ЗІ СВЯТОМ 8-го БЕРЕЗНЯ
Автор: Svetlana   Додано: 6 березня 2020   Переглядів:332   Категорія - [Тимчасовий архів » Інформація установ міста » Люботинський МЦСССДМ ]
 

ЗІ СВЯТОМ 8-го БЕРЕЗНЯ

Люботинський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вітає всіх жінок з першим весняним святом, з жіночим днем. Це свято, яке прославляє жінку, жінку-трудівницю, жінку-матір, берегиню домашнього вогнища. На світі немає нічого світліше і безкорисливіше любові матері. Материнська любов зігріває, окрилює, додає сили слабкому, надихає на подвиг. На всіх мовах, у всьому світі, однаково звучить лише одне слово, велике слово – мама!

Напередодні свята дітлахи підготували листівки-поздоровлення з 8 березням для жінок м. Люботина, якими учні школи  активно та доброзичливо поздоровили жінок.

Вітаємо всіх із початком весни, нехай у ваших родинах завжди світить сонце!

 

ЗІ СВЯТОМ 8-го БЕРЕЗНЯ
ЗІ СВЯТОМ 8-го БЕРЕЗНЯ
ЗІ СВЯТОМ 8-го БЕРЕЗНЯ
ЗІ СВЯТОМ 8-го БЕРЕЗНЯ
ЗІ СВЯТОМ 8-го БЕРЕЗНЯ
ЗІ СВЯТОМ 8-го БЕРЕЗНЯ
 

 

Колектив

Люботинського МЦСССДМ




 У світі все починається з мами!
Автор: Chekardina   Додано: 26 лютого 2020   Переглядів:349   Категорія - [Головна, Люботинський МЦСССДМ ]
 

У світі все починається з мами!

У світі все починається з мами!


24 лютого директором Люботинського МЦСССДМ Тетяною Жмайловою, начальником Служби у справах дітей Люботинської МР Надією Губською та старшим інспектором Харківського РВ філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області Вікторією Антоненко було відвідано Харківський обласний соціальний центр матері та дитини.

Одним із основних завдань візиту було донести до матерів, що найголовніша цінність їх життя – це діти. Адже вони чекають на незмірну любов, ласку, тепло та ніжність від своєї неньки.

Бережіть своїх дітлахів – вони ваше щастя!

 

ЛМЦСССДМ

У світі все починається з мами!

 

У світі все починається з мами!

 

У світі все починається з мами!




 Захід в ліцеї
Автор: Svetlana   Додано: 19 лютого 2020   Переглядів:367   Категорія - [Головна, Люботинський МЦСССДМ ]
 

Захід в ліцеї

Спеціалістами Люботинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 19 лютого 2020 року було проведено захід на тему «Вагабондаж» з учнями Люботинського професійного ліцею залізничного транспорту.

Бродяжництво – це соціальне явище; тривале блукання особи, котра не має постійного житла чи залишила його. Нині в усіх державах, зокрема й в Україні, воно зростає і може мати політичні, криміногенні, соціальні або психологічні причини. Тому ця тема актуальна серед підлітків.

Під час заходу до учнів було донесено види, причини та наслідки бродяжництва. Приділялася увага  щодо відповідальності неповнолітніх за скоєний злочин. Учні активно приймали участь у обговоренні даної проблеми.

Захід в ліцеї
Захід в ліцеї
Захід в ліцеї
Захід в ліцеї

Начальник відділу

ЛМЦСССДМ

О. Шевченко




 Профілактична робота
Автор: Svetlana   Додано: 19 лютого 2020   Переглядів:340   Категорія - [Головна, Люботинський МЦСССДМ ]
 

Одним з напрямків роботи Люботинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є  проведення профілактичних заходів,  які спрямовані на недопущення скоєння повторних правопорушень    молоддю, які вже порушили закон та відбувають покарання, не пов'язані з позбавленням волі.

19 лютого 2020 року Директор Центру Тетяна Жмайлова спільно з представником Харківського РВ філії Державної установи «Центр пробації» Вікторією Антоновою було проведено зустріч з правопорушниками під час якої були обговорено основні причини скоєння правопорушень та як їх уникати у майбутньому. Особлива увага під час бесіди приділялась важливості розуміння перспектив свого життя та шляхів їх досягнення відповідно до їх реальних можливостей, але без несправедливого ущемлення їх прав і законних інтересів. 

Профілактична робота
Профілактична робота
Профілактична робота
 

Директор ЛМЦСССДМ

Тетяна Жмайлова




 НАДАЙ ДИТИНІ ШАНС…
Автор: Svetlana   Додано: 19 лютого 2020   Переглядів:459   Категорія - [Головна, Люботинський МЦСССДМ ]
 

Кожна дитина на землі має право на родину! Дитині найголовніше – це правильний, повноцінний приклад, того, якою буває любов, турбота, підтримка та умови у родині. І щоб дитина кожної миті відчувала, що вона  дорогоцінна для своїх батьків.

Створення прийомної сім’ї – відповідальне рішення.

Прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває в шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Особи, які створили прийомну сім’ю, отримують статус прийомних батьків, а діти – прийомних дітей.

Прийомні батьки є законними представниками прийомних дітей і діють в інтересах прийомних дітей без спеціальних на те повноважень.

Для дітей, особливо тих, які пережили ланцюжок зрад у своєму житті, дуже важливо, щоб поруч із ними були надійні дорослі. Але ще не менш важливо для таких хлопчиків та дівчаток бачити дорослих спокійними, впевненими в собі, задоволеними своїм життям та такими, що вміють піклуватися один про одного. Цьому діти вчаться, дивлячись на нових батьків. Вчаться тому, як взаємодіяти один з одним та з дорослими, як піклуватися про себе, як керувати своїми емоціями, заявляти про свої потреби та інше.

Тому батькам особливо важливо вміти справлятися зі своїми емоціями, усвідомлюючи, що відбувається з ними в цей момент, знаходячи спосіб їх вираження конструктивним шляхом. Та не менш важливим є те, що тільки дорослі можуть знаходити методи ефективної взаємодії між усіма членами родини. І тоді мама або тато перестають бути сварливими, а стають просто батьками. Саме такими, якими їх хочуть бачити прийомні діти.

Прийомна сім`я весь час перебуває під соціальним супроводом фахівців із соціальної роботи місцевих центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які допомагають родині під час адаптації дітей, у вирішенні нагальних питань щодо їх емоціональних та поведінкових проблем, а також у формуванні життєвих компетентностей.

 

Якщо ви вирішили створити прийомну сім`ю і подарувати дитині-сироті або дитині, позбавленої батьківського піклування батьківську любов та родинне тепло, звертайтеся до Люботинського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді за адресою:

м. Люботин, вул. Слобожанська, 12, телефон:(057) 741-09-63

 

 

Начальник відділу

ЛМЦСССДМ

О. Шевченко




 «Сім’я - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності»
Автор: Svetlana   Додано: 13 грудня 2019   Переглядів:405   Категорія - [Головна, Люботинський МЦСССДМ ]
 

«Сім’я - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності»

Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку.

Особливості виховання дітей в сім'ї залежать від типу сім'ї та виконання нею її функцій. Кожна сім'я  має свої особливості, потреби та проблеми. 

Клієнтами центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є сім’ї, які опинилися в життєвій скруті і не в змозі її подолати власними зусиллями і можливостями.Спільне планування з клієнтом дій у подоланні певних проблем є одним з основних принципів у соціальній роботі. Адже часто трапляються випадки, коли у клієнта є власний погляд на проблему, а в соціального працівника – свій, тож, відповідно, різними можуть бачитися і шляхи її вирішення. Тому під час зустрічі в групі взаємопідтримки спеціаліст ЛМЦСССДМ спільно  з батьками  визначали проблеми та кроки, за допомогою яких вони будуть позитивно вирішені.Головне завданнязустрічі - цепоказати, щосоціальнийпрацівник є безпечним для сім’ї і зорієнтований на співпрацю з нею, а робота Центруспрямована на забезпеченняоптимальних умов життєдіяльностісімей, дітей, шляхом наданнянеобхіднихсоціальнихпослуг, та здійсненнявідповіднихзаходів таких як,  психологічнадопомога, консультування, захистуінтересівсім’ї в органах державноївлади.

«Сім’я - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності»
«Сім’я - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності»
 

Директор ЛМЦСССДМ

Тетяна Жмайлова




 5 грудня міжнародний день добровольців в ім’я економічного та соціального розвитку (день волонтера)
Автор: Svetlana   Додано: 4 грудня 2019   Переглядів:556   Категорія - [Головна, Люботинський МЦСССДМ ]
 

5 грудня міжнародний день добровольців в ім’я економічного та соціального розвитку (день волонтера)


Сильніше всього бувають ті, хто направляє свої сили на добрі справи.

 

День волонтера був заснований ще в 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. Цей день дає можливість добровольцям і різним організаціям відсвяткувати свою роботу, поділитися своїми цінностями і розповісти про себе.

Волонтери — багатство народів. Волонтерство ґрунтується на добровільності, співчутті, солідарності з потребами та ідеями інших, а також глибокій повазі до всіх людей. Свій вільний час волонтери присвячують суспільних справ, беручи участь у всіляких акціях, програмах соціальної взаємодопомоги, культурного просвітництва тощо. Також цей день можна вважати святом людей, які допомагають персоналу дитячих будинків, будинків престарілих, лікарень швидкої допомоги і т. д. Досить часто волонтери ризикують своїм життям, беручи участь у ліквідації наслідків глобальних катастроф та природних катаклізмів чи інших надзвичайних ситуацій.

Під Загальної декларації волонтерів, прийнятої на XVI Всесвітній конференції волонтерів 2001 року в Амстердамі, визначені наступні принципи діяльності волонтерів:

  • визнання права на закріплення за всіма чоловіками, жінками та дітьми, незалежно від їх раси, віросповідання, фізичних особливостей, відповідного соціального та матеріального становища;
  • поваги до гідності і культури всіх людей;
  • надання допомоги, безкоштовні послуги особисто або організовано в дусі партнерства і братерства;
  • визнання рівної важливість особистих і колективних потреб, сприяння їх забезпечення;
  • перетворення волонтерства на елемент придбання нових знань і навичок, удосконалення здібностей, стимулюючи при цьому ініціативу і творчість людей, надаючи кожному можливість бути творцем, а не користувачем, спостерігачем.

Згідно зі статистичними даними, оприлюдненими Організацією Об'єднаних Націй, в усьому світі налічується близько 140 мільйонів волонтерів.

Волонтер — це покликання, спосіб життя. Сьогодні волонтери сприяють перемозі України і збереження її державності, не чекаючи за це винагороди. Волонтерська діяльність як прояв милосердя і доброчинності буде існувати доти, доки існує потреба людей у тій чи іншій допомозі та обмежена державна участь у задоволенні потреб своїх громадян, їхній соціальній підтримці.

 

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

Доброта - це те, що може почути глухий і побачити сліпий 

 

 

Начальник відділу

ЛМЦСССДМ

О. Шевченко




 Інформаційний захід
Автор: Chekardina   Додано: 3 грудня 2019   Переглядів:474   Категорія - [Головна, Люботинський МЦСССДМ ]
 

Інформаційний захід

Інформаційний захід


Люботинським  центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді разом зі службою у справах дітей  29 листопада 2019 р. була проведена зустріч з  прийомними  батьками, опікунами та піклувальниками на тему: «Усвідомлене та відповідальне батьківство».

 

 

На зустрічі були обговоренні наступні питання:

-    обов’язки та права прийомних батьків, опікунів та піклувальників;

-         умови здійснення соціального супроводження прийомних та опікунських сімей;

-         важливість взаємодії зі спеціалістом центра соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який здійснює соціальне супроводження прийомних  та опікунських сімей, для підвищення якості здійснення даної роботи;

-         недопущення самовільного залишення дітьми прийомних сімей та алгоритм дій батьків на випадок втечі прийомних дітей з родини;

-         план заходів на новорічні свята та ін.

 

Наприкінці зустрічі, усі присутні мали можливість отримати відповіді на питання, які їх хвилювали. Також прийомні батьки озвучили ті проблемні питання, які виникають під час виховання прийомних  дітей та надали пропозиції щодо підвищення мотивації для людей, які мають бажання виховувати дітей зі статусом. Все що було обговорено, було прийнято до відома і буде використатися в подальшій роботі спеціалістами Люботинського МЦСССДМ та ССД.

Психолог Люботинського МЦСССДМ

Халецька В.М.

 

<!--[if gte vml 1]> <!--[if !vml]-->Картинки по запросу прийомна сім'я<!--[endif]-->



 Гра "Маршрут безпеки" з учнями 9-х класів Люботинської ЗОШ № 4.
Автор: Svetlana   Додано: 3 грудня 2019   Переглядів:377   Категорія - [Головна, Люботинський МЦСССДМ ]
 

Люботинським  міським центром соціальних служб для сім ї, дітей та молоді разом  з  спеціалістами Люботинської ЦМБ до "Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом" проведено інтерактивну гру "Маршрут безпеки" з учнями 9-х класів Люботинської ЗОШ № 4.

«Маршрут безпеки» – це захід, в основі якого лежить інтерактивний профілактичний освітній інструмент з питань репродуктивного здоров’я. Метою заходу є мінімізація ризиків інфікування ВІЛ та ІПСШ серед молоді та їх мотивація до здорового способу життя шляхом формування в учасників свідомого та відповідального ставлення до свого життя і здоров’я, а також формування навичок безпечної поведінки.

Учні старших класів були поділені на 5 команд, які пересувались станціями маршруту за визначеним планом, вирішували завдання та відповідали на питання.

На цьому міні-змаганні не було переможців або переможених. Всі учасники отримали нову інформацію з питань репродуктивного здоров'я, покращили знання з небезпеки інфікування ВІЛ в буденних життєвих ситуаціях та отримали гарний настрій.

Дякуємо учнівській молоді, за активну участь у інтерактивній грі, а адміністрації навчального закладу за сприяння превентивному вихованню підлітків.

Гра "Маршрут безпеки" з учнями 9-х класів Люботинської ЗОШ № 4.

Психолог Люботинського МЦСССДМ

Халецька В.М.




 2 грудня - Міжнародний день боротьби за скасування рабства
Автор: Svetlana   Додано: 2 грудня 2019   Переглядів:1307   Категорія - [Головна, Люботинський МЦСССДМ ]
 

Дата обрана не випадково, саме 2 грудня 1949 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами.

Дослідниками виносяться чіткі критерії щодо визначення категорії рабського стану людини по відношенню до навколишнього соціуму. Це і люди, які були загнані в тому числі і в сексуальне рабство. У категорію рабів входять ті, хто працює з примусу, за борги або проти своєї волі. До рабів, на жаль (і це реалії сучасного світу!), відносяться і ті, хто народився в неволі.

Згідно з результатами дослідження, проведеного Міжнародною організацією праці (МОП), що входить до складу ООН, примушували до праці у 2018 році майже 21 мільйонів осіб, серед них 11,4 мільйона жінок і дівчаток і 9,5 мільйона чоловіків і хлопчиків. Близько 19 мільйонів жертв примусової праці знаходяться в приватному секторі, близько двох мільйонів експлуатуються державними або повстанськими угрупованнями. Шлюб проти власної волі також підпадає під критерії рабства, і цей показник склав більше 15 мільйонів чоловік.

Сучасний світ не є "оригінальним". Рабська праця використовується в будівництві та промисловості, риболовецькій галузі та сільському господарстві. Раби до цього часу використовуються зловмисниками в якості домашньої прислуги. Примусова праця приносить зловмисникам 150 мільярдів доларів на рік.

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Експлуататори отримують прибуток через контроль та експлуатацію інших людей. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Щорічно близько 600 – 800 тисяч осіб у світі продають за кордон з метою експлуатації. Експлуатація може відбуватись як всередині країни так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють. Торгівля людьми може відбуватись у різних формах:

За оцінками Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. Більшість постраждалих, які протягом останніх років отримали допомогу від МОМ, – молодь до 35 років. 60% постраждалих від торгівлі людьми, які звернулися по допомогу до МОМ у 2016 році, – чоловіки, понад 80% постраждалих мають вищу або технічну освіту. Наймолодшій постраждалій було 3 роки, а найстаршій – 83.

У минулому році Міжнародна організація праці спільно з Міжнародною організацією з міграції розробили Глобальні оцінки сучасного рабства, в яких представлені дані та інформація про масштаби і регіональний розподіл сучасного рабства. Ці оцінки є основою для Глобального індексу рабства. Відповідно до цього індексу, у 2018 році Україна посіла 49 місце в світі за рівнем сучасного рабства. Згідно з даними індексу, 286 тис. осіб у нашій країні проживають у рабських умовах. Проте в деяких європейських країнах ситуація ще гірша, скажімо в Білорусі, Греції та Македонії (якщо порівнювати кількість "рабів" на 1000 наявного населення). Світовим лідером в антирейтингу стала Північна Корея, за нею Еритрея, Бурунді, Центральноафриканська Республіка, Афганістан та Мавританія.

Процеси скасування рабства без широкого міжнародного розголосу, схоже, мають тенденцію повертатися назад. Ця тема не повинна залишатися без уваги і Міжнародний день боротьби за скасування рабства - гарний привід провести об’єктивну самооцінку нинішнього стану людства.

 

Подбайте про власну безпеку

Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми   527

Департамент соціального захисту населення ХОДА  (057) 705 26 72

 

Начальник відділу

ЛМЦСССДМ

О.Шевченко




 До Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками
Автор: Chekardina   Додано: 25 листопада 2019   Переглядів:612   Категорія - [Головна, Люботинський МЦСССДМ ]
 

До Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками

25 листопада в світі відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками, також у цей же день розпочинається Міжнародна акція „16 днів проти насильства”.

Насилля над жінками, нажаль, залишається актуальною темою. Від фізичного домашнього насильства в Україні страждає орієнтовно 1,8 мільйона жінок. З кожним роком шокуюча статистика щодо насильства невпинно зростає. За офіційними даними, у 2017 році близько 600 жінок загинуло від рук насильників.

Якщо ви зіткнулись з домашнім насильством або стали свідком – НЕ МОВЧІТЬ, наслідки можуть бути непередбачені.

Якщо ви страждаєте від домашнього насильства, чи помічали, що від цього страждають ваші знайомі - зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію за телефоном 116 123 (з мобільного безкоштовно) або зверніться до:

  1. ПОЛІЦІЇ. Ви можете викликати поліцію за телефоном 102 або звернутися особисто до райвідділу та написати заяву. Правоохоронці можуть, зокрема, винести кривднику терміновий заборонний припис, надати пораду щодо подальших дій та наявних надавачів послуг, а також скерувати вас (разом із дітьми) до безпечного притулку для постраждалих осіб.
  2. МЕДИЧНОЇ УСТАНОВИ. Якщо ви зазнали фізичного чи сексуального насильства, зверніться до лікаря для отримання медичної допомоги та документування у медичній картці ознак того, що з вами сталося. Надалі це допоможе притягнути кривдника до відповідальності, якщо ви звернетеся до правоохоронних органів.
  3. ДЕПАРТАМЕНТУ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ. У Вас приймуть заяву про вчинення у Вашій сім’ї насильства та  скерують вас для отримання необхідної допомоги.
  4. 4.     ЦЕНТРУ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ. У центрі ви зможете отримати необхідні психологічні та соціальні послуги.  
  5. СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ. Якщо у вашій сім’ї є діти, вони так само або страждають від насильства, або є його свідками. Відповідна служба втрутиться у ситуацію та захистить права дітей.
  6. ЦЕНТРУ БЕЗОПЛАТНОЇ ВТОРИННОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ. Особи, постраждалі від домашнього насильства, мають право отримати безкоштовні послуги юриста.
  7. СУДУ. Залежно від ступеню тяжкості насильства суд, зокрема, може до півроку обмежити доступ кривдника до вас та ваших дітей, а також скерувати його до проходження спеціальної програми, спрямованої на змінення його поведінки в сім'ї.

Кожен з нас має сказати «Ні! Насильству» у власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому житті. Місце, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.

 

         ПАМЯТАЙТЕ!

ЖИТТЯ – БЕЗЦІННИЙ ДАР

 

 

 

Психолог Люботинського МЦСССДМ

Халецька В.М.

 




 Профілактика вживання підлітками алкогольних напоїв
Автор: Svetlana   Додано: 5 листопада 2019   Переглядів:568   Категорія - [Головна, Люботинський МЦСССДМ ]
 

  

Профілактика вживання підлітками алкогольних напоїв

  10 жовтня  2019 року в Києвi відбулась презентація звіту „Куріння, вживання алкоголю та наркотичних речовин серед підлітків, які навчаються: поширення й тенденції в Україні” за результатами дослідження Українського iнституту соцiальних дослiджень ім. Олександра Яременка, яке проводилося за пiдтримки Представництва ЮНІСЕФ в Українi та Європейського монiторингового центру з наркотикiв та наркоманiї в рамках мiжнародного проекту „Європейське опитування учнiвської молодi щодо вживання алкоголю та наркотиків” (ESPAD).

Результати дослідження, щодо вживання підлітками алкоголю та наркотичних речовин:

  1. 85,7% опитаних підлітків має досвід вживання алкоголю ( у 2016 році цей показник становив 83,4%). Кожен п’ятий (22,5%) підліток зазначив, що п’є алкогольні напої майже щотижня.
  2. 18% опитаних підлітків хоча б один раз в житті вживали які-небудь наркотичні речовини ( у 2016 році цей показник становив 11,3%). 8,7% підлітків пробували марихуану, а 9,2% вживали інгалянти, щоб “зловити кайф”. Поширеність полінаркоманії (вживання двох і більше шкідливих речовин) серед усіх опитаних становить 4,2%.

          Порівнюючи результати за 2016 та 2019 рр. можна  з упевненістю стверджувати, що зловживання алкогольними напоями  серед неповнолітніх українців зростає і перетворюється на стиль життя. Також зростає показник вживання підлітками наркотичних речовин.  З метою профілактики вживання алкоголю серед учнів  у загальноосвітніх закладів міста психологом Люботинського МЦСССДМ Халецькою В.М. та заступником голови ГО «Потон» Оніщенко М.В. продовжується робота, щодо інформування підлітків про наслідки зловживання слабоалкогольними та алкогольними напоями. 30 жовтня відбулась лекція для учнів 7-х та 8-х класів Люботинської ЗОШ № 3, а  1 листопада обговорювали наслідки вживання алкогольних напоїв з учнями 7-х та 8-х класів  Люботинської ЗОШ № 6.

Профілактика вживання підлітками алкогольних напоїв
Профілактика вживання підлітками алкогольних напоїв
Профілактика вживання підлітками алкогольних напоїв
Профілактика вживання підлітками алкогольних напоїв

Нажаль, алкоголь для підлітків є невід’ємною частиною дорослішання, але ми вважаємо,  що об’єднуючи зусилля з педагогами та батьками, можливо змінити ситуацію на краще. 

Шановні батьки підтримуйте теплі та довірливі відносини з вашими дітьми та будьте гарним прикладом для них.

 

Психолог Люботинського МЦСССДМ

В. Халецька




 Заходи у школах
Автор: Chekardina   Додано: 15 жовтня 2019   Переглядів:321   Категорія - [Головна, Люботинський МЦСССДМ ]
 

Заходи у школах

Заходи у школах

 

Алкоголізм в молодому віці зустрічається частіше, ніж у зрілі роки. Причина в тому, що підлітки є соціально незрілими, більш схильні до впливу алкоголю. Їх організм більш чутливий до нього і тому ризик стати алкоголіком набагато вище. Значна частина дорослих людей, страждаючих алкоголізмом, почала свій шлях саме з підліткового віку. Тому дуже важливо пояснювати молоді про негативний вплив алкоголю, спростовувати існуючі стереотипи.

Психологом Люботинського МЦСССДМ Халецькою В.М. разом з заступником ГО «Потон» Оніщенко М.В. було продовжено роботу щодо профілактики вживання алкогольних напоїв підлітками.

8 та 10 жовтня відвідали Люботинську гімназію № 1 та Караванську ЗОШ школу, де спілкувалися з учнями  7-х - 10 - х класів.

Немає сенсу забороняти дітям вживати алкоголь, тому що в нашому світі вони обов'язково з ним зустрінуться і обійти його вживання буде вкрай складно. Тому головна мета наших зустрічей з учнями - навчити підлітків думати і вибирати усвідомлено свій шлях.

Сподіваємося, що після нашого візиту і нашого спілкування з учнями, діти стануть більш проінформовані в даному питанні і будуть знати про наслідки вживання алкогольних напоїв.

 

Психолог Люботинського МЦСССДМ

Халецька В.М.

 

Заходи у школах




 Діти – майбутнє нації
Автор: Svetlana   Додано: 7 жовтня 2019   Переглядів:480   Категорія - [Головна, Люботинський МЦСССДМ ]
 

Діти – майбутнє нації, тому їх здоров’я повинно стати чи не найголовнішим об’єктом піклування як суспільства, так і держави. Разом з цим все більшої масштабності набирає одна з головних проблем сьогодення – споживання дітьми, підлітками та молоддю алкогольних напоїв.

Діти – майбутнє нації

 

Алкоголь особливо активно впливає на організм, який ще не сформувався, внаслідок чого є поступове його руйнування.

Для профілактики вживання алкоголю серед  учнів Люботинського НВК № 2 психологом  Люботинського МЦСССДМ Халецькою В.М. разом з заступником голови ГО «Потон» Оніщенко М.В. було проведено просвітницький захід.

 

Діти – майбутнє нації

 

 

Під час заходу підлітки дізнались про те, що:

-        допустивши помилку з вибором на початку свого шляху, можна з великою ймовірністю прийти туди, куди не хотілося;

-        Україна лідер по вживанню алкоголю підлітками;

-        як діє алкоголь на організм людини;

-        які стадії алкоголізму існують;

-        що таке алкогольна толерантність;

-        які зміни відбуваються з зовнішнім видом людини, яка вживає алкоголь;

-        як впливає алкоголь на тривалість та якість життя;

-        вибір (вживати алкоголь або не вживати) тільки за тобою та вся відповідальність за цей вибір цілком твоя.

 

Діти – майбутнє нації
Діти – майбутнє нації

 

Психолог Люботинського МЦСССДМ

В. Халецька




 Робіть світ добрішим!
Автор: Svetlana   Додано: 3 жовтня 2019   Переглядів:445   Категорія - [Головна, Люботинський МЦСССДМ ]
 

Робіть світ добрішим!

Робіть світ добрішим!

     У рамках інформаційної кампанії з популяризації сімейних форм виховання та пошуку кандидатів у патронатні вихователі фахівці  Люботинського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді сумісно  з начальником служби  у справах дітей, та центру зайнятості провели цикл зустрічей з незайнятим населенням. На зустрічах говорили, що таке патронатна сім’я, хто такі патронатні вихователі та їх помічники,  оплата послуг із здійснення патронату над дитиною . Визначали категорію дітей, які можуть бути влаштовані до патронатної сім’ї. Також обговорювалось багато питань, пов’язаних із створенням та  функціонуванням зазначених сімей. Запровадження патронатних сімей - це шанс надати якісну допомогу дітям, які опинились у біді. Щоб втілити цю ідею у життя, необхідно знайти людей, які мали б можливість і головне, бажання спробувати себе у ролі патронатних батьків.   Ця нова форма сім’ї стане допоміжною ланкою у роботі з родинами, які опинилися в складних життєвих обставинах, бо зменшить кількість дітей, які потрапляють після вилучення до інтернатних закладів.

Робіть світ добрішим!

Директор ЛМЦСССДМ

Т.Жмайлова 

 




 День усиновлення
Автор: Svetlana   Додано: 30 вересня 2019   Переглядів:358   Категорія - [Головна, Люботинський МЦСССДМ ]
 

Дитина потребує вашої любові

найбільше саме тоді,

коли вона менш за все

 на неї заслуговує"

Ерма Бомбек

 

Вже стало традицією, що в останній день вересня, у День християнських святих Віри, Надії, Любові ми відзначаємо прекрасне та величне свято День усиновлення. 

Усиновлення – це особлива дорога батьківства. Благородна і складна, переповнена емоціями, очікуваннями, тривогами і обов’язково надбаннями – і дитини, і дорослого.

Це свято батьків і дітей, соціальних працівників та усіх причетних до цієї благородної справи, нашої держави в цілому, яка поступово втілює на практиці гасло “Чужих дітей не буває”.

Говорити про те, наскільки День усиновлення в Україні важливий можна дуже довго і красиво, але це і так всі розуміють. Адже з кожним роком у нашій країні зростає кількість сімей, які бажають взяти обділену батьківською ласкою дитину. З цього можна зробити висновок, що українці вміють співчувати, вони гуманні і милосердні люди.

Доброта і любов – головне, що ми повинні дарувати нашим дітям. Адже діти – це наша надія і наше майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми, дорослі, повинні пам’ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. Особливо про дітей, які залишилися без батьківської опіки. Турбота про них – наша спільна мета, обов’язок суспільства, держави.

 

Висловлюємо  щиру вдячність людям, які подарувати нову сім’ю дітям, котрі втратили своїх рідних батьків, це перший, але дуже важливий крок.

 Хай щедрість  та милосердя  Вашої душі заради дітей  примножуються з кожним днем!

 

Начальник відділу

ЛМЦСССДМ

Шевченко О.С.




 Робота щодо попередження суїцидальної поведінки у підлітків.
Автор: Svetlana   Додано: 30 вересня 2019   Переглядів:480   Категорія - [Головна, Люботинський МЦСССДМ ]
 

У людського життя немає ціни,

 але ми завжди чинимо так,

ніби існує щось ще цінніше.

Антуан де Сент-Екзюпері

 

 

Робота щодо попередження суїцидальної поведінки у підлітків.

Вчинити самогубство – все одно, що лікувати застуду ядерноюбомбою. Це безглузда, нікому не потрібна жертва. Після неї залишаються невтішні друзі і родичі.

Навіть якщо зараз здається, що думки про самогубство ніколи незалишать тебе, знай, що на світі є люди, які відчували такий самий душевний біль. Із власного досвіду вони можуть запевнити, що все зміниться на краще, і скрутна ситуація обов’язково мине, ти її подолаєш тим чи іншим шляхом. Поміркуй, хто з твого оточення зможе допомогти тобі пережити цю важку смугу життя.

Робота щодо попередження суїцидальної поведінки у підлітків.

          Психологом Люботинського МЦСССДМ було продовжено роботу щодо попередження суїцидальної поведінки у підлітків.Метою було: формування в школярів навичок стресостійкості, конструктивного спілкування, безпечноїповедінки, сприяння усвідомленню того, що правильні відповідальні дії кожної особи є запорукою збереження власного життя і здоров'я та здоров'я оточуючих, інформування учнів про служби, до яких можна звернутися за певних обставин.

Робота щодо попередження суїцидальної поведінки у підлітків.

          Також, особливу увагу звернено на те, що останнім часом усе більше трапляється інформації про випадки підліткового травмування, суїциду, пов’язані з Інтернет-мережею, а саме: у соціальних мережах поширюється низка ігор, що призводять до самогубств. Варто враховувати, щодовга практика комп'ютерних ігор заклала в дітей несерйозне уявлення про смерть (в іграх діти постійно гинуть і знову «оживають», маючи декілька життів). Також комп'ютерні ігри розпалюють у дітях азарт і потребу в його задоволенні, що стає причиною ризикованої поведінки, пошуку гострих почуттів щоразу більш гостріших.

 

Робота щодо попередження суїцидальної поведінки у підлітків.

Бережіть своє життя –воно безцінне!

 

Психолог

ЛМЦСССДМ

Халецька В.М.




 Інформаційна акція
Автор: Svetlana   Додано: 26 липня 2019   Переглядів:330   Категорія - [Головна, Люботинський МЦСССДМ ]
 

Інформаційна акція «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства» з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми»

Майдан Соборний

29 липня 2019 року о10.00

Прес-реліз

    29 липня 2019 року, з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми,  відбудеться інформаційна акція, «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства», що є складовою частиною інформаційної кампанії «#протиДІЙ торгівлі людьми».

   У 2013 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію А/RES/68/192, проголосивши 30 липня Всесвітнім днем боротьби з торгівлею людьми.

Головна мета заходу – привернути увагу до проблем торгівлі людьми, сучасного рабства та об’єднання зусиль для подолання цього негативного явища, боротьбу зі злочинцями та злочинними угрупованнями, що задіяні в цій кримінальній діяльності, наданні підтримки і допомоги потерпілим, а також профілактичної роботи.

     Довідково: Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від  якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують. 

Відповідно до законодавства, торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

 

Директор МЦСССДМ  Т.Жмайлова




 Літні табори
Автор: Svetlana   Додано: 13 червня 2019   Переглядів:410   Категорія - [Головна, Люботинський МЦСССДМ ]
 

Коли закінчується навчальний рік, для школярів починається весела і яскрава пора − канікули. Це яскравий і багатокольоровий час, коли хочеться відпочити та не клопотатися через дрібниці. Але провести всі сонячні дні вдома перед телевізором і комп’ютером − це залишитися без казкових емоцій, нових друзів і різноманітних розваг.

Спеціалістами Люботинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було відвідано літні табори Люботинських загальноосвітніх шкіл, де проводилися з дітьми розважальні квест-ігри. Метою заходів було розкрити значення дружби в житті людини, сприяти вихованню спритності, витривалості, почуттю колективізму.

Учні приймали активну участь у квест-іграх та спілкуванні на основі взаєморозуміння та поваги.

 

Літні табори
Літні табори
Літні табори
Літні табори
Літні табори
Літні табори

Начальник відділу ЛМЦСССДМ

Шевченко О.С.




 «Життя без тютюну»
Автор: Svetlana   Додано: 29 травня 2019   Переглядів:414   Категорія - [Головна, Люботинський МЦСССДМ ]
 

Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням був встановлений у 1987році Всесвітньою організацією охорони здоров’я та відзначається 31 травня кожного року.

Україна – серед перших за кількістю викурених цигарок на людину. Це говорить про те, що в нашій країні ця проблема сягнула розмірів епідемії.

Відзначення цієї дати цілком виправдана, оскільки статистика Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо даної проблеми не може не лякати. Згідно з даними ВООЗ, у всьому світі 90% усіх випадків смертей від раку легенів, 75% смертей від хронічного бронхіту, а також 25% випадків смертей від ішемічної хвороби серця в тій чи іншій мірі викликані курінням людини.

Вживання тютюну є однією із найбільш серйозних загроз для здоров’я, із якими коли-небудь стикалися у світі. Основними причинами смертей, пов’язаних із тютюнокурінням, є серцево-судинні захворювання (47%); захворювання органів дихання (19%); рак легень (16%); інші види раку (9%) другі причини (9%).

Слід зазначити, що при добрій обізнаності про шкоду тютюнопаління для здоров'я, мало хто прагне позбутися від нікотинової залежності. Або людина не усвідомлює всієї тяжкості наслідків вживання тютюну для свого здоров'я або вважає, що хвороба його не торкнеться, або звичка палити настільки сильна, що немає можливості від неї відмовитися. Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням є ще однією нагодою для усвідомлення небезпеки, яку несе здоров’ю суспільства тютюнопаління; допомоги людям, які бажають позбутися цієї шкідливої звички та пересторога для тих, хто ще не спробував курити.

 

БЕРЕЖІТЬ ВАШЕ ЗДОРОВ’Я!!!

 

Начальник відділу ЛМЦСССДМ

Шевченко О.С.




 "Маршрут безпеки"
Автор: Svetlana   Додано: 11 травня 2019   Переглядів:396   Категорія - [Головна, Люботинський МЦСССДМ ]
 

Люботинським  міським центром соціальних служб для сім ї, дітей та молоді разом  з   спеціалістами  Люботинської ЦМБ та Люботинського МЦЗ   проведено інтерактивну гру   "Маршрут безпеки". 
Даний маршрут націлений на профілактику ВІЛ/СНІДу та ІПСШ. Мандрівка за маршрутом складалася з п'яти станцій: "Шляхи передачі ВІЛ", "ВІЛ/СНІД: запитання і відповіді", "Захист від ВІЛ, ІПСШ та засоби контрацепції", "Твоє життя - твій вибір", "Поруч з тобою."

  Основне завдання  Маршруту безпеки  полягає у підвищенні рівня обізнаності молоді щодо  персональних ризиків інфікування ВІЛ та ІПСШ, у започаткуванні процесу зміни особистої поведінки на більш безпечну. 

 Інформація, запропонована під час гри, була цікавою та корисною для більшості старшокласників. На кожній станції учні  отримали відповідну інформацію в режимі інтерактивного спілкування з фасилітатором - головуючим станції, учасники розширювали знання, покращували комунікативні навички, вели рівноправний діалог.

   Отже наша робота щодо підготовки і проведення інтерактивного заходу є результативною, тому надалі ми плануємо ознайомити з Маршрутом безпеки не тільки учнів  навчальних закладів, але й молодь нашого міста.

    За підсумками гри були вручені сертифікати.

 

Дякуємо всім учасникам та фасилітаторам за участь, креативність та відповідальність!

                                    

 

  Колектив Люботинського МЦСССДМ.

 

"Маршрут безпеки"

 

Більше фото за посиланням: http://lubotin-rada.gov.ua/news/id/2675

 




 МАМА – перше й найважливіше слово!
Автор: Svetlana   Додано: 11 травня 2019   Переглядів:569   Категорія - [Головна, Люботинський МЦСССДМ ]
 

МАМА – перше й найважливіше слово!

 

10 травня 2019 року на базі Люботинської ЗОШ №3 для учнів 6-го класів спеціалістами Люботинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено захід присвячений Дню матері, який відзначається 12 травня 2019 року.

          Мама... Це перше слово, яке з радісною усмішкою вимовляє дитина. Матір у всі віки шанували, любили, звеличували, бо протягом багатьох років супроводжують нас у житті її ласка і турбота. Тому метою заходу було виховання поваги до матері, сім’ї та родини.

          Під час заходу учні прослухали інформацію, приймали участь у тренінгу «Моя сім’я» та активно обговорювали дану тему.

 

Колектив  ЛМЦСССДМ

 

Фото за посиланням: http://lubotin-rada.gov.ua/news/id/2673




 25 квітня 2019 року представниками Люботинського міського СССДМ було проведено бесіду на тему «Сучасне рабство».
Автор: Svetlana   Додано: 2 травня 2019   Переглядів:473   Категорія - [Головна, Люботинський МЦСССДМ ]
 

25 квітня 2019 року представниками  Люботинського міського СССДМ було проведено бесіду на тему «Сучасне рабство».

Метою заходу було  інформування незайнятого населення з питання протидії торгівлі людьми та навичок безпечної поведінки в кризових умовах.

Важливою інформацією, є також, що в країні діє Національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (безкоштовно з мобільних телефонів) за номером 527. 

 

25 квітня 2019 року представниками  Люботинського міського СССДМ було проведено бесіду на тему «Сучасне рабство».

 

Будь уважним – захисти себе!

 

Директор Люботинського МЦСССДМ

Тетяна Жмайлова




 24 квітня працівниками Люботинського МЦ СССДМ для учнів ЗОШ № 5 був проведений захід на тему: "Стоп буллінг. Навчання без страху."
Автор: Svetlana   Додано: 2 травня 2019   Переглядів:411   Категорія - [Головна, Люботинський МЦСССДМ ]
 

24 квітня працівниками Люботинського МЦ СССДМ для учнів ЗОШ № 5 був проведений   захід на тему: "Стоп буллінг. Навчання без страху."

24 квітня працівниками Люботинського МЦ СССДМ для учнів ЗОШ № 5 був проведений   захід на тему: "Стоп буллінг. Навчання без страху."

24 квітня працівниками Люботинського МЦ СССДМ для учнів ЗОШ № 5 був проведений   захід на тему: "Стоп буллінг. Навчання без страху."

Разом з учнями 6-го і 7-го класів говорили про булінг і про те, що немає ніяких особливих якостей, які змушують цькувати людину (товстий, худий, дурний, розумний, красивий, страшний і т.п.). Про те, що буллінг не пов'язаний з конкретними людьми, що якщо в класі прийнято цькувати, то цькувати можуть кого завгодно і за що завгодно. А якщо такого правила в класі немає, то дуже різні діти можуть в ньому жити дружно і спокійно.

24 квітня працівниками Люботинського МЦ СССДМ для учнів ЗОШ № 5 був проведений   захід на тему: "Стоп буллінг. Навчання без страху."

 

Директор Люботинського МЦСССДМ

Тетяна Жмайлова