Веб-портал міста Люботин » Головна » ДАІ проводить операцію ”Ремені безпеки – шанс на життя!”

 ДАІ проводить операцію ”Ремені безпеки – шанс на життя!”
Автор: Lubotin   Додано:30 квітня 2010   Переглядів:1479   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 1)

ВДАІ м. Люботин та АТІ ГУМВСУ в Харківській області інформує:

 

ДАІ проводить операцію ”Ремені безпеки – шанс на життя!”

 

Використання ременів безпеки є одним з найбільш ефективних заходів у безпеці дорожнього руху, який рятує більше життів, ніж будь-яке інше втручання. Недостатнє або неправильне використання ременів безпеки або інших утримуючих засобів (дитячі крісла та спеціальні подушки для дітей) є фактором ризику смертельних наслідків та пошкоджень при аваріях.

Серед багатьох автомобілістів існує думка, що ремені безпеки у салоні автомобіля потрібні не більше, ніж елемент декорації. Таке несерйозне ставлення водіїв до цієї проблеми можна пояснити їх нерозумінням необхідності використання ременів безпеки під час керування автомобілем. Як свідчить аналіз дорожньо-транспортних подій, що проводився в багатьох країнах світу, вірогідність смертельного наслідку для водіїв, які користуються такими засобами безпеки, ризик загинути під час лобового удару зменшується в 2,11 рази, а для пасажирів – в 3,1 від загальної кількості ДТП. Аналогічні дані й щодо отримання водіями та пасажирами тяжких ушкоджень. Для тих, хто користується ременями безпеки, ризик загинути під час лобового удару зменшується в 2,3 рази, і в 5 разів – при перекиданні автомобіля. У багатьох випадках вони дозволяють водію не втратити контроль над авто, допомагають уникнути дорожньо-транспортної події або, принаймні, пом’якшити її наслідки.

 

Невикористання ременів безпеки є одним з основних супроводжуючих факторів у смертельних випадках на дорогах. При цьому, належне використання ременів безпеки знижує ризик смертей на дорогах приблизно на 60 %.

З метою попередження травмувань учасників дорожнього руху в автопригодах, зниження тяжкості наслідків ДТП, у період з 24 по 30 квітня цього року на території України проводяться профілактичні заходи під умовною назвою ”Ремені безпеки – шанс на життя!”, спрямовані на формування у громадян відповідального ставлення до дотримання ПДР щодо обов’язкового користування засобами безпеки в транспортних засобах. Одночасно з роз’ясненнями, заходи реагування щодо порушення вимог Правил дорожнього руху щодо використання ременів безпеки будуть застосовуватися до усіх без винятку порушників.

Державтоінспекція Харківської області звертається до всіх учасників дорожнього руху: Пам’ятайте! Незначних порушень не буває! Зневага до вимог правил користування ременями безпеки призводить до тяжких наслідків. Державтоінспекцією в цьому напрямку будуть вживатися жорсткі заходи, спрямовані на збереження життя і здоров’я учасників дорожнього руху.

 


 

Начальник ВДАІ м. Люботин та АТІ

УМВСУ в Харківській області

майор міліції Ю.В. Плохой