Адміністративні послуги, які надає відділ з питань містобудування та архітектури
Автор: Svetlana   Додано: 24 лютого 2015   Переглядів:1549   Категорія - [Адміністративні послуги, Відділ з питань містобудування, архітектури та дер]
 

Відділ з питань містобудування, архітектури та держархбудконтролю Люботинської міської ради

вулиця  Слобожанська (Радянська), 26,  кабінет № 18

 Телефон: (057)741-11-68

Начальник відділу Кравченко Сергій Григорович

 

Дні прийому:

понеділок з 9.00-16.00,

середа 10.00 - 12.00

п’ятниця з 9.00-15.45

 

 

 

Адміністративні послуги, які надає відділ з питань містобудування, архітектури та держархбудконтролю  http://lubotin-rada.gov.ua/info/page/1559
 ПОЛОЖЕННЯ ПРО ВІДДІЛ З ПИТАНЬ МІСТОБУДУВАННЯ ТА АРХІТЕКТУРИ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛЮБОТИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Автор: Chekardina   Додано: 27 лютого 2012   Переглядів:1408   Категорія - [Тимчасовий архів » Архів (до 2018 р.) » Інформація виконавчих органів » Відділ з питань містобудування, архітектури та дер]
 

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ВІДДІЛ
З ПИТАНЬ МІСТОБУДУВАННЯ ТА АРХІТЕКТУРИ  ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛЮБОТИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

1.    Загальні положення

1.1.      Відділ з питань містобудування та архітектури виконавчого комітету Люботинської міської ради (далі - відділ) є структурним підрозділом виконавчого комітету Люботинської міської ради, підзвітним і підконтрольним міському голові, першому заступнику міського голови  з питань діяльності виконавчих органів, заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів, управлінню містобудування та архітектури Харківської облдержадміністрації, утворюється міською радою, входить до складу її виконавчого комітету.

1.2.    У своїй діяльності відділ керується Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», іншими законами України, указами і розпорядженнями Президента України, наказами Міністерства будівництва та житлово-комунального господарства України,  постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, рішеннями Люботинської міської ради, виконавчого комітету, розпорядженнями і дорученнями міського голови та цим Положенням.

1.3.    На посаду начальника  та спеціалістів Відділу призначаються особи, що мають вищу освіту і необхідний стаж роботи в органах місцевого самоврядування або на державній службі за фахом. Усі працівники Відділу приймаються на посади і звільняються з посад міським головою в порядку, передбаченому чинним законодавством.

1.4.    Міська рада створює умови для роботи і підвищення кваліфікації працівників, забезпечує їх окремим приміщенням, телефонним зв’язком, транспортом для виконання службових обов’язків, сучасними засобами оргтехніки, законодавчими й іншими нормативними актами та довідковими матеріалами, іншими посібниками та літературою з правових питань.

2.    Основні завдання та функції відділу у сфері містобудування та архітектури

2.1    Основними завданнями відділу у сфері містобудування та архітектури є забезпечення реалізації державної політики у сфері містобудування та архітектури на території Люботинської міської ради.

 

Завантажити повний текст Положення: polozhennya-pro-vddl.rar [38.74 Kb] (cкачувань: 59)
 Інклюзивність будівель
Автор: Svetlana   Додано: 4 квітня 2019   Переглядів:420   Категорія - [Головна, Відділ з питань містобудування, архітектури та дер]
 

Інклюзивність будівель

Інклюзивність будівель

  З 1 квітня 2019р. в Україні набули чинності нові державні будівельні норми про інклюзивність будівель. Відтепер при будівництві нових будинків та при ремонті старих мають враховувати інфраструктуру та можливості для користування ними людей з інвалідністю.

 ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд» — впроваджують обов’язкове створення безбар’єрного простору в Україні для всіх маломобільних груп населення: у першу чергу, людей з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності, людей похилого віку, батьків з маленькими дітьми, вагітних жінок.

 Нові норми зобов’язують замовників та будівельників застосовувати універсальний дизайн при будівництві та ремонті громадських будівель, зокрема передбачати всі входи та виходи, у тому числі аварійні, у рівень з землею, а всі об’єкти, які проектуються, мають бути доступними для людей з інвалідністю та обладнаними пандусами.

 

Головний спеціаліст 

Манченко Т.
 МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА У ХХІ СТОЛІТТІ: ЗБЕРЕЖЕННЯ, ВИКОРИСТАННЯ, ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ
Автор: Svetlana   Додано: 26 жовтня 2018   Переглядів:539   Категорія - [Головна, Відділ з питань містобудування, архітектури та дер]
 

МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА У ХХІ СТОЛІТТІ: ЗБЕРЕЖЕННЯ, ВИКОРИСТАННЯ, ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ

  19-20 жовтня у м. Вінниці відбулась  конференція  на якій обговорювались питання, що стосуються викликів і можливостей  у збереженні об’єктів культурної спадщини України.

МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА У ХХІ СТОЛІТТІ: ЗБЕРЕЖЕННЯ, ВИКОРИСТАННЯ, ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ

  В конференції,  брали участь: Почесний президент Міжнародної Ради з охорони пам’яток і визначних місць (ІКОМОС) Густаво Араоз (USA), заступник голови Вінницької ОДА Ігор Івасюк, виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, начальник управління охорони культурної спадщини Міністерства культури України Олександр Єпіфанов, заступник начальника управління охорони культурної спадщини-начальник відділу формування політики у сфері охорони культурної спадщини Міністерства культури України Юлія Нечипоренко, асистент радника посла США в Україні з питань преси, освіти та культури Ольга Любінецька, радник Міністра культури України Павло Третьяков, директор Українського центру культурних досліджень Ірина Френкель, фахівці з охорони пам’яток та історичних місць. 

МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА У ХХІ СТОЛІТТІ: ЗБЕРЕЖЕННЯ, ВИКОРИСТАННЯ, ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ

  Почесний президент Міжнародної  Ради з охорони пам’яток і визначних місць (ІКОМОС) Густаво Араоз присвятив свій виступ «Культурній спадщині у 21 столітті»

«Культурна спадщина не здатна  генерувати або покращувати економічний дохід. Стале збереження – це те  збереження, яке дозволяє майбутнім поколінням насолоджуватися спадщиною без компромісів. Це означає, що ми не можемо  допустити незворотні зміни у місцях спадщини. Маємо проаналізувати бачення як зберігати надбання минулого, яке було в 20 столітті (коли почався рух за збереження) і окреслити завдання, як це має бути у 21 столітті»,- підкреслив Густаво Араоз.

МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА У ХХІ СТОЛІТТІ: ЗБЕРЕЖЕННЯ, ВИКОРИСТАННЯ, ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ

  Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, доповів про стан культурної спадщини в малих містах та ОТГ, а також  про нагальну  необхідність розробки історико-архітектурних опортних планів і містобудівної документації, як важливого інструменту інвестиційного розвитку.  А також позитивно відзначив керівництво  міст де все це розуміють і таку роботу виконують.

  За дорученням керівництва міської ради в роботі конференції  прийняв участь начальник відділу з питань містобудування, архітектури та держархбудконтролю  Сергій Кравченко, який проінформував учасників конференції, що історичне місто Люботин перше в  Харківському регіоні отримало затверджений Міністерством культури України  історико-архітектурний  опорний план і  на сьогодні   в процесі погодження знаходиться генеральний план міста Люботина  в межах Люботинської міської ради. Розробка такого генплану,  сама по собі є новаторським кроком, який   після його затвердження, дозволить  здійснювати  розвиток міста в туристично-рекреаційному та курортному напрямку  і  дасть змогу громаді  більш ефективно  розпоряджатися своїми  природними  та урбанізованими історичними територіями на яких розташовані пам’ятки. Це дасть змогу  покращувати якість  життя мешканців міста та збільшувати додану вартість таких територій, а  також  дозволить  місту  стати центром оздоровлення для мешканців  області. 
 Сьогодні – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ АРХІТЕКТОРА!
Автор: Svetlana   Додано: 1 жовтня 2018   Переглядів:815   Категорія - [Головна, Відділ з питань містобудування, архітектури та дер]
 

Сьогодні
 – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ АРХІТЕКТОРА!

 

  У архітекторів  професійне свято. Архітектори люди з творчою вдачею, саме  з них розпочинаються  будь-які  містобудівні перетворення.  І в нашому місті у цьому напрямку теж ведеться активна робота: вперше в Харківському регіоні розроблено та затверджено Міністерством культури України історико-архітектурний опорний план міста Люботина, в процесі погодження знаходиться розроблений  Генеральний план міста, в процесі розробки план  зонування території, розроблено та затверджено 4 детальні плани території.

   З липня 2016р.   Люботин став  26 містом в Україні, яке отримало повноваження держархбудконтролю та почало надавати населенню відповідні послуги, зокрема  щодо початку будівництва та введення  об’єктів архітектури в експлуатацію. На сьогодні в Україні вже більше ста міст з такими повноваженнями. З набранням чинності  Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» містобудівне законодавство стає більш жорстким, як  до його порушників так і для осіб які уповноважені слідкувати за його дотриманням, але в той же час дозволяє отримувати відповідні консультації для прискорення будівництва.

   На підставі  домовленості з ректором  ХНУБА  Шкодовського Ю.М.,   на базі відділу з питань містобудування, архітектури та держархбудконтролю  проходять практичні заняття студентів архітекторів-містобудівників цього вишу та розробляються курсові і дипломні проекти на реальних об’єктах щодо розвитку Люботина.  Це вже стало доброю традицією і деякі з цих робіт  періодично виставляються на огляд в приміщеннях виконкому. 

  На сьогодні завдяки виконаним архітекторами  проектів та за підтримки керівництва обласної державної адміністрації і депутатського корпусу Люботинської міської ради, в нашому місті реалізовано та знаходиться в процесі реалізації ряд інфраструктурних проектів, які покращують якість життя в нашому місті та за умови подальшого розвитку  інфраструктури міста та збереження природного середовища, дадуть змогу  розвивати наше місто у туристично-рекреаційному та курортному напрямку.

 В цей день хочеться поздоровити всіх причетних до цієї діяльності. З святом, ВАС, шановні АРХІТЕКТОРИ! Творчої наснаги та можливості  реалізації своїх найкращих проектів на території нашого міста.

 

 

З глибокою повагою та надією на подальшу співпрацю,

 

Міський  голова

Л.І. Лазуренко

 

Начальник відділу з питань

містобудування, архітектури

та держархбудконтролю

С.Г. Кравченко
 Актуальна інформація відділу з питань містобудування, архітектури та держархбудконтролю
Автор: Svetlana   Додано: 16 липня 2018   Переглядів:524   Категорія - [Головна, Відділ з питань містобудування, архітектури та дер]
 

Актуальна інформація відділу з питань містобудування, архітектури та держархбудконтролю.

 

1.Міністерством культури України – затверджено «Історико-архітектурний опорний план   м. Люботина Харківської області, (на підставі комплексних досліджень культурної спадщини та розроблення спеціальної науково-проектної  документації)». Це результат клопіткої,  роботи розробників  ІАОП – Харківського національного університету будівництва та архітектури  і Люботинської міської ради,  яка продовжувалася протягом чотирьох років.   Важливо відзначити, що люботинці першими в Харківському регіоні  (в тому числі попереду  м. Харкова),  отримали таку спеціальну науково-проектну документацію,  що не тільки виводить нас в регіональні лідери, з цього питання, але й  дає можливість закінчити роботу над Генеральним планом та черговий поштовх  для розвитку нашого міста.

  Під час захисту ІАОП,  Люботин, на фоні інших міст, виглядав позитивно та навіть був представлений експертами, як взірець для м. Харкова. Були відмічені в кращу сторону, як розробники плану (ХНУБА), так і замовники - Люботинська міська рада.  

  Ми зробили ще один важливий крок для розвитку міста. І  це дає правові підстави щодо необхідності дотримання пам’яткоохоронного законодавства, та відповідно надію на підтримку керівництва обласної ради та обласної державної адміністрації. Як результат,  покращення  наших можливостeй стосовно залучення інвесторів до збереження та пристосування до нагальних потреб  наших пам’яток.   Думаю,  все, що робимо не даремно...і за допомогою керівництва, депутатського корпусу та громади    будемо рухатись далі…

2.Люботинською міською радою затверджено «Детальний план території земельної ділянки в  м. Люботин,  сел. Коваленки, Харківської області, обмеженої вул. Олімпійська (колишня вул. Ворошилова), пров. Транспортним та 1-м Люботинським в’їздом  для будівництва і обслуговування житлових будинків для мешканців міста, які безпосередньо приймали участь в АТО, забезпеченні її проведення і захисті, незалежності, суверенитету та територіальної цілісності України», а також  затверджено нові об’єкти топоніміки, які виникли після розробки зазначеного ДПТ та нумерацію і розташування земельних ділянок, що  після затвердження положення про  жеребкування,  дозволить розпочати  процедуру щодо виділення земельних ділянок зазначеній категорії громадян. Після  розробки та затвердження проекту відводу земельної ділянки, отримання будівельного паспорту та подання повідомлення про початок будівельних робіт, громадяни можуть розпочинати будівництво.

  Затвердження зазначеного ДПТ, крім викладеного вище  дасть можливість проведення подальших робіт по відведенню відповідної земельної ділянки, розробці ПКД та будівництву Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини в м. Люботині, сел. Коваленки, будівництво якої теж передбачалось зазначеним ДПТ.

3.На чергову сесію Люботинської міської ради виноситься питання щодо затвердження розробленого та погодженого в установленому порядку “Детального  плану території   обмеженої садибною забудовою по вул. Гвардії-генерала Гавенка Л.А., пров. Оранжерейним, вул. Шевченка та територією Люботинської гімназії №1, розташованої в м. Люботин, Харківської області для розташування фізкультурно-оздоровчого комплексу».  Затвердження зазначеного ДПТ дозволить розпочати процедуру розробки  проекту відведення земельної ділянки та вирішення питання щодо фінансування розробки ПКД та безпосереднього будівництва фізкультурно-оздоровчого комплексу.

 

Начальник відділу з питань містобудування,

архітектури та держархбудконтролю

Кравченко С.Г.
 Історико-архітектурний опорний план м. Люботина Харківської області– затверджено
Автор: Svetlana   Додано: 12 липня 2018   Переглядів:805   Категорія - [Головна, Відділ з питань містобудування, архітектури та дер]
 

      З приємністю інформуємо мешканців міста, що  «Історико-архітектурний опорний план   м. Люботина Харківської області, (на підставі комплексних досліджень культурної спадщини та розроблення спеціальної науково-проектної  документації)» – затверджено Міністерством культури України. Це результат клопіткої,  роботи розробників  ІАОП – Харківського національного університету будівництва та архітектури  і Люботинської міської ради,  яка продовжувалася протягом чотирьох років.   Важливо відзначити, що люботинці першими в Харківському регіоні  (в тому числі попереду  м. Харкова),  отримали таку спеціальну науково-проектну документацію,  що не тільки виводить нас в регіональні лідери, з цього питання, але й  дає можливість закінчити роботу над Генеральним планом та черговий поштовх  для розвитку нашого міста.

Історико-архітектурний опорний план м. Люботина Харківської області– затверджено

  За волею долі, одним з експертів - членів науково-методичної ради Мінкульту України,  що досліджували  наш ІАОП, був проф. Товбич  В.В., з яким,  я познайомився в минулому  році, під час роботи  міжнародної  конференції щодо пам’яток та історичних фортифікацій,  яка проходила у  містах Львові та Холмі (Польща), де за дорученням міського голови Лазуренка Л.І., представляв наше місто.  Приємно було, що цей знаний фахівець, пам’ятав мою минулорічну доповідь  на конференції про необхідність розвитку Люботина  у туристично-рекреаційному напрямку та збереження палацу Святополк-Мирських, в  Гиївці, і під час  захисту  нашого проекту,  в вигідному, для нашого міста,  контексті проінформував про це членів ради, чим значно покращив  сприйняття  нашого ІАОП. І це було особливо важливо, після того, як  питання по улаштуванню пішохідно-велосипедного мосту в Києві, яке передувало розгляду нашого питання, навіть  після особистого виступу мера Києва  Кличка В.В., його заступників  та гол. архітектора  міста, пройшло  дуже важко і не додало настрою членам ради. 

  Цікаво,  що на ту конференцію, я потрапив  за запрошенням проф. Бевза М.В.  з «Львівської політехніки», який був голової державної екзаменаційної комісії  в ХНУБА, де захищалась моя студентка, дипломний проект, якої щодо збереження палацу в Гиївці декілька років прикрашав вестибюль   Люботинського виконкому. Черговий раз розумію, що просто збігу обставин   не буває.

  Взагалі, на фоні інших міст Люботин виглядав позитивно та навіть був представлений експертами, як взірець для м. Харкова, до якого у них виявилось  багато запитань.  Були відмічені в кращу сторону, як розробники плану (ХНУБА), так і замовники - Люботинська міська рада.  

  Ми зробили ще один важливий крок для розвитку міста. І  це дає правові підстави щодо необхідності дотримання пам’яткоохоронного законодавства, та відповідно надію на підтримку керівництва обласної ради та обласної державної адміністрації. Як результат,  покращення  наших можливостeй стосовно залучення інвесторів до збереження та пристосування до нагальних потреб  наших пам’яток.   Думаю,  все, що робимо не даремно...і за допомогою керівництва, депутатського корпусу та громади будемо рухатись далі…

 

Начальник відділу з питань містобудування,

архітектури та держархбудконтролю

Кравченко С.Г.
 Повідомлення про початок процедури та врахування пропозицій громадськості у проекті Детального плану території
Автор: Svetlana   Додано: 11 червня 2018   Переглядів:670   Категорія - [Головна, Відділ з питань містобудування, архітектури та дер]
 

ОГОЛОШЕННЯ

 

 Виконавчий комітет Люботинської міської ради доводить до відома громадян, що з 11.06.2018р. по 01.07.2018р. на обговорення громадськості виноситься «Детальний план території   обмеженої садибною забудовою по вул.   Гвардії-генерала Гавенка Л.А., пров. Оранжерейним, вул. Шевченка та територією Люботинської гімназії №1, розташованої в м. Люботин, Харківської області для розташування фізкультурно-оздоровчого комплексу».

 Бажаючі  можуть ознайомитись з матеріалами, зазначеного детального плану в приміщенні  виконкомом Люботинської міської ради за адресою:  вул. Слобожанська, 26, кабінет №18, 1-й поверх (відділ з питань містобудування, архітектури та держархбудконтролю), понеділок-п’ятниця, з 09.00 до 15.00 години (перерва 12.00-12.45).

 

 

Завантажити:

1.-situaciya-lyubotin-moy-1.pdf [693.16 Kb] (cкачувань: 17)

2.-isnuyuchiy-stan.pdf [762.09 Kb] (cкачувань: 12)

3.-osnovniy-pozh.pdf [807.95 Kb] (cкачувань: 13)

4.-zoning.pdf [709.24 Kb] (cкачувань: 11)

5.-ruh.pdf [871.2 Kb] (cкачувань: 10)

6-vertikalka.pdf [958.11 Kb] (cкачувань: 10)

7.-inzheneriya.pdf [749.96 Kb] (cкачувань: 11)

amr-fok-lyubotin.pdf [103.92 Kb] (cкачувань: 11)

zem1.pdf [736.51 Kb] (cкачувань: 10)

zem2.pdf [175.88 Kb] (cкачувань: 10)

kult.pdf [718.58 Kb] (cкачувань: 10)

pozh.pdf [474.36 Kb] (cкачувань: 9)

ses.pdf [591.52 Kb] (cкачувань: 11)

ekologiya.pdf [537.33 Kb] (cкачувань: 11)

ogoloshennya.doc [29 Kb] (cкачувань: 10)

povdomlennya.doc [108 Kb] (cкачувань: 10)

pz-fok-lyubotin.pdf [306.09 Kb] (cкачувань: 12) 

Повідомлення про початок процедури та врахування пропозицій громадськості у проекті Детального плану території Повідомлення про початок процедури та врахування пропозицій громадськості у проекті Детального плану території земельної ділянки
Автор: Svetlana   Додано: 15 березня 2018   Переглядів:922   Категорія - [Головна, Відділ з питань містобудування, архітектури та дер]
 

 

ОГОЛОШЕННЯ

 

         Виконавчий комітет Люботинської міської ради доводить до відома громадян, що на обговорення громадськості виноситься «Детального плану території земельної ділянки в  м. Люботин,  сел. Коваленки, Харківської області, обмеженої  вул. Олімпійська (колишня вул. Ворошилова), пров. Транспортним та 1-м Люботинським в’їздом  для будівництва і обслуговування житлових будинків для мешканців міста, які безпосередньо приймали участь в АТО, забезпеченні її проведення і захисті, незалежності, суверенитету та територіальної цілісності України».

       Бажаючі  можуть ознайомитись з матеріалами, зазначеного детального плану в приміщенні  виконкомом Люботинської міської ради за адресою:  вул. Слобожанська, 26, кабінет №18, 1-й поверх (відділ з питань містобудування, архітектури та держархбудконтролю), понеділок-п’ятниця, з 09.00 до 15.00 години (перерва 12.00-12.45).

 

 

 

Повідомлення про початок процедури та врахування пропозицій громадськості у проекті Детального плану території земельної ділянки в   м. Люботин,  сел. Коваленки, Харківської області, обмеженої вул. Олімпійська (колишня вул. Ворошилова),  пров. Транспортним та 1-м Люботинським в’їздом  для будівництва і обслуговування житлових будинків для мешканців міста, які безпосередньо приймали участь в АТО, забезпеченні її проведення і захисті, незалежності, суверенитету та територіальної цілісності України

 

Повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті Детального плану території земельної ділянки в  м. Люботин,  сел. Коваленки, Харківської області, обмеженої      вул. Олімпійська (колишня вул. Ворошилова), пров. Транспортним та 1-м Люботинським в’їздом  для будівництва і обслуговування житлових будинків для мешканців міста, які безпосередньо приймали участь в АТО, забезпеченні її проведення і захисті, незалежності, суверенитету та територіальної цілісності України.

 1.Інформація про мету, склад та зміст містобудівної документації.

 Метою Детального плану є - розробка детального плану території земельної ділянки  в           м. Люботині,  сел. Коваленки, Харківської області обмеженої      вул. Олімпійська (колишня вул. Ворошилова), пров. Транспортним та 1-м Люботинським в’їздом  для будівництва і обслуговування житлових будинків для мешканців міста, які безпосередньо приймали участь в АТО, забезпеченні її проведення і захисті, незалежності, суверенитету та територіальної цілісності України.

Детальний план  містить графічні і текстові матеріали. Їх склад відповідає Державним вимогам та нормам.

Відповідно до детального плану, територія, яка планується під індивідуальну житлову забудову для мешканців міста, які безпосередньо приймали участь в АТО, забезпеченні її проведення і захисті, незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, обмежена вул. Олімпійською (вул. Ворошилова), пров. Транспортним та 1-м Люботинським в’їздом, загальною площею 14,9860га. Територія проектування знаходиться у західній частини м. Люботин, (сел. Коваленки) та межує: з півночі, сходу та заходу - землі міської ради з земельними ділянками садибної забудови, з півдня вздовж житлової забудови проходіть залізнична колія.  

Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» детальний план території  уточнює положення генерального плану м. Люботин, та визначає планувальну організацію та розвиток території.

Завантажити пакет документів:

derzhavn-vimogi.rar [842.73 Kb] (cкачувань: 18)

derzhgeokadastr.rar [1.76 Mb] (cкачувань: 18)

dpt-ato.rar [11.23 Mb] (cкачувань: 28)

na-sayt.rar [1.47 Mb] (cкачувань: 13)

Додано 27.03.2018 року: Службова записка по АТО_sluzhbova-zapiska-po-ato.doc [33.5 Kb] (cкачувань: 10)
 РЕЄСТР МІСТОБУДІВНИХ УМОВ ТА ОБМЕЖЕНЬ
Автор: Svetlana   Додано: 23 січня 2018   Переглядів:778   Категорія - [Тимчасовий архів » Архів (до 2018 р.) » Інформація виконавчих органів » Відділ з питань містобудування, архітектури та дер]
 

РЕЄСТР  МІСТОБУДІВНИХ  УМОВ  ТА  ОБМЕЖЕНЬ

 

п/п

дата та номер наказу про затвердження містобудівних умов та обмежень 

замовник об'єкта будівництва 

назва об'єкта будівництва

адреса об'єкта будівництва

інформація про внесення змін до містобудівних умов та обмежень

підстава для скасування або зупинення дії містобудівних умов та обмежень

1

Наказ №1 від 24.01.2018р.

Скітіна Світлана Станіславовна

Реконструкція нежитлової будівлі літ. «А-1» /магазин/ під розміщення салону краси і фітнес клубу

62433, Харківська обл., м. Люботин, вул. Шевченка №122а

 

---

---

2

Наказ №2 від 19.12.2018р.

Департамент житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації

Нове будівництво, Харківська обл., м. Люботин, вул. Шмідта, 75а

62433, Харківська обл., м. Люботин, вул. Шмідта №75а

 

---

---

 

Додаток до Порядку ведення реєстру містобудівних умов та обмежень: mstobudvn-umovi-ta-obmezhennya.rar [1.15 Mb] (cкачувань: 17)

Завантажити: mstobudvn-umovi-ta-obmezhennya.doc [54 Kb] (cкачувань: 9)
 Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки
Автор: Svetlana   Додано: 3 жовтня 2017   Переглядів:507   Категорія - [Головна, Відділ з питань містобудування, архітектури та дер]
 

ВІДДІЛ  З  ПИТАНЬ  МІСТОБУДУВАННЯ,  АРХІТЕКТУРИ ТА  ДЕРЖАРХБУДКОНТРОЛЮ ВИКОНКОМУ ЛЮБОТИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

  

                                  Містобудівні  умови  та  обмеження забудови  земельної  ділянки

 

Технічне переоснащення системи теплопостачання Люботинської загальноосвітньої

школи І-ІІІ ступені №4 м. Люботин з провадженням тепло генераторної установки

 ( назва  об’єкта  будівництва )

 

 

62433, Харківська обл., м. Люботин, вул. Шкільна №54

( адреса  або  місце  розташування  земельної  ділянки )

 

 

 

Замовник :  відділ освіти Люботинської міської ради

                                  

м. Люботин

2017 р.

Завантажити документ:mstobud.umovi.doc [55 Kb] (cкачувань: 25)
 З ДНЕМ БУДІВЕЛЬНИКА!
Автор: Svetlana   Додано: 11 серпня 2017   Переглядів:635   Категорія - [Головна, Відділ з питань містобудування, архітектури та дер]
 

З ДНЕМ БУДІВЕЛЬНИКА!

    На теперішній час наша країна знаходиться в непростих умовах, і професія будівельника  зараз  особливо затребувана. 

   Старше покоління пам’ятає післявоєнну  відбудову 40-50 років минулого століття, ми пам’ятаємо  участь у відбудові після аварії на ЧАЕС та після природних катаклізмів у західних районах країни, а нашим дітям та онукам можливо доведеться  приймати  участь у відбудові теперішніх руйнувань і приведенні   у порядок звільнених територій.

  Сьогодні наша країна має вишукувати значні кошти на оборону, відшкодування збитків,  облаштування змушених переселенців із зони АТО та на багато інших речей. Тепер,  як ніколи, важливо зберігати від руйнувань нашу інфраструктуру, капітальні будівлі, своє житло, об’єкти благоустрою та унеможливлювати всіма способами їх пошкодження - в них вкладена праця та частка душі  будівельників.

   Із свого боку виконкомом Люботинської міської ради, приймаються заходи по збільшенню інвестиційної привабливості міста, зокрема, вже минув перший рік з того часу, як відділ з питань містобудування, архітектури та держархбудконтролю почав виконувати  державні контролюючі функції та надавати  консультації щодо будівництва, реконструкції і прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва.

  Це дало  змогу пришвидшити здійснення   дозвільно-погоджувальних процедур та  введення об’єктів в експлуатацію. За цей час відділом надано  152 дозвільні та реєстраційні послуги, а в результаті штрафних санкцій, застосованих до порушників містобудівного законодавства,  до місцевого бюджету надійшло  понад п’ятдесят тис. грн.

 На сьогодні найважче нашим бійцям на передовій та населенню в зонах обстрілу, ми вдячні та співчуваємо їм, але труднощі   завжди  об’єднували  націю і  згуртовували  громади, буде так і на цей раз,  все це зробить нас міцнішими та надасть нам натхнення.

 Напередодні дня будівельника,  висловлюючи кращі слова вітання  хочемо побажати будівельникам  якомога менше об’єктів післявоєнної відбудови, але більше мирних будівельних майданчиків.

 Маємо надію, що ми разом із Вами впораємося з усіма складнощами. Велика вдячність всім причетним до будівельної справи, здоров’я Вам, благополуччя та мирного неба.

 

З повагою та найкращими побажаннями,

 

Міський  голова Л.І. Лазуренко

 

Начальник відділу з питань містобудування, архітектури

та держархбудконтролю   С.Г.Кравченко
 1 липня – ДЕНЬ АРХІТЕКТУРИ УКРАЇНИ !
Автор: Svetlana   Додано: 30 червня 2017   Переглядів:694   Категорія - [Головна, Відділ з питань містобудування, архітектури та дер]
 

1 липня – ДЕНЬ АРХІТЕКТУРИ УКРАЇНИ !

 

    У архітекторів  професійне свято. Архітектори люди з творчою вдачею, саме  з них розпочинаються  будь-які  містобудівні перетворення.  І в нашому місті у цьому напрямку ведеться активна робота: розробляються генеральний план, план зонування території, детальні плани території.

   З набранням чинності (від 10.06.2017р.)  Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» містобудівне законодавство стає більш жорстким, як  до його порушників так і для осіб які уповноважені слідкувати за його дотриманням.

   Проте з липня минулого року  Люботин став першим містом у Харківській області та 26 містом в Україні, яке отримало повноваження держархбудконтролю та почало надавати населенню відповідні послуги, зокрема  щодо початку будівництва та введення в об’єктів експлуатацію.

   Це також пришвидчило містобудівну діяльність, зокрема відділом з питань містобудування, архітектури та держархбудконтролю, на який покладено зазначені функції  зареєстровано 142 дозвільні документи, серед яких інфраструктурні об’єкти: що дало змогу покращити освітлення міста,  провести технічне переозброєння котельних, провести  капітальні ремонти суспільно необхідних об’єктів, а також  надало змогу будівництва та введення в експлуатацію житлових будинків для мешканців міста.

   На підставі взаємної домовленості міського голови Лазуренка Л.І  та ректора ХНУБА Шкодовського Ю.М., на базі відділу з питань містобудування, архітектури та держархбудконтролю проходять практичні заняття студентів архітекторів-містобудівників цього вишу та розробляються курсові і дипломні проекти на реальних об’єктах щодо розвитку Люботина.  Це вже стало доброю традицією і деякі з цих робіт  виставлені на огляд в приміщеннях виконкому.   

       Хочу подякувати всім, хто не байдужий та вірю, що за підтримки громади, керівництва міста та депутатського корпусу, зможемо розробити якісну містобудівну документацію, на грунті  якої  наше славне місто отримає  можливість розвиватись у туристично-рекреаційному напрямку, зберегти та використовувати, в рамках законодавства, наше довкілля і пам’ятки  архітектури національного значення - Парк (ландшафтний парк «Швейцарія») і «Комплекс споруд  заміської садибі» (Садиба князів Святополк-Мирських в Гиївці). Це  дасть змогу будувати в м. Люботині  більш якісне та комфортне  життєве середовище.

       Знаємо, що з НАШИМ МІСТОМ доля пов’язала багато талановитих людей, в тому числі і архітекторів, віримо, що такі  громадяни  знайдуть можливості та спосіб посильної фахової допомоги місту.

       З святом, ВАС, шановні АРХІТЕКТОРИ! Творчої наснаги та можливості  реалізації своїх найкращих проектів на території нашого міста.

  

З глибокою повагою та надією на подальшу співпрацю,

Міський  голова  Л.І. Лазуренко
 Розпочато проведення відкритого творчого конкурсу «Бренд міста Люботин»
Автор: Svetlana   Додано: 21 червня 2017   Переглядів:589   Категорія - [Головна, Відділ з питань містобудування, архітектури та дер]
 

  Виконавчий комітет Люботинської міської ради доводить до відома громадян, що на підставі рішення виконкому Люботинської міської ради від 13 червня 2017 року №130 «Про організацію проведення відкритого творчого конкурсу «Бренд міста Люботин», розпочато проведення відкритого творчого конкурсу «Бренд міста Люботин». 

 Конкурсні роботи надсилаються або подаються на розгляд в друкованому вигляді з 20 червня по 20 жовтня 2017 року за адресою: 62433, м. Люботин, вул. Слобожанська, 26, (Люботинська міська рада) або в електронному вигляді  на електронну адресу виконкому Люботинської міської ради: [lubotin@mr.kh.gov.ua] з позначкою «Бренд міста Люботина».

 

Завантажити документи: konkurs-po-brendu.rar [57.16 Kb] (cкачувань: 18)
 Розпочато проведення відкритих архітектурних конкурсів «Облаштування в’їзду до міста Люботина з боку автомагістралі Київ – Харків –Довжанський» та «Облаштування входу до центрального міського парку»
Автор: Svetlana   Додано: 21 червня 2017   Переглядів:911   Категорія - [Головна, Відділ з питань містобудування, архітектури та дер]
 

ОГОЛОШЕННЯ

 

  Виконавчий комітет Люботинської міської ради доводить до відома громадян, що на підставі рішення виконкому Люботинської міської ради від 13 червня 2017 року №129 «Про організацію проведення відкритих архітектурних конкурсів у місті Люботині», розпочато проведення відкритих архітектурних конкурсів «Облаштування в’їзду до міста Люботина з боку автомагістралі Київ – Харків –Довжанський» та «Облаштування входу до центрального міського парку».

 Конкурсні роботи надсилаються або подаються на розгляд в друкованому вигляді з 20 червня по 20 жовтня 2017 року за адресою: 62433, м. Люботин, вул. Слобожанська, 26, (Люботинська міська рада) або в електронному вигляді  на електронну адресу виконкому Люботинської міської ради: [lubotin@mr.kh.gov.ua] з позначкою «Архітектурний конкурс».

 

Завантажити пакет документів:arh.konkurs.rar [60.01 Kb] (cкачувань: 12)
 ОГОЛОШЕННЯ
Автор: Svetlana   Додано: 28 грудня 2016   Переглядів:783   Категорія - [Головна, Відділ з питань містобудування, архітектури та дер]
 

ОГОЛОШЕННЯ

 

    Виконавчий комітет Люботинської міської ради доводить до відома громадян, що виноситься на обговорення громадськості «Детальний план території в місті Люботині, обмежений вул. Шмідта, прибережною захисною смугою струмка та садибною забудовою по пров.Громова, розташованої в межах населеного пункту на території Люботинської міської ради Харківської області».

  Бажаючі  можуть ознайомитись з матеріалами, зазначеного детального плану в приміщенні  виконкомом Люботинської міської ради за адресою:  вул. Слобожанська, 26, кабінет №18, 1-й поверх (відділ з питань містобудування, архітектури та держархбудконтролю), понеділок-п’ятниця, з 09.00 до 15.00 години.

 

Завантажити повний пакет документів: dpt-ochisn.rar [8.44 Mb] (cкачувань: 25)


Повідомлення про початок процедури та врахування пропозицій громадськості у проекті «Детального плану території в місті Люботині, обмеженої вул. Шмідта, прибережною захисною смугою струмка та садибною забудовою по пров.Громова, розташованої в межах населеного пункту на території Люботинської міської ради Харківської області» 

 Повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті «Детального плану території в місті Люботині, обмеженої вул. Шмідта, прибережною захисною смугою струмка та садибною забудовою по пров. Громова, розташованої в межах населеного пункту на території Люботинської міської ради Харківської області».

Інформація про мету, склад та зміст містобудівної документації.

 Метою Детального плану є - розробка «Детального плану території в місті Люботині, обмеженої вул. Шмідта, прибережною захисною смугою струмка та садибною забудовою по пров.Громова, розташованої в межах населеного пункту на території Люботинської міської ради Харківської області.

  Детальний план  містить графічні і текстові матеріали. Їх склад відповідає Державним вимогам та нормам.

Відповідно до детального плану, територія розташована в місті Люботині, обмеженої вул.Шмідта, прибережною захисною смугою струмка та садибною забудовою по пров.Громова, розташованої в межах населеного пункту на території Люботинської міської ради Харківської області Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» детальний план території уточнює положення генерального плану міста Люботин, та визначає планувальну організацію і розвиток території.

Детальний план території визначає:

- принципи планувально-просторової організації забудови;

- червоні лінії та лінії регулювання забудови;

- функціональне призначення, режим та параметри забудови, розподіл територій згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами;

- містобудівні умови та обмеження за відсутності плану зонування території;

- потребу в закладах обслуговування населення, місце їх розташування;

- доцільність, обсяги, послідовність використання території;

- черговість та обсяги інженерної підготовки території;

- систему інженерних мереж;

- порядок організації транспортного і пішохідного руху;

- порядок комплексного благоустрою та озеленення.

 

2. Основні техніко – економічні показники.

Основні техніко-економічні показники проекту детального плану на етап від 3 до 7 років :

Територія

 • ·Загальна орієнтовна площа земельної ділянки — 0,80 га.  
 • ·Зелені насадження (крім зелених насаджень мікрорайонного значення) – 0,324 га.
 • · Вулиці, площі (крім вулиць мікрорайонного значення) – 0,22 га.
 • ·Території (ділянки) забудови іншого призначення (ділової, виробничої, комунально-складської, курортної, оздоровчої тощо) – 0,036 га.

Вулично-дорожня мережа та міський пасажирський транспорт

 • ·Протяжність вулично-дорожньої мережі – 0,2 км.

Інженерне обладнання

 • · Водопостачання (водоспоживання,  тис.куб.м/добу) – визначиться на наступних проектних стадіях.
 • ·Каналізація (сумарний об’єм стічних вод) – 100 тис.куб.м/добу.
 • ·Електропостачання (сумарне споживання) – 30 кВт.

Інженерна підготовка та благоустрій

 • ·Територія забудови, що потребує заходів з інженерної підготовки з різних причин – 0,036 га.

Орієнтовна вартість будівництва (в цінах на 2016 рік)

 • ·Інженерне обладнання (млн.грн), всього у тому числі:
 • · Водопостачання (млн.грн) - визначиться на наступних проектних стадіях.
 • ·Каналізація – 9,5 (млн.грн).
 • ·Електропостачання (млн.грн) - визначиться на наступних проектних стадіях.
 • ·Зв’язок і сигналізація - визначиться на наступних проектних стадіях.
 • ·Інженерна підготовка - визначиться на наступних проектних стадіях.
 • ·Дощова каналізація - визначиться на наступних проектних стадіях.

 

3. Відомості про замовника, розробника проекту детального плату та підстави його розроблення.

Замовник – Виконавчий комітет Люботинської міської ради Харківської області                                (м. Люботин, вул. Слобожанська № 26).

 

Розробник – проектна організація ПП «ДОМІНІОН ХАРКІВ» (61093, м. Харків,                           вул. Карпівська, 1 кв. 16 ).

Підстава розроблення – у розвиток та уточнення рішень генерального плану м. Люботин, розробленого проектним інститутом «Харківпроект» у 1988 році, з урахуванням рішень Схеми планування Харківської області, затвердженої рішенням ІІІ сесії  VІ скликання Харківської обласної ради від 23 грудня 2010р. №30-VІ, відповідно до Державних вимог, наданих Департаментом містобудування та архітектури Харківської облдержадміністрації (лист №01-02/2022-2/2124 від 31.10.2016р.) та на підставі рішення ХІI сесії Люботинської міської ради VІІ скликання від 30.06.2016 р. № 267 «Про надання дозволу на розробку детального плану території в м. Люботині, обмеженої вул. Шмідта, прибережною захисною смугою струмка та садибною забудовою по вул. Громова, розташованої в межах населеного пункту на території Люботинської міської ради Харківської області».

4. Інформація про місце і строки ознайомлення з проектом детального плану.

Місце для ознайомлення з проектом детального плану території комплексу по управлінню комунальними відходами в м. Люботин - приміщення виконавчого комітету Люботинської міської ради за адресую: м. Люботин, вул. Слобожанська, 26 (1-й поверх), відділ з питань містобудування, архітектури та держархбудконтролю виконкому Люботинської міської ради, а також на офіційному сайті Люботинської міської ради: http://www.lubotin.kharkov.ua/. Строк ознайомлення – 17 дні. 

5. Інформація про посадову особу органу місцевого самоврядування, відповідальну за організацію розгляду пропозицій.
Відповідальний за організацію розгляду пропозиції – головний спеціаліст відділу з питань містобудування, архітектури та держархбудконтролю виконкому Люботинської міської ради Манченко Т.В. 

 

6. Відомості про строк подання і строк завершення розгляду пропозицій.


Подання та прийом пропозицій здійснюється з 28.12.2016р. по 13.01.2017р.

за адресою: м. Люботин, вул. Слобожанська, 26, 1-й поверх, каб. № 18 (відділ з питань містобудування, архітектури та держархбудконтролю).

 

7.Пропозиції до проектів містобудівної документації мають право подавати: 

1) повнолітні дієздатні фізичні особи, які проживають на території, щодо якої розроблено відповідний проект містобудівної документації на місцевому рівні; 
2) юридичні особи, об'єкти нерухомого майна яких розташовані на території, щодо якої розроблено відповідний проект містобудівної документації на місцевому рівні; 
3) власники та користувачі земельних ділянок, розташованих на території, щодо якої розроблено проект містобудівної документації, та на суміжних з нею територіях; 
4) представники органів самоорганізації населення, діяльність яких поширюється на відповідну територію; 

5) народні депутати України, депутати відповідних місцевих рад. 

 

Пропозиції, подані особами, не визначеними пунктом 7 цього Порядку, або подані після встановленого у даному повідомленні строку, залишаються без розгляду. 
Відповідно до ч. 6 ст. 21 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності"                          ( 3038-17 ) пропозиції подаються громадянами у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові, місця проживання, особистим підписом і повинні містити обґрунтування з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил.

8. Інформація стосовно запланованих інформаційних заходів.

- Експонування проекту детального плану території в місті Люботині, обмеженої вул. Шмідта, прибережною захисною смугою струмка та садибною забудовою по пров. Громова, розташованої в межах населеного пункту на території Люботинської міської ради Харківської області в приміщенні виконкому Люботинської міської ради за адресою: м. Люботин, вул. Слобожанська, 26.

Видання інформаційних листівок.

 

Начальник відділу з питань

містобудування, архітектури та даржархбудконтролю

 виконкому Люботинської міської ради

Кравченко С.Г.
 Виноситься на обговорення громадськості «Детальний план території земельної ділянки в м. Люботині Харківської області по вул. Індустріальній (поблизу вул. Табірної)
Автор: Chekardina   Додано: 20 жовтня 2016   Переглядів:945   Категорія - [Головна, Відділ з питань містобудування, архітектури та дер]
 

ОГОЛОШЕННЯ

 

 

        Виконавчий комітет Люботинської міської ради доводить до відома громадян, що виноситься на обговорення громадськості «Детальний план території земельної ділянки в м. Люботині Харківської області по    вул. Індустріальній (поблизу вул. Табірної) під індивідуальне дачне будівництво для мешканців міста, які безпосередньо приймали участь в АТО, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, за рахунок земель рекреаційного призначення».

       Бажаючі  можуть ознайомитись з матеріалами, зазначеного детального плану в приміщенні  виконкомом Люботинської міської ради за адресою:  вул. Слобожанська, 26, кабінет №18, 1-й поверх (відділ з питань містобудування, архітектури та держархбудконтролю), понеділок-п’ятниця, з 09.00 до 15.00 години.

 

 

Завантажити документи: dokumenti-dpt-ato.rar [1.73 Mb] (cкачувань: 17)
 27 вересня Всесвітній день туризму
Автор: Svetlana   Додано: 26 вересня 2016   Переглядів:728   Категорія - [Головна, Відділ з питань містобудування, архітектури та дер]
 

  27 вересня  Всесвітній день туризму,   який заснований Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристської організації в 1979 році. Основною метою цього дня є пропаганда туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвиток зв'язків між народами різних країн.

  В Україні День туризму відзначається з 1998 року згідно з Указом Президента № 1047/98. Туризм відіграє значну роль у житті країни. Завдяки розвитку туризму Україна стає все більш відомою в світі.

  Популярність туризму пояснюється дуже просто, туризм - це вигода в усіх напрямках. Він не тільки сприяє процвітанню і благополуччю туристичних регіонів, активно підтримує високий рівень культурного збагачення, яке отримують мандрівники в процесі здійснення своєї поїздки, а й дає змогу підтримувати як туристичні території з їх культурним наповненням  в належному стані.

  Місто Люботин (яке занесене до Списку історичних населених місць України)  має всі шанси долучитися до туристичної спільноти. Наявність на території міста  пам’яток  культурної спадщини, серед  яких 6 пам’яток архітектури національного значення та  місць для улаштування рекреаційних об’єктів, дає змогу розвиватися місту у туристично-рекреаційному напрямку.

 Заходи по децентралізації підштовхують громаду, не зважаючи на всі негаразди, розглядати пам’ятки, як ресурс для розвитку територій, швидше знайти своє місце на ринку туристичних послуг та приймати  участь в утворенні вітчизняного туристичного продукту. Для реалізації зазначеного перш за все, необхідно активізувати роботу щодо збереження та пристосування для використання важливих соціальних і комерційних потреб пам’яток архітектури національного значення, зокрема Палацу заміської садиби в м. Люботин (колишня садиба князів Святополк-Мирських в Гиївці).

     В той же час, для  успішного туристичного розвитку необхідно, щоб мешканці міста зрозуміли, що для створення нового   джерела поповнення місцевого бюджету, умов росту малого і середнього бізнесу та отримання усіляких вигод для кожного мешканця, крім приведення у належний стан об’єктів туризму та інфраструктури, необхідно формувати екологічну свідомість і  утворити сприятливе для мешканців та гостей міста, дружнє   середовище. Перш за все туристичне місто повинно бути чистим – необхідно терміново вирішувати екологічні проблеми, зокрема  утилізації комунальних відходів та просто починати з себе – не смітити самому та не давати робити це іншим.  

  Тож будемо свідомі того, що туризм це та галузь економіки, яка робить нас кращими та спроможними,  з днем туризму, дорогі мешканці історичного міста Люботина!  Миру  Вам, добра та наснаги.

Начальник відділу з питань містобудування,

архітектури та держархбудконтролю

С.Г. Кравченко 

 
 Громада Люботина отримала повноваження держархбудконтролю
Автор: Svetlana   Додано: 13 липня 2016   Переглядів:770   Категорія - [Головна, Відділ з питань містобудування, архітектури та дер]
 

 

 

Громада  Люботина отримала повноваження держархбудконтролю

 

    12 липня в рамках децентралізації держархбудконтролю нові містобудівні повноваження отримала громада міста Люботина. Відповідні акти приймання-передавання справ підписали міський голова Леонід Іванович Лазуренко та Голова Держархбудінспекції Олексій Віталійович Кудрявцев.

   Після отримання нових повноважень місцева влада зможе самостійно реєструвати дозвільні документи на будівництво, перевіряти будівельні майданчики та відповідно до закону карати порушників.

   «Міська влада бере на себе нові функції, які дають їй нові можливості, але й додаткову відповідальність, - підкреслив Голова Держархбудінспекції О. В. Кудрявцев. Громада фактично отримує увесь обсяг регулювання містобудівної діяльності: від виділення земельних ділянок до реєстрації дозвільних документів на будівництво. ДАБІ готова на першому етапі реалізації нових функцій надати дієву підтримку і сподівається, що нові можливості будуть використані на користь громадян».

   «Отримання повноважень Держархбудінспекції – знакова подія для нас, – заявив міський голова Л. І. Лазуренко, – адже це дає місту та містянам додаткові можливості для отримання реальних результатів. Ми готові нести відповідальність за свої рішення в сфері держархбудконтролю».

  На сьогодні вже 26 громад в різних регіонах України отримали нові містобудівні повноваження. Серед них такі великі міста як Харків, Львів, Луцьк, Тернопіль, Херсон і Маріуполь.  Наше місто отримало такі повноваження другим в регіоні (після обласного центру    м. Харкова) та 26 в  Україні. Так як, з метою економії бюджетних коштів,  в нашому місті не створювалось окремого органу ДАБК - це не тільки визнання  нашої спроможності, а  й вагоме навантаження на безпосередніх виконавців цієї державної функції та, як зазначено вище, вагома  відповідальність.

  Функції виконавчого органу Люботинської міської ради з питань Держархбудконтролю,  згідно з законодавством України та відповідно до акту приймання передавання,  покладено на відділ з питань містобудування та архітектури.

    Реалізація зазначених повноважень, в рамках децентралізації максимально наближує надавача зазначених адмінпослуг  до їх отримувача,  підвищить містобудівну активність і покращить інвестиційну привабливість  території Люботинської міської ради, що   буде ще одним кроком на шляху туристично - рекреаційного розвитку  малого історичного міста Люботина.

 

Начальник відділу з питань

містобудування та архітектури

С.Г. Кравченко
 Про внесення змін та доповнень до рішення LVII сесії Люботинської міської ради VI скликання від 28.05.2015р. №222
Автор: Chekardina   Додано: 23 травня 2016   Переглядів:775   Категорія - [Тимчасовий архів » Архів (до 2018 р.) » Інформація виконавчих органів » Відділ з питань містобудування, архітектури та дер]
 

 РІШЕННЯ

від   23 лютого  2016р.   № 78

 

Про внесення змін та доповнень до рішення  LVII сесії Люботинської міської ради VI скликання від 28.05.2015р. №222

 

Завантажити: [attachment=3242:rshennya-po-detalnomu-plan-ato.doc]
 Про внесення змін та доповнень до рішення LVII сесії Люботинської міської ради VI скликання від 28.05.2015р. №222
Автор: Chekardina   Додано: 23 травня 2016   Переглядів:775   Категорія - [Тимчасовий архів » Архів (до 2018 р.) » Інформація виконавчих органів » Відділ з питань містобудування, архітектури та дер]
 

 РІШЕННЯ

від   23 лютого  2016р.   № 78

 

Про внесення змін та доповнень до рішення  LVII сесії Люботинської міської ради VI скликання від 28.05.2015р. №222

 

Завантажити: [attachment=3242:rshennya-po-detalnomu-plan-ato.doc]
 ІНФОРМАЦІЯ про прогнозовані правові, економічні та екологічні наслідки щодо розробки проекту детального плану території земельної ділянки в м. Люботин
Автор: Svetlana   Додано: 25 січня 2016   Переглядів:759   Категорія - [Головна, Відділ з питань містобудування, архітектури та дер]
 

ІНФОРМАЦІЯ про прогнозовані правові, економічні та екологічні наслідки щодо розробки проекту детального плану території земельної ділянки в м. Люботин, сел. Коваленки, Харківської області, обмеженої  вул. Ворошилова*, пров. Транспортним та  1-м Люботинським в’їздом для будівництва і обслуговування індивідуальних житлових будинків для мешканців міста, які безпосередньо приймали участь в АТО, забезпеченні її проведення і захисті, незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України

Правові наслідки.

 Проект детального плану території земельної ділянки в м. Люботині, сел. Коваленки, Харківської області, обмеженої  вул. Ворошилова*, пров. Транспортним та1-м Люботинським в’їздом для будівництва і обслуговування індивідуальних житлових будинків для мешканців міста, які безпосередньо приймали участь в АТО, забезпеченні її проведення і захисті, незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України буде розроблено у відповідності з вимогами Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (стаття 19), Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ДБН 360-92** «Планування і забудова міських і селищних поселень», ДБН Б.1.1-14:2012 «Склад та  зміст Детального плану території», Програми розроблення (оновлення) містобудівної документації Люботинської міської ради на 2013-2015рр., Програми соціального та економічного розвитку м. Люботин на 2015р, та рішення II сесії Люботинської міської ради ІI скликання від 22.12.2015 року №93 «Про розробку «Детального плану території земельної ділянки в м. Люботин, сел. Коваленки, Харківської області, обмеженої      вул. Ворошилова,    пров. Транспортним та 1-м Люботинським в’їздом  для будівництва і обслуговування індивідуальних житлових будинків для мешканців міста, які безпосередньо приймали участь в АТО, забезпеченні її проведення і захисті, незалежності, суверенитету та територіальної цілісності України». Наведеним проектом передбачається забезпечення мешканців міста, зазначеної вище категорії, земельними ділянками для індивідуальної житлової забудови.

 

   Економічні наслідки.

 Здійснення забудови обґрунтовується спеціальними техніко-економічними розрахунками, містобудівними і санітарно-гігієнічними вимогами. При розробці даного проекту буде прийнято комплексний підхід до благоустрою території, що здійснюється на існуючій земельній ділянці, з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля. У сучасних умовах інтенсивного соціально-економічного розвитку населених пунктів при новій забудові необхідне вирішення проблем комплексного благоустрою території населених пунктів, враховано аспекти з оздоровлення навколишнього середовища, поліпшення санітарно-гігієнічних умов житлових зон, забезпечення сприятливого екологічного стану території. Існуючі дорожні проїзди передбачається впорядкувати та влаштувати ще декілька допоміжних. Техніко-економічні показники детального плану: орієнтовна площа території – 13,0га.

 

Екологічні наслідки.

Стан навколишнього середовища ділянки, яка розглядається, визначається санітарним станом повітря, води, ґрунту, акустичним режимом, благоустроєм території. Промислові джерела викидів в атмосферу в межах ділянки відсутні. Лінійним джерелом викидів в атмосферу є автотранспорт. Джерелом забруднення грунтів ділянки є частково господарсько-побутові відходи. Для забезпечення оптимальних санітарно-гігієнічних умов території рекомендується ряд інженерно-планувальних заходів:

 – організація нормативних санітарних розривів між будівлями;

 – озеленення території;

 – своєчасне вивезення господарсько-побутових відходів. Відповідно до додатку «Є» ДБН А.2.2-1-2003 «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище», запроектована земельна ділянка не входить до переліку екологічно небезпечних об’єктів, тобто даний об’єкт не проявлятиме негативного впливу на довкілля. Для мінімізації техногенного навантаження на природне середовище, проектом передбачаються природоохоронні заходи загального характеру: ретельний благоустрій і озеленення прилеглої території.

 

*Згідно з рішенням II сесії Люботинської міської ради ІI скликання від 22.12.2015 року №87 «Про виконання Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону їхньої символіки», назву вул. Ворошилова змінено на вул. Олімпійську.

 

Начальник відділу з питань

містобудування та архітектури

С.Г. Кравченко
 9 серпня – ДЕНЬ Будівельника!
Автор: Svetlana   Додано: 8 серпня 2015   Переглядів:863   Категорія - [Головна, Відділ з питань містобудування, архітектури та дер]
 

 

 

9 серпня – ДЕНЬ Будівельника!

  Дуже багато в нашому житті пов’язано з такою важливою галуззю економіки як будівництво! Чи правильніше буде сказати з результатами  роботи будівельників та архітекторів – всі будівлі та споруди, що нас оточують це наслідок їх нелегкої праці.

  Як основа для системної  розбудови нашого міста, у цьому році розпочато розробку генплану м. Люботина, чому передувало оновлення картографічної основи та розробка  історико-архітектурного опорноного плану, що є необхідною умовою при розробці генплану для історичних населених місць, до яких і  віднесене наше місто. Здійснюються необхідні дії для розробки картографічної основи та детального плану території для виділення земельних ділянок під індивідуальну житлову забудову мешканцям міста-учасникам АТО.

  За підтримки керівництва міста та депутатського корпусу, були прийняті  рішення, що дозволять здійснювати необхідні заходи та мати  надію на порозуміння щодо  подальшого фінансування цих робіт. Виконання зазначеного  дозволить виконати план зонування міста (зонінг),  відповідні  погоджувальні процедури в центральних органах влади та в подальшому дасть змогу визначення і закріплення меж міста та можливість в руслі децентралізації та об’єднання   громад отримувати нові ресурси для розвитку підпорядкованих територій.

  Хочу подякувати всім, хто не байдужий та вірю, що за підтримки громади ми зможемо також зберегти та відновити  пам’ятки містобудування та архітектури національного значення - Парк (ландшафтний парк «Швейцарія») і «Комплекс споруд  заміської садибі» (Садиба князів Святополк-Мирських в Гиївці), що дасть змогу  використовувати їх, як один з основних ресурсів розвитку   міста в туритично-рекреаційному напрямку. Нажаль сьогодні зазначені  пам’ятки  знаходиться не в належному стані, як результат недавня пожежа в приміщенні палацу заміської садиби, збитки від якої завдяки небайдужим мешканцям та пожежникам вдалося мінімізувати. За підтримки  ректора ХНУБА Шкодовського Ю.М., виконкомом ініційовано перші реальні кроки щодо обстеження та відновлення цієї пам’ятки, в цьому питанні дуже важлива підтримка громадськості. Минулої п’ятниці було проведено першу толоку щодо ліквідації наслідків пожежі в палаці – нажаль цей захід був  малочислений, та виконкомом було виділено транспорт для вивезення сміття.    Але ми повинні розуміти, що крім наявності об’єктів туризму та розвинутої інфраструктури  - туристичне місто повинно бути охайним та комфортним для проживання, що вимагає підвищення екологічної свідомості громадян та розуміння того, що збереження довкілля це ще й забезпечення оптимального рішення щодо поводження з комунальними відходами. Це вкрай наболіле питання і маю надію, що наші мешканці мають достатньо мудрості щоб дійти висновку про необхідність його оптимального вирішення.

  З святом будівельників та причетних до сфери містобудування та архітектури. Творчої наснаги та менше перепон в процесі реалізації проектів на території нашого міста.

 

З глибокою повагою та надією на подальшу співпрацю,

начальник     відділу   з   питань    містобудування

та архітектури,  депутат міськради, к. держ. упр., доц..

кафедри   містобудування   та   урбаністики   ХНУБА

                         С.Г. Кравченко
 Рішення 57 сесії 6 скликання від 28 травня 2015 року
Автор: Svetlana   Додано: 18 червня 2015   Переглядів:816   Категорія - [Головна, Відділ з питань містобудування, архітектури та дер]
 

1.Про надання дозволу на розробку “Детального плану території земельної ділянки в м. Люботині по вул. Табірній Харківської області для будівництва і обслуговування житлових будинків для мешканців міста-учасників АТО” 

2.Про надання дозволу на розробку генерального плану м. Люботин Харківської області

 

Завантажити документи: rshennya-sesyi.rar [30.4 Kb] (cкачувань: 24)