Сайт міста Люботин » Головна » Обережно!!! Кишкові інфекції!!!

 Обережно!!! Кишкові інфекції!!!
Автор: Svetlana   Додано:5 липня 2017   Переглядів:95   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Обережно!!! Кишкові інфекції!!!  
Дизентерія!

 

  Інфекційне захворювання дизентерія не рідкість серед сучасної спільноти людей. Основне джерело зараження — харчові продукти і вода. Не рідко зараження відбувається через не дотримання правил особистої гігієни.

  Багато хто знає, щодизентерія — це хвороба брудних рук. Однак, як не дивно, цю інфекцію нерідко підхоплюють навіть ті люди, які ретельно дотримуються правил гігієни. Збудником дизентерії є паличка шигелла, тому недуга має другу назву — шигельоз. Ці бактерії досить стійкі в зовнішньому середовищі: протягом 5-14 днів можуть жити в стоячих водоймах, на харчових продуктах, посуді та інших предметах. В темних, вологих, прохолодних грунтах збудники дизентерії можуть протриматися до 3 місяців.

Шляхи зараження дизентерією:

Єдині шляхи зараження дизентерією — це ентеральні. Потрапляє в організм збудник тільки через рот. Яку пору року найбільше «воліє» дизентерія? Літньо-осінній період. Сама бактерія стійка до холоду, проте в цей час дачники збирають на своїх городах урожай і їдять плоди прямо з грядки. Крім того, в літню спеку людям доводиться більше пити. Багато беруть воду з свердловин, колодязів, джерел і так званих святих джерел. Хочу особливо відзначити: у святих джерелах шигели відчувають себе нітрохи не гірше, ніж в будь-яких інших. Також люди часто заражаються, ковтаючи воду під час купання в озерах і ставках.

Симптоми дизентерії:

Симптоми дизентерії можуть бути різними, але в основному це розлад шлунку і блювання. При пальпації відчувається спазмований (напружена і часто хвороблива) сигмовидна кишка. Стілець рідкий, убогий, з домішкою крові. Характерна ознака дизентерії — помилкові позиви в туалет. Вони з’являються з-за того, що бактерії дратують особливі рецептори в товстій кишці.

В кров самі шигели потрапити не можуть, однак вони виробляють токсини, які розносяться потоком крові до всіх органів. З – за цього при дизентерії іноді починають боліти суглоби й голова, загострюються супутні хронічні захворювання, в першу чергу недуги шлунково-кишкового тракту.

 

В.о начальника УДПСС в м. Люботині

Ільченко О.С.   Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.