Сайт міста Люботин » Ветеранські організації » Організація ветеранів » У м. Люботині вшанували пам'ять героїв-визволителів

 У м. Люботині вшанували пам'ять героїв-визволителів
Автор: Svetlana   Додано:13 травня 2019   Переглядів:34   Категорія - [Ветеранські організації » Організація ветеранів]
 
 (голосів: 0)

У м. Люботині вшанували пам'ять героїв-визволителів

Травневий день 1945 року увійшов у історію людства, як свято миру, свято визволення планети від нацизму. Рівно 74 роки тому тридцятьма залпами із 1000 гармат салютувала наша Батьківщина своїм визволителям, сповіщаючи усьому світу про закінчення Другої світової війни.

З нагоди Дня Перемоги над нацизмом, Дня пам’яті і примирення у м. Люботині у міському Будинку культури відбулися урочистості.

Відкриваючи мітинг, міський голова Леонід Лазуренко зазначив, що цього дня ми щорічно відзначаємо свято, яке назавжди є в наших серцях, свято, яке є перемогою над злом. Цим величним святом ми завдячуємо воїнам-визволителям. Сучасна ситуація в країні змушує повернутися нас до далекого минулого, адже саме там закладені всі позитивні риси, які допомагають нашому народові вистояти у боротьбі за свою незалежність, продовжуючи славні військові звитяги дідів і прадідів. І сьогодні славні нащадки наших воїнів свято захищають східні кордони рідної країни. Тож побажаймо нам усім жити у щасливій, процвітаючій країні.

Депутат Харківської обласної ради, директор регіональної філії «Південна залізниця» Микола Уманець зазначив, що це свято є для нього подвійним, оскільки він теж є сином фронтовика. І кожного року за традицією зустрічається біля пам’ятника на Меморіалі Слави, але щороку рідіють лави наших визволителів. І на сьогодні у місті залишилося 7 героїв-визволителів, яким ми всі щиро вдячні за перемогу.

Сергій Котихін, голова Організації ветеранів України м. Люботин, зазначив, що український народ зазнав тяжких втрат у війні, яка понівечила, розтоптала мільйони людських доль. Скільки безневинних людей зазнали знущань і принижень у численних концтаборах, в’язницях та на примусових роботах. У літопис великої Перемоги навічно вписано тисячі імен наших славних синів і дочок України. Воювали вони на різних фронтах, виборюючи перемогу одну на всіх. І сьогодні ми вшановуємо наших переможців, які своїм життям захистили нас.

Почесний громадянин м. Люботин, поет Олександр Кибальник присвятив поезію до Дня Перемоги.

Творчі таланти нашого міста подарували учасникам заходу найкращі пісні: Почесний громадянин м. Люботина, Заслужений артист естрадного мистецтва Олексій Еткало і ансамбль «Однополчани»; Олена Іващенко, Інна Грушко, Євген Чурілов.

До пам’ятника загиблим воїнів учасники мітингу поклали квіти та вшанували пам'ять визволителів хвилиною мовчання.

Схилімо голови перед світлою пам’яттю тих, хто не прийшов із війни, хто не дожив до Дня Перемоги. Помолімося за тих, хто загинув, захищаючи рідну землю. За матерів, які не дочекалися своїх синів, чоловіків. За дітей, які росли без батьків, замучених у концтаборах. За тих, хто тяжко працював у тилу та піднімав з руїн рідну землю, змучену, але невпокорену.

Світла їм пам'ять і пошана.

У м. Люботині вшанували пам'ять героїв-визволителів
У м. Люботині вшанували пам'ять героїв-визволителів
У м. Люботині вшанували пам'ять героїв-визволителів
У м. Люботині вшанували пам'ять героїв-визволителів

Микола Пархоменко – керівник прес-центру РОВ України м. Люботин   Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.