DataLife Engine > Головна > СІМ’Я – ОСНОВА РОДИННОГО ВИХОВАННЯ

СІМ’Я – ОСНОВА РОДИННОГО ВИХОВАННЯ


7 липня 2020. Опублікував: Chekardina

СІМ’Я – ОСНОВА РОДИННОГО ВИХОВАННЯ

СІМ’Я – ОСНОВА РОДИННОГО ВИХОВАННЯ


Український День родини відносно молоде свято і відзначаєтся з 2012 року. Указ Президента України № 1209/2011 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят" був підписаний 30 грудня 2011 року. Святкування цього дня має щорічний характер і встановлено на 8 липня.

Традиції родинного виховання складалися упродовж багатьох століть і зміцнювалися в ході історичного розвитку. З давніх давен українці розглядали сім’ю і рід як святиню, а виховання дітей – як святий обов’язок батьків. Завдяки вихованню в родині народ продовжував себе в своїх дітях.

Сім’я – це найменша «цеглинка» нашого суспільства, в якій відображається все життя нашої країни, а сімейні традиції – неодмінний атрибут сімейного щастя і благополуччя. Кожна сім’я індивідуальна і має свою історію. Сімейні звичаї дозволяють усім членам відчути свою значимість, приділити час і увагу рідним, виявити до них повагу і любов.

Для того, що діти зростали гармонійними особистостями, жили в мирі з людьми і з собою, необхідно постійно і наполегливо працювати на вироблення сімейних традицій. Серед найбільш розповсюджених можна назвати такі:

1. Проведення сімейних свят. Основним таким святом необхідно назвати день народження. У більшості сімей прийнято в цей день запрошувати в будинок гостей, накривати святковий стіл, дарувати подарунки імениннику і неодмінно задувати свічки на святковому торті, загадавши бажання.

2. Ігри з дітьми. Важливо, щоб обоє батьків брали участь у вихованні дитини, грали з нею. Під час ігор дитина пізнає світ, отримує нові навички, підвищує свій фізичний і інтелектуальний рівень.

3. Читання казок перед сном. Це найважливіша традиція при вихованні дітей, адже казки дозволяють дитині розвинути уяву, пізнати світ. До того ж щоденне читання казок перед сном виробляє у дитини певний режим відходу до сну.

 4. Прогулянки всією родиною та спільні поїздки на відпочинок. Вони сприяють розвитку фізичних здібностей дитини та батьків. Під час такої прогулянки необхідно спілкуватися, можна розглядати визначні місця, насолоджуватися красивими краєвидами. Головне, відвідувати нові місця і країни всім разом, щоб відволіктися від рутини і побуту, розширити свої горизонти.

   Отже, в умовах зростаючої родинної кризи виникає потреба звернутися до здобутків української народної педагогіки з метою ліквідації сімейних проблем сьогодення. Сім’я та сімейні традиції – це основа виховання дітей. Саме в сім’ї дитина засвоює перший досвід взаємодії з людьми, розвивається духовно, морально, розумово, фізично!

З Днем родини, дорогі люботинці!

 

 


Начальник служби у справах дітей

                                      Н.А.ГУБСЬКА

 


Повернутися назад