Веб-портал міста Люботин » Головна » Мітинг-реквієм, присвячений 24-ій річниці Чорнобильської катастрофи

 Мітинг-реквієм, присвячений 24-ій річниці Чорнобильської катастрофи
Автор: Lubotin   Додано:27 квітня 2010   Переглядів:2045   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 2)

Чорнобиль... Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років,
все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи.
А  26 квітня назавжди залишиться у пам’яті українського народу як день чорнобильського лиха,
болю, суму, перестороги, і забути його чи викреслити із пам’яті нації – неможливо.

 

 

Мітинг-реквієм, присвячений 24-ій річниці Чорнобильської катастрофи

 

26 квітня у м. Люботин об 11-00 у центральному міському парку відбувся мітинг-реквієм, присвячений Чорнобильській катастрофі.

Біля пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи зібралися учасники ліквідації Чорнобильської катастрофи, почесні гості, мешканці міста, учні шкіл. Мітингу почався стоном сирени, у пам’ять про загиблих та померлих ліквідаторів катастрофи на ЧАЕС.

 

На мітингу виступили: Люботинський міський голова Татунь Леонід Григорович, який відзначив наступне: «…З перших днів аварії на Чорнобильській АЕС ряд організацій і підприємств міста Люботина направили представників своїх трудових колективів на боротьбу з атомним лихом.

Люботинцям-ліквідаторам довелося займатися евакуацією постраждалих із зони лиха, проводити дезактивацію доріг, споруд, приміщень на території станції, знищувати уражені радіацією ліси, здійснювати охорону зони, стежити за правопорядком. Посильну допомогу до ліквідації наслідків аварії внесли залізничники, медики, водії, військові. Всі вони не щадили свого здоров'я, життя, щоб захистити мир від страшної техногенної катастрофи. Зараз в Люботині проживає близько 130 ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Від нинішнього і майбутніх поколінь ми низько схиляємо голови перед ними за те, що вони зробили в пам'ятні дні 1986 року.

За час, який віддаляє нас від того квітня, вже пішло з життя 37 наших земляків з числа пострадавших унаслідок Чорнобильської катастрофи. Низько схиляємо голови перед пам'яттю тих, хто передчасно пішов з життя. Ми свято шануємо їх подвиг, і хай жодне покоління нашої миролюбної країни ніколи не дізнається таких трагічних аварій.». До присутніх звернувся також голова Люботинської організації Союзу «Чорнобиль України» Глущенко Микола Володимирович.

 

 

Мітинг-реквієм, присвячений 24-ій річниці Чорнобильської катастрофи

 

Люботинці-ліквідатори катастрофи на ЧАЕС

 

Присутні вшанували пам’ять всіх, хто загинув в наслідок Чорнобильської катастрофи, хвилиною мовчання, після чого пролунав урочистий салют.

До пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи чорнобильці, почесні гості, мешканці міста поклали квіти, від організацій міста – кошики квітів.

 

Подій могло не буть тієї ночі,

А скільки сили віддано й життів.

За те, що хтось у чомусь поспішив.

Чорнобиль – тільки лиш маленька віха

Загрозливої для людей біди.

Він є відлунням ядерного віку,

Й, можливо, в нім майбутнього сліди…