Веб-портал міста Люботин » Головна » Про підстави для проведення зустрічних перевірок

 Про підстави для проведення зустрічних перевірок
Автор: Lubotin   Додано:8 квітня 2010   Переглядів:2229   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

КРВ в Харківському районі інформує:

 

Про підстави для проведення зустрічних перевірок у непідконтрольних органам Державної контрольно - ревізійної
служби суб'єктів підприємницької діяльності.

 

З огляду на значну кількість питань, що виникають при проведенні зустрічних перевірок, КРВ в Харківському районі надає роз'яснення щодо підстав для проведення таких перевірок у непідконтрольних органам ДКРС суб'єктів підприємницької діяльності.

Право органів ДКРС на проведення зустрічних перевірок регламентовано такими нормативними актами:

- Указом Президента України від 28.11.2000р.Ш265/2000 та затвердженим ним Положенням

про Головне контрольно-ревізійне управління України;

- Інструкцією про порядок проведення ревізій і перевірок органами державної контрольно -

ревізійної служби в Україні від 03.10.97 р.Ш21 зі змінами і доповненнями, внесеними згідно з

наказом ГоловКРУ від 23.08.2002р.И 172.

- Інструкцією про організацію проведення ревізій і перевірок органами ДКРС в Україні за

зверненнями правоохоронних органів від 26.11.99р.Ш 07 '

Загальною підставою для проведення зустрічних перевірок у суб'єктів підприємницької діяльності є факт здійснення ними операцій та розрахунків з суб'єктом, що ревізується або перевіряється. Проведенню зустрічних перевірок у непідконтрольних органам ДКРС суб'єктів підприємницької діяльності повинно передувати направлення керівнику суб'єкта підприємницької діяльності письмового запиту з переліком питань, на які необхідно отримати відповідь. У разі ненадання відповіді суб'єктом підприємницької діяльності на запит органів ДКРС або надання її у неповному обсязі підставою для проведення зустрічної перевірки буде пункт "д"ст.З Указу від 23.07.98р.1М 817/98 "Про деякі заходи з регулювання підприємницької діяльності", яким передбачено право контролюючих органів здійснювати позапланову перевірку суб'єкта підприємницької діяльності, якщо ним не надано відповідь протягом трьох робочих днів з дня отримання запиту .

 

Аналогічний підхід застосовується при організації зустрічних перевірок за межами регіону.У разі неотримання відповіді або отримання її в неповному обсязі керівник КРУ відповідного регіону звертається з письмовим зверненням до керівника КРУ в регіоні, де знаходиться суб'єкт підприємницької діяльності, з обґрунтуванням потреби здійснення перевірки і переліком питань, на які необхідно отримати відповідь, та копією попереднього запиту, на який суб'єкт підприємницької діяльності не надав відповідь. Підставою для проведення зустрічної перевірки у такому разі буде звернення підрозділу органу ДКРС та пункт "д" ст.З Указу N 817/98.

Підставою для проведення зустрічної перевірки у суб'єкта підприємницької діяльності за фактами порушень, установленими в ході ревізії ,що проводиться за зверненням правоохоронних органів, буде постанова прокурора, слідчого або особи, яка проводить дізнання.

 

Зустрічні перевірки за межами регіону, в якому за зверненням правоохоронного органу проводиться основна ревізія чи перевірка, здійснюють КРУ того регіону, в якому знаходиться суб'єкт підприємницької діяльності, на підставі постанови про призначення зустрічної перевірки, винесеної правоохоронним органом.

Отже зустрічна перевірка це метод документального підтвердження на прохання контрольного чи правоохоронного органу на підприємстві, в установі чи організації, які мали договірні взаємовідносини з суб'єктом контролю, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку суб'єкта контролю.

 

Начальник КРВ в Харківському районі

І.В.Хименко