DataLife Engine > Головна > КРВ в Харківському районі повідомляє

КРВ в Харківському районі повідомляє


12 грудня 2009. Опублікував: Lubotin
Щоб не допускати порушень

 

Щоб не допускати порушень в оплаті праці, необхідно розрізняти поняття суміщення та сумісництва професій.

Суміщення професій – виконання працівником на тому самому підприємстві, в установі, організації поряд із своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) без звільнення від своєї основної роботи в межах робочого часу за основною роботою.

Передумовою суміщення професій (посад) є наявність професії (посади) в штатному розписі, але вона не заповнена, залишається вакантною. За відсутності вакансії запроваджувати суміщення професій не можливо. Тобто відповідні професії (посади) мають бути в штатному розписі як штатні одиниці. Відсутність таких штатних одиниць означає, що немає відповідних тарифних ставок і окладів, економії, розрахованої за цими ставками (окладами).

Виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення працівника від своєї основної роботи – це заміна працівника відсутнього через хворобу, відпустку, відрядження, інші причини, коли відповідно до чинного законодавства за ним зберігається місце роботи (посада) без звільнення від основних трудових обов’язків.

Розширення зони обслуговування або збільшення обсягу робіт визначається як виконання поряд із своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткового обсягу робіт зі тією самою професією або посадою.

Доручення додаткової роботи в порядку суміщення професій (посад), виконання обов’язків відсутнього робітника, розширення зони обслуговування або збільшення обсягу робіт оформляється наказом по підприємству і може бути будь – якої тривалості. Наказ про виконання додаткових обов’язків, а також розмір доплат мають погоджуватися з працівником.

Умови оплати праці працівників установ та організацій, що фінансується із бюджету, встановлює КМУ.

Зокрема, відповідно до постанови КМУ від 30.08.2002 №1298 “Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери” спеціалістам і службовцям може бути встановлено доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників цих самих категорій персоналу (в разі хвороби, відпустки без збереження заробітної плати тощо) – до 50% посадового окладу за основною роботою з використанням на цю мету до 50% посадового окладу відсутнього працівника.

Отже, для працівників, які працюють в установах (організаціях), що фінансуються з бюджету, чинними нормативно-правовими актами визначено критерії умов оплати праці їхніх працівників у тому числі установлення доплат (їхній розмір, кількість, умови встановлення).

Умови роботи за сумісництвом встановлено постановою КМУ від 03.04.93 №245 “Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій ” (зі змінами, внесеними постановою КМУ і НБУ від 31.08.96 №1033) та іншими документами. Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві в установі, організації або в громадянина за наймом.

Керівники державних підприємств, установ і організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів та їхні заступники не мають права працювати за сумісництвом (за винятком наукової, викладацької, методичної і творчої діяльності).

Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не має перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Оплата праці сумісників проводиться за фактично виконану роботу за додатковим трудовим договором окремо від заробітної плати за основним місцем роботи.

 

Начальник відділу І.В. Хименко

 


Повернутися назад