Веб-портал міста Люботин » Головна » Обговорення медичної реформи у місті Люботині

 Обговорення медичної реформи у місті Люботині
Автор: Chekardina   Додано:10 лютого 2017   Переглядів:591   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Обговорення медичної реформи у місті Люботині

 

У залі Люботинського професійного ліцею залізничного транспорту відбулася зустріч мешканців міста із Почесним громадянином м. Люботина, директором інституту загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т. Зайцева Національної Академії медичних наук України, професором Бойком В.В., представником Харківської обласної державної адміністрації Галацаном О.В., депутатом Харківської обласної ради Мілютіною В.В.

Темою зустрічі було обговорення реформування медичної галузі у державі та місце Люботина у цій системі  реформування.

Міський голова Л.І. Лазуренко, звертаючись до присутніх, відзначив, що питання реформування медицини цікавить громадян міста і останнім часом ця тема для них стала головною. Він звернув увагу на те, що має місце неправильне розуміння питання реформи медичної галузі, в тому числі розповсюдження неправдивої інформації про наміри місцевої та обласної влади скоротити медичні заклади у нашому місті,  що в свою чергу викликає певне напруження серед громади.

Дійсно, міська влада здійснює кроки для реформування лікувальних закладів міста. Але метою такого реформування є не скорочення або ліквідація лікарень, а навпаки створення такої лікувальної структури, яка б повністю відповідала інтересам громадян, була б доступною та зручною.

Для цього у минулому році систематично виділялися кошти із міського та обласного бюджетів на покращення матеріально-технічної бази медичних закладів. Зараз розпочався ремонт дитячої консультації у КЗ «Люботинська міська лікарня» (колишня Відділкова лікарня ст. Люботин), на який із міського бюджету виділено 1 485 000 грн. Тут буде створюватися педіатричне відділення, тому сьогодні про закриття лікарень не може навіть йти мова.

Директор інституту загальної та невідкладної хірургії Валерій Володимирович Бойко наголосив, що необхідно реформувати медичну галузь, але при формуванні госпітальних округів необхідно враховувати питання територіального розміщення лікарень інтенсивного лікування, транспортної розв’язки та своєчасної доставки пацієнтів до медичного закладу. У місті Люботин необхідне повноцінне медичне обслуговування, хірургічна та реанімаційна допомога. Керівництво міста та медична громадськість повинні докласти максимум зусиль, щоб усі мешканці могли отримати якісну медичну допомогу і щоб не було скорочення медичних кадрів.

Депутат обласної ради, член Харківської групи по впровадженню медичної реформи Мілютіна В.В. відзначила, що питання реформування медичної галузі виникли тому, що у суспільстві до 80% населення незадоволені станом медичного обслуговування, і є очікування, що після реформи якість медичного обслуговування зміниться. У центрі уваги цієї реформи – людина та її здоров’я. Основними принципами реформування мають стати: кошти «йдуть за пацієнтом»; вільний вибір лікаря; доступність медичної допомоги; висока кваліфікація медичної допомоги.

Щодо формування госпітальних округів, то їх чорновий варіант  виник ще у 2013-2014 р. р., він  не є остаточним, це було попереднє поділення округів, і тому надалі будуть внесені зміни з урахуванням побажань громадян та медичних спеціалістів. На даний момент не йде мова про закриття лікарень, а навпаки  у м. Люботині є ресурси і кадри для лікарні інтенсивного лікування.

Представник Харківської обласної державної адміністрації О.В. Галацан пояснив, що схему госпітальних округів, яку Головне управління охорони здоров’я ХОДА направило до Міністерства охорони здоров’я, необхідно переглянути, бо вона не враховує, як думку громадян, так і проблеми, пов’язані з транспортною логістикою.

Олександр Вікторович повідомив, що на нараді за участі голови Харківської обласної державної адміністрації Ю.О. Світличної зі спеціалістами, було відзначено, що лікарні з усіма профілями, які існують у м. Люботині, повинні зберегтися, та є необхідність створення лікарні інтенсивного лікування першого рівня. Також було зазначено, що фінансування лікарень покладається на місцеві бюджети, але у рамках реалізації обласної Програми «Здоров’я Слобожанщини» буде здійснюватися додаткове фінансування лікарень інтенсивного лікування в усіх населених пунктах Харківської області.

Виступаючий повідомив, що Юлія Світлична найближчим часом планує провести зустріч із Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом та в.о. Міністра охорони здоров’я Уляною Супрун, де буде відстоювати інтереси громадян Харківської області, у тому числі і громадян міста Люботин. Насамперед буде розглядатися питання щодо фінансування медичної субвенції, яка повинна надходити у повному обсязі до місцевих бюджетів.

За результатами проведеного обговорення громадяни міста підтримали пропозицію щодо створення у нашому місті лікарні інтенсивного лікування.

Підсумовуючи обговорення, міський голова Л.І. Лазуренко підкреслив, що на базі колишньої Відділкової лікарні місто отримає доступний та сучасний медичний центр. У влади міста є повне розуміння того, що покращення матеріальної бази соціальних установ та закладів є першочерговим завданням.

 У 2016 році місту вдалося із обласного бюджету залучити додатково кошти на суму більше 8 млн. грн. У цьому році також на ремонт лікарень виділяється сума біля  3, 5 млн. грн.

У міської ради є повне розуміння важливості  проблеми, яка сьогодні стала предметом обговорення, і ми переконані, що за допомогою громади, її активної позиції, ми разом знайдемо шляхи їх вирішення, і громадяни Люботина обов’язково матимуть якісне та доступне медичне обслуговування, - наголосив Л. І. Лазуренко.

Обговорення медичної реформи у місті Люботині

 

Обговорення медичної реформи у місті Люботині

    Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.