ДЕТАЛЬНИЙ ПЛАН ТЕРИТОРІЇ комплексу по управлінню комунальними відходами в м. Люботин, Харківської області
Автор: Chekardina   Додано: 24 вересня 2013   Переглядів:2634   Категорія - [Тимчасовий архів » Архів (до 2018 р.) » Екологія » Роз`яснення фахівців]
 

Детальний  план 

території    комплексу по управлінню комунальними відходами в м. Люботин, Харківської області 

 

 

 

 

Завантажити  "Детальний план": dpt-lyubotin.doc [202.5 Kb] (cкачувань: 204)

 

 

ДЕТАЛЬНИЙ  ПЛАН  ТЕРИТОРІЇ комплексу по управлінню комунальними відходами в м. Люботин, Харківської області
Завантажити: "Повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті детального плану території комплексу по управлінню комунальними відходами м. Люботин"    povdomlennya-pro-pochatok-proceduri.doc [33 Kb] (cкачувань: 142)


Завантажити: Рішення " Про надання дозволу виконавчому комітету Люботинської міської ради Харківської області на розробку детального плану території діючого міського звалища твердих побутових відходів на території Люботинської міської ради, за межами населеного пункту під будівництво полігону твердих побутових відходів"     382.doc [32 Kb] (cкачувань: 111)



Завантажити: Рішення "Про депутатський запит депутата Куденко Л. В."   pro-deputatskiy-zapit-deputata-kudenko.doc [38.5 Kb] (cкачувань: 88)

 



Завантажити: Розпорядження ХОДА "Про надання дозволу на вироблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки виробничому управлінню комунального господарства Люботинської міської ради Харківської області на території Харківського району"   rozporyadzhennya-hoda.zip [938.3 Kb] (cкачувань: 103)


Завантажити документи : Погодження та висновки СЕС   pogodzhennya-ta-ses.zip [3.81 Mb] (cкачувань: 132)

 

Завантажити : Протокол засідання архітектурно-містобудувної ради Департаменту містобудування та архітектури обласної державної адміністрації    protokol.zip [2.69 Mb] (cкачувань: 99)




 Будівництво Комплексу по управлінню побутовими відходами
Автор: Chekardina   Додано: 5 квітня 2016   Переглядів:896   Категорія - [Головна, Роз`яснення фахівців]
 

Будівництво Комплексу по управлінню побутовими відходами

Будівництво Комплексу по управлінню побутовими відходами

 

В листопаді 2015 року розпочато будівництво Комплексу по управлінню побутовими відходами в Люботині, на роботи якого за проектно-кошторисними підрахунками виділено 99 732 000. грн., в тому числі на виробничий корпус із прибудованими адміністративно-побутовими приміщеннями – 28, 4 млн. грн.

Також кошторисом передбачено придбання сучасного технологічного транспорту: сміттєвозів – 3 шт., один фронтальний навантажувач – С-100 та бульдозер  на суму – 7 088 000 грн.  Євроконтейнерів буде придбано 120 шт.

Спорудження утримуючої дамби за підрахунками обійдеться в 2, 2 млн. грн. озеленення території  –  в 549 000 грн.,  огородження об’єкту – в 1 490 000 грн.

Майданчики для внутрішніх під’їздів та дороги  по вул. Злагоди (Леніна)  коштуватимуть 11,9 млн. грн. Сама рекультивація несанкціонованого сміттєзвалища складе 6, 2 млн. грн. 

Комплекс розміщується на стихійному звалищі, яке вже на сьогодні займає площу більше 5 га.

За цей відносно короткий період вже огороджена територія майбутнього Комплексу, споруджується головний корпус, будівельниками проводяться роботи по облаштуванню утримуючої дамби шириною 6 м та довжиною 135 м. Наступним кроком передбачена рекультивація звалища «Воронячий яр».

Замовником робочого проекту Комплексу визначений Департамент капітального будівництва ХОДА,  виконавцем – ТОВ  «Ековтор».

 На сучасному етапі виконання робіт перед будівельниками постала гостра проблема по переміщенню накопиченого сміття, адже Комплекс будується не на вільній території, а на місці, де вже знаходиться біля 100  тис. м3 сміття. І тому для облаштування майбутнього котловану необхідно було увесь масив сміття перемістити на вільну територію, щоб в подальшому можна було його остаточно закласти в котлован, оснащений багатошаровими ізоляційними матеріалами, та закрити територію землею і зеленими насадженнями.

Таким чином, будуть вирішені багаторічні проблеми поводження із твердими побутовими відходами та охороною навколишнього середовища.

Хочеться відзначити, що протягом певного періоду наше місто ще не мало таких значних державних інвестицій, як нині.

 

Радник міського голови Л.В. Куденко

 

Будівництво Комплексу по управлінню побутовими відходами




 Шановні мешканці! Шановні люботинці!
Автор: Chekardina   Додано: 27 березня 2015   Переглядів:980   Категорія - [Головна, Роз`яснення фахівців]
 

Шановні мешканці!


На теперішній  час побутові відходи від населення, підприємств, установ, організацій міста вивозиться на звалище «Вороній яр». Оскільки воно утворилося ще 55-60років тому  шляхом стихійного складування відходів, звалище не облаштоване, територія не впорядкована. Через відсутність огорожі йде розростання звалища. У зв’язку з тим, що  відходи складуються на відкритому грунті та балка не облаштована захисним шаром спеціальної плівки (протифільтраційний екран), забруднюючі речовини можуть потрапляти в грунт та потім у підземні води. Навіть при наявності охорони через відсутність огорожі на територію звалища мають доступ сторонні особи, в результаті чого збільшилась кількість підпалів. Відсутність облаштованої господарчої зони унеможливлює організацію цілодобової охорони, контрольно-пропускного пункту. На звалищі  немає пожежних резервуарів та освітлення. Відсутність лінії для сортування сміття збільшує кількість захоронених відходів.

Для вирішення всіх цих проблем необхідні багатомільйонні  кошти, яких у міському бюджеті немає, тому виконком Люботинської міської ради став ініціатором розроблення проекту будівництва комплексу по управлінню відходами м. Люботин. В 2015р. на реалізацію проекту заплановано отримати 37 млн.грн. з державного фонду охорони навколишнього природного середовища. В першу чергу ці кошти будуть направлені на рекультивацію, тобто проведення комплексу робіт по відновленню родючого шару грунту існуючого звалища та на його огорожу.

 Даний комплекс зменшить площу звалища у кілька разів.

У подальшому на земельній ділянці передбачається проведення заходів, направлених на недопущення потрапляння  забруднюючих речовин в грунт та підземні води, на скорочення засміченої території, благоустрій та озеленення навколо комплексу. Будівництво комплексу дасть можливість впровадити сучасні технології в сфері поводження з відходами (сортування і вивіз вторинних ресурсів – поліетиленової плівки, паперу, скла, ПЕТ пляшок та інше).

Слід відмітити, що потужність комплексу розрахована тільки на прийняття відходів від підприємств, установ, організацій міста Люботина та його мешканців.

Такі ж проблеми виникли у багатьох містах Харківської обл. Для їх вирішення громади м. Первомайська та м.Лозової  вийшли з ініціативою будівництва подібних комплексів у себе, а в м.Богодухові вже завершується будівництво аналогічного комплексу.

Будівництво Комплексу не розпочато через деякі непорозуміння з громадою міста. З цього приводу СтройОбзору було надано інтерв’ю в.о. заступником губернатора Харківської області Євгенієм Шахненком, який повідомив, що полігон  твердих побутових відходів в Люботині буде побудовано, але на даний час іде коректування проекту. Для того, щоб прийти до консенсусу з територіальною громадою, обласна влада йде на серйозні поступки.

“У нас есть недопонимание с некоторыми представителями люботинской громады. Мы пошли на все уступки, чтобы этого недопонимания не было. Мы закончили корректировку объекта. Так, не соблюдалась санитарная норма расстояния от первых жилых домов, которые там находятся. Мы корректируем этот момент и относим на безопасное расстояние, которое утверждено санитарными нормами котлована, в котором будет сберегаться компост, с запасом. Требуется 300 метров, мы сделали 350”, - говорит Шахненко.

По словам чиновника, чтобы местные жители поняли, что с появлением современного полигона их жизнь улучшится, работы начнутся с уборки мусора на территории.

“Мы будем начинать с забора и рекультивации того мусора, который за 5 лет скопился. Люди увидят, что мы наводим порядок. Мы под этот проект запросили средства в фонде охраны окружающей среды. Есть уверенность, что мы до начала лета можем получить 30 миллионов гривен. У нас есть подрядчик, есть технологии. Мы хотим сделать в Люботине такой же полигон, как и в Богодухове”, - говорит Евгений Шахненко

Сподіваємося на те, що і в нашому місті з’явиться сучасний полігон ТПВ на якому будуть застосуватися новітні технології.

                             

    Відділ з питань розвитку інфраструктури міста та благоустрою

 




 За підсумками перевірки Харківської обласної прокуратури
Автор: Chekardina   Додано: 24 жовтня 2013   Переглядів:1364   Категорія - [Головна, Роз`яснення фахівців]
 

Источник: http://novostimira.com/news_73578.html

Подготовка к строительству полигона в Люботине – законная, существующую свалку эксплуатируют с нарушениями – прокуратура


Добавлено:
Корреспондент: Ирина Кривовяз

Свалка в Люботине эксплуатируется с многочисленными нарушениями требований санитарно-эпидемиологического законодательства. Об этом УННсообщили в пресс-службе прокуратуры Харьковской области.

Как сообщил заместитель прокурора области Леонид Лахтюк, это показали результаты проверки, проведенной по требованию прокуратуры специалистами Госсанэпидслужбы в области.

Свалку не ​​обваловано (отсутствует земляной ров по периметру), нет дезинфекционного барьера и газоотводящих скважин, отходы лежат хаотично.

В связи с этим первый заместитель Люботинского городского головы и начальника управления коммунального имущества городского совета привлечены к административной ответственности в виде штрафов. Последнему также внесено представление об устранении нарушений.

Вместе с тем, прокурорская проверка законности строительства нового полигона твердых бытовых отходов на месте существующей свалки нарушений не обнаружила.

"Исполнительный комитет Люботинского горсовета разработал "Детальный план территории комплекса по управлению коммунальными отходами в г. Люботин Харьковской области". Этот документ согласован Государственной санитарно-эпидемиологической службой Украины и органами государственной исполнительной власти, которые предоставили положительные заключения", - отметил Л.Лахтюк.

Сейчас создается рабочий проект строительства полигона, в том числе раздел "Оценка воздействия на окружающую среду".

"Строительство полигона можно будет начать только после окончательного утверждения этого проекта, а также получение положительных заключений ряда государственных экспертиз с обязательным учетом общественного мнения", - резюмировал заместитель прокурора области.




 ТОВ "Спеціалізоване підприємтсво "Ековтор"
Автор: Chekardina   Додано: 17 жовтня 2013   Переглядів:1405   Категорія - [Головна, Роз`яснення фахівців]
 




 Про необхідність раціонального поводження з відходами
Автор: Chekardina   Додано: 8 жовтня 2013   Переглядів:1608   Категорія - [Головна, Відділ з питань розвитку інфраструктури міста, Екологія міста, Роз`яснення фахівців]
 

Про необхідність раціонального поводження з відходами

 

Інформація

про діюче міське сміттєзвалище та необхідність раціонального поводження з відходами

 

 На даний час на території нашого міста відсутній облаштований згідно з вимогами чинного природоохоронного законодавства полігон твердих побутових відходів (ТПВ).

Побутові та змішані відходи (3-4 класу небезпеки), утворювані населенням та суб’єктами господарювання міста, перевозяться та складуються на міському сміттєзвалищі, що утворилося ще у 70-80-х рр. шляхом стихійної засипки верхів’я балки «Вороній яр».

Це означає, що ані грунт, ані грунтові води та джерела, які наближені до цієї території, не захищені від потрапляння забруднюючих речовин. Усі відходи, що накопичувалися від початку використання даного місця в якості звалища ТПВ, складувалися на відкритому грунті.

Під дією сонячних променів, вітру, атмосферних опадів під тілом звалища утворюється фільтрат з високим вмістом розчинних азото- та фосфоровмісних сполук, а також важких металів (нітрати, нітрити, амоній, ортофосфати, хлор, залізо, кадмій, марганець, бром, барій, літій, свинець, нікель, цинк, кобальт, титан, ртуть, фенол, тощо). Все це через грунт потрапляє до грунтових вод, що ставить значну небезпеку забруднення більшості водних джерел.

Слід зазначити, що протягом 2010 – початку 2013 рр. через перевищенням вмісту нітратів Люботинською міською СЕС було заборонено до використання воду з близько 25-ти громадських колодязів та 21-ого приватного.

Зараз загальна площа, зайнята Люботинським міським звалищем ТПВ, становить близько 9,9 га. Завантаженість об’єкту – близько 95 %. Від початку експлуатації на міському сміттєзвалищі накопичено 160998,6 м3 відходів. Це переважно:

  • органічні відходи (овочі, фрукти, садові відходи) - 10%

  • папір – 20%

  • текстиль – 15%

  • скло – 5%

  • метал – 10%

  • полімерні відходи – 30%

  • деревина – 2%

  • інші – 8%

Більша частка відходів містить цінні компоненти, які через відсутність роздільного збору та сортування не утилізуються і без переробки просто складуються, з кожним роком вимагаючи все більшої й більшої площі для розміщення. Так, згідно зі щорічної звітністю за формою 1-ТПВ, обсяги складування відходів на міському сміттєзвалищі по вул. Леніна, 112 збільшуються з року в рік:

  • 2009 р. – 9161 м3

  • 2010 р. – 10992,6 м3

  • 2011 р. – 17784 м3

  • 2012 р. – 20278 м3


     

    Про необхідність раціонального поводження з відходами

     

Просте складування ТПВ вже давно не є актуальним. Таке нераціональне поводження з відходами тягне за собою також і нераціональне використання земель. Для вирішення подібних проблем необхідно комбінувати та використовувати у комплексі різні методи: сортування, різні види перероблювання, компостування, спалювання, захоронення відходів.

 

 

Про необхідність раціонального поводження з відходами

 


При будівництві комплексу по управлінню відходами в м. Люботин, яке буде фінансуватися з обласного бюджету і заплановане на 2013-2014 рр., передбачено застосування технології біоремедіації, що має сприяти інтенсивному проникненню кисню з повітря в більш глибокі шари ТПВ на полігоні і посилювати анаеробні процеси розпаду органічних речовин. Таким чином обєм ТПВ буде скорочуватися. Сортувальна лінія також дозволить скоротити обсяг ТПВ завдяки відбору тих компонентів, що можуть використовуватися як вторинна сировина, а це більша частка відходів: полімери, папір, скло, тощо.

Детальний план території майбутнього комплексу передбачає влаштування протифільтраційного екрану для захисту грунтових вод наступної конструкції:

  • захисний шар з місцевого ґрунту h=0,5 м;

  • геомембрана типу Сarbofol товщиною 2,0 м;

  • ущільнений ґрунт.

Майданчик адміністративно-господарчої зони буде займати площу 1,6 га з наступними будівлями та спорудами:

  • контрольно-пропускний пункт;

  • навіс для зберігання техніки;

  • пожежні резервуари 250 м3;

  • дезбар’єр;

  • насосна;

  • очисні споруди;

  • вагова;

  • виробничий корпус;

  • вбиральня;

  • резервуар для фільтрату.


     

    Про необхідність раціонального поводження з відходами

     

КПП буде розміщено на майданчику адміністративно-господарчого двору безпосередньо біля в’їзду на полігон. Виїжджаючи з території полігону ТПВ машини будуть проходити обробку на дезбар’єрі. До резервуару для збору фільтрату передбачається під’їзна дорога з майданчиком для розвертання.

Територія полігону ТПВ буде огороджена металевою сіткою висотою 1,7 м з встановленням воріт. На ділянці передбачається зовнішнє освітлення.

 

 

Про необхідність раціонального поводження з відходами

 

 

Головний спеціаліст (еколог) відділу з питань

                                                                                                                                                   розвитку інфраструктури міста та благоустрою