Веб-портал міста Люботин » Головна » Африканська чума свиней!!! Будьте пильні!

 Африканська чума свиней!!! Будьте пильні!
Автор: Chekardina   Додано:30 січня 2017   Переглядів:786   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 1)

Африканська чума свиней!!! Будьте пильні!

 

Управління Держпродспоживслужби в м. Люботині повідомляє, що у зв’язку з загостренням епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней територія Харківської області була визначена неблагополучною по африканській чумі свиней 30.08.2016 в результаті реєстрації спалаху на знайдених в лісосмузі двох трупах домашніх свиней.

Африканська чума свиней це  висококонтагіозна вірусна хвороба, яка перебігає блискавично, гостро, підгостро, безсимптомно й характеризується гарячкою, цианозом шкіри, геморогічним діатезом внутрішніх органів, дистрофічними і некротичними змінами в різних органах і високою летальністью.

З початку 2017 року в  Харківській області зареєстровано 3 випадки захворювання африканської чуми свиней. Враховуючи складну епізоотичну ситуацію щодо африканської чуми свиней та швидкість розповсюдження збудника територією України та з  метою недопущення АЧС на територію міста Люботин власникам свиней необхідно утримувати тварин в «закритому режимі»: не використовувати в корм свиням відходів тваринницької  та харчової продукції без їх термічної обробки.

Спеціалістами  Люботинської міської  державної лікарні  ветеринарної медицини  проводяться профілактичні заходи по недопущенню африканської чуми свиней серед домашніх тварин  методом   щеплення домашніх тварин проти КЧС та облік свинопоголів’я подвірно.

З метою прийняття невідкладних дій щодо профілактики недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на території Харківської області звертаємося з проханням терміново інформувати Управління Держпродспоживслужби в місті Люботині (741-08-97) щодо випадків виявлення загиблих, ослаблених або таких, стосовно яких існує підозра на захворювання, свиней.

 

 

 

Головний спеціаліст УДПСС в м. Люботині 

                               Вішинська О.В.