Щодо екологічної проблеми
Автор: Chekardina   Додано:21 листопада 2016   Переглядів:504   Категорія - [Ветеранські організації » ГО учасників БД "З нами Бог і Україна"]
 
 (голосів: 0)

Шановні люботинці!

Наша громадська організація учасників бойових дій «З нами Бог і Україна» разом із міськрадою звернула свою увагу на екологічну проблему яка виникла біля «Караванського спиртзаводу». Відвідавши очисні споруди 21.09.16 р. «Караванського спиртзаводу» ми були шоковані станом екології в даній місцевості. Перелік порушень на нашу не експертну думку був такий:

  • Нестерпний запах
  • Все поле вкрите саморобними озерцями з технічними відходами спиртозаводу
  • Прорвані трубопроводи з яких безконтрольно текла технічна рідина
  • Рідина тече в лісосмугу забруднюючи ліс
  • В низу цього поля знаходиться водойма, яка входить до люботинського каскаду озер. Цей став мертвий і забруднення розповсюджується на інші водойми які йдуть до нашого міста.

Виявивши це ми викликали наряд поліції і склали адміністративний протокол, зазначивши в ньому весь перелік вищезазначених порушень.

Після перемовин з керівництвом «Караванського спиртзаводу», яке запевнило нас що забруднення навколишнього середовища немає, ми в складі комісії Міської ради Люботина  вирушили 03.11.16р. на це підприємство, яке обіцяло нам розповісти про плани виходу із даної ситуації.

На зустрічі на території «Караванського спиртзаводу» були присутній керівник цього підприємства, заступник головного інженера  «Караванського спиртзаводу», керівник  «Караванського заводу кормових дріжджів» та члени комісії Люботинської міської ради. В результаті стало відомо, що спиртзавод за добу виробляє приблизно 250 тон технічних відходів. В  результаті технологічних операцій, центрифуги та сушки, на дріжджовому та спиртзаводі, зостається залишок 180 тон збіднених технологічних відходів. Ці відходи повинні потрапляти у відстійники для природного випаровування та осідання твердих речовин.

На даний момент ще не введено в експлуатацію на потрібну потужність ні центрифуги ні сушильні установки. Відстійники теж переповнені, тому і технологічні відходи потрапляють до водойм та лісів Люботина.

Керівники підприємств запевнили нас що сушильні установки та центрифуги, які необхідні для потужностей підприємства, будуть введені в експлуатацію до кінця року. Для того щоб вичистити відстійники керівник спиртзаводу звернувся до ДП «Укрспірт» для виділення необхідних коштів і запевнив нас що до травня 2017 року буде побудований повний технологічний цикл, та усунуті всі відстійні ями які споруджені біля водойм та переповнені на даний момент.

Комісії Люботинської міської ради запропонував не зупинятися на даному варіанті та вирішувати проблему ширше, а саме:

·        Запропонувати технологічні відходи фермерським господарствам (відходи являються цінними кормами як для худоби так і для птахів)

·        Виробляти альтернативні джерела енергії

·        Очищувати технологічні відходи за допомогою сучасних розробок, спираючись на світовий досвід.

 Підсумовуючи нашу поїздку скажу що в нас після неї залишилося більше запитань та застережень чим відповідей та шляхів вирішення питань. Незважаючи на все це ми запропонували допомогу керівникам підприємств в вирішенні екологічних проблем, але і попередили що не допустимо подальшого забруднення нашого міста, та будемо суворо стежити за виконанням планів по усуненню наслідків екологічної катастрофи.


Далі буде…

 

Щодо екологічної проблеми

 

Щодо екологічної проблеми

    Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.