DataLife Engine > Головна > Невиробничий травматизм за 2019 рік.

Невиробничий травматизм за 2019 рік.


7 лютого 2020. Опублікував: Svetlana

Невиробничий  травматизм за 2019 рік.

 

          На виробничий травматизм  припадає близько 20%, тобто кількісно різко переважає невиробничий травматизм.

     Невиробничий   травматизм буває  транспортний,  вуличний, побутовий  та дитячий. Внаслідок неадекватного сприйняття дітьми загрозливих чинників навколишнього середовища через незрілість їх ЦНС, а також відсутність життєвого досвіду та підвищену допитливість і рухливість, дитячий травматизм виділений в окрему групу.   Та причини невиробничого травматизму у дітей і дорослих однакові.

         В нашому місті загальна кількість нещасних випадків  за 2019 рік -  499,  за 2018 рік – 693, за  2017 рік – 473 випадки, (і надалі всі показники за рік).  Значну кількість випадків невиробничого травматизму становлять потерпілі внаслідок випадкового падіння, яких в 2019 р. -336,  в  2018 р. - 613 випадки, 2017 р. –393,  з них нещасних випадків з дітьми до 14 років відповідно: 2019р. – 46 випадків, 2018р.- 47 випадків,  2017 р. – 5 випадків.

            Найбільшу питому вагу в травматизмі має механічна травма, вона складає основу травматизму. У нашому місті за 2019 р.- 117 випадків,  за  2018 рік зафіксовано 51 випадок механічних травм , 2017 рік -  55 випадків.   Це пов'язано з механізацією на виробництві та в побуті, електрифікацією та газифікацією, значним розвитком автотранспорту, масовими заняттями спортом, збільшенням споживання населенням алкоголю, ліків, наркотичних та токсичних речовин тощо. 

     Внаслідок автомобільно-дорожніх травм  щорічно гине людей більше, ніж від усіх інших травм, разом узятих. Особливо прикро, що ці та інші травми є головною причиною смерті людей молодого віку (20—40 років). В нашому місті транспортних  нещасних випадків в 2019 році – 6 випадків , в 2018 році зафіксовано 1 випадок, в 2017 році - 1 випадок. 

     До дитячого травматизму належать усі види невиробничого травматизму (дорожньо-транспортний, побутовий, шкільний, вуличний, спортивний та ін.) у дітей. Нещасні випадки з дітьми в побутових умовах трапляються частіше у віці до 3 років. Переважна кількість травм у дітей віком до 13 років спостерігається в шкільному віці під час ігор та занять спортом.  Нещасні випадки з дітьми віком до 14 років  по місту  за 2019 рік - 46 випадків, за 2018 рік – 50 випадків, за   2017 рік – 62 випадки. Для боротьби з травматизмом насамперед треба  проводити спеціальні профілактичні заходи організаційного, технічного, санітарно-гігієнічного, медичного, освітнього й морально-етичного характеру. Найлегше піддається регулюванню, керуванню виробничий травматизм. Головними умовами його профілактики є ретельна організація на виробництвах  заходів з техніки безпеки та суворий контроль за їх виконанням усіма працівниками.

    Дорожньо-транспортний травматизм вимагає великої уваги з боку як держави з її контрольно - регулюючими установами, так і конструкторів машин, а також водіїв та пішоходів. Благоустрій доріг, виготовлення машин підвищеної стійкості та опірності з безпечним кермом, обов'язкове користування прив'язними поясами, суворе додержання правил руху, технічна справність машин, підвищення кваліфікації водіїв тощо — все це складові профілактики дорожньо-транспортного травматизму. Будьте уважні та бережіть своє життя!                                                             

 

 

Управління соціального захисту населення

Відділ з питань праці та зайнятості населення.


Повернутися назад