Ваша думка щодо об’єднання територіальних громад |
|
|
 |
УСЗН інформує |
 |
УСЗН інформує
Охорона праці на підприємстві
Організація охорони праці на підприємстві покладається на роботодавця. Завданням роботодавця є забезпечення дотримання прав робітників, передбачених у нормативних та регуляторних актах з охорони праці.
Охорона праці на підприємстві не може належним чином забезпечуватися без належного рівня фінансування. Відповідальною особою за формування матеріального і грошового забезпечення охорони праці є роботодавець.
Фінансування охорони праці здійснюється роботодавцем.
Фінансування профілактичних заходів з охорони праці, виконання загальнодержавної, галузевих та регіональних програм поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, інших державних програм, спрямованих на запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням, передбачається, поряд з іншими джерелами фінансування, визначеними законодавством, у державному і місцевих бюджетах.
Для підприємств, незалежно від форм власності, або фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, витрати на охорону праці становлять не менше 0,5 відсотка від фонду оплати праці за попередній рік.
На підприємствах, що утримуються за рахунок бюджету, розмір витрат на охорону праці встановлюється у колективному договорі з урахуванням фінансових можливостей підприємства, установи, організації.
Суми витрат з охорони праці, що належать до валових витрат юридичної чи фізичної особи, яка відповідно до законодавства використовує найману працю, визначаються згідно з переліком заходів та засобів з охорони праці, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
За порушення законодавства про охорону праці та невиконання приписів посадових осіб органів виконавчої влади з нагляду за охороною праці юридичні та фізичні особи, які відповідно до законодавства використовують найману працю, притягаються до сплати штрафу в порядку, встановленому законом. Сплата штрафу не звільняє юридичну або фізичну особу, яка відповідно до законодавства використовує найману працю, від усунення виявлених порушень у визначені строки.

|
|
|
 |
|
 |
 |
15-47 Гаряча лінія у випадку домашнього насильства |
 |
 |
В Україні поновлено програму «Рука допомоги» – кредити непрацюючим громадянам з малозабезпечених сімей на початок чи розвиток власної справи |
 |
В Україні поновлено програму «Рука допомоги» – кредити непрацюючим громадянам з малозабезпечених сімей на початок чи розвиток власної справи
Однією з цілей соціальної політики в Україні є максимальна допомога особам і родинам, які опинились у складних життєвих обставинах, та забезпечення умов для подолання цих обставин.
З початком повномасштабної війни, розв’язаної російською федерацією, створення механізмів підтримки для організації підприємницької діяльності і здобуття економічної самостійності для таких родин набуло особливої актуальності.
В рамках цієї політики Мінсоцполітики перезапускає програму «Рука допомоги», яка спрямована на допомогу малозабезпеченим особам у відкритті власної справи.
Програму було розроблено спільно зі Світовим банком, у 2016 -2018 рр. вона була пропілотована у Львівській, Полтавській, Харківській, Донецькій, Житомирській, Чернігівській областях і зарекомендувала себе як успішний соціальний проєкт. За цей період 237 підприємців змогли започаткувати власну справу.
Наразі, тимчасово згорнуту з початком повномасштабної війни, програму «Рука допомоги» поновлено. На реалізацію програми державою виділено 9,6 млн грн.
У чому суть програми?
Програма дає можливість непрацюючим працездатним особам з числа членів малозабезпеченої сім’ї отримати одноразову безвідсоткову поворотну допомогу у розмірі до 100,5 тис. грн для відкриття чи розвитку власного бізнесу
На що дається фінансова допомога?
На придбання обладнання та матеріалів, необхідних для розвитку власної справи
На яких умовах дається кредит?
Людина може отримати безвідсотковий кредит від держави строком на 3 роки для започаткування власної справи
Умови повернення допомоги?
- Або після закінчення трирічного строку з дати її отримання, однією сумою (протягом 30 календарних днів)
- Або достроково, частинами відповідно до графіка, погодженого центром зайнятості.
Важливо: сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених податків, зборів і ЄСВ.
Фінансова допомога не повертається, якщо підприємцем:
- сплачено податки, збори і ЄСВ в сумі, що перевищує суму наданої допомоги;
- у перший рік з дати отримання допомоги працевлаштовано за направленням центру зайнятості не менше 2-х осіб із малозабезпечених сімей строком не менше, ніж на два роки.
Як скористатися цією можливістю?
Для отримання такої допомоги людина, яка має бажання розпочати підприємницьку діяльність, має звернутися до найближчого Центру зайнятості.
Там подати до створеної при Центрі зайнятості Комісії з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім'ї:
- заяву про надання фінансової допомоги
- бізнес-план
- довідку про несудимість.
До складу Комісії включаються представники центру зайнятості, представники органів соціального захисту населення, органів місцевого самоврядування, територіальних органів ДПС,організацій (об'єднань) роботодавців і профспілок (за згодою).
Комісія розглядає документи і – після засідання – надсилає претенденту на фінансову допомогу письмове повідомлення про прийняте рішення.
Якщо рішення позитивне, людина має створити юридичну особу чи зареєструватися як фізична особа-підприємець протягом 30 календарних днів з дати отримання повідомлення.



|
|
|
 |
|
 |
 |
Торгівля людьми |
 |
Сьогодні, через широкомасштабне вторгнення російської федерації в Україну, особливого значення та актуальності набуває проблема торгівлі людьми.
Одним із факторів, що сприяє розвитку торгівлі людьми, є насильство, зокрема домашнє. Насильство часто є основною рушійною силою, несвідомим поштовхом, що спонукає людину шукати кращого життя і заробітку якомога далі від дому. Тому вкрай важливо забезпечити ефективну протидію цим злочинам шляхом колективного реагування та скоординованих дій.
Свобода людини є однією з головних цінностей сучасного цивілізованого суспільства, а забезпечення недоторканності свободи особи – однією з головних функцій держави.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про протидію торгівлі людьми»
торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.
Торгівля людьми це сукупність таких ознак:
- вербування;
- перевезення;
- передача;
- продаж;
- усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі;
- використання у військових конфліктах;
- залучення до злочинної діяльності;
- трансплантація чи насильницьке донорство;
- примус до заняття проституцією;
- рабство і ситуації, подібні до рабства;
- примусова праця;
- залучення в боргову кабалу;
- використання шантажу, погроз, насильства.
Ознаки того, що людина потрапила у ситуацію пов’язану з торгівлею людьми:
- забрали паспорт або інші документи;
- позбавляли вільного пересування та спілкування з рідним;
- погрожували, били або ґвалтували, знущалися або чинили психологічний тиск;
- примушували виконувати роботу, якою не хотіли займатися, застосовуючи фізичне чи психологічне насильство;
- примушували відпрацьовувати вигадані борги;
- була відсутня можливість за власним бажанням кинути роботу;
- примушували працювати понаднормово;
- проти волі використовували у збройному конфлікті.
Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів Національної поліції щодо захисту прав і свобод.
Особі, яка постраждала від торгівлі людьми, після отримання статусу держава гарантує
надання комплексної допомоги та захисту, а саме, безоплатне отримання:
- інформації щодо своїх прав та можливостей;
- медичних, психологічних, правових послуг;
- тимчасове розміщення в закладах допомоги;
-одноразову матеріальну допомоги.
Телефон безкоштовної Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (короткий номер 527)

|
|
|
 |
|
 |
 |
Куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства |
 |
Куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства
Гарячі лінії для постраждалих від домашнього насильства: урядовий контактний центр – 1547 (з мобільного або стаціонарного), Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства – 116 123 (з мобільного) або 0 800 500 335 (зі стаціонарного)
Правоохоронні органи (поліція)
Ви можете викликати поліцію за телефоном 102 або звернутися особисто до райвідділу та написати заяву. Правоохоронці можуть, зокрема, винести кривднику терміновий заборонний припис, надати пораду щодо подальших дій та наявних надавачів послуг, а також скерувати вас (разом із дітьми) до убезпеченого притулку для постраждалих осіб.
Медичні установи
Якщо ви зазнали фізичного чи сексуального насильства, зверніться до лікаря для отримання медичної допомоги та документування у медичній картці ознак того, що з вами сталося. Надалі це допоможе притягнути кривдника до відповідальності, якщо ви звернетеся до правоохоронних органів.
Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
У центрі соціальних служб ви зможете отримати необхідні юридичні, психологічні, соціальні послуги та консультації. Якщо через загрозу насильства вам немає де жити, то можуть допомогти вирішити питання з місцем перебування (наприклад, скерують до притулку для постраждалих від домашнього насильства).
Управління соціального захисту населення
Уповноважена особа (координатор) з питань запобігання та протидії насильству.Тут приймуть заяву про вчинення у Вашій сім’ї насильства та та скерують вас для отримання необхідної допомоги.
Служба у справах дітей
Якщо у вашій сім’ї є діти, вони так само або страждають від насильства, або є його свідками. Відповідна служба втрутиться у ситуацію та захистить права дітей.
Суд
Залежно від ступеню тяжкості насильства суд, зокрема, може до півроку обмежити доступ кривдника до вас та ваших дітей, а також скерувати його до проходження спеціальної програми, спрямованої на змінення його поведінки в сім'ї.
Центр безоплатної вторинної правової допомоги
Особи, постраждалі від домашнього насильства, мають право отримати послуги адвоката безкоштовно.
Гарячі лінії для постраждалих від домашнього насильства
Урядовий контактний центр – 1547 (з мобільного або стаціонарного)
Інформаційна консультація, психологічна підтримка, реєстрація відповідного звернення до державних органів. Цілодобово і безкоштовно.
Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства – 116 123 (з мобільного) або 0 800 500 335 (зі стаціонарного)
Цілодобово, безкоштовно, анонімно. Інформаційна, соціально-психологічна та юридична підтримка.
Управління соціального захисту населення ЛМР

|
|
|
 |
|
 |
 |
УСЗН інформує |
 |
УСЗН інформує:
Правила поведінки під час занять зимовими розвагами
Потрібно пам’ятати правила поведінки під час занять зимовими розвагами:
- кататися можна тільки, якщо лід на річці міцний.
- у місцях масового перебування людей
- товщина льоду має складати не менше15 см, а самі майданчики для забав відгороджені від решти річкової, озерної території яскравими стрічками, за якими перебування людей категорично забороняється.
Санки, лижі, ковзани – найулюбленіші речі в користуванні дітей взимку. На жаль саме вони стають причиною багатьох травм. Ні, це зовсім не означає, що не потрібно кататися на санках, ковзанах, подорожувати на лижах. Але давайте пригадаємо, які правила не потрібно порушувати, щоб не завдати шкоди собі та оточуючим.
Ви повинні пам’ятати:
- Санки мають бути непошкоджені, з усіма дощечками, щоб під час катання діти не покалічилися.
- Кріплення на лижах має бути також ціле, і правильно прикріплене на ногах, щоб нога не вислизнула і не було ризику її зламати чи вивихнути.
- Ковзани мають бути відповідного розміру, не більші, оскільки це також може привести до травматизму.
- Коли вибирається місце для забав, як правило шукають пагорб чи схил, з якого будуть спускатися на санках чи лижах, потрібно пам’ятати, що місце де діти будуть кататися, обов’язково повинно бути безпечним, тобто далеким від дороги.
Основне, що повинні запам’ятати діти це те, що катання на лижах, санках, ковзанах має стати веселою розвагою, а не нести небезпеку їхньому здоров’ю.

|
|
|
 |
|
 |
 |
Графік особистого прийому громадян керівництвом управління соціального захисту населення Люботинської міської ради |
 |
Графік особистого прийому громадян керівництвом управління соціального захисту населення Люботинської міської ради
Прізвище, ім’я,
по-батькові
|
Посада
|
Приймальні дні
|
Часи прийому
|
№
кабінету
|
ЯРОШ
Ірина Вікторівна
|
Начальник управління
|
Понеділок
Четвер
|
13.00-16.00
8.00-12.00
|
будівля міської ради
каб. № 29
|
ГОРБУНОВА
Ольга Анатоліївна
|
Заступник начальника управління
|
Середа
П’ятниця
|
13.00-16.00
8.00-12.00
|
будівля міської ради
каб. № 9
|
ГИРЕНКО
Наталія Михайлівна
|
Начальник відділу бухгалтерського обліку – головний бухгалтер
|
Вівторок
П’ятниця
|
13.00-16.00
8.00-12.00
|
будівля міської ради
каб. № 4
|
МАСАЛІТІНА
Віра
Леонідівна
|
Начальник відділу пільг та соціальних гарантій
|
Вівторок
Середа
|
8.00-12.00
13.00-16.00
|
будівля міської ради
каб. № 5
|
САНЖАРОВСЬКА Тетяна Володимирівна
|
Начальник відділу з питань праці та зайнятості населення
|
Понеділок
Четвер
|
8.00-12.00
13.00-16.00
|
будівля міської ради
каб. № 8
|
НЕЧИПОРЕНКО
Ольга Іванівна
|
Начальник відділу субсидій та адресних соціальних допомог
|
Понеділок
П’ятниця
|
13.00-16.00
8.00-12.00
|
будівля міської ради
каб. № 3
|
ПЕТРУНЕНКО
Вікторія Олександрівна
|
Завідувач
сектору соціальних виплат
|
Вівторок
Четвер
|
8.00-12.00
13.00-16.00
|
будівля міської ради
каб. № 3
|

|
|
|
 |
|
 |
 |
УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ЛЮБОТИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ |
 |
УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
ЛЮБОТИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
(УСЗН Люботинської МР)
Режим роботи: понеділок – четвер з 8.00 – 17.00
п’ятниця з 8.00 – 15.45
перерва з 12.00 – 12.45
Номер факсу: (057) 741-18-05
Електронна адреса: 6342uszn@ukr.net
№ з/п
|
Найменування посади
|
Прізвище, ім’я по батькові
|
Адреса,
№ кабінету
|
Службовий телефон
|
Апарат управління
|
1
|
Начальник управління
|
ЯРОШ
Ірина Вікторівна
|
будівля міської ради
каб. 29
|
741 18 05
|
2
|
Заступник начальника управління
|
ГОРБУНОВА
Ольга Анатоліївна
|
будівля міської ради
каб. 9
|
741 35 92
|
Відділ субсидій та адресних соціальних допомог
|
3
|
Начальник відділу
|
НЕЧИПОРЕНКО
Ольга Іванівна
|
будівля міської ради
каб. 3
|
74116 06
|
Відділ пільг та соціальних гарантій
|
4
|
Начальник відділу
|
МАСАЛІТІНА
Віра Леонідівна
|
будівля міської ради
каб. 5
|
741 01 31
|
Відділ з питань праці та зайнятості населення
|
5
|
Начальник відділу
|
САНЖАРОВСЬКА Тетяна Володимирівна
|
будівля міської ради
каб. 8
|
741 13 75
|
Відділ бухгалтерського обліку
|
6
|
Начальник відділу-головний бухгалтер
|
ГИРЕНКО
Наталія Михайлівна
|
будівля міської ради
каб. 4
|
741 17 30
|
Сектор соціальних виплат
|
7
|
Завідувач сектору
|
ПЕТРУНЕНКО
Вікторія Олександрівна
|
будівля міської ради
каб. 3
|
741 17 30
741 16 06
|

|
|
|
 |
|
 |
 |
Легалізація заробітної плати |
 |
Легалізація заробітної плати
Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату в «конвертах» позбавляє їх соціального захисту.
Складовою частиною розвитку суспільства є повнота наповнення та стабільність формування місцевих бюджетів, оскільки від цього у великій мірі залежить добробут та економічна активність населення, яке належить до тієї чи іншої категорії. У відповідності до величини грошових потоків місцевого бюджету залежить відповідне утримання місцевої інфраструктури, а саме: фінансування медичних установ, закладів освіти та культури, виплати заробітної плати, стипендій, пенсій та забезпечення благоустрою місцевого населення тощо.
Легалізацію трудових правовідносин та заробітну плату в «конвертах» без перебільшення можна назвати однією з найбільших на сьогодні перепон в економічному та соціальному розвитку держави. Ні для кого не секрет, що частина заробітку на фірмах і підприємствах виплачується нелегально. Не скрізь, звичайно, але й нерідко роботодавці розглядають заробітну плату як непродуктивні витрати. Тому штучно стримують її ріст, ухиляються від прийняття колективних договорів. Лихо ж у тому, що й наймані робітники погоджуються працювати без оформлення та одержувати частину оплати своєї праці «у конвертах»... Керівники, що виплачують заробітну плату “по - чорному ”, роблять вигляд, начебто вони облагодіяли співробітників. Насправді рядовий працівник залишається в програші зараз, а ще більше втратить у старості. Хоча жоден керівник не зізнається, що його робітник, який погодився на неофіційну частину заробітку, втрачає дуже багато. Але це так. Працівникові не оплачується лікарняний лист, він не має ніяких соціальних гарантій, у випадку травми не одержить компенсацію, а його пенсія буде мінімальною, оскільки нагромадження на особистому пенсійному рахунку виявляться мізерними.
Тож підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.
Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату в «конвертах» позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.
Неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому.
Тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а бюджет матиме стабільні надходження для своєчасного фінансування виплат.
Суспільство має зрозуміти, що легалізації заробітної плати альтернативи немає.
Шановні громадяни! Не позбавляйте себе соціальних благ, забезпечте собі старість,
Управління соціального захисту населення

|
|
|
 |
|
 |
 |
Торгівля людьми : як вберегтися ? |
 |
Торгівля людьми : як вберегтися ?
Злочин «торгівля людьми» зазвичай прихований. Його жертви не хочуть згадувати й переповідати пережиті ними жахіття. Не існують вікові обмеження для постраждалих осіб. Торгівля людьми не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і державами, що розвиваються. Вона легко адаптується як до бідності так і до розкоші . Є актуальною майже для всіх народів.
Тож, як вберегтися від трудового рабства:в жодному разі не віддавайте свої документи посереднику з працевлаштування, роботодавцю, іншим незрозумілим особам;
- якщо підписуєте договір іноземною мовою, обов’язково також має бути його офіційний переклад;
- перед тим, як підписувати будь-які угоди, проконсультуйтесь у юриста;
- при працевлаштуванні за кордоном, маєте оформити робочу візу, а не туристичну;
- заздалегідь дізнайтеся та збережіть контакти найближчих до місця Вашого працевлаштування дипломатичних установ держави Україна, для того, щоб у разі необхідності звернутися по допомогу.
Законодавство у сфері протидії торгівлі людьми:
– Протокол про попередження і припинення торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, і покарання за неї,що доповнює Конвенцію Організації Об’єднаних Націй проти транснаціональної організованої злочинності;
– Закон України “Про протидію торгівлі людьми”;
– Постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми”;
– Постанова Кабінету Міністрів України “Порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми”.
Щоб протидіяти торгівлі людьми, необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян про цю глобальну проблему і привертати увагу до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які постраждали від торгівлі людьми, а також заохочувати людей активно протидіяти цьому злочину.
Управління соціального захисту населення

|
|
|
 |
|
 |
 |
Що таке ґендер? |
 |
Що таке ґендер?
Часто коли говорять про ґендер, насамперед, мають на увазі очікування суспільства по відношенню до чоловіків та жінок, які соціальні ролі вони мають виконувати. Ґендер – це не лише про відмінність за біологічними ознаками між чоловіками та жінками. Ґендерна теорія передбачає зміну соціальної реальності, яка відображає потреби сучасного сьогодення та має мету – забезпечення гендерної рівності.
Принцип ґендерної рівності закріплений в Конституції України. Стаття 3 Конституції закріплює рiвнiсть чоловiкiв та жінок в усіх сферах життя. Окрім даної норми гендерної рiвностi торкаються ст. 21, 24, 51. Частина третя ст. 24 Конституції України безпосередньо присвячена подоланню дискримiнацiї стосовно жінок в Україні та наголошує на тому, що рiвнiсть прав жінок i чоловiкiв забезпечується наданням жінкам рівних із чоловіками можливостей у громадсько-полiтичнiй та культурній дiяльностi, у здобутті освіти та професiйнiй пiдготовцi, у праці та винагороді за неї i так далi.
Відповідно до Закону України «Про забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків та жінок» ґендерна рівність трактується як рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, що дозволяє особам обох статей брати рівну участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства.
Її основні компоненти:
– рівні права жінок і чоловіків – відсутність обмежень чи привілеїв за ознакою статі;
– рівні можливості жінок і чоловіків – рівні умови для реалізації рівних прав жінок і чоловіків.
Міжнародна спільнота постійно здійснює моніторинг стану справ із забезпеченням рівних прав і можливостей. Питання ґендерної рівності включено до низки провідних міжнародних звітів, що свідчить про важливість цінності ґендерної рівності. Так, станом на 2020 рік Україна посідає 60 місце з 160 країн за Індексом із гендерної рівності (Gender Inequality Index).
У Звіті із глобального ґендерного розриву 2020 р. ( Global Gender Gap Report 2020), що готується Світовим економічним форумом вимірюється величина ґендерного розриву (gender gap) у чотирьох важливих сферах нерівності між жінками та чоловіками: економічна участь, рівень освіти, сфера здоров’я та політичне представництво. У 2020 році Україна посідає 59 місце із 153 досліджуваних країн.
Управління соціального захисту населення

|
|
|
 |
|
 |
 |
Насильство в сім’ї. Як себе захистити? |
 |
Насильство в сім’ї. Як себе захистити?
Насильство в сім’ї є величезною проблемою державного значення. Про її масштабність і гостроту свідчать результати соціологічних досліджень, міжвідомча статистика та дані громадських організацій .
Насильство в сім’ї – це не та тема, яку можна обговорювати жартома. Це тема яка несе страх, сором, відчай. На жаль, проблема насильства, а особливо домашнього насильства, є актуальною в нашому суспільстві. Про те, говорити та вирішити проблему, не так просто. Оскільки жертви, що потерпають від насильства в сім’ї, настільки емоційно скуті, та залякані, що «виносити сміття з хати» вони просто бояться… Випадків, коли члени сім’ї потерпають від насильства, дуже багато і, перш за все, що повинна зробити жертва – перестати звинувачувати себе, думати, що це норма, а головне звернутися по допомогу.
Насильство широко застосовується людьми як засіб досягнення бажаного результату. І воно завжди пов’язано з поняттям свободи: жертву змушують до якоїсь поведінки або до прийняття певних умов, руйнуючи її біологічне чи психічне життя, або ж погрожуючи його зруйнувати.
За даними міжнародних досліджень кількість дітей, які щодня потерпають від насильства в сім’ї, перевищує 10 мільйонів. Щоденно в Україні фіксують близько 348 випадків насильства в сім’ї, а близько 60% жінок страждають від домашнього насильства на постійній основі.
Фактично кожна третя жінка в Україні потерпає від домашнього насильства. Чоловіки також стають жертвами домашнього насильства. Утім, у них набагато вищий ризик зазнати насильства з боку незнайомців. Жінки та діти найчастіше стають жертвами насильства з боку тих, кого вони знають. Тому серед жертв домашнього насильства частка жінок непропорційно велика.
Насамперед, важливо, що в Україні діє Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», і з початку 2019 року домашнє насильство в нашій країні є злочином. Крім того, Закон передбачає низку послуг та сервісів, які може отримати людина, що зазнала домашнього насильства, та гарантує невідворотність покарання для її кривдника.
У всьому світі ще до початку пандемії коронавірусної хвороби (COVID-19) і кризи, яку вона викликала в усьому світі, кожна третя жінка зазнавала фізичного або сексуального насильства в певний момент свого життя. На жаль, 2020 рік, з його особливими соціально-економічними умовами, коли багато людей були змушені дотримуватися режиму самоізоляції в рамках заходів по боротьбі з пандемією, лише посилив ситуацію з домашнім насильством. Особливо зважаючи на те, що діяльність служб, насамперед – правоохоронних органів та органів охорони, було переорієнтовано на подолання пандемії.
Що очікує кривдника?
Терміновий заборонний припис. Даним приписом поліція обмежує будь-які контакти постраждалої особи та її кривдника, у разі існування реальної загрози для життя чи здоров’я постраждалої сторони. Відповідно до нього, особи не можуть проживати разом. Якщо ж людина не погоджується добровільно покинути спільне житло, поліція має право провести примусове виселення. Діє такий припис протягом 10 днів. Кривдник може оскаржити його в суді.
Обмежувальний припис. Здійснюється на основі судового рішення за заявою постраждалої особи. Суд розглядає питання видачі обмежувального припису протягом не більше як 3 діб з моменту надходження відповідної заяви до суду. В такій справі судовий розгляд може відбуватися і без участі кривдника – у ситуаціях коли під питанням знаходиться безпека постраждалої сторони.
Цей припис забороняє обвинуваченій стороні перебувати в місці спільного проживання з постраждалою особою; зобов’язує усунути перешкоди у користуванні майном; обмежує контактування з постраждалою дитиною; встановлює заборону на наближення до місця проживання, навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою на визначену відстань.
Також обмежувальний припис забороняє розшукувати постраждалу особу, переслідувати її та спілкуватися з нею будь-якими шляхами, як особисто, так і через інших осіб. Рішення суду про обмежувальний припис підлягає негайному виконанню. Слід відмітити, що навіть його оскарження не зупиняє його дію. Видається такий припис на термін від одного місяця до півроку. По закінченню терміну дії за рішенням суду він може бути продовжений ще на 6 місяці.
Внесення до Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Усі факти домашнього насилля, інформація про кривдника та про постраждалих вносяться до даного реєстру. Метою його створення та ведення є захист постраждалих осіб, попередження повторних випадків домашнього насильства та протидія випадкам домашньому насильству.
Взяття на профілактичний облік, проведення роз’яснювальних робіт органами поліції, направлення на проходження виправних робіт на строк від 3 місяців до 1 року.
Покарання
Стаття 172-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення за вчинення домашнього насилля передбачає одне із наступних покарань: штраф у розмірі від 170 до 340 грн; громадські роботи терміном на 30-40 годин; адміністративний арешт до 7 діб.
За повторний випадок насилля протягом року може загрожувати: штраф від 340 до 680 грн; громадські роботи на 40–60 годин; адміністративний арешт на строк до 15 діб.
Що робити у випадку насильства в сім’ї?
Складіть заздалегідь план дій: що робити, куди піти у разі небезпеки. Якщо необхідно піти з дому – підготуйтеся: зберіть найнеобхідніші речі, ліки, одяг, ключі, особисті документи та документи, що підтверджують право власності на житло, автомобіль тощо. У випадку, якщо з вами будуть діти, також підготуйте все необхідне.
Визначте не одне, а декілька місць, де ви могли б сховатися, якщо підете з дому. Пам’ятайте адреси, номери телефонів людей, яким ви можете довіритися у випадку загрози вчинення насильства, або організацій, до яких маєте намір звернутися.
Заздалегідь продумайте можливі вирішення важливих юридичних питань. Якщо ви зважилися піти та розірвати сімейні стосунки, то паралельно виникнуть питання про розподіл спільного майна, встановлення місця проживання дітей та виплати аліментів.
Також подумайте про те, як уберегти дітей від повторення ситуації насильства – домовтеся і підготуйте необхідні документи до керівника дитячої установи або навчального закладу про те, що дітьми опікуєтеся тільки ви, і ніхто інший не має права забирати їх. Обов’язково подайте письмову заяву на ім’я директора з проханням віддавати дитину винятково вам.
Якщо вам чи дітям кривдник завдав тілесних ушкоджень, обов’язково повідомте в поліцію та зверніться до медичної установи. Медичні висновки про отримані тілесні ушкодження можуть бути вагомим доказом того, що сталося.
Сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому житті. Місце, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку. Пошана один до одного, взаєморозуміння, орієнтування на мирне вирішення конфлікту, можуть забезпечити благополуччя і згоду в сім’ї, а відповідно і добробут держави в цілому.
Управління соціального захисту населення

|
|
|
 |
|
 |
 |
Дитячий травматизм взимку |
 |
Дитячий травматизм взимку
Зима найкраща пора для малечі. Пограти в сніжки, покататись на санчатах чи ковзанах, пронестись з гірки на лижах . Цього року морози змінює відлига, а потім навпаки . Та дітлахи встигають побавитись і в сніжки, і з’їхати з гірки на санчатах. Це дійсно прекрасно, але разом з тим кожна розвага несе з собою загрозу здоров'ю, а то й життю. Кожну зиму дитячий травматизм збільшується на третину. Тут зростає роль дорослих, які повинні навчити дитину правилам поведінки, що дозволяє уникнути небезпеки отримання травм .
Пам’ятайте! Мало знати правила безпеки, їх треба ще й виконувати.
1. З’їжджаючи з гірки, треба уважно дивитись, щоб когось не збити. Треба дотримуватися безпечної дистанції. Якщо упаде попередній саночник, то буде змога загальмувати або об'їхати.
2. На лід річок та озер ступати обережно, на ковзанах кататися тільки тоді, коли переконаєшся, що товщина льоду дозволяє це робити.
3. Кататися можна тільки в спеціально відведених для цього місцях, які контролюються дорослими. (Відкриття катка на водоймі дозволяється при товщині льоду не менше 25 см).
Ще цікаво знати!
Кататися на ковзанах та лижах не можна, якщо температура повітря нижче —20° С. Щоб не обморозити ноги, треба правильно підбирати черевики для ковзанів та лиж: вони повинні бути на один розмір більші від повсякденного взуття, щоб на ноги можна було одягати тонкі бавовняні та теплі шкарпетки.
- Не намагайтеся туго зашнуровувати черевики — ноги швидше втомляться і замерзнуть. - Слідкуйте, щоб одяг був завжди сухим. - Коли навчишся ходити на лижах — одягатися треба вільніше: вовняний светр, лижний костюм, під них бавовняну сорочку. На голову — плетену шапочку. В зимовому пальті кататися важко і жарко, можна спітніти і застудитися. - Не слід одягати хутряні шапки і теплі хустки. Але не забудьте вовняні рукавички! - Лижі підбирати треба собі по зросту: не великі й не малі. Вибирайте лижі і палиці, станьте рівно і підніми руку вгору. Якщо кінці лиж нарівні з кінцями пальців — годяться. Коли нижчі або вищі — не підходять. Палиці мають діставати до плеча.
Павила переміщення по слизькій вулиці.
- Йти треба не поспішаючи. При втраті рівноваги - швидко присісти . - Взуття має бути без каблуків і з неслизькими підошвами. - Тримати руки в кишенях небезпечно: чи буде час при падінні їх вийняти і вхопитись за
що- небудь. - Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає небезпеки травмувань. - Свій маршрут треба прокладати подалі від проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та потрапити на дорогу, автомобіль може виїхати на тротуар. В той же час не бажано йти в безпосередній близькості від стін будинків,на дахах яких нерідко утворюються бурульки. - Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та під час ожеледиці. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести, в кращому разі, до каліцтва, а то і до загибелі.
Будьте обережні! Бережіть своє життя!
Управління соціального захисту населення

|
|
|
 |
|
 |
 |
Невиробничий травматизм за 2020 рік |
 |
Невиробничий травматизм за 2020 рік.
На виробничий травматизм припадає близько 20%, тобто кількісно різко переважає невиробничий травматизм.
Невиробничий травматизм буває транспортний, вуличний, побутовий та дитячий. Причини невиробничого травматизму у дітей і дорослих однакові.
В нашому місті загальна кількість нещасних випадків за 2020 рік – 434, 2019 рік - 499, за 2018 рік – 693 (і надалі всі показники за рік). Значну кількість випадків невиробничого травматизму становлять потерпілі внаслідок випадкового падіння, яких в 2020 р.- 270, 2019 р. -336, в 2018 р. - 613 випадків, з них з дітьми до 14 років відповідно: 2020 р.- 27 випадків , 2019р. – 46 випадків, 2018р.- 47 випадків.
Найбільшу питому вагу в травматизмі має механічна травма, вона складає основу травматизму. У нашому місті за 2020р. – 133 випадків, 2019 р.- 117 випадків, за 2018 рік зафіксовано 51 випадок механічних травм . Це пов'язано з механізацією на виробництві та в побуті, електрифікацією та газифікацією, значним розвитком автотранспорту, масовими заняттями спортом, збільшенням споживання населенням алкоголю, ліків, наркотичних та токсичних речовин тощо.
Внаслідок автомобільно-дорожніх травм щорічно гине людей більше, ніж від усіх інших травм, разом узятих. Особливо прикро, що ці та інші травми є головною причиною смерті людей молодого віку (20—40 років). В нашому місті транспортних нещасних випадків в 2020 р.- 1 випадок, в 2019 році – 6 випадків , в 2018 році зафіксовано 1 випадок.
Дитячий травматизм – одна із найпоширеніших причин звернень до медиків, каліцтва дитини, що може залишитися на все життя, а той летальних випадків – і все це через необачність дорослих, несвоєчасне нагадування дітям елементарних правил безпеки. Побутовий травматизм .Йдеться про ушкодження, які діти можуть отримати вдома, у дворі, саду тощо. Найнебезпечніші з них – опіки полум’ям і хімічними речовинами, падіння з висоти. Залишені у доступному для дітей місці голки, цвяхи, леза бритв можуть стати причиною травми, а іноді — і смерті. Нещасні випадки з дітьми віком до 14 років по місту за 2020р .- 27 випадків, за 2019 рік - 46 випадків, за 2018 рік – 50 випадків. Принципи запобігання побутового травматизму різні, але головним з них є постійна турбота старших про безпеку дітей. Дорослі мають виховувати в дітях обачливість і обережність. Особливо при поводженні з вогнем і небезпечними приладами. З дітьми треба бути постійно насторожі, усувати з їхнього шляху небезпечні предмети, пояснювати небезпеку, яку несуть в собі необдумані вчинки. Допоможуть батькам у цьому вдало підібрана література, кінофільми, телепередачі.
Дорожньо-транспортний травматизм вимагає великої уваги з боку як держави з її контрольно - регулюючими установами, так і конструкторів машин, а також водіїв та пішоходів. Благоустрій доріг, виготовлення машин підвищеної стійкості та опірності з безпечним кермом, обов'язкове користування прив'язними поясами, суворе додержання правил руху, технічна справність машин, підвищення кваліфікації водіїв тощо — все це складові профілактики дорожньо-транспортного травматизму.
Будьте уважні та бережіть своє життя!
Управління соціального захисту населення
Відділ з питань праці та зайнятості населення.

|
|
|
 |
|
 |
 |
Управління соціального захисту населення нагадує. |
 |
Управління соціального захисту населення нагадує.
Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг є програма житлових субсидій, яка діє в Україні вже понад 25 років.
Завдяки програмі житлових субсидій малозабезпечені громадяни оплачують не повну вартість житлово-комунальних послуг, а лише частину платежу, яка залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу.
Варто зазначити, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.12.2020 року №1324 до середньомісячного сукупного доходу осіб, яким надаються державні допомоги, розмір призначеної їм житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу, враховуватись не буде.
Надано можливість подання заяв і документів щодо надання різних видів соціальної допомоги, пільг та субсидій через поштове відділення зв’язку на адресу управління: вул. Слобожанська, 26, м. Люботин, Харківська обл. 62433.
Також, з 2015 року діє система попередньої реєстрації документів для призначення житлової субсидії: https://subsidii.mlsp.gov.ua.
Управління соціального захисту населення
Люботинської міської ради

|
|
|
 |
|
 |
 |
Ожеледиця |
 |
Ожеледиця
Грудень - зимовий місяць. Та погода непередбачувана: то теплішає, то підморожує. Ось і виходить що на дорогах та тротуарах буває небезпечно, бо вони перетворюються на ковзанку. Ожеледиця – це тонкий шар льоду на поверхні землі, що утворюється після відлиги або дощу в результаті похолодання, а також мокрого снігу і крапель дощу. Тому варто поговорити про те, як треба поводитись під час ожеледиці, якщо не хочемо потрапити до травмпункту. Попереду ще буде довго зимова негода, саме тому виконуйте елементарні правила безпеки під час ожеледиці.
Ось прості рекомендації, як уберегтися від значних неприємностей у період ожеледиці.
Якщо ви під час ожеледиці виходите на вулицю, то необхідно:
– змайструвати або ж придбати на підошви та каблуки вашого взуття «льодоступи»:
– прикріпити на каблук перед виходом шматок поролону (за розмірами каблука) або лейкопластиру;
– наклеїти лейкопластир чи ізоляційну стрічку на суху підошву і каблук (хрест-навхрест або східцем) і перед виходом натерти піском (на один-два дні вистачатиме);
– натерти наждаковим папером підошву перед виходом, а краще прикріпити його на підошву (але від води піщини наждакового паперу обсипаються);
– намастити на підошву клей типу «Момент» та поставити взуття на пісок, після цього можна сміливо виходити на вулицю.
«Еменесники» наголошують, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м’якої основи та без великих каблуків.
Людям похилого віку в «слизькі дні» бажано взагалі не виходити з будинку. Але якщо потреба змусила, не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом. Якщо у вас з собою торба, то вона повинна бути тільки такою, що можна носити через плече. Пам'ятайте, що дві третини травм люди старші 60 років одержують при падінні.
Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводу також небезпечні для здоров’я. Радять не виходити без потреби на вулицю, якщо людина слабка або ж хвора. Краще зачекати поки не приберуть сніг і розкидають пісок на обмерзлий тротуар.
До зимових погодних умов ще треба звикнути, тому саме в грудні так багато випадків травмування через ожеледь на дорозі.
Будьте обачними, обирайте правильне взуття, не поспішайте при ходьбі, бережіть себе.
Управління соціального захисту населення
Відділ з питань праці та зайнятості населення.

|
|
|
 |
|
 |
 |
Заходи безпеки на воді в зимовий період. |
 |
Заходи безпеки на воді в зимовий період.
Протягом останніх років стан щодо виникнення надзвичайних си,,,,,ацій на водних об’єктах залишається тривожним. Невблаганна статистика свідчить: нехтування елементарними правилами безпеки - основна причина загибелі людей на воді узимку. Пізня зима, нестійка погода, коливання температур, опади у вигляді дощу, не забезпечують зміцнення льоду. А довго очікуване здійснення бажання дітей розважитись на льоду дає свої трагічні наслідки. Тож звертаємо вашу увагу на елементарні правила безпеки на льоду.
Заходи безпеки на льоду
1. Позначте з берега маршрут свого руху. 2. Визначте підозрілі місця, а саме : - лід може бути неміцним біля стоку води ; - тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзлі в лід; - під товстим прошарком снігу лід завжди тонший; - тонкий лід і там, де б’ють джерела, де швидка течія, або струмок впадає в річку;
- ніколи не перевіряй товщину льоду ударами ніг!
3. Під час руху по льоду треба слідкувати за його поверхнею, обходити небезпечні місця та ділянки з кущами і травою. Особливу обережність проявляти необхідно у місцях з джерелами, струмками та теплими стічними водами підприємств. Якщо лід недостатньо міцний, негайно треба зупинитися і повертатися назад тим же шляхом, роблячи перші кроки без відриву від його поверхні.
4. Пошукайте, чи немає вже прокладеної лижні, якщо ви на лижах. Якщо немає і вам треба її прокладати, кріплення лиж відстебніть (щоб у крайньому випадку легко їх позбутися), палиці тримайте в руках, але петлі лижних палиць не накидайте на кісті рук. Рюкзак повісьте лише на одне плече, а краще волочить на мотузці 2-3 метри позаду. Якщо ви йдете групою, відстань між лижниками (та й пішоходами) не скорочуйте менше, ніж на 5 метрів. 5. Пробийте лунки по різні боки переправи, щоб виміряти товщину льоду (рекомендується відстань між ними 5 метрів), і проміряйте їх. Майте на увазі, що лід складається з двох прошарків – верхнього (каламутного) і нижнього (прозорого і міцного). Виміряти точну товщину льоду можна лише знявши спочатку верхній (каламутний) прошарок від снігового, зовсім уже неміцного льоду.
А тепер про зимову підлідну ловлю риби. Вона ж потребує особливо суворого дотримання правил безпеки:
- не пробивайте поруч багато лунок; - не збирайтеся великими групами на одному місці; - не пробивайте лунки на переправах; - не ловить рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега; - завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 метрів; - тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.
Якщо ви провалилися на льоду річки або ставка. Широко розкиньте руки по краях льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся, тисячі людей провалювалися до вас і врятувалися. Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне - пристосувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори. Вибравшись із льодового пролому, відкотитися, а потім повзти у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитися в теплі.
Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина. Негайно оповістить, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підлізайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов’язані шарфи, ремені або дошки треба за 3-4 метри. Дійте рішуче і швидко – постраждалий швидко мерзне у крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть у сухий одяг і дайте напитися чаю.
Будьте обережними, не ризикуйте своїм життям!
Управління соціального захисту населення
Відділ з питань праці та зайнятості населення.

|
|
|
 |
|
 |
 |
Особливості охорони праці під час виконання робіт у зимовий період. |
 |
Особливості охорони праці
під час виконання робіт у зимовий період.
В зимовий період трапляються нещасні випадки при виконанні робіт на підприємствах. Більшості з них можна було б запобігти, якби вчасно було проведено профілактичну роботу. Профілактична робота повинна проводитися щоденно, із кожним працівником окремо з урахуванням особливостей його робочого місця. Боротьбу з травматизмом слід починати з організаційних заходів.
Один з найефективніших організаційних заходів є регулярне своєчасне проведення інструктажів з охорони праці, навчання працівників безпечних методів виконання робіт в зимовий період. Особливо потрібно остерігатися холоду працівникам, робочий день яких проходить на вулиці. Вони під час роботи стикаються одразу з декількома небезпечними факторами. Це і низька температура, і слизька поверхня. Тому метою кожного інженера з охорони праці є ще раз донести до працівників і до їх керівників правила безпеки перебування на відкритому повітрі взимку. Якщо говорити про обмороження і замерзання, то вони можливі навіть при плюсовій температурі навколишнього повітря. Обмороженню сприяють різкі, часті коливання температури, висока вологість повітря, вітер, а також вологі, тісні одяг та взуття, що викликає збільшення тепловіддачі організму і порушення нормального кровообігу. Обмороженню сприяють також нерухоме положення, втома, голод, крововтрата та поранення.
Попереджають обмороження наступним чином: потрібно не допускати намокання ніг, одяг і взуття повинні бути цілими, сухими, час від часу необхідно активно рухатися (ходити, бігати), вживати гарячий чай і їжу.
При низьких температурах обмороження може статися при дотику голими руками до металевих частин машин, механізмів, приладів та інструментів. Щоб уникнути цього, роботи слід виконувати в рукавицях.
У зв’язку із погіршенням погодних умов слід звернути увагу на попередження травмування працівників під час пересування. Основними причинами таких нещасних випадків є падіння через незадовільний стан тротуарів, доріг (неприбраний сніг, ожеледиця, інше), та травми, отримані через падіння з даху бурульок або снігу.
Надавати рекомендації щодо зменшення негативного впливу несприятливих погодних умов на працівників підприємства, з урахуванням специфіки його роботи. Звернути увагу на обов’язки керівництва по втіленню заходів та створенню безпечних умов праці та профілактики виробничого травматизму на підприємстві, а саме:
- забезпечення формування пішохідних доріжок, проїздів та стоянок транспортних засобів на території підприємств, установ та організацій. При наявності снігового покриття своєчасне проведення робіт по прибиранню та посипанню речовинами, що виключають ковзання під час ожеледиці;
- безпечної та своєчасної організації робіт з прибирання снігово-льодяних утворень з дахів будівель та споруд, при неможливості проведення зазначених робіт виключення доступу працівників до небезпечних дільниць;
- організацію заходів по збереженню тепла в виробничих приміщеннях з метою дотримання вимог діючих санітарних норм;
- проведення з працівниками позапланових інструктажів з питань охорони праці щодо вимог безпеки та особистої уваги під час руху по території підприємства та по території міста у зв’язку з виконанням функціональних обов’язків по затвердженому маршруту;
- проведення позапланових інструктажів з питань охорони праці з водіями транспортних засобів щодо особливої пильності та дотриманням усіх правил дорожнього руху в ускладнених зимових погодних умов;
- автомобілі, трактори та інші самохідні машини, призначені для використання в зимових умовах, повинні мати утеплену кабіну, справну систему обігріву та бути обладнані системою запуску двигуна з кабіни;
- на підприємствах повинні бути пристрої для підігріву води, мастила, полегшення запуску двигуна. Підігрів двигуна та інших частин автомобіля, трактора паяльною лампою і відкритим вогнем не допускається. Водіям, трактористам, вантажникам та іншим особам під час стоянки забороняється відпочивати або спати в кабіні, салоні при працюючому двигуні;
- для виконання робіт далеко від населених пунктів і проїжджих доріг при температурі нижче -20°С, а також під час хуртовини та снігопаду необхідно направляти одночасно не менше двох трактористів. Перед виїздом автомобілі повинні бути повністю заправлені пальним. За поверненням автомобілів на місце стоянки в кінці дня повинні стежити відповідальні особи. При затримці з поверненням автомобілів вони зобов’язані з’ясувати причину і вжити заходів для надання допомоги;
- з урахуванням конкретних умов (малонаселена місцевість, погані погодні та дорожні умови) водії, та інші особи повинні бути навчені прийомам надання першої долікарської допомоги при обмороженні. При експлуатації автомобілів під час ожеледиці потрібно забезпечувати їх ланцюгами, засобами укриття, утеплення двигуна з боку радіатора і іншими подібними пристосуваннями.
Впровадження цих заходів матиме значний позитивний вплив на профілактику виробничого травматизму та допоможе зберегти здоров’я працівників під час трудової діяльності у зимовий період.
Управління соціального захисту населення
.

|
|
|
 |
|
 |
 |
Допомога жінкам, які постраждали від насильства за ознакою статі |
 |
На території Харківської області діє Комунальна установа Харківської обласної ради «Кризовий соціальний центр для жінок». Це спеціальна соціальна установа для тимчасового перебування жінок (у тому числі матерів з дітьми ), які перебувають у складних життєвих обставинах, або вчиненням стосовно них гендерно обумовленого насильства. В центрі можна отримати комплексну допомогу та соціальні послуги. До складу Кризового центру входять такі структурні підрозділи:
- відділення соціальної адаптації звільнених жінок;
- притулок для жінок, які постраждали від домашнього та гендернообумовленого насильства та торгівлі людьми.
Направлення та зарахування до Кризового центру відбувається на підставі чітких критеріїв належності потенційного отримувача до цільової групи.
Управління соціального захисту населення ЛМР
|
 |
Допомога на дітей фізичним особам підприємницької діяльності |
 |
Допомога на дітей фізичним особам підприємницької діяльності
З метою посилення соціального захисту сімей з дітьми на період вжиття заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, урядом запроваджено Порядок виплати допомоги на дітей фізичним особам підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 329, далі Порядок.
Допомога на дітей призначається на період карантину (з місяця звернення) та на один місяць після дати його відміни одному з батьків (опікуну) на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 р., і виплачується щомісяця за повний місяць.
Допомога на дітей призначається і виплачується через установи уповноважених банків фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку і сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи — підприємця.
Для призначення державної допомоги до управління соціального захисту населення подаються такі документи:
У паперовій формі (поштою):
заява (додаток 1 до Порядку);
копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;
довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);
копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).
Або в електронній формі:
фотокопія заяви (додаток 1 до Порядку);
фотокопії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років або відомості про свідоцтва про народження дітей (серія, номер, дата видачі, прізвище, ім’я та по батькові дитини, прізвище, ім’я та по батькові батьків);
фотокопію довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);
фотокопію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
фотокопію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).
Всі питання щодо призначення вищезазначеної допомоги за телефоном - 741 16 06, поштова адреса: вул. Слобожанська, 26 , м. Люботин, Харківська обл., 62433.
https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua/
Завантажити: zayava-fop.doc [37 Kb] (cкачувань: 8)
Управління соціального захисту
населення Люботинської міської ради

|
|
|
 |
|
 |
 |
Про особливості надання житлових субсидій в період карантину |
 |
Про особливості надання житлових субсидій в період карантину
Урядом 25.03.2020 прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 247 «Про особливості надання житлових субсидій» (далі – Постанова № 247), якою передбачено:
заборону припинення під час карантину призначених житлових субсидій, за винятком випадків, коли унеможливлюється їх надання;
призначення у травні 2020 року житлової субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які її отримували в опалювальному періоді 2019‒2020 років, без їхніх звернень (у разі відсутності змін, що впливають на призначення субсидії);
для осіб, яких звільнено в період карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і які зареєстровані в службі зайнятості як безробітні, до середньомісячного сукупного доходу враховується розмір допомоги по безробіттю замість заробітної плати, яку вони отримували за попереднім місцем роботи за відповідний період. Інші види доходів враховуються відповідно до вимог Положення;
збільшення на 50 % соціальних нормативів користування окремими комунальними послугами в місяцях дії карантину (послугами користування електричною енергією, холодною та гарячою водою, водовідведенням та природним газом для приготування їжі і підігріву води);
відтермінування до закінчення карантину зміни базової норми плати за житлово-комунальні послуги отримувачами житлової субсидії з 15 % до 20 %, яку було передбачено з травня 2020 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.10.2019 № 878 ,,Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 і від 27 липня 1998 р. № 1156”.
Враховуючи, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» карантин установлено на всій території України з 12 березня 2020 року, збільшені соціальні нормативи споживання комунальних послуг мають бути застосовані при розрахунку субсидій починаючи з березня 2020 року.
Таким чином, у квітні 2020 року буде проведено перерахунок розміру житлових субсидій за березень у зв’язку із збільшенням нормативів (після отримання відповідного програмного забезпечення).
Призначення житлових субсидій на наступний період у травні
Призначення житлових субсидій на наступний період у травні 2020 року домогосподарствам, яким відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2020 № 848 (зі змінами), таке призначення проводиться після подання нових заяви і декларації за рішенням комісії на підставі акта обстеження умов проживання, здійснюється без подання документів на розгляд комісії, якщо у домогосподарстві не відбулося змін обставин, що впливають на право отримання субсидії.
Якщо під час отримання житлової субсидії у вас відбулися зміни, зокрема щодо:
складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств (у складі яких є внутрішньо переміщені особи; у складі яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб; які орендують житлове приміщення для проживання і звертаються за житловою субсидією на оплату житлово-комунальних послуг);
зміни соціального статусу членів домогосподарства;
зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;
зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;
зміну переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;
зміну управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;
з’явився транспортний засіб з датою випуску до 5 років;
було придбано майно, товари або сплачено послуги на суму понад 50 тисяч гривень
слід повідомити про це орган, що призначив вам субсидію. І зробити це необхідно протягом 30 календарних днів!
У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання подаються нові заява та декларація.
Документи щодо призначення субсидії можуть бути надіслані поштою або в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з накладенням кваліфікованого електронного підпису, створеного шляхом додавання до заяви в електронній формі ідентифікаційних даних декларанта, підтверджених у процесі автентифікації з використанням електронної системи ідентифікації, що використовує базу клієнтських даних банків.
Наголошуємо, що громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.
У разі виникнення питань щодо призначення (отримання) субсидії можна звернутися за телефоном: 741 16 06.
З повним текстом Постанови Кабінету Міністрів України № 247 можна ознайомитись за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/247-2020-%D0%BF
Управління соціального захисту населення
Люботинської міської ради

|
|
|
 |
|
 |
 |
Щодо повідомлення про зміни та відповідальність громадян, які отримують житлову субсидію! |
 |
Щодо повідомлення про зміни та відповідальність громадян, які отримують житлову субсидію!
Громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про виникнення обставини, зокрема щодо:
зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств (у складі яких є внутрішньо переміщені особи; у складі яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб; які орендують житлове приміщення для проживання і звертаються за житловою субсидією на оплату житлово-комунальних послуг);
зміни соціального статусу членів домогосподарства;
зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;
зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;
зміну переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;
зміну управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;
настання обставин, коли будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла (в тому числі понаднормової площі житла у визначених випадках) та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень;
настання обставин, коли будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа).
У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання подаються нові заява та декларація.
Наголошуємо, що коли громадянин не повідомив структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про виникнення вищезазначених обставин протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення, за рішенням комісії надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється за поданням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.
А після припинення субсидії у наведених випадках, житлову субсидію може бути призначено лише на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон після подання нових заяви та декларації за рішенням комісії.
Сума надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії, на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, який призначив житлову субсидію, повертається громадянином, а сума житлової субсидії, яка надавалася не у грошовій формі, повертається управителем, об’єднанням, виконавцем комунальних послуг шляхом зняття відповідних сум з особових рахунків отримувачів субсидії. У разі призначення житлової субсидії громадянину на наступний період структурний підрозділ з питань соціального захисту населення може утримувати суму надміру виплаченої житлової субсидії під час виплати щомісячних сум субсидій шляхом їх зменшення не більш як 20 відсотків.
У разі відмови громадянина добровільно повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії питання про її примусове стягнення вирішується органом, який призначив житлову субсидію, у судовому порядку.
Субсидія не призначається, якщо громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення або не сплачує суми до повернення, визначені відповідним структурним підрозділом з питань соціального захисту населення.
Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.
У разі виникнення питань щодо призначення (отримання) субсидії можна звернутися за телефоном: 741 16 06.
Управління соціального захисту населення
Люботинської міської ради

|
|
|
 |
|
 |
 |
Уряд додатково компенсує отримувачам субсидій оплату ЖКП у середньому на 300 грн на період карантину |
 |
Уряд додатково компенсує отримувачам субсидій оплату ЖКП у середньому на 300 грн на період карантину
25 Березня 2020, 13:50
Уряд запровадив додаткову компенсацію витрат на оплату окремих комунальних послуг отримувачам житлових субсидій на період карантину, яка в середньому складе 300 гривень для кожної родини. Відповідну постанову, розроблену Міністерством соціальної політики, прийнято на засіданні Кабінету Міністрів 24 березня 2020 року.
Це рішення Уряду суттєво посилює програму житлових субсидій та соціальну підтримку найменш захищених категорій громадян в умовах карантину, - наголосила Міністр соціальної політики Марина Лазебна, представляючи проект постанови на засіданні Уряду.
Рішенням Уряду, зокрема, збільшено на 50 відсотків соціальні нормативи користування електричною енергією, холодною та гарячою водою, водовідведенням та природним газом для приготування їжі і підігріву води, на які розраховано субсидію. Це зроблено у зв’язку з тим, що у період карантину громадяни більше перебувають вдома, і відповідно зростає споживання цих послуг. Додаткова компенсація стосуватиметься понад 3 мільйонів домогосподарств.
Також спрощено процедуру призначення (в тому числі на наступний період) та виплати у грошовій формі субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу. Цей процес відбуватиметься автоматично, без зайвих бюрократичних процедур.
Крім того, Уряд спростив порядок надання субсидій для громадян, які втратили роботу у зв’язку із карантином та стали на облік як безробітні.
Управління соціального захисту населення Люботинської міської ради
за інформацією Міністерства соціальної політики України: http://www.msp.gov.ua/news/18435.html

|
|
|
 |
|
 |
 |
Як оформити субсидію онлайн. |
 |
Роз’яснення Мінсоцполітики.
|
Як оформити субсидію онлайн.
|
|

З наближенням опалювального сезону міністерство отримує все більше питань від громадськості щодо теми субсидій на житлово-комунальні послуги.
«У проєкті бюджету на 2020 рік закладено 47 628,6 млн грн на виплату пільг та субсидій. Цієї суми вистачить для задоволення потреб усіх категорій населення, які потребуватимуть державної допомоги з оплатою комунальних послуг», - підкреслює Міністерка соціальної політики України Юлія Соколовська.
Ба більше, сьогодні оформити субсидію можна навіть через мережу Інтернет. Для цього потрібно:
1. Зайти на сайт Міністерства соціальної політики України у рубрику «Е-Сервіси».
2. У рубриці «Е-Сервіси» обираємо «Субсидії».
3. Нас автоматично переводить на сайт https://subsidii.mlsp.gov.ua/, де потрібно заповнити форму, а саме - обрати 1 з трьох способів реєстрації.
На стартовій сторінці Системи надання послуги попередньої реєстрації документів про призначення житлової субсидії заявнику пропонується обрати один з варіантів реєстрації/входу.
У разі обрання «Реєстрація або вхід з ідентифікацією електронним цифровим підписом» та «Реєстрація або вхід з ідентифікацією BankID», подання та підписання документів відбувається виключно в електронному вигляді без необхідності особистого відвідування управління соціального захисту.
У разі обрання «Реєстрація або вхід за адресою електронної пошти», зазначено, що необхідно подати документи у паперовій формі (після заповнення форми на сайті вам прийде ПДФ-версія документу, яку потрібно буде роздрукувати, підписати і занести в орган соціального захисту).
Після успішного входу в систему буде здійснено перехід до заповнення електронних форм:
- заяви про призначення та надання у грошовій формі (зазначається відділення банку);
- декларації про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії.
Після заповнення всіх необхідних реквізитів необхідно перевірити та підтвердити правильність внесених даних та подати документ.
У результаті на електронну адресу надійде повідомлення:
1) вашу електронну заяву на призначення житлової субсидії було успішно зареєстровано. Буде вказано її номер, про всяк випадок збережіть його.
2) Розглядатиме заяву саме той орган соціального захисту населення, який ви зазначили при заповненні електронної форми.
3) У разі, якщо ви не використовували електронного цифрового підпису, вам доведеться особисто звернутися до органу соціального захисту населення, аби власноруч підписати документи.
4) Найближчим часом наші співробітники зв’яжуться з вами, аби узгодити дату і час вашого візиту.
5) До цього листа також додані копії поданих вами документів.
Джерело: https://kharkivoda.gov.ua/news/100489

|
|
|
 |
|
 |
|