DataLife Engine > Головна, Правова освіта населення > Етапи припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця

Етапи припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця


20 січня 2017. Опублікував: Chekardina

Етапи припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця


Українські приватні підприємці, які мають зареєстрований ФОП (фізична особа підприємець), але тимчасово з якихось причин не ведуть підприємницьку діяльність, вимушені у терміновому порядку ліквідувати своє маленьке підприємство через новий закон про податки. Відповідно до нових норм, вже з 1 січня окремі категорії ФОПів, зокрема другої та третьої груп, будуть змушені платити єдиний соціальний внесок понад 704 гривні на місяць, навіть якщо тимчасово не мають жодного прибутку.

Основними кроками, які потрібно зробити, щоб припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця та зняти з обліку в органах державної реєстраційної служби, фіскальної служби та пенсійного фонду України є такі.

Для державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП, підприємець подає державному реєстратору заяву за формою12 (Затверджено Наказом Мін'юст України від 18.11.2016 № 3268/5) та пред’являє документ, який посвідчує особу (паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, або паспортний документ іноземця, або посвідчення особи без громадянства, або посвідку на постійне чи тимчасове проживання).

У випадку подання документів уповноваженою особою, відомості про яку відсутні в Єдиному державному реєстрі, представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує його повноваження.

Підприємець також може надіслати поштою (рекомендованим листом) вищевказану заяву державному реєстратору. У такому разі особистий підпис підприємця на заяві повинен бути нотаріально посвідчений. 

Державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для проведення реєстраційних дій, які не передбачені ч. 4 ст. 18 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Наступні етапи - зняття з обліку в державній фіскальній службі України та зняття з обліку в Пенсійному фонді України.

Фізична особа-підприємець повинна закрити наявні банківські рахунки шляхом подачі відповідної заяви до відділення банку.

 

Люботинське бюро правової допомоги

 

 


Повернутися назад