Чого ми не знаємо про спалювання листя і сухої трави
Автор: Chekardina   Додано: 22 жовтня 2018   Переглядів:431   Категорія - [Головна, Екологія]
 

Чого ми не знаємо про спалювання листя і сухої трави

Восени у нас прийнято спалювати опале листя, суху траву, рештки з присадибних ділянок. Шкода, яку ми завдаємо цими діями, надзвичайно небезпечна. На превеликий жаль, мешканці міста рідко надають цьому увагу.

При згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, свинець, мідь, марганець, залізо, цинк та низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксани – одна з найотрутніших для людини речовини. Небезпечні мікрочастинки від диму при потраплянні в органи дихання можуть досягти найглибших ділянок легень і залишитися там місяцями чи навіть роками. Вдихання диму нерідко призводить до виникнення респіраторних захворювань, нападів астми, головного болю, запаморочення, алергії, погіршення роботи серця.

Додаткова проблема полягає в тому, що з листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що посилює забрудненню атмосфери. При згоранні поліетиленового пакету в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людей. Саме вони як, правило, стають причиною дертя в горлі, кашлю. При горінні гуми утворюються канцерогенна сажа, викликаючи респіраторні захворювання. До вогнища нерідко потрапляють ДВП, ДСП, фанера. Ці матеріали містять формальдегідні смоли, до складу яких входять формальдегіди і можуть бути пофарбовані масляною фарбою, що містить свинець.


Згідно кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне спалювання опалого листя на громадян накладається штраф від 340 до 1360 грн.


Аби уникнути штрафу ми Вам радимо або вивозити листя на міське звалище, або раціонально його використовувати - складати у компости і таким чином використовувати як добриво.

Міськвиконком закликає керівників підприємств, організацій, установ та населення міста не спалювати опале листя, бо це наносить школу здоров’ю людей.

 

 

 

 Еколог виконкому                Осташевська Н.А.