь в обласних, республіканських та міжнародних змаганнях з бігу спортсмен-інвалід Яна Воліченко та Назарій Шевченко з армспорту.

 

ІІІ. Фізична підготовка правоохоронних органів та інших

військових формувань.

 

Щорічно до Дня працівників правоохоронних органів проводиться міська Спартакіада по 7 видам спорту в якій приймають участь команди міського відділу міліції, залізничної міліції та пожежної частини. В цьому році переможцем стала команда міського відділу міліції, ІІ місце – команда залізничної міліції, ІІІ місце – пожежна частина. Також ці організації приймають участь в міських змаганнях та обласних Спартакіадах.

 

ІV. Підготовка спортивного резерву.

 

Здійснюються необхідні заходи щодо підготовки провідних спортсменів та команд для успішного їх виступу на змаганнях різного рівня. У 2009 році Віктор Бабенко, найтитулованіший спортсмен міста, вже вкотре став рекордсменом і чемпіоном України, володарем Кубка України, володарем Кубка Євразії та чемпіоном світу з пауерліфтингу (Росія, Ростов – на Дону). Москвітін Юлій в 2009р. став володарем Кубка України (Вінниця) срібним призером першості України, чемпіоном та бронзовим призером чемпіонату світу (Уельва, Іспанія) з кікбоксінгу.

Для успішного виступу в змаганнях різного рангу для збірних команд та спортсменів проводяться навчально-тренувальні збори.

Матеріальну допомогу від Благодійного фонду «Люботинський» та спонсорів отримували МСМК Віктор Бабенко, КМС Ю. Москвітін, міськспорткомітет (вступні внески в Федерацію футболу Харківській обл.).

Також міський комітет з питань фізкультури та спорту всебічно підтримує виступи збірних команд ДЮСШ в обласних змаганнях з футболу, волейболу, баскетболу, легкої атлетики важкої атлетики / проїзд, харчування, внески, спорт. форма, спортінвентар/.

 

V. Матеріально - спортивна база і фінансове забезпечення.

 

У 2009 році спортивна база у м. Люботині налічує 44 об’єкти із яких 31 знаходяться в комунальній, 4 в державній і 9 в приватній власності.

За підтримки депутата Харківської міськради Нечипоренко О. С. Караванського спиртзаводу, приватної фірми «Терекон ВС-4» проведена реконструкція футбольного поля міського стадіону «Олімпієць» та розпочата реконструкція глядацької трибуни та ремонт роздягальні стадіону.

В 2009 році спортивна громада м. Люботина вшосте поспіль стала переможцем Спартакіади з видів спорту серед районів і міст Харківської обл.

На базі спортзалу ліцею Залізничного Транспорту у 2009р. проводились обласні змагання з волейболу баскетболу шахів та шашок серед чоловіків та жінок, які проходили на високому організаційному рівні.

 

VІ. Кадрове забезпечення.

 

В місті працює 23 штатних працівників із них 8, що закінчили вищі навчальні заклади що становить 35% ( фізичне виховання і спорт) ІІІ – ІV рівнів акредитації. В місті працює 13 тренерів-викладачів з яких 5 штатні, що становить 38%, 2 інструктори-методиста в міських тренажерних залах. Позитивна робота ведеться з підготовки фізкультурних кадрів у вузах міста Харкова.

 

VІІ. Пропаганда фізичної культури та спорту.

 

Постійно через міську газету – „Люботинський вісник” інформуємо населення про проведення змагань, про результати виступів наших команд, спортсменів на змаганнях різного рівня.

Щорічно на міському стадіоні „Олімпієць” проводиться міське спортивне свято „День фізкультури і спорту” на якому підводяться підсумки Спартакіади серед школярів, нагороджуються кращі працівники – вчителі фізкультури, тренери - викладачі ДЮСШ, спортсмени, ветерани спорту.

В січні місяці вже традиційно проводиться зустріч Люботинського міського голови з фізкультурно – спортивним активом міста. На якому підводяться підсумки спортивного року, відмічаються і нагороджуються кращі спортсмени і спортивні команди міста, тренери і фахівці спортивної галузі, ветерани спорту.

З метою пропаганди фізичної культури і спорту організовувались виступи провідних спортсменів, тренерів, ветеранів спорту, фахівців фізичної культури в школах, ліцеї, ДЮСШ.

Наряду з позитивними зрушеннями та досягненнями є і проблеми, які суттєво впливають на розвиток фізичної культури і спорту. Це дуже слабка матеріальна база. Міський стадіон знаходиться на реконструкції, але відсутній міський спортивний зал, де б змогли займатися улюбленим видом спорту, як діти так і дорослі, та проводити міські і обласні змагання по різним видам спорту.

 

 

 

 

Голова комітету О.Г.Яловенко

    Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.