41 територіальна громада області ініціювала процес об'єднання
Автор: Chekardina   Додано: 1 вересня 2016   Переглядів:1070   Категорія - [Тимчасовий архів » Децентралізація влади]
 

41 територіальна громада області ініціювала процес об'єднання

23 серпня 2016 | 20:56

 

Про це повідомила перший заступник голови ХОДА Юлія Світлична в ході засідання «круглого столу», що був присвячений питанням реформування місцевого самоврядування в Україні.

У заході, який відбувся 23 серпня, взяв участь Генеральний секретар Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер, керівники об'єднаних територіальних громад області, науковці та представники громадськості.

У своєму виступі Юлія Світлична зазначила, що, починаючи з травня 2015 року, процес об'єднання вже ініціювала 41 територіальна громада області (з тих 59, створення яких передбачено Перспективним планом розвитку територій Харківської області). Більш ніж у 110 територіальних громадах пройшли громадські обговорення, 45 сільських і селищних рад дали згоду на об'єднання. У регіоні вже створені та працюють Старосалтівська об'єднана територіальна громада Вовчанського району, Чкалівська селищна об'єднана територіальна громада Чугуївського району, Мереф'янська міська об'єднана територіальна громада Харківського району. Також завершили процес об'єднання Пісочинська та Роганська селищні громади Харківського району.

«Роботу з об'єднання громад ми реалізуємо із залученням громадських організацій та міжнародних партнерів, - сказала перший заступник керівника області. - У Харківській області створена база проектів місцевих громад, до якої вже внесені більше 300 проектних пропозицій, що стосуються поліпшення інфраструктури, протидії корупції, забезпечення безпеки, реалізації прав людини і так далі. У нас налагоджений громадський діалог та ефективна співпраця між органами державної влади, місцевого самоврядування, неурядовими організаціями та громадами».

Генеральний секретар Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер зазначив: незважаючи на те, що питання децентралізації стоїть на порядку денному України вже 12 років, реальні зрушення в цьому напрямку з'явилися тільки в останні роки.

«Нами підписано дорожню карту, і наш Конгрес виступає за розвиток і продовження співпраці з Україною в цьому питанні, - сказав Андреас Кіфер. - У дорожній карті ми звертаємо увагу на компетенції та фінансову автономію муніципалітетів і місцевого самоврядування. Це питання економіки й ефективності громад. В Україні ми працюємо на перспективу. Розвиток місцевої демократії та самоврядування - це найважливіший шлях».

На завершення засідання «круглого столу» Юлія Світлична подякувала європейським колегам за підтримку, яку вони надають українцям на шляху децентралізації. Перший заступник голови ХОДА також підкреслила, що перший етап децентралізації - фінансовий - в Україні вже відбувся, завдяки чому місцеві бюджети отримали серйозні ресурси, які змогли спрямувати на розвиток інфраструктури, соціальної сфери, охорони здоров'я та освіти.

 

http://kharkivoda.gov.ua/news/82223




 Мінрегіон розробив тест про децентралізацію
Автор: Chekardina   Додано: 17 березня 2016   Переглядів:1262   Категорія - [Тимчасовий архів » Децентралізація влади]
 

Мінрегіон розробив тест про децентралізацію

Це допоможе краще зрозуміти важливість реформи для європейського майбутнього країни.

«Відповівши на декілька простих запитань, можна не лише перевірити свої знання про децентралізацію, а й отримати більш широке розуміння реформи. А розповівши про результат у соцмережах, - продемонструвати свою обізнаність у найважливіших змінах, які відбуваються у країні просто зараз», - зазначають у міністерстві.

За словами віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка, запропонований тест продемонструє, що децентралізація стосується всіх сфер життя і вже приносить користь на місцях.

«Мета команди Мінрегіону – щоб децентралізація якомога швидше охопила всю країну, а зміни, які вона несе, відчув кожен українець. Тест – чудовий спосіб показати, що завдяки цій реформі Україна вже стає новою спроможною європейською державою», - цитують Геннадія Зубка на урядовому порталі.

Нагадаємо, Мінрегіон відповідає за впровадження в Україні ключової реформи - децентралізації. Вона стосується таких галузей, як освіта, медицина, будівництво, інфраструктура та інші. 159 громад, які вже об’єдналися, з 1 січня отримали прямі бюджетні розрахунки і можуть напряму отримувати медичні й освітні субвенції і базові дотації.

У 2016 році Держбюджетом передбачено 1,9 млрд грн на соціально-економічний розвиток і, зокрема, створення стратегії національного розвитку, 1 млрд грн - на підтримку об'єднаних  територіальних громад, пріоритетом для цих коштів стануть дороги та ЦНАПи, 3 млрд грн - на фінансування Державного фонду регіонального розвитку.

 

http://kharkivoda.gov.ua/news/79600




 Децентралізація - це стратегія розвитку
Автор: Chekardina   Додано: 21 грудня 2015   Переглядів:1175   Категорія - [Головна, Децентралізація влади]
 

Децентралізація - це стратегія розвитку

 

 

Децентралізація - це стратегія розвитку

 

 

 

Децентралізація - це стратегія розвитку

 

 

 

Децентралізація - це стратегія розвитку

 

 

 

Децентралізація - це стратегія розвитку

 

 

 

Децентралізація - це стратегія розвитку

 

 

 


 

 

 

 




 Інтернет-ресурси щодо об’єднаних громад:
Автор: Chekardina   Додано: 29 вересня 2015   Переглядів:1139   Категорія - [Головна, Децентралізація влади]
 

Інтернет-ресурси щодо об’єднаних громад:

Сайт "Карта громад" - http://kartagromad.org.ua/ - дає можливість відстлідкувати процем створення об’єднаних громад;

Сайт  "Моя громада"  - http://moiagromada.org.ua/ - розповідає про децентралізаційну реформу і спроможні громади, дає відповіді на питання.

ВІДЕО-РОЛИКИ "СПРОМОЖНІ ГРОМАДИ - СИЛЬНА ДЕРЖАВА" - http://auc.org.ua/page/video-roliki-spromozhni-gromadi-silna-derzhava

 

 

 




 Кабмін затвердив створення 53 спроможних громад на Харківщині
Автор: Chekardina   Додано: 28 вересня 2015   Переглядів:1264   Категорія - [Тимчасовий архів » Децентралізація влади]
 

Кабмін затвердив створення 53 спроможних громад на Харківщині

 

23 вересня уряд затвердив перспективні плани формування територій громад Харківської, а також Волинської та Полтавської областей.

Згідно з розпорядженням Кабміну, в Харківській області буде створено 53 спроможні об’єднані громади. Втім, як пояснила керівник Харківського регіонального Офісу реформ Діана Баринова, кількість затверджених громад - неостаточна.

«26 червня Харківська облдержадміністрація подала на затвердження Кабінету міністрів паспорти 59 об’єднань, передбачених Перспективним планом формування територій громад, який схвалила Харківська обласна рада. Але виявилося, що деякі паспорти не відповідають вимогам Методики формування спроможних територіальних громад. Тож обласній адміністрації запропоновували підготувати пропозиції Кабінету міністрів щодо внесення змін до Перспективного плану», - розповіла Діана Баринова.

За її словами, на сесії Харківської облради 27 серпня до першого варіанту Перспективного плану вже внесли зміни стосовно Вовчанського та Красноградського районів. Зокрема, у Вовчанському районі одну завелику Вовчанську громаду вирішили поділили на дві: Вовчанську та Старосалтівську. В Красноградському районі дві громади, Наталинську та Петрівську, вирішили поєднати в одну - Наталинську. Відповідні коригування вже подали на затвердження до Кабміну.

«Для повного затвердження Перспективного плану формування територій громад Харківської області залишилося доопрацювати конфігурацію ефективного об’єднання на території ще двох районів - Борівського та Великобурлуцького», - повідомила Діана Баринова.

Довідка. 16 вересня уряд затвердив перспективні плани формування територій громад Запорізької та Одеської областей, 8 вересня - Рівненської, Хмельницької, Донецької, Миколаївської, Сумської та Черкаської областей, 12 серпня - Чернігівської та Житомирської областей, 5 серпня - Луганської, Херсонської та Дніпропетровської областей.

 

http://kharkivoda.gov.ua/news/76266

 

 




 Процес добровільного об’єднання громад набирає обертів
Автор: Chekardina   Додано: 20 липня 2015   Переглядів:1519   Категорія - [Тимчасовий архів » Децентралізація влади]
 

 

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news/view/id/26737


20 липня 2015, 10:04
                                                                  Процес добровільного об’єднання громад набирає обертів

Результати фінансової децентралізації за перше півріччя 2015 року: зростання доходів місцевих бюджетів на 38% - 44,6 млрд грн проти 32,4 млрд грн у 2014 році. Це ті кошти, якими місцеве самоврядування спільно з громадами розпоряджається самостійно і направляє на ті проекти розвитку своїх територій, які є пріоритетними для того чи іншого населеного пункту. Про це повідомляють в Мінрегіоні України.

«Вже більше 35 майбутніх об’єднаних територіальних громад в регіонах України направили відповідні проекти рішень місцевих рад до облдержадміністрацій для проведення аналізу щодо їх відповідності Конституції України та чинному законодавству», - говорять в Департаменті з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону, посилаючись на дані офісів реформ. 

Майже дві третини цих громад вже отримали висновки облдержадміністрацій. Наступні кроки таких громад – прийняття ними остаточних рішень про об’єднання та направлення до обласних рад подання про утворення об’єднаної територіальної громади. В свою чергу, обласні ради протягом 30 днів розглядають такі подання та приймають відповідні рішення.

 

Нагадаємо, 20 областей України схвалили Перспективні плани формування територій спроможних громад, які є проектними моделями майбутніх об’єднаних громад. Однак, чи об’єднуватися, села, селища, міста та їх мешканці вирішують спільно з місцевим самоврядуванням.

 

Довідка. Стаття 10 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» визначає, що держава здійснює фінансову підтримку добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст шляхом надання об’єднаній територіальній громаді коштів у вигляді субвенцій на формування відповідної інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку такої територіальної громади. Пропозиції щодо надання фінансової підтримки об’єднаній територіальній громаді вносяться Радою міністрів Автономної Республіки Крим, відповідною обласною державною адміністрацією за поданням місцевої ради об’єднаної територіальної громади Кабінету Міністрів України не пізніше 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому передбачається надання такої фінансової підтримки. 

 




 Інформація Харківського регіонального Офісу реформ
Автор: Chekardina   Додано: 11 липня 2015   Переглядів:1324   Категорія - [Тимчасовий архів » Децентралізація влади]
 

 

http://kharkivoda.gov.ua/uk/article/static/id/802

 

 

Інформація Харківського регіонального Офісу реформ

 

Проект Перспективного плану формування територій громад Харківської області, схвалений на засіданні позачергової XXXVI сесії Харківської обласної ради. Рішення №1226-VІ від від 18 червня 2015 року:

 

Завантажити: Харківський район harkvskiy_kartatabl_16-06-2015.pdf [527.54 Kb] (cкачувань: 49)

 




 В області стартують 5 пілотних проектів об'єднання територіальних громад
Автор: Chekardina   Додано: 6 липня 2015   Переглядів:1251   Категорія - [Тимчасовий архів » Децентралізація влади]
 

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news/view/id/26605

                                  В області стартують 5 пілотних проектів об'єднання територіальних громад

Про це повідомив голова Харківської облдержадміністрації Ігор Райнін в ході робочого візиту в Золочівський район. Керівник ХОДА також розповів громаді району про плюси реформи місцевого самоврядування.

«Ми відберемо в районах близько 5 пілотних проектів - громад, які захочуть об'єднуватися, - і покажемо, що можна фінансуватися абсолютно по-іншому і мати більше благ, більше відремонтованих шкіл, лікарень, доріг і так далі», - сказав Ігор Райнін на зборах активу Золочівського району.

Він акцентував, що йдеться виключно про добровільне об'єднання.

«Села, їх назви - все залишиться. Слово «добровільне» - тут центральне, прошу це запам'ятати. Якби законодавець і Президент України бачили цей процес інакше, то слово «добровільний» не вносили б в назву документа», - підкреслив голова облдержадміністрації.

Ігор Райнін також нагадав, що прийнятий депутатами обласної ради Перспективний план добровільного об'єднання - це лише пропозиція, бачення процесу керівництвом області. Мова не йде про негайне і обов'язкове об'єднання «вже завтра».

«З цим планом влада виходить до громади і питає: « Ви так хочете? Якщо так, то отримаєте наступні преференції ... ». При цьому місцеві представники в селах все одно залишаться - не важливо, як вони будуть називатися: старости або голови громад», - пояснив керівник ХОДА.

Він запевнив усіх присутніх на зборах активу району, що від процесу об'єднання громад золочівці тільки виграють, адже скоротяться витрати на утримання апарату сільських рад. Сільрад в цьому районі 14, в кожному з них в середньому працює 5 чоловік, і третина бюджету села витрачається на їх заробітну плату. Після об'єднання зекономлені на управлінців кошти залишаться в бюджеті громади.

Також після укрупнення громада отримає додаткові фінанси у вигляді близько 20 податків і зборів, які залишаться в районі, включаючи 60% податку на доходи фізичних осіб. В результаті фінансування району збільшиться на 40%.

Ігор Райнін підкреслив: процес фінансової децентралізації в цілому додасть до бюджету Харківської області близько 4 млрд гривень, які залишаться на місцях.

 




 РІШЕННЯ ЛЮБОТИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ LVІІ СЕСІЯ VІ СКЛИКАННЯ №207 ВІД 28.05.2015
Автор: Chekardina   Додано: 2 липня 2015   Переглядів:1309   Категорія - [Тимчасовий архів » Децентралізація влади]
 

ЛЮБОТИНСЬКА МІСЬКА РАДА

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ

LVІІ СЕСІЯ VІ СКЛИКАННЯ

 

Р І Ш Е Н Н Я 

Від  28 травня 2015 р.                                                                                                   №  207

м. Люботин 


Про   підтримку ініціативи депутатів Люботинської міської ради щодо  об’єднання Люботинської , Коротичанської, Манченківської, Одринської, Старомерчанської, Пересічанської територіальних громад  і відповідних населених пунктів та  затвердження Порядку проведення громадських обговорень з питань добровільного

об’єднання територіальних громад

 

Завантажити: Рішення та Порядок проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад [50 Kb] (cкачувань: 65)

 




 72 мільйона гривень – додаткові надходження Харківського району за п’ять місяців внаслідок фінансової децентралізації
Автор: Chekardina   Додано: 25 червня 2015   Переглядів:1268   Категорія - [Тимчасовий архів » Децентралізація влади]
 

Про це повідомив очільник Харківської обласної ради Сергій Чернов під час інтерв’ю газеті «Слобідський край».

Він також наголосив, що невідкладні завдання реформ – децентралізація та деузурпація влади:

 

 

http://109.87.30.3/ua/press-center/news/13144-72-miljona-griven-dodatkovi-nadkhodzhennya-kharkivskogo-rajonu-za-p-yat-misyatsiv-vnaslidok-finansovoji-detsentralizatsiji




 Сергій Чернов: Об’єднана громада – це економічно вигідно
Автор: Chekardina   Додано: 25 червня 2015   Переглядів:1194   Категорія - [Тимчасовий архів » Децентралізація влади]
 

Таке міркування висловив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов в інтерв’ю кореспонденту газети «Слобідський край», говорячи про зміни, які відбуватимуться з громадами Харківщини після об’єднання.

 


http://109.87.30.3/ua/press-center/news/13143-sergij-chernov-ob-ednana-gromada-tse-ekonomichno-vigidno




 Володимир Гройсман: навіщо нам децентралізація?
Автор: Chekardina   Додано: 23 червня 2015   Переглядів:985   Категорія - [Головна, Децентралізація влади]
 

Володимир Гройсман: навіщо нам децентралізація?

 

Завантажитиgroysman_navscho-nam-decentralzacya.pdf [5.48 Mb] (cкачувань: 31)

 

Постійне посилання: http://www.pravda.com.ua/articles/2015/06/22/7072007/




 12 червня 2015 відбулася нарада у першого заступника міського голови
Автор: Chekardina   Додано: 12 червня 2015   Переглядів:998   Категорія - [Тимчасовий архів » Децентралізація влади]
 

12 червня 2015 відбулася нарада у першого заступника міського голови з керівниками підприємств комунальної форми власності, на якій одним з питань було обговорення проекту перспективного плану об’єднання територіальних громад.

 

 

12 червня 2015 відбулася нарада у першого заступника міського голови




 Коментар заступника міністра В.А. Негоди з приводу кадрових питань в органах управління у майбутніх громад
Автор: Chekardina   Додано: 9 червня 2015   Переглядів:836   Категорія - [Головна, Децентралізація влади]
 

Коментар заступника міністра В.А. Негоди з приводу кадрових питань в органах управління у майбутніх громад

 

Завантажити: negoda_v-obyednanih-tergromadah-vinikne-potreba-v-dodatkovy-klkost-specalstv_05-06-2015.pdf [302.43 Kb] (cкачувань: 28)




 28.05.2015 о 22.30 - ток-шоу «Спроможні громади: самодостатність чи об’єднання?»
Автор: Chekardina   Додано: 28 травня 2015   Переглядів:1089   Категорія - [Головна, Децентралізація влади]
 

Цикл ток-шоу «Твоя влада», присвячені децентралізації та реформі місцевого самоврядування,

виходять в ефір на 5 каналі по четвергам о 22.30.

 

 

28 травня о 22.30 на 5 каналі буде транслюватися ток-шоу «Твоя влада», підготовлене в рамках Проекту ДІАЛОГ.

 

Тема - «Спроможні громади: самодостатність чи об’єднання?».

 

Головний спікер – народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Микола Федорук.

 

Учасники програми обговорять хід реформи місцевого самоврядування, актуальні питання, що виникають під час створення спроможних територіальних громад, та розглянуть різні аспекти перспективних планів формування територій громад.

У дискусії візьмуть участь:

 

- Сергій Кошарук, заступник голови Волинської ОДА

 

- Михайло Сімашкевич, міський голова Кам’янця-Подільського (Хмельницька область)

 

- Ярослав Рабошук, аналітик Центру аналізу та розробки законодавства Асоціації міст України.

 




 Органи місцевого самоврядування в об’єднаних громадах
Автор: Chekardina   Додано: 22 травня 2015   Переглядів:1099   Категорія - [Тимчасовий архів » Децентралізація влади]
 

Органи місцевого самоврядування в об’єднаних громадах




 Про добровільне об’єднання територіальних громад - витяг
Автор: Chekardina   Додано: 22 травня 2015   Переглядів:1237   Категорія - [Тимчасовий архів » Децентралізація влади]
 

 Про добровільне об’єднання територіальних громад - витяг




 Обговорення пропозицій щодо потенційних членів об’єднаної територіальної громади
Автор: Chekardina   Додано: 22 травня 2015   Переглядів:979   Категорія - [Головна, Децентралізація влади]
 

На виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» в м. Люботині створена робоча група щодо підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад  з центром в м. Люботин. Проведено 2 засідання групи, на яких розглянуте питання щодо визначення м. Люботин  потенційним адміністративним центром об’єднаної територіальної громади та  обговорені пропозиції щодо потенційних членів об’єднаної територіальної громади.

Місто Люботин – місто обласного значення, має розвинуту інфраструктуру (казначейство, управління соціального захисту, медичні заклади 1 та 2 рівня, відділення ПФУ, пожежну частину, відділення ДПІ, міський суд, міський відділ освіти, міський методичний кабінет, територіальний центр  по обслуговуванню пенсіонерів, БТІ , міський центр зайнятості тощо) відповідні кадрові ресурси, вільні приміщення для розміщення установ, що надають адміністративні послуги, тому відповідає вимогам до адміністративного центру об’єднаної територіальної громади. До Люботинської міської ради,  крім м. Люботин,  і зараз входять сел. Коваленки, Караван, Байрак, с. Смородське.

У 1923-1930 роках Люботин був районним центром Харківського округу. До складу Люботинського району входили Старолюботинська сільська рада, Яковенківська селищна рада, Байрачанська та Гиївська сільські ради (в межах сучасного м. Люботина ) та Огульчанська, Старомерчанська, Новомерчанська, Коротичанська, Одринська сільські ради ( суміжні адміністративні центри).  

Згідно проекту районного планування Харківського району, що розроблений ще у 1993 році, м. Люботин передбачався як центр групового розселення, що поєднує 15 населених пунктів Харківського району, в основному Манченківскої селищної ради.  

І сьогодні мешканців селища Манченки, Коротич обслуговують Люботинський МВ УМВСУ в Харківській області, пожежна частина ПДПЧ-48, які розташовані в м. Люботині. Ми маємо можливості надавати медичні послуги в закладах охорони здоров’я І та  ІІ рівня не тільки мешканцям м. Люботин.

З метою забезпечення  доступності публічних послуг, повсюдності місцевого самоврядування громад, реалізації та надання  якісних послуг у сфері освіти, охорони здоров’я, культури, житлово-комунального господарства, соцзахисту та інших життєво важливих сферах життя членам об’єднаної територіальної громади, робочою групою, відповідно до Методики формування спроможних територіальних громад, затвердженої Постановою КМУ від 08.04,2015 року, були розроблені пропозиції щодо об’єднання територіальних громад та направлені на розгляд депутатам Люботинської міської ради, до  ХОДА, до регіонального офісу з питань впровадження реформ у сфері місцевого самоврядування, децентралізації повноважень органів виконавчої влади. Потенційні члени об’єднаної територіальної громади з центром в м. Люботин – це громади Коротичанської селищної ради, Манченківської селищної ради, Одринської селищної ради, Старомерчанської сільської ради, Пересічанської селищної ради. Робоча група продовжує свою роботу . 

                                                                                   А.Чекардіна, член робочої групи.

 




 Про добровільне об’єднання територіальних громад
Автор: Chekardina   Додано: 22 травня 2015   Переглядів:942   Категорія - [Тимчасовий архів » Децентралізація влади]
 

 

Закон України

Про добровільне об’єднання територіальних громад

(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2015, № 13, ст.91)

 

 

Завантажити:pro-dobrovlne-obyednannya-teritoralnih-gromad.doc [89 Kb] (cкачувань: 19)

 

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/157-19/print1395317886077014

 

 

 

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ 
ПОСТАНОВА

від 8 квітня 2015 р. № 214 
Київ

Про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад

 

 

 

Завантажити: pro-zatverdzhennya-metodiki-formuvannya-spromozhnih-teritoralnih-gromad.doc [94 Kb] (cкачувань: 21)



 

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/214-2015-%D0%BF

 

 

 

 

 

 

 ПРАКТИЧНИЙ ПОСІБНИК

З ПИТАНЬ ФОРМУВАННЯ СПРОМОЖНИХ

ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

 

Завантажити: posibnyk.pdf [822.38 Kb] (cкачувань: 21)

 




 Децентралізація влади
Автор: Chekardina   Додано: 29 січня 2015   Переглядів:1295   Категорія - [Тимчасовий архів » Децентралізація влади]
 

 

З офіційними документами щодо децентралізації влади можна ознайомитись на офіційному сайті  Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

 

 

Проект змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) та Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

 

http://www.minregion.gov.ua/koncepciya-reformuvannya-miscevogo-samovryaduvannya-ta-teritorialnoyi-organizaciyi-vladi-v-ukrayini-333230/

 

 

Роз`яснення щодо змін до Конституції України на реалізацію Реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади в Україні

 

http://www.minregion.gov.ua/koncepciya-reformuvannya-miscevogo-samovryaduvannya-ta-teritorialnoyi-organizaciyi-vladi-v-ukrayini-333230/rozyasnennya-schodo-zmin-do-konstituciyi-ukrayini-na-realizaciyu-reformi-miscevogo-samovryaduvannya-ta-kursu-uryadu-na-decentral-449374/

 

 

 

http://www.minregion.gov.ua/attachments/content-attachments/3023/.pdf




 Зустріч з членами трудових колективів
Автор: Chekardina   Додано: 20 серпня 2014   Переглядів:1029   Категорія - [Головна, Децентралізація влади]
 

11.08.2014 р. у приміщенні виконкому Люботинської міської ради проведено зустріч з членами трудових колективів підприємств та установ міста, на якому було розглянуто питання внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади. З інформацією виступила заступник голови Робочої групи з питань організації обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади, керуюча справами виконкому Приходько Т.Г., яка надала роз’яснення щодо основних положень законопроектів, спрямованих на реформування місцевого самоврядування та децентралізацію влади, а також наголосила на особливій важливості запланованих змін, які сприятимуть втіленню принципу децентралізації у найближчому майбутньому.

Учасники зустрічі підтримали пропозиції щодо необхідності вдосконалення законодавчої бази в напрямку реформування місцевого самоврядування як децентралізованої форми управління суспільством, тобто надання місцевому самоврядуванню змісту, який полягає у гарантованому державою праві та реальній здатності самих територіальних громад і сформованих ними органів самостійно та під свою відповідальність вирішувати окрему частину публічних справ, діючи в межах конституції та законів держави.




 Круглий стіл
Автор: Svetlana   Додано: 16 липня 2014   Переглядів:1081   Категорія - [Головна, Децентралізація влади]
 

  14.07.2014 р. у приміщенні виконкому Люботинської міської ради проведено “круглий стіл” за участі керівників комунальних підприємств та бюджетних установ міста, на якому було розглянуто питання внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади. З інформацією виступила заступник голови Робочої групи з питань організації обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади, керуюча справами виконкому Приходько Т.Г., яка надала роз’яснення щодо основних положень законопроектів, спрямованих на реформування місцевого самоврядування та децентралізацію влади, а також наголосила на особливій важливості запланованих змін, оскільки надмірно централізована влада стає причиною гальмування розвитку суспільства загалом і кожного (політичного, економічного, соціального, культурно-освітнього й інших) з аспектів громадського життя. Надмірна централізація коштів на державному рівні ставить у цілковиту залежність від державного бюджету реалізацію місцевими органами влади покладених на них функцій. 

  Учасники “круглого столу” підтримали пропозиції щодо необхідності вдосконалення законодавчої бази в напрямку реформування місцевого самоврядування як децентралізованої форми управління суспільством, тобто надання можливості територіальним громадам розпоряджатися власними ресурсами, залишення громадам усіх податків, які збираються на місцях, а також наділення саме громад максимально широким колом повноважень.

      
 

 




 Нарада про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади.
Автор: Chekardina   Додано: 17 червня 2014   Переглядів:1226   Категорія - [Тимчасовий архів » Децентралізація влади]
 

16.06.2014 р. у приміщенні виконкому Люботинської міської ради відбулася нарада за участі керівників відділів, управлінь та інших структурних підрозділів Люботинської міської ради, керівників підприємств та установ міста, на якій було розглянуто питання внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади. 
З інформацією виступив голова Робочої групи з питань організації обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади, перший заступник міського голови Малік В.Г., який зазначив, що в
країні триває загальнонаціональний діалог стосовно внесення змін до Конституції України, які передбачають децентралізацію державної влади і суттєве розширення повноважень територіальних громад, а також надав роз’яснення щодо основних положень законопроектів, спрямованих на реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади.

  Під час заходу висвітлено основні напрямки децентралізації влади та підвищення ролі органів місцевого самоврядування. Учасники наради підтримали пропозиції щодо необхідності вдосконалення законодавчої бази в частині надання можливості територіальним громадам розпоряджатися власними ресурсами, залишення громадам усіх податків, які збираються на місцях, а також наділення саме громад максимально широким колом повноважень.

 

 

Нарада про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади.

 




 "Концепція реформи місцевого самоврядування та проект змін до Конституції Україхни (щоло децентралізації влади)"
Автор: Chekardina   Додано: 13 червня 2014   Переглядів:1257   Категорія - [Тимчасовий архів » Децентралізація влади]
 

Володимир Гройсман, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України: 

"Концепція реформи місцевого самоврядування та проект змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)"


http://www.minregion.gov.ua/attachments/content-attachments/2919/240414.pdf

 

 

prezentacya-koncepcyi.pdf [383.41 Kb] (cкачувань: 23)