Веб-портал міста Люботин » Головна » Про ситуацію,що склалася у зв’язку з забрудненням ставків Певний та № 4

 Про ситуацію,що склалася у зв’язку з забрудненням ставків Певний та № 4
Автор: Lubotin   Додано:13 травня 2010   Переглядів:1437   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 1)

Близько 9.00 25.04.2010 року до чергового міськвиконкому надійшло повідомлення про замор риби на ставку Певний. Негайно того ж дня, починаючи з 10.00, було проведено обстеження даного ставка спільною комісією за участю представників відділу ЖКГ БУКВ міськвиконкому (начальника відділу ЖКГ БУКВ Кислого С.М. і головного спеціаліста з питань екології відділу ЖКГ БУКВ Федяй А.О.), управління ветеринарної медицини м. Люботина в особі начальника Михайличенко А.А. та Державної екологічної інспекції в Харківській області.

 

Під час обстеження виявлено, що в районі дамби ставка Певний вода має чорний колір, запах затхлий, на березі знайдено більше 50 шт. мертвих карасів. При подальшому обстеженні прилеглої до ставка території зафіксовано, що на земельній ділянці поблизу очисних споруд ТОВ «Караванський завод кормових дріжджів» на площі близько 300 м2 та по яру у напрямку ставка Певний мають місце розливи речовини невідомого походження. Для оцінки обстановки відібрані проби поверхневої води ставка та проби ґрунту для проведення аналізів.

 

У подальшому встановлено замор риби на ставку №4 (толстолоби в кількості понад 10 шт.).

26.04.2010 року надійшло повідомлення від мешканців про замор риби на ставку № 7 «Гиївський». Вказані ставки знаходяться в одному каскаді (ставок Певний у вершині).

26.04.2010 року Люботинською СЕС було проведено обстеження очисних споруд ТОВ «Караванський завод кормових дріжджів» з повторним відбором проб води та ґрунту та наданням припису по усуненню недоліків.

За результатами обстежень не виключається можливість забруднення території стічними водами з відстійників.

26.04.2010 року було проведено позачергове засідання міської КТЕБ та НС, на якому було заслухано питання «Про замор риби у ставку Певний». Рішення Комісії:

1. Начальнику ветеринарної медицини м. Люботина Михайличенко А.А. для недопущення потрапляння зараженої риби на ринки міста та виникнення епідемічної ситуації організувати збір мертвої риби з території ставків Певний та № 4.

2. Звернутися до Люботинського МВ ГУ МВС України в Харківській області щодо проведення розслідування даного порушення.

 

Остаточне вирішення питання буде проведено після отримання результатів аналізів,а це близько 10 днів.

 

 

Начальник відділу ЖКГ, будівництва та

управління комунальною власністю С.М.Кислий