Веб-портал міста Люботин » Головна » Всеукраїнський тиждень планування сім`ї

 Всеукраїнський тиждень планування сім`ї
Автор: Lubotin   Додано:13 травня 2010   Переглядів:1226   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 1)

10-16 травня проходить Всеукраїнський тиждень планування сім`ї та збереження репродуктивного здоров`я. Планування сім’ї – важливий етап у житті подружжя , який передбачає народження лише бажаних дітей. Планування сім’ї допомагає :

1) уникнути небажаної вагітності;

2) народити бажаних дітей;

3) регулювати інтервали між вагітностями;

4) вибирати час народження дитини в залежності від віку батьків та стану їхнього здоров’я;

5) визначити число дітей в сім’ї.

Існує багато чинників , які наносять непоправну шкоду репродуктивному здоров’ю. Одним з таких чинників є аборти, які впливають на перебіг наступних вагітностей та пологів. Впродовж останнього десятиріччя в Україні знизилась кількість абортів: у 1990 році 82 з 1000 жінок фертильного віку робили аборт, а у 2009 вже 15,5 з 1000 жінок

Проте штучний аборт традиційно залишається основним методом планування сім’ї.

Дослідження показали, що 84% випадків вагітностей серед жінок, молодших 20 років є незапланованими. Відсоток безпліддя серед жінок, які зробили аборт, при першій вагітності, в порівнянні з тими, які вже народили до аборту в 2 - 3 рази більший. І це пов’язан з післяабортними ускладненнями, які передбачити неможливо.Друге важливе питання, яке виникає саме собою, — це інфекції, що передаються статевим шляхом, і часто ведуть до безпліддя чи до невиношування вагітності, Основним питанням у плануванні сім’ї є контрацепція (методи, які запобігають вагітності).Існують такі види контрацепції:

• природні методи

• бар’єрні;

• гормонально-контрацептивні;

• внутрішньо-маткові засоби.

Природний метод планування сім’ї дозволяється і схвалюється різними релігійними конфесіями, але вимагає від жінки точності, уважності та розуміння свого організму і фізіологічних функцій.Такий метод контрацепції, хоч і не потребує фінансових затрат, проте підходить не кожному.Бар’єрні методи контрацепції — методи, які захищають не тільки від небажаної вагітності, але і від інфекцій, що передаються статевим шляхом. До них відносяться презервативи, вагінальні таблетки, креми, аерозолі.Гормональні контрацептиви крім того, що запобігають вагітності, мають лікувальний ефект при деяких гінекологічних захворюваннях, але мають ряд протипоказань. Внутрішньо-матковий засіб — це, так звана спіраль, яка вводиться в порожнину матки терміном на 3-5 років, запобігає вагітності, але не захищає від інфекцій, що передаються статевим шляхом. Беручи до уваги протипоказання чи можливі побічні дії і недоліки кожного з вищезгаданих методів, підбір відповідного засобу потрібно робити разом з лікарем, звівши до мінімуму небажані ефекти.