DataLife Engine > Головна > Профілактика вакцинокерованих інфекцій

Профілактика вакцинокерованих інфекцій


30 січня 2020. Опублікував: Svetlana

Профілактика вакцинокерованих інфекцій

Відповідальне ставлення людей до свого здоров’я дозволить досягнути європейського рівня вакцинації в Україні. 

           Вакцинація –найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань.Імунна система реагує на введену вакцину,виробляючи імунітет проти інфекції і таким чином формує у вашої дитини захист проти хвороби. Щеплення – єдиний оберіг від небезпечних хвороб та реалізація права українських дітей на здорове життя.Вакцинація завжди надзвичайно актуальне питання, та особливо вона набуває значення, коли у наших сусідів виникають спалахи інфекційних хвороб. Інфекційні хвороби дуже небезпечні, можуть викликати ускладнення,інвалідність,деякі смерть. Вакцинація захищає вашу дитину від інфекцій,запобігає тяжкому перебігу хвороби й ускладненням –у випадку інфікування. Загартовування, добре харчування важливі для здоров’я дитини,але, на жаль,вони не захищають від інфекційних хвороб.Згідно з календарем профілактичних щеплень в Україні дитина отримує захист від наступних інфекцій:гепатиту  В,туберкульозу, дифтерії, кашлюка, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, краснухи і паротиту

В Україні вже 3 рік поспіль продовжується епідемічний підйом захворюваності  на кір. Головна причина затяжного епідемічного процесу- низьке охоплення профілактичними щепленнями дитячого населення проти кору в попередні роки.Більше 10 років у країні в середньому охоплювалося профілактичними щепленнями проти кору- менше 60% дітей.Відповідно, накопичилась значна кількість сприятливого до кору населення.

Для кору характерна періодичність у зростанні захворюваності і на сьогодні в Україні відзначаються певні ознаки наближення чергового епідемічного підйому кору. Єдиним захистом є підвищення рівня охоплення профілактичними щепленнями дитячого населення.

Нині в Україні є багато не вакцинованих дітей. Це пов’язано з різними причинами: відсутністю у минулі роки достатньої кількості вакцин, антивакцинальні кампанії, які змусили батьків сумніватися у якості препаратів – це ставить під загрозу життя і здоров’я майбутніх поколінь, адже зниження рівня охоплення населення профілактичними щепленнями, можевикликати епідемічні спалахи небезпечних інфекцій.

Наростання епідемічного процесу з кору спостерігається після попереднього спаду, що тривав з 2013 року. Перебіг епідемічного процесу в окремих регіонах супроводжувався спалахами та груповими захворюваннями.У 2019 році на кір захворіли 58 098 осіб, що в 1,8 рази більше у порівнянні з аналогічним періодом 2018року,20 осіб померли від ускладнень цього захворювання. Серед померлих ті, хто не мав щеплення взагалі або необхідної їх кількості.

Кір – це вакцинокерована інфекція, і щоб не хворіти, необхідно отримати щеплення. Зараз в Україні вже є достатня кількість вакцин проти кору, паротиту та краснухи.

Незважаючи на те, що в Україні у попередні роки реєструвалися поодинокі випадки захворювання на дифтерію, станом на 01.12.2019 р. зареєстровано 22 випадки дифтерії при достатньому рівні охоплення профілактичними щепленнями цих випадків не повинно було бути, оскільки дифтерія -вакцинокерована інфекція.

Під час епідемії в Ураїні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих. Захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли. Беручи до уваги низький відсоток охоплення профілактичними щепленнями , у т.ч. від дифтерії (серед дорослого населення також), ризик виникнення спалаху цієї хвороби залишається надвисоким.Ревакцинація дорослого населення вакциною АДП-м( проти дифтерії та правця) проводиться 1 раз на 10 років починаючи з 16 років.

Закликаємо батьків вакцинувати своїх дітей,та вакцинуватися самим, тим самим захищаючи їх і себе від цього захворювання.

 

З повагою

Адміністрація КНП «ЦПМСД» ЛМР ХО


Повернутися назад