О. Д. Зюбан – 90!
Автор: Svetlana   Додано:17 лютого 2020   Переглядів:198   Категорія - [Ветеранські організації » Організація ветеранів]
 
 (голосів: 0)

О.  Д. Зюбан – 90!

Рада Організації ветеранів України м. Люботина вітає ювілярку!

 

Олександра Данилівна народилася 23 лютого 1930 року в селі Болгарь Валківського району в селянській родині. Тут же до початку Другої Світової війни закінчила 3 класи.

Під час окупації німці примушували молодь працювати на них: допомагати на кухні та пасти корів, яких вони повідбирали в населення. Також окупанти хапали молодь і відправляли на каторжні роботи в Німеччину, розстрілювали тих, хто не бажав їм коритися, палили будинку мирних мешканців.

Мешканці села були вдячні нашим бійцям, які вночі підійшли до населеного пункту і вранці накрили щільним вогнем «катюш» німецькі позиції. Від шаленого вогню горіла земля і все, що на ній було, і окупанти відступили.

Батько Олександри на фронті був зв’язківцем, отримав поранення в ногу та потрапив у полон. Характерним є те, що німецькі лікарі лікували також наших поранених. Та коли пішло на покращення, батька направили до німецького штабу. Користуючись тим, що не було караулу, втік і благополучно ночами пробирався додому.

У роки голодомору 1946-1947 роках, щоб заробити на шматок хліба, доводилося прясти, шити одяг і вишивати рушники.

Після війни працювала на Харківській бавовно - прядильній фабриці. Вийшла заміж, із чоловіком переїхали до міста Люботина та побудували хату. Доводилося самим виконувати і столярні і штукатурні роботи.

Згодом Олександра влаштувалася працювати на станцію швидкої допомоги санітаркою, відпрацювала там 7 років і її запросили у воєнізовану охорону.

Ювілярка виховала двох доньок і має онуків.

 

Рада Організації ветеранів України м. Люботин вітає ювілярку і

Щиро бажає не старіти,

І 100-річну весну ще зустріти.

Хай в житті у Вашім завжди буде літо,

А якщо і осінь, то тільки – золота.

Нехай у гості їдуть завжди діти,

Хай сміх і радість на подвір’ї не стиха.

Від усього серця Вам бажаєм здоров’я, затишку, тепла.

Хай гарний настрій розквітає,

Щоб у серці молодість жила.   Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.