Веб-портал міста Люботин » Ветеранські організації » Організація ветеранів » Пам’ятаймо про подвиг героїв-чорнобильців

 Пам’ятаймо про подвиг героїв-чорнобильців
Автор: Chekardina   Додано:7 травня 2019   Переглядів:271   Категорія - [Ветеранські організації » Організація ветеранів]
 
 (голосів: 0)

Памятаймо про подвиг героїв-чорнобильців


Пройшло 33 роки із трагічного дня в світовій історії – аварії на Чорнобильській  атомній електростанції, а біль, тривога не покидає людей, пов’язаних із тими трагічними подіями. Чорнобильське лихо надовго залишиться в народній пам’яті, і ще довго ми відчуватимемо на собі його наслідки і чутимемо його скорботні дзвони за тими, кого вже немає.

У місті Люботині 26 квітня у міському парку біля пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи відбувся мітинг-реквієм. Цього дня тут зібралася громада міста, щоб вшанувати подвиг героїв-чорнобильців.

Відкрив мітинг міський голова Леонід Лазуренко, який зазначив, що ця катастрофа принесла багато горя країні і багатьом сім’ям, які змушені були покинути свої рідні місця і переселитися. Тільки завдяки героїзму мужніх пожежників, ліквідаторів наслідків пожежі, світ було врятовано від катастрофи. І тому, людство завжди буде вдячне героям-ліквідаторам аварії. Прикро, що багато людей загинуло у вогнеборстві із ядерною стихією, з кожним роком стає все менше і самих ліквідаторів аварії, але завжди вдячні покоління будуть пам’ятати подвиг чорнобильців, які захистили світ від лиха.

Депутат обласної ради, директор Регіональної філії «Південна залізниця» Микола Уманець у своєму виступі наголосив на тому, що Чорнобильську трагедію неможливо було зупинити, але героїзм простих людей зробив неможливе: атомну станцію закрили в саркофаг, щоб мінімізувати вплив радіації на навколишнє середовище.  І вдячне людство завжди буде пам’ятати своїх героїв, які захистили собою світ від лиха.

Микола Глущенко, голова громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» підкреслив, що Чорнобильська катастрофа підірвала здоров’я декількох поколінь, забруднила значні родючі території, водні ресурси, і саме завдяки героям-чорнобильцям світ врятовано від неминучої ядерної катастрофи. Він побажав побратимам міцного здоров’я і щастя. Також він висловив слова глибокої вдячності голові Харківської ОДА Юлії Світличній за реконструкцію Обласного диспансеру радіологічного захисту населення – головної чорнобильської лікарні; та міському голові Леоніду Лазуренку і обласному депутату Миколі Уманцю за всебічну підтримку громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» і нагородив Почесними грамотами.

Валентина Семьонова, член громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» поділилася спогадами про ті часи, коли вона повинна була евакуюватися із зони відчуження, та побажала чорнобильцям здоров’я і миру.

Учні Люботинської гімназії №1 присвятили свій виступ молодим ліквідаторам аварії – Володимиру Правику Віктору Кібельнику, Миколі Тищенку, Миколі Ващуку, Василю Ігнатенку та Володимиру Тисюрі, які першими вступили у двобій із вогняною стихією і героїчно загинули. Ми схиляємо перед ними голови і вшановуємо їх пам’ять.

Хвилиною мовчання і урочистим покладанням квітів усі учасники мітингу вшанували пам'ять героїв-чорнобильців.

Зараз по-різному оцінюють причини катастрофи на ЧАЕС, але людство повинно твердо засвоїти її уроки, щоб подібні аварії ніколи не повторювалися.


Микола Пархоменко – керівник  прес-центра РОВ м. Люботин   

 

Пам’ятаймо про подвиг героїв-чорнобильців

    Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.