DataLife Engine > Головна > 30 вересня – День усиновлення

30 вересня – День усиновлення


25 вересня 2012. Опублікував: Chekardina

    Нове тисячоліття стрімко змінює свідомість людей, що живуть в технократичному інформаційному просторі. Поступово переглядаються, втрачають значимість моральні цінності і засади суспільства. Особливе занепокоєння викликає поступове невілювання  і знецінення родини, сім’ї . В часи, коли батьки відмовляються від виховання власних дітей, є люди, родини, які наважилися на такий крок, як усиновлення дітей-сиріт або позбавлених батьківського піклування. Особливі слова вдячності і захоплення тим, хто зміг полюбити чужу дитину, прийняти її в родину на правах доньки або сина. Щороку в Україні збільшується кількість людей, які прагнуть усиновити дитину. Вони відкривають свої обійми перед дітьми-сиротами, даруючи любов, увагу, турботу маленьким українцям, які волею долі позбавлені піклування власних батьків. Турбота про них - наша спільна задача, обов'язок міста, суспільства, держави. Розвиток дитячої охорони здоров'я, забезпечення права дітей на отримання якісної освіти, збереження і розширення мережі соціально-культурних і спортивних закладів є пріоритетними напрямами соціальної політики нашої держави.        

         День усиновлення — свято, яке щороку припадає на 30 вересня та співпадає із днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії і, мабуть, не випадково. Доброта і любов - головне, що ми повинні дарувати нашим дітям. Адже діти - це наша надія і наше майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми, дорослі, повинні пам'ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. Особливо про дітей, які залишилися без батьківської опіки.

         Є в нашій країні діти, які набувають батьків двічі – народжуючись і за рішенням суду. Щодня до Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини в звичайних конвертах надходять десятки анкет про дітей, які втратили батьків. До кожного такого аркушу додається фотокартка, з якої на нас дивляться дитячі очі. Інколи заплакані, інколи сумні, інколи - з посмішкою на все обличчя. Всі вони різні, об’єднує їх те, що кожна така дитина чекає на батьків!

           За останні роки змінилося багато законів щодо усиновлення, а сама процедура стала більш прозорою та доступною і займає в часі не кілька років, а три-чотири місцяці. Нині служби в справах дітей працюють по всій Україні, де задіяні люди, які мають кваліфікацію та досвід. Ця система допомагає людині, яка прийняла для себе внутрішнє рішення й прийшла на усиновлення, зробити це якомога простіше. На обліку з усиновлення в службі у справах дітей виконкому Люботинської міської ради перебуває 28 дітей, які можуть бути усиновлені. І допомогти їм може кожен, хто небайдужий. Одні — усиновлять і виховають дитину, інші — допоможуть дитині знайти батьків, треті — нададуть фахову консультацію тим, хто хоче усиновити або тим, хто вже усиновив і стикнувся з проблемами. Основне, щоб ми всі намагалися допомогти кожній дитині вирости у любові і повазі.

        Низький уклін усім сім'ям, які усиновили, взяли під опіку чи на виховання дітей-сиріт! Родинного щастя, радості та успіхів Вам і дітлахам!!!

 

Начальник служби у справах дітей Губська Н.А.


Повернутися назад