Традиційне свято Івана Купала
Автор: Svetlana   Додано:9 липня 2019   Переглядів:322   Категорія - [Ветеранські організації » Організація ветеранів]
 
 (голосів: 0)

Традиційне свято Івана Купала.

          6 липня у вечірні години біля  першого ставка міста Люботина відбулося традиційне східнослов’янське свято Івана Купала. На цей незвичайний вечір біля ставка зібралося сотні жителів міста і гостей з тим, щоб почути і побачити виступи ансамблів, подивитись театралізоване дійство присвячене цьому святу.

Організаторами цього заходу було керівництво Люботинського міського Будинку культури.

          На початку свята з піснями виступали колективи: Вокальний ансамбль «Струни душі »- селище Караван, Люботинські колективи: ансамбль Народного співу «Чарівниці», вокально-інструментальний ансамбль «Веселка», Ветеранський фольклорний ансамбль «Мрія».

          Танцювали і співали, адже ніч Купальська багата сюрпризами. У купальську ніч неспить ні старий, ні малий та нечиста сила теж не дрімає. Всю ніч відьма спостерігає згори, лісовик народ лякає, водяник найгарніших дівчат забирає, а чорти лякають молодих хлопців. В цей день милувалися Бог літнього сонцестояння Купайло та красуня Богиня води Марена. Артистами міста було показано цікаві сценки:  сватання Галі та Івана, ворожіння циганки, примхи чорта.

          Дівчата плели вінки, кидали їх у ставок і спостерігали куди він попливе, таким чином дізнавалися про свою долю. Відбулося розпалювання ритуального вогнища, спалювання чучела із соломи, всі охочі стрибали через вогонь. Свято завершилось купанням, дискотекою та святковим феєрверком. Присутні  отримали велику насолоду від цього свята. Артистами театралізованого дійства були у ролі Івана та Галі виступали Іван Макаренко, Олена Іващенко, Параски та Панаса – Лілія Саєнко, Євгеній Чуріло, прекрасне виконання ролі циганки Олена Гречко,чорта він же парубок -Артем Ряшин. Валентини Гиренко, Соні Головащенко, Діани Іванченко, Аліни Приходько, Софії Гуренко, ведуча цього свята Олена Муковоз. За рижесерським пультом був Роман Еткало.

Традиційне свято Івана Купала
Традиційне свято Івана Купала
Традиційне свято Івана Купала

М.Пархоменко-керівник прес-центра РОВ м. Люботин   Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.