Веб-портал міста Люботин » Головна » «Гаряча лінія» : декларування доходів

 «Гаряча лінія» : декларування доходів
Автор: Lubotin   Додано:19 березня 2010   Переглядів:1260   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 2)

У ході проведення «гарячої лінії», начальник управління оподаткування фізичних осіб Харківської об’єднаної державної податкової інспекції – Солодовник Алла Вікторівна, відповіла на запитання респондентів щодо декларування доходів, отриманих протягом 2009 року.

У яких випадках платник податку не повинен декларувати інвестиційний прибуток незалежно від його суми?

Якщо платник податку протягом 2009 року здійснював операції з інвестиційними активами з використанням послуг професійного торговця цінними паперами, уклавши з таким торговцем договір щодо виконання ним функцій податкового агента, то його обов’язок щодо подання річної декларації вважається виконаним, тобто він звільняється від подання декларації.

Чи мають право обидва батьки одночасно скористатися правом на податковий кредит на навчання дитини (іншого члена сім’ї першого ступеня споріднення)?

Частиною “а” пп. 5.3.3 п. 5.3 ст. 5 Закону України від 22.05.03 № 889-IV “Про податок з доходів фізичних осіб” (зі змінами та доповненнями) чітко визначено, що при навчанні платника податку або його члена сім’ї першого ступеня споріднення витрати, понесені у зв’язку із оплатою навчання, можуть бути включені до податкового кредиту одного з таких членів за їх вибором. Зазначений вибір вважається здійсненим, якщо платник податку подає податкову декларацію, у якій визначається сума таких витрат.

 

Тому, з метою запобігання виникненню порушень даної норми закону, доцільно рекомендувати платникам податку, які звертаються за одержанням податкового кредиту на навчання своїх дітей (членів сім’ї першого ступеня спорідення), зазначити (підтверджувати) у деклараціях, що другий з батьків не користується правом на податковий кредит на таке навчання.

Чи може отримати податковий іпотечний кредит фізична особа, яка не зареєстрована (не прописана) за місцем предмета іпотеки?

Відповідно до п. 10.1 ст. 10 Закону України від 22.05. 03 № 889-IV “Про податок з доходів фізичних осіб” (зі змінами та доповненнями) право платника на податковий кредит виникає у разі, якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи придбавається житловий будинок (квартира, кімната), визначений таким платником податку як основне місце його проживання.

 

Згідно з роз’ясненнями, викладеними у листі ДПА України “Щодо оподаткування доходів фізичних осіб” від 12.02.07 № 06-10/10-138, таке визначення здійснюється платником податку самостійно шляхом реєстрації (внесення відомостей до паспортного документа такого платника податку) об’єкта житлової іпотеки за його місцем проживання відповідно до норм Закону “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” від 11.12.03 № 1382-IV.