Веб-портал міста Люботин » Головна » ЧИСТА ВОДА - ЗДОРОВЕ ЖИТТЯ!

 ЧИСТА ВОДА - ЗДОРОВЕ ЖИТТЯ!
Автор: Lubotin   Додано:19 квітня 2010   Переглядів:1476   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Проблема забезпечення населення доброякісною питною водою як у нашій країні ,так і в більшості країн світу потребує невідкладного вирішення.

За даними ВООЗ внесок різних факторів навколишнього середовища у формуванні здоров”я становить 25-35%,при цьому від недоброякісної питної води, продуктів харчування щорічно у світі страждає кожний десятий мешканець земної кулі.

Всесвітня Організація Охорони Здоров”я та Організація об”єднаних Націй відмічають, що за останні 10-15 років якість води в наземних і підземних джерелах питного водопостачання стуттєво погіршилась,різко зріс рівень її забруднення.Особливо гостро проблема безпеки питної води стоїть там,де більшість водопровідних станцій використовує воду з високим рівнем хімічного та бактеріологічного забруднення, в той час водоочисні споруди працюють за традиційною схемою – із застосуванням солей алюмінію як коагулянту та знезараженням води хлором при використанні як джерела водопостачання поверхневих водойм.Широкому розповсюдженню хлору в технологіях водопідготовки сприяла його ефективність та властивість протягом тривалого часу консервувати вже очищену воду. Але цей реагент номер один має вагомі недоліки, головний із яких – висока токсичність та сполук, що містять хлор.

Доведено, що забруднена хлорорганічними сполуками питна вода провокує до 75% хвороб людини, серед них пневмонія, гастрит, хвороби печінки, сечового міхура, прямої кишки, онкологічні захворювання,різноманітні алергічні реакції, Крім цього хлор знешкоджує не всі мікроорганізми, які знаходяться у питній воді: він впливає на вегетативні форми бактерій, не завдаваючи шкоди спорам.Хлор не дуже активний по відношенню до вірусів ,не завдає шкоди цистам простіших, в зв”язку з цим існує постійна загроза виникнення захворювань, які пов”язані з наявністю цих мікроорганізмів в питній воді, знезараження якої здійснюється хлором.

Дані лабораторного контролю за останні 10 років свідчать про наявність тенденції до погіршення якості питної води.

Ситуація, яка склалася з забезпечення населення питною водою, сприяє розвитку різноманітних видів альтернативного водопостачання (доставка високоякісної води, яка відповідає вимогам нормативних документів, в автоцистернах, ПЕТ ємностях та ін.).Технологчні умови виробництва такої води,а також готова продукція, виробництво якої здійснюється у відповідності з вимогами ТУ (технічних умов),проходять санітарно-епідеміологічну експертизу, мають відповідний висновок встановленої форми (перелік підприємств,найменування торгової марки, номер та дата отримання висновку наведені в додатку №1).Системи водопідготовки на цих підприємствах мають різні методи фізико-хімічної водопідготовки, які застосовуються в залежності від якості води у джерелі водопостачання. Як обов”язковий елемент водопідготовки в цих системах використовується знезараження з використанням УФ опромінювання. Цей метод знезараження позбавлений всіх побічних ефектів,які властиві хлоруванню.

Питна вода з альтернативних джерел водопостачання повинна відповідати – по санітарно-мікробіологічним і фізико-хімічним показникам якості – вимогам ТУ, які мають висновок санітарно-епідеміологічної експертизи, однак жоден із показників якості не повинен бути нижче нормативних вимог до якості води централізованого господарсько-питного водопостачання в Україні, тобто відповідати вимогам СанПіН №383 від 23.12.96р. „Вода питна.Гігієнічні вимоги до якості води централізованого господарсько-питного водопостачання”.

З метою попередження можливого несприятливого впливу на якість води усі конструктивні та використані в процесі забору,транспортування,додаткової обробки, доставки, розфасовки питної води матеріали,які контактують з питною водою, а також усі використані реагенти (вітчизняні,імпортні)повинні бути дозволені МОЗ України для застосування в практиці господарсько-питного водопостачання і мати відповідний висновок санітарно-епідеміологічної експертизи на вітчизняну (імпортну) продукцію.При експлуатації залишковий вміст (концентрація) хімічних сполук в питній воді не повинні перевищувати встановлених нормативів.

У зв”язку з вищевикладеним, для забезпечення питних потреб населенню, рекомендується використовувати питну воду з альтернативних джерел водопостачання, на виробництво якої є висновок санітарно-епідеміологічної експертизи та її використання дозволено для питних цілей. Необхідно відмітити, що для споживання доцільно використовувати негазовану питну воду.


 

Санітарний лікар Н.Я.Паляничка