DataLife Engine > СТАТУТ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

СТАТУТ

ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ  

міста Люботина

 

 Люботинська міська рада міська рада, представляючи інтереси жителів міста Люботина, затверджуючи права та свободи людини і громадянина як вищі цінності, прямуючи до створення гідних умов життя людини, усвідомлюючи свою відповідальність за соціально-економічний і культурний розвиток міста, відповідно до Конституції України, Європейської хартії місцевого самоврядування, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», інших нормативно-правових актів, затверджує Статут територіальної громади міста Люботина.

Статут юридично оформлює об'єднання жителів міста в територіальну громаду з урахуванням історичних, культурних і соціально-економічних особливостей, установлює систему, структуру, повноваження органів місцевого самоврядування, територіальну, правову і матеріально-фінансову основи діяльності територіальної громади як первинного суб'єкта місцевого самоврядування.

 

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

Стаття 1. Територіальна громада міста Люботина

1. Територіальна громада міста Люботина (далі - територіальна громада) як первинний суб'єкт місцевого самоврядування, основний носій його функцій і повноважень - це жителі, що об'єднані постійним проживанням у межах Люботинської міської ради, що мають колективні інтереси і правовий статус, визначений Конституцією України, Європейською хартією місцевого самоврядування, законами України, цим Статутом.

2. Членами територіальної громади міста Люботина є жителі, що постійно проживають і зареєстровані на території міста Люботина (далі-місто).

3. Членство жителя міста в територіальній громаді та наявність у нього встановленої законодавством України дієздатності є підставою для володіння та реалізації всієї повноти індивідуальних і колективних прав на участь у місцевому самоврядуванні.

 

Стаття 2. Принципи організації та діяльності територіальної громади

Територіальна громада здійснює місцеве самоврядування на основних принципах, передбачених Конституцією України і Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»:

- народовладдя;

- гуманізму;

- верховенства права;

- законності;

- соціальної справедливості;

- пріоритету прав і свобод людини і громадянина;

- гласності;

- підзвітності та відповідальності перед територіальною громадою її органів та посадових осіб;

- поєднання міських і державних інтересів;

- раціонального використання матеріальних та фінансових ресурсів;

- правової, організаційної і матеріально-фінансової самостійності в межах своїх повноважень;

- різноманіття форм організації місцевого самоврядування;

- державної підтримки і гарантій місцевого самоврядування;

- судового захисту прав територіальної громади.

 

Завантажити документ: 5_statut_teritorialnoi_gromadi.rar [67.51 Kb] (cкачувань: 52)


Повернутися назад