Дні прийому
Автор: Chekardina   Додано: 20 червня 2011   Переглядів:1907   Категорія - [Тимчасовий архів » Архів (до 2018 р.) » Інформація виконавчих органів » Служба у справах дітей]
 

Служба у справах дітей  

вул. Ушакова, 1АТелефон741-01-99

Начальник відділу Губська Надія Анатоліївна


Дні прийому: вівторок з 9.00-12.00,  середа з 9.00-12.00, п’ятниця з 9.00-12.00

 

 

Адміністративні послуги, які надає служба у справах дітей - http://lubotin-rada.gov.ua/info/page/1601




 Положення про службу у справах дітей виконкому Люботинської міської ради
Автор: Lubotin   Додано: 9 травня 2011   Переглядів:2055   Категорія - [Тимчасовий архів » Архів (до 2018 р.) » Інформація виконавчих органів » Служба у справах дітей]
 

Р І Ш Е Н Н Я

Від 29 квітня 2010 року №239

Про внесення змін до Положення

про службу у справах дітей

виконкому Люботинської міської ради

 

Розглянувши службову записку начальника служби у справах дітей Губської Н.А. з проханням внести зміни до Положення про службу у справах дітей , відповідно до листа служби у справах дітей Харківської обласної державної адміністрації від 22 березня 2010 року № 486 та керуючись п.4 ст. 54, ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Люботинська міська рада...

 

Завантажити документ: Положення про службу у справах дітей виконкому Люботинської міської ради [29.2 Kb] (cкачувань: 175)




 Служба у справах
Автор: Lubotin   Додано: 13 квітня 2010   Переглядів:2288   Категорія - [Тимчасовий архів » Архів (до 2018 р.) » Інформація виконавчих органів » Служба у справах дітей]
 

На обліку служби у справах дітей виконавчого комітету Люботинської міської ради перебуває 33 дитини, які потребують любові та ніжності, постійної уваги та турботи з боку тієї, найдорожчої у світі людини, яку дехто з них, нажаль, чекає від самого народження. Кожен з них потребує батьківського піклування і має рівні права на виховання в сім’ї.
Не залишайтесь байдужими! Допоможіть дитині обрати омріяну родину!
 
За більш детальною інформацією Ви можете звертатися до служби у справах дітей виконавчого комітету Люботинської міської ради (м. Люботин, вул. Радянська, 26-А, кімната № 8, тел. (057) 741-11-68, факс (057)741-14-82.

 




 Служба у справах дітей інформує
Автор: Svetlana   Додано: 3 квітня 2019   Переглядів:583   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

Служба у справах дітей інформує

   До служби у справах дітей звертаються громадяни з питанням: «Хто може бути патронатним вихователем?».

   Патронатним вихователем може бути повнолітня особа, яка є громадянином України, має досвід виховання дітей, спільно з добровільним помічником пройшов/ла курси професійної підготовки за спеціальною програмою підготовки патронатних вихователів та отримала відповідну рекомендацію, зі згоди всіх членів своєї сім’ї готова до розміщення під патронат дітей за місцем свого проживання і уклала з відповідним органом опіки та піклування договір про надання послуг патронату.

        Патронатний вихователь здійснює свою професійну діяльність щодо догляду та виховання дітей в умовах своєї сім’ї, залучаючи до надання послуг в суботні, недільні дні та вечірні години добровільного помічника із числа членів сім’ї. Залучення ще одного члена сім’ї обґрунтовується потребою гарантії у забезпеченні безпеки дитини; підтримки у виконанні певних обов’язків з догляду, особливо у разі влаштування одночасно декількох дітей, немовляти, дітей з особливими потребами тощо.

         Кандидатам, що мають намір стати патронатними вихователями необхідно звернутися до Люботинського мвського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для отримання додаткової інформації щодо процесу запровадження цієї послуги в громаді та подати відповідний пакет документів, зокрема:

  • заява;
  • копія свого паспорта та кандидата у помічники патронатного вихователя;
  • довідка про склад сім’ї (форма № 3);
  • копія трудової книжки (за наявності);
  • висновки про стан свого здоров’я та кандидата у помічники патронатного вихователя;
  • довідки від нарколога, психіатра та фтизіатра, в т.ч. і для осіб, які проживають разом із кандидатом у патронатні вихователі;
  • довідки про відсутність судимості, в т.ч. і у повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі;
  • документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
  • письмова згода на влаштування дітей до цієї сім’ї усіх повнолітніх членів сім’ї кандидата у патронатні вихователі, які проживають разом з ним, а також дітей, за умови досягнення ними віку, коли вони спроможні самостійно висловлювати свою думку.

          До процесу первинного відбору сімей - кандидатів також залучається служба у справах дітей, організацію навчання за програмою підготовки кандидатів у патронатні вихователі забезпечує Харківський обласний ЦСССДМ.

Служба у справах дітей інформує

Використано матеріали: http://patronat.in.ua               

 

Служба у справах дітей




 Святкування Дня усиновлення у нашому місті
Автор: Svetlana   Додано: 2 жовтня 2018   Переглядів:666   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

Святкування Дня усиновлення у нашому місті

 

  28 вересня 2018 року відбулося свято до Дня усиновлення, яке традиційно проводиться службою у справах дітей у нашому місті кожного року. І дорослі, і маленькі люботинці долучилися до Всеукраїнської акції-флешмобу «Усиновлення-це любов назавжди», спрямованої на привернення уваги до дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, подолання стереотипів та інформування громадян про маленьких українців різного віку, їх братиків та сестричок, які виховуються в інтернатних закладах і очікують на усиновлення.

  Нікого не залишила байдужим емоційна екскурсія директорки  Люботинського краєзнавчого музею Каракаптан Любові Миколаївни, яка майстерно визначила місце для кожної родини в історії нашого міста.

  Гостинно відчинила двері Люботинська Центральна бібліотека де підопічні, прийомні діти та діти-вихованці залюбки взяли участь у виставці дитячих робіт «Моя щаслива родина», кожна дитина розповіла про свою родину.

 

Святкування Дня усиновлення у нашому місті

  Дітям було запропоновано зворушливий фільм, який глибоко їх вразив. Після його перегляду обговорили і проаналізували сімейні цінності та традиції. І на завершення,  кожна дитина, яка виявила бажання, розповіла про цікаві, інколи смішні історії своєї родини. Учасники отримали гарний настрій і позитивні емоції від заходу та спілкування один з одним.

Святкування Дня усиновлення у нашому місті

  Ми безмежно вдячні соціальним партнерам і залученим фахівцям, всім і кожному, хто підтримав у організації та проведенні заходів до Дня усиновлення, а також тим, хто безпосередньо взяв участь!

Головний спеціаліст служби

Глущенко Л.Є.




 Про проведення заходів до Дня усиновлення
Автор: Svetlana   Додано: 27 вересня 2018   Переглядів:728   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

Про проведення заходів до Дня усиновлення

 

  28 вересня 2018 року відбудеться Всеукраїнська акція-флешмоб «Усиновлення-це любов назавжди», спрямована на привернення уваги до дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, подолання стереотипів та інформування громадян про маленьких українців різного віку, їх братиків та сестричок, які виховуються в інтернатних закладах і очікують на усиновлення.

  До участі у флешмобі служба у справах дітей запрошує представників закладів, установ, громадських та благодійних організацій, усиновлювачів, опікунів/піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, а також взяти участь дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які виховуються в інтернатних закладах, сімейних формах виховання.

Час проведення: 14.00-15.00 год, місце проведення: вул. Слобожанська, 26.

  Долучаймося до Всеукраїнської акції-флешмобу «Усиновлення-це любов назавжди», щоб кожна дитина отримала мир, захист, любов у омріяній родині!

 

Головний спеціаліст служби

Глущенко Л.Є.

 




 8 липня - День родини
Автор: Svetlana   Додано: 6 липня 2018   Переглядів:746   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

8 липня  -   День родини

  Український День родини — відносно молоде свято, яке відзначається з 2012 року. Відповідний Указ Президента України № 1209/2011 «Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат і професійних свят» був підписаний 30 грудня 2011 року. Це свято є доволі символічним, бо серед основних цінностей для українця є родина, рід, діти. Немає більшої втіхи, як бачити родину разом за святковим столом, або під час спільної справи.  Для того, щоб нагадати кожному про сімейні традиції, культуру, 8 липня в Україні відзначається День родини. Співпадає святкування з днем вшанування  святих Петра і Февронії – покровителів шлюбу та сімейної вірності.

  Сім'я є основним елементом суспільства, завдяки якому росте і розвивається держава. З родини починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Тому союз сім'ї і держави - необхідна застава процвітання і добробуту його громадян. Благополуччя сім'ї та дітей завжди залишатиметься мірилом розвитку і прогресу країни.

  З метою підтримки родин, які виховують дітей, Уряд запроваджує пілотний проект із соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства. Кожному новонародженому "пакунок малюка" від держави З 1 вересня 2018 року батьки новонароджених отримають додаткову допомогу від держави – "пакунок малюка". Кожна мама отримає в пологовому будинку для своєї дитини пакунок з найнеобхіднішими для малюка речами – це одяг, ковдри, дитяча олійка та крем, присипка, пляшечка, соска, серветки, пелюшки, термометр, а також навчальні матеріали щодо догляду за дитиною.

 

8 липня  -   День родини

 

 З 1 січня 2019 року запроваджується проект "Муніципальна няня", який дозволить батькам зменшити витрати на послуги няні для дитини. Держава відшкодовуватиме батькам послуги няні, що доглядає за дитиною до 3-х років, через надання податкової знижки. Розмір відшкодування – один прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років (станом на 1.01.2018  це 1492 грн.) – за кожний місяць роботи няні. Батьки заключають офіційний договір з нянею, а держава повертатиме батькам гроші за її послуги.

 

8 липня  -   День родини

 

  З 1 січня 2019 року кожна майбутня родина отримає можливість пройти безоплатне медичне обстеження, щоб убезпечити народження дітей з вродженими вадами. За даними Держстату, щороку в Україні 10% дітей народжуються з вадами, що призводять до інвалідизації та смерті. Медичне обстеження майбутніх батьків допоможе зменшити цей сумний показник.  Особи, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, матимуть право пройти безоплатне медичне обстеження на TORCH-інфекцію (вірус герпесу, вірус краснухи, токсоплазми, цитомегаловірус, парвовірус, ентеровірус, віруси гепатитів В, С, ВІЛ).

 

8 липня  -   День родини

 

 

Начальник служби у справах дітей Губська Н.А.

 

Використано матеріали: infomist.ck.ua 
© infomist.ck.ua




 КОЖНІЙ ДИТИНІ - ЛЮБЛЯЧУ РОДИНУ!
Автор: Svetlana   Додано: 4 квітня 2018   Переглядів:715   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

КОЖНІЙ ДИТИНІ - ЛЮБЛЯЧУ РОДИНУ!

 

        Кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є одним з критеріїв, за яким визначають стан захисту прав дитини та її благополуччя в державі. Кожна дитина має право на захист, повноцінний розвиток і виховання у люблячій родині.  Сімейні стосунки гарантують безпеку, стабільність, батьківську любов та підтримку на все життя, а також юридично закріплений статус члена сім’ї.

       Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює умови для його розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, матеріальну та соціальну підтримку.

       Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» передбачено субвенцію з державного бюджету, яка спрямована місцевим бюджетам на придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт та осіб з їх числа. Слід зазначити, що така субвенція запроваджена вперше в Україні.

       Це означає, що за кошти субвенції міська рада може придбати житлове приміщення ( будинок чи квартиру) для створення дитячого будинку сімейного типу та влаштувати в нього не менше, ніж 5 дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. І, якщо Ви вирішили стати прийомними батьками, або батьками - вихователями, Вам необхідно подати заяву про бажання створити прийомну сім'ю, або дитячий будинок сімейного типу до виконавчого комітету Люботинської міської ради. Саме орган опіки і піклування уповноважений прийняти рішення про утворення прийомної сім'ї, або ДБСТ.

       Якщо хтось із читачів вирішить взяти на виховання дитину – сироту, або дитину, позбавлену батьківського піклування, дати їй шанс вирости у люблячій родині – звертайтеся до  служби у справах дітей виконавчого комітету Люботинськлї міської ради. Чекаємо за адресою: вул. Ушакова, 1-А, м. Люботин, телефон: (057) 741-01-99.

        Наша мрія – щоб кожна самотня дитина знайшла свою родину, а ті, які вже мають її, почувалися по-справжньому щасливими!

 

Начальник служби у справах дітей

Н.А.Губська




 "Серце до серця"
Автор: Svetlana   Додано: 3 квітня 2018   Переглядів:606   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

  Служба у справах дітей виконавчого комітету Люботинської міської ради інформує про проведення XIII Всеукраїнської благодійної акції Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» - «Почуй світ!», головною метою якої є збір коштів для дітей з вадами слуху, для придбання медичного обладнання для дитячих лікарень області.

  З метою якісної підготовки та проведення вищезазначеної акції, яка проходитиме цьогоріч під гаслом «Почуй світ!» пропонуємо взяти участь у благодійних заходах, конкурсах плакатів, малюнків, ігротек тощо.

  Акція відбуватиметься тринадцятий рік поспіль i за цей час уже встигла набути загальнонаціональної підтримки. За дванадцять років діяльності фонду обласним дитячим лікарням було передано медичне обладнання на загальну суму 31 923 461,42 грн.

  Минулого року спільними зусиллями по всій Україні волонтерами було зібрано 3 281 39987 грн., завдяки яким закуплено i передано Дитячим обласним лікарням у безоплатне користування медичне обладнання для діагностики i лікування зору.

  Акція проходитиме з 2 по 22 квітня 2018 року по всіх регіонах України, з фіналом проведення 21-22 квітня 2018 року.

  Реквізити для перерахування благодійних внесків: р/р 2600501306399 в Київському Відділенні Центральної Філії  ПАТ «Кредобанк», МФО 325365, ЄДРПОУ 34354227, призначення платежу: «Для Харківської області. Благодійний внесок на придбання медичного обладнання».

  Партнером акції (з 2 по 22 квітня 2018  року) є ПАТ «Кредобанк», через мережу якого перерахування коштів здійснюється без комісії.

Надзвичайно важливою є саме підтримка кожного з Вас і допомога у проведенні цього суспільно — важливого благодійного проекту. 

 «Серце до серця» – це подія, яка збирає всіх добрих і щирих людей, які хочуть допомогти дітям. А допомога – це більше, ніж слова….

Головний спеціаліст служби у справах дітей

Глущенко Л.Є.

 




 День Святого Миколая
Автор: Svetlana   Додано: 21 грудня 2017   Переглядів:661   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

День Святого Миколая

Ой хто, хто Миколая любить, 
Ой хто, хто Миколаю служить, — 
Тому святий Миколай 
На всякий час помагай, 
Миколаю!

 

День Святого Миколая

   Грудень цьогоріч не радує пухнастим снігом і легким морозом.  Однак, це не завадить дітлахам  готуватися до Новорічних та Різдвяних свят і чекати справжню зиму.  День святого Миколая – довгоочікуване свято, коли варто забути про всі невдачі й неприємності та згадати про те, що дива трапляються всюди і постійно. У цей день навіть дорослі починають вірити в чудеса, а діти з нетерпінням чекають ранку, щоб зазирнути під подушку, адже так приємно знайти під нею подарунки. Святий Микола прагне, щоб кожна дитина  вірила у виконання  найзаповітніших бажань! У Святого є добрі помічники, які допомагають йому приносити радість дітям. 20 грудня 2017 року в приміщенні Люботинської центральної бібліотеки зібралися діти, щоб поспілкуватися, погратися, попрацювати разом та створити один одному новорічний настрій. Завідуюча дитячою бібліотекою Поясник І.М. та бібліотекар Субота Н.В. провели для дітей майстер – клас «Новорічний калейдоскоп». Зосереджено працювали діти над виготовленням з паперу сніжинок, ялинкових прикрас. Працювали дружно і злагоджено  веселі мелодії, що додавали новорічного настрою. Кожен учасник майстер – класу з гордістю презентував своє «творіння» біля святково убраної ялиночки. Наостанок дітей чекав справжній сюрприз – подарунки від благодійної організації «Благодійний Фонд: Волонтери Дорослі – Дітям» (президент Фонду Тищенко Вікторія Федорівна).

  Це родинне свято для дітей вже не перший спільний захід служби у справах дітей, Люботинської центральної бібліотеки та БО «Благодійний Фонд: Волонтери Дорослі – Дітям».  Сподіваємося на подальшу співпрацю в інтересах дітей Люботина!

 Начальник служби  у справах дітей Губська Н.А.




 Робоча нарада служби у справах
Автор: Svetlana   Додано: 14 листопада 2017   Переглядів:696   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

   На виконання річного плану служби у справах дітей, 10 листопада 2017 року спеціалістами служби було організовано та проведено робочу нараду служби у справах дітей з опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками – вихователями, на якій були присутні опікуни, піклувальники, прийомні батьки, представники структурних підрозділів виконавчого комітету Люботинської міської ради: заступник міського голови з питань діяльності органів ради Рубан Вячеслав Валерійович, радник міського голови Куденко Лідія Василівна, начальник служби у справах дітей Губська Надія Анатоліївна, головний спеціаліст ССД Глущенко Лариса Євгеніївна, начальник відділу з питань молоді та спорту Лазоренко Світлана Іванівна, начальник відділу субсидій та адресних соціальних допомог управління соціального захисту населення Кірієнко Оксана Володимирівна, методист відділу освіти Люботинської міської ради Хлистун Наталія Іванівна, завідувач Центру практичної психології та соціальної роботи відділу освіти Люботинської міської ради Бойко Любов Миколаївна, керівник Люботинського бюро правової допомоги Йолкіна Лілія Петрівна, представники Харківського районного відділу з питань пробації Південно-Східного міжрегіонального управління з кримінальних покарань та пробації, директор Люботинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Микитенко Марина Юріївна, психолог ЛМЦСССДМ Золотько Олександра Анатоліївна, а також Дуюн Оксана Анатоліївна – психолог Благодійної організації «Благодійний Фонд: Волонтери Дорослі – Дітям», Малишева Кристина – психолог Благодійного фонду «Карітас Харків».

  На розгляд наради були винесені ряд актуальних питань, серед яких: про взаємодію структурних підрозділів виконавчого комітету  в ході здійснення контролю за умовами утримання і виховання  дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; співпрацю з прийомними батьками, батьками – вихователями, опікунами, піклувальниками в ході соціального супроводу дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; про підсумки оздоровлення дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування в 2017 році та плани на 2018 рік; про призначення та виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною". Профілактика асоціальної поведінки дітей підліткового віку в прийомних та опікунських сім'ях.

    По кожному питанню пройшло активне обговорення. Ми вдячні тим, хто, діючи в інтересах дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  сумлінно та щоденно працює на покращення їхньої долі.

Робоча нарада служби у справах

     Головний спеціаліст служби у справах дітей

Глущенко Л.Є.




 Про підтримку Міжнародного конкурсу-фестивалю «Щасливі долоні»
Автор: Chekardina   Додано: 14 листопада 2017   Переглядів:539   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

Про підтримку Міжнародного конкурсу-фестивалю «Щасливі долоні»

 

На виконання листа Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики України від 06.11.2017 № 2164/0/141-17 стосовно сприяння проведенню Міжнародного конкурсу-фестивалю «Щасливі долоні», за підтримки благодійного фонду «Щасливі долоні», служба у справах дітей виконавчого комітету Люботинської міської ради Харківської області інформує.

З метою підтримки талановитих та обдарованих дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також сприяння благодійницької діяльності в Україні та реалізації соціальних проектів, які діють в інтересах дітей, просимо підтримати даний соціально-виховний, культурно-мистецький захід та залучити до участі у ньому дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, який відбудеться 19.12.2017 на базі Національної опери України ім. Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 50).

Зазначений фестиваль націлений на розвиток творчих здібностей обдарованих дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сприяння самовдосконаленню і самоствердженню юних талантів, а також створення сприятливих умов адаптації дітей вказаної категорії в соціум.

Додатково повідомляємо, що вищезазначений захід проводиться з 2005 року, взяли участь в ньому понад 10 тис. дітей вказаної категорії. Найталановитішим з них були вручені скрипка народного артиста Володимира Співакова, саксофон народного артиста Ігоря Бутмана, а також діти відпочивали в дитячих центрах Мексики, Угорщини та Нідерландів.

З переможцями Фестивалю підписані контакти на зйомки у фільмах  компаній „Star Media” і „Studio Bayrak”. 

Контактна інформація Благодійного фонду «Щасливі долоні»:

тел. (044) 332-26-58; 050 338 88 69; e-mail: dolonki@ukr.net;

детальна інформація про Фестиваль розміщена на www.dolonki.com;

адреса: вул. Драгомирова, 20, оф. 200, м. Київ, 01103.

У разі наявності кандидатів для участі у конкурсі просимо до 04.12.2017 повідомити службу у справах дітей виконавчого комітету Люботинської міської ради Харківської області про учасників конкурсу.

 

Головний спеціаліст служби у справах дітей 

                                                Глущенко Л.Є.

 




 Профілактика суїциду серед дітей
Автор: Svetlana   Додано: 24 жовтня 2017   Переглядів:553   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

Життя - це безцінний дар,

що дається людині

при народженні, і те, як людина

розпорядиться ним,

 залежить від неї самої.

 

                                                                                                                       Сократ

  Останнім часом почастішали повідомлення про трагічні випадки з дітьми (нещасні випадки, що призводять до травмування, смерті, випадки суїциду, особливо дітей підліткового віку).

   Підлітковий вік охоплює період від 11-15 років, що відповідає середньому шкільному вікові, тобто 5-9 класам загальноосвітньої школи. У цей період в особистості дитини відбуваються складні і суперечливі зміни, на підставі чого його ще називають важким, критичним, перехідним. Така оцінка зумовлена багатьма якісними змінами, які нерідко пов’язані з докорінним ламанням попередньо сформованих позицій, інтересів і стосунків дитини. Відбуваються вони за порівняно короткий час, здебільшого бувають несподіваними і надають процесові розвитку стрибкоподібного, бурхливого характеру. Майже завжди ці зміни супроводжуються появою у підлітка суб’єктивних труднощів.       

     Ускладнюється його виховання, оскільки підліток не підкоряється впливу дорослих, у різних формах проявляє непослух, опір, протест, упертість, грубість, замкненість. В таких ситуаціях родині і дитині, як ніколи, потрібна професійна допомога фахівців: психолога, соціального педагога, соціального працівника.

    Психологи стверджують, що самогубцям зазвичай притаманні такі індивідуальні психологічні особливості:вразливість, інфантильність, гострота переживань, схильність до самоаналізу, сором'язливість, боязливість, підвищена чутливість, імпульсивність, схильність до сумнівів, нестійкість емоційної сфери, невпевненість у собі, за­лежність від оточення, несформованість системи цінностей, вразливість, інтровертованість, збудливість, нестійкість настрою, схильність до де­пресивних розладів, неадекватна самооцінка. Особливо гостро проявляються ці риси в підлітків, які виховуються в емоційно - холодному оточенні, де відсутня відкритість і довіра між дитиною і дорослими, які його виховують. Психолого-педагогічний супровід особистісного розвитку та виховання підлітків із таких сімей – процес доволі тривалий, і здійснюється у різних формах. Його неможливо обмежити конкретними часовими рамками, оскільки в кожному випадку ситуація підлітка є суто індивідуальною.

 Пам'ятка

   Рекомендації допоможуть учителям, батькам, одноліткам на­лагодити контакт із дитиною, схильною до самогубства, а отже, запобігти спробі саморуйнування особистості [1].

ВИСЛУХОВУЙТЕ — «Я чую тебе». Не намагайтесь втішити загальними словами типу «Усе не так погано», «Вам стане краще», «Не варто це робити». Дайте їй можливість висловитися. Ставте запитання й уважно слухайте.

ОБГОВОРЮЙТЕ — відкрите обговорення планів і проблем знімає тривожність. Не бійтесь говорити про це — більшість людей відчувають незручність, кажучи про самогубство, і це виявляється в запереченні або уникненні цієї теми. Бесіди не можуть спровокувати самогубства, а уникнення цієї теми збільшує тривожність, підозрілість..

БУДЬТЕ УВАЖНИМИ до непрямих показників під час перед­бачуваного самогубства. Кожну жартівливу згадку або загрозу слід сприймати серйозно. Підлітки часто заперечують, що говорили серйозно, намагаються висміювати дорослого за його зайву три­вожність, можуть показувати гнів. Скажіть, що ви сприймаєте їх серйозно.

СТАВТЕ ЗАПИТАННЯ, УЗАГАЛЬНЮЙТЕ — «Таке враження, що ти справді говориш правду...», «Більшість людей замислювались про самогубство...», «Ти коли-небудь думав, як це зробити?» Якщо ви отримуєте відповідь, переходьте на конкретику. «Пістолет? А ти коли-небудь стріляв? А де ти його візьмеш? Що тоді відбудеться? А що, коли ти промахнешся? Хто тебе знайде? Ти думав про свій похорон? Хто на нього прийде?». Недомовлене, приховане ви повинні зробити явним. Допоможіть підлітку відкрито говорити про свої задуми та об­мірковувати їх наслідки.

ПІДКРЕСЛЮЙТЕ ТИМЧАСОВИЙ ХАРАКТЕР ПРОБЛЕМ — визнайте, що його почуття дуже сильні, проблеми складні. Дізнайтеся, чим ви можете допомогти, адже вам він уже довіряє. Дізнайтеся, хто ще міг би допомогти в цій ситуації.

 

Дорослі! Будьте уважними до своїх дітей, бережіть їх!

 

                                         Начальник служби у справах дітей Губська Н.А.




 Коли батьки розлучаються
Автор: Svetlana   Додано: 22 березня 2017   Переглядів:671   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

        Коли батьки розлучаються

 

  Кожна родина, як живий організм, переживає різні стадії свого розвитку. Не завжди батькам вдається в буремному морі життя вберегти спільний сімейний човен від мілин, підводних рифів та катастроф. Розлучення батьків, як результат кризи їх стосунків, має надзвичайно негативний вплив на дітей. Для дитини відлік ситуації розлучення батьків починається з того моменту, коли вона усвідомлює: тато й мама більше ніколи не будуть жити разом.

    Як зазначають науковці, що досліджують дану тему, діти в цій ситуації відчувають розгубленість, гнів, провину і страх. Дитина переживає цю проблему не лише як розлучення мами й тата, а насамперед як своє розлучення з батьком або мамою. Діти ще не можуть збагнути, що їх любов до обох батьків перекреслена конфліктними стосунками між батьками. Навіть якщо дитина й розуміє, що мама й тато часто сваряться, що вони більше не люблять одне одного, все одно в неї виникає запитання: «Чому він (вона) залишає мене?» Коли дитині говорять, що тато переїздить  в інше місце, то батьки знають, що це відбувається через їх суперечки та свари. Дитина ж сприймає це так, що батько полишає її. До суму з приводу втрати батька додається біль від усвідомлення, що вона сама не важлива і її недостатньо люблять. Це усвідомлення своєї непотрібності і покинутості призводить до того, що почуття суму перетворюється на злість і лють. Іноді дитина замикається у собі, відчуває свою уявну провину і вважає себе джерелом конфлікту батьків. А часом діти стають гіперактивними, вимагаючи до себе постійної уваги. Прояви стресу у дитини можуть бути різними. Слід враховувати, що навіть при зовнішній байдужості і виправдань дорослих, що маленька дитина нічого не розуміє, негативні наслідки таких переживань, як правило, неминучі. 

  Колишніх батьків не може і не повинно бути. Згадайте про інтереси дитини. Нехай у вас  подружнє життя не склалося, але це не означає, що ваш шлюб був невдалим, адже ваші діти народжувалися і росли в любові! Не забороняйте колишньому чоловікові бачитися з дитиною, не шантажуйте його і не розповідайте дітям про ваш конфлікт. Адже спілкування батьків з дітьми - дуже важливо для обох сторін.

   Є речі, які не варто робити ніколи і ні за яких обставин. В іншому випадку ви ризикуєте втратити довіру своєї дитини і приректи її на душевні страждання.

   Як же мінімізувати вплив на дитину травмуючих факторів після розлучення батьків? 

Ніколи:

-Не з'ясовуйте стосунки в присутності дитини.

-Не звинувачуйте свого малюка в тому, що він схожий на батька.

-Не вимовляйте фраз "тато нас більше не любить".

-Не диктуйте дитині, що він повинен говорити батькові і коли.

-Не перешкоджайте спілкуванню батька з дітьми після розлучення.

 Розлучення жодним чином не зменшує батьківську відповідальність. Вам слід обов'язково зустрічатися з дитиною і проявляти турботу і увагу. Не змушуйте дітей приймати вашу сторону і ніколи не втягуйте її в свої сварки і з’ясування стосунків. 

 Пам’ятайте, що переживши цивілізовано родинну кризу, спільно з дитиною подолавши негативні наслідки розлучення, ви допомагаєте дитині в майбутньому стати сильною, успішною, щасливою людиною.

Бережіть найцінніше, що є у вас – дітей!

                                               Начальник служби у справах дітей Губська Н.А.




 Сімейні форми влаштування – пріоритет держави
Автор: Svetlana   Додано: 18 жовтня 2016   Переглядів:1203   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

 

 

Сімейні форми влаштування – пріоритет держави

  Право дитини жити і виховуватись у сім’ї – одне з найважливіших її прав, тому, виконуючи обов’язок щодо виховання, прийомні батьки і батьки-вихователі тим самим забезпечують реалізацію права прийомних дітей та  вихованців дитячого будинку сімейного типу на сімейне виховання.

  В місті Люботині на сьогодні функціонує 6 прийомних сімей та 1 дитячий будинок сімейного типу, в яких виховується 15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У 2016 році створено 1 нову прийомну родину, та 1 дитячий будинок сімейного типу.

   Кабінет Міністрів України постановою від 22 липня цього року вніс зміни до Положення про дитячий будинок сімейного типу та Положення про прийомну сім’ю. Це рішення прийняте для того, щоб посилити захист прав та інтересів дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у таких сім’ях. Зокрема, внесені зміни передбачають забезпечення діяльності дитячого будинку сімейного типу, прийомної родини, у разі їх переміщення до іншої адміністративно-територіальної одиниці, наприклад, у зв’язку зі зміною місця роботи батьків, покращенням житлових умов, купівлею або отриманням у спадок будинку, квартири, необхідністю лікування батьків або дітей та ін.

    Законодавчо закріплена норма про недопущення одночасного застосування в дитячому будинку сімейного типу, або прийомній родині різних форм влаштування дітей. З метою забезпечення належного виконання покладених на батьків-вихователів функцій, законодавством передбачено, що загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

  Рішення Уряду закріплює обов’язок батьків-вихователів і прийомних батьків забезпечувати право дітей на усиновлення, адже усиновлення громадянами України є пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

  Крім того, законодавчо затверджено норму щодо влаштування дітей у сім’ї за місцем первинного обліку дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з метою посилення відповідальності громади за дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечення їх житлом, збереження зв’язків з родиною.

  Ще один важливий аспект, передбачений змінами до Положень, стосується надання батьками-вихователями, прийомними батьками у випадку прийому до дитячого будинку сімейного типу, прийомної сім’ї нових вихованців довідки про доходи сім’ї за останні шість місяців (без урахування державної соціальної допомоги на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування) службі у справах дітей за місцем проживання чи перебування. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, що передували місяцю звернення із заявою про утворення дитячого будинку сімейного типу чи прийомної сім’ї, не може бути менший ніж розмір прожиткового мінімуму, встановлений законом для відповідних соціальних і демографічних груп населення. Подання довідки про доходи дозволить ретельніше контролювати ситуацію й забезпечити використання державної соціальної допомоги виключно на потреби дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Зокрема, коли середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців є меншим від розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, до такої родини не влаштовуються нові вихованці. При виникненні спірних питань та неузгодженостей питання виноситься на розгляд комісії з питань захисту прав дитини.

  Впевнені, що вдосконалення законодавчої бази дасть новий поштовх розвитку сімейних форм влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування в нашому місті.

                                                  Начальник служби у справах дітей Губська Н.А.




 30 вересня – День усиновлення.
Автор: Svetlana   Додано: 30 вересня 2016   Переглядів:892   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

 

 

30 вересня – День усиновлення.

         Від щирого серця вітаємо із святом родинного терла, дитячих надій та здійснених мрій про родину, причетних до цього свята - усиновлювачів, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників!

        Дякуємо всім , хто опікується долею дітей, які втратили родину,  хто розуміє, наскільки важливим для формування дитячої особистості є виховання у повноцінних родинах. 

         Бажаємо  крокувати по життю з Вірою, Надією, Любов’ю та Мудрістю!       Сил, натхнення, терпіння! Впевнені, що посаджені зерна добра й любові в дитячих душах обов’язково проростуть пишним цвітом!

Хай у Ваших сім’ях завжди панує щастя, добробут та родинне благополуччя! 

   Хай повниться дитячим щасливим сміхом Ваша домівка, хай ростуть здоровими і успішними діти.

   Хай щедрість та милосердя Ваших душ заради наших дітей примножується з кожним днем, а Віра, Надія і Любов ніколи не покидає ваші серця! Зичимо всім здоров’я, добра та благополуччя! З Днем усиновлення!

 

 

Служба у справах дітей




 Всеукраїнський день сім’ї
Автор: Svetlana   Додано: 8 липня 2016   Переглядів:946   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

   Український День родини відносно молоде свято і відзначаєтся з 2012 року. Відповідний Указ Президента України № 1209/2011 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят" був підписаний 30 грудня 2011 року. Святкування цього дня має щорічний характер і встановлено на 8 липня.

   Символічно, що саме в цей день православні християни вшановують святих Петра і Февронію – покровителів сім’ї та шлюбу. Що може бути затишніше дому та відчуття того, що ти є членом родини. Особливо це стосується дітей, для яких сім’я – найважливіша складова щасливого і комфортного дитинства. Саме тут вони відчувають свою захищеність від негативних впливів ззовні. На жаль, не всі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, мають родину. У дитячих будинках України, як і раніше, живуть ті, які чекають і сподіваються знайти маму, тата, братів і сестер. Їм теж потрібна частка щастя, яку може дати саме сім’я.

   Цей рік є надзвичайним, бо на території нашого міста створено перший дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 5 дітей, 1 дитина знайшла своїх прийомних батьків та ще одна влаштована під опіку.

  На обліку служби у справах дітей виконавчого комітету Люботинської міської ради перебуває 32 дитини, які жадають любові та ніжності, постійної уваги та турботи з боку тієї, самої  найдорожчої у світі людини, яку дехто з них, нажаль, чекає від народження. Кожен з них потребує батьківського піклування і має рівні права на виховання в сім’ї. Робіть добрі справи і добро повернеться до Вас багатократно. Допоможіть дитині обрати омріяну родину! 

  Зробіть перший крок, зверніться до Служби у справах дітей виконавчого комітету Люботинської міської ради (вул. Ушакова, 1-а, тел. 741-01-99). Працівники Служби нададуть Вам більш детальну інформацію.

Головний спеціаліст служби у справах дітей

Виконавчого комітету Люботинської міської ради

Глущенко Л.Є.




 Чергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини
Автор: Chekardina   Додано: 21 квітня 2016   Переглядів:707   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

19 квітня 2016 року відбулося чергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Люботинської міської ради, до складу якої входять представники структурних підрозділів виконавчого комітету, підприємств, організацій, установ міста.

        До порядку денного Комісії були винесені ряд питань, серед яких: про надання висновку про доцільність позбавлення батька батьківських прав, неналежне виконання батьківських обов’язків, про визначення місця проживання дітей, про затвердження індивідуальних планів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,тощо.

         По кожному питанню пройшло активне обговорення та прийняті відповідні рішення, спрямовані на те, щоб належним чином захистити права та інтереси дітей.

                                                                       Начальник служби у справах дітей,заступник голови комісії

                                                                                   Губська Н.А.

 




 Дотримання законодавства про соціальний захист неповнолітніх
Автор: Svetlana   Додано: 5 листопада 2014   Переглядів:1141   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

     Службою у справах дітей виконавчого комітету Люботинської міської ради 05 листопада 2014 року, було проведено профілактичний захід на тему: «Дотримання законодавства про соціальний захист неповнолітніх». В ході проведення профілактичного заходу були розглянуті основні засади державної політики щодо соціального захисту дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, і осіб із їх числа. Також активно обголювалося ЗУ «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», особлива увага була звернена на  ст. 8 Закону яка передбачає, що держава здійснює повне забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа. Згідно ст. 52 Конституції України, утримання та виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, покладається на державу. У відповідності зі ст. 25 ЗУ «Про охорону дитинства» встановлено,  діти, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин залишилися без батьківського піклування, мають право на особливий захист і допомогу з боку держави.

   Всі учасники заходу активно брали участь у обговоренні даних норм законодавства, задавали питання, цікавилися механізмом використання своїх соціальних прав гарантованих їм державою, порядок нарахування та виплат соціальної допомоги з боку держави, а також вільним вибором сфери професійної діяльності, яка б оптимально відповідала потребам та бажанням особистості дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, а також особи із їх числа та запитам ринку праці.     

 

 




 ІХ Всеукраїнська благодійна акція «Я хочу бачити життя»
Автор: Svetlana   Додано: 17 квітня 2014   Переглядів:902   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

    Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України від 27.02.2014 № 538/0/205-14/57 щодо сприяння у проведенні ІХ Всеукраїнської благодійної акції «Я хочу бачити життя», служба у справах дітей виконавчого комітету Люботинської міської ради повідомляє.

Всеукраїнський благодійний фонд «Серце до серця» підтримує дітей в Україні з патологією зору, яка займає четверте місце в структурі захворювань населення України. Серед них вагоме соціальне значення має косоокість, яке призводить до тяжких функціональних дефектів зору. Нажаль, в Україні косоокість досить поширене захворювання, ним страждають від 3 до 7% дитячого населення нашої країни.

Акція проходитиме за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

      Мета акції – донести до населення інформацію про суспільний збір коштів та заохочення взяти участь в Акції.

   Під час проведення Акції відбудеться суспільний збір коштів, на яке буде закуплено медичне обладнання для діагностики зору. Проведення Акції у навчальних закладах, на підприємствах, організаціях та установах має закінчитися 26 квітня 2014 року. Фінал Акції відбуватиметься 27 квітня 2014 року, під час якого волонтери збиратимуть кошти на вулицях нашого міста.  Гроші будуть перераховані на єдиний рахунок Акції.

Давайте разом допоможемо дітям, які цього потребують, адже вони – це наше майбутнє!

Головний спеціаліст служби у справах дітей

виконавчого комітету Люботинської міської ради

Глущенко Л.Є.

 




 Особливості кримінальної та адміністративної відповідальності неповнолітніх їх права та обов’язки.
Автор: Svetlana   Додано: 20 лютого 2014   Переглядів:3203   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

   Неповнолітніми вважаються особи, які не досягли 18-річного віку. Дана категорія  виокремлює ще одну  категорію дітей, це малолітні  ті які не досягли 14-річного віку.

  Коли йдеться про покарання неповнолітніх, то має значення виокремлення серед них тих, що досягли віку з якого може наступати кримінальна відповідальність. Загально-кримінальна відповідальність наступає з 16-річного віку, а  в окремих випадках згідно ст.22 КК України діти притягаються до кримінальної відповідальності з 14-річного віку за такі види злочинів:  умисне вбивство, умисне тяжке тілесне ушкодження, зґвалтування, насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним шляхом, крадіжку, вимагання, грабіж, умисне знищення або пошкодження майна, незаконне заволодіння транспортним засобом, хуліганство.

  Разом з тим необхідно знати що неповнолітні несуть також і адміністративну відповідальність за вчинення незначних проступків - адміністративних правопорушень. Так з 16-річного віку наступає адміністративна відповідальність.

Так дрібна крадіжка згідно ст. 51 КУпАП - це дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати є адміністративним правопорушенням і тягне  за собою накладення штрафу від 10 до 30 неоподаткованих мінімумів громадян ( від 170 грн. до 510 грн.) або  виправні роботи на строк до одного місяці з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк від п’яти до десяти діб. Якщо неповнолітній вчинив адміністративне правопорушення не досягши 16-річного віку( дрібне хуліганство, розпиття алкогольних напоїв або поява в п’яному вигляді в громадському місці, дрібна крадіжка), то відповідальність згідно чинного законодавства за його діяння в такому випадку несуть його батьки, згідно ч.3 ст.184 КУпАП (за неналежне виховання своїх дітей). Також якщо малолітня особа яка не досягла 14 років вчинила злочин то також в даному випадку відповідальність несуть батьки згідно ч.4 ст. 184 КУпАП. Рішення по адміністративних протоколах що відносно батьків за ст. 184 КУпАП, що відносно неповнолітніх за будь-якою статтею КУпАП приймає тільки суд.

     Найбільш поширеними адміністративними правопорушеннями серед неповнолітніх є: розпиття спиртних напоїв в громадських місцях в тому числі і пива, дрібна крадіжка, бродяжництво (прогули уроків, залишення домівки більш ніж на добу,  куріння в школі та на вулицях, бійки, та ін.). У випадку коли дитина не досягла 16 річного віку за всі її правопорушення відповідальність несуть її батьки.

   У разі вчинення двох і більше адміністративних правопорушень протягом року неповнолітній одразу ставиться на облік до кримінальної міліції у справах дітей, про що інформується заклад в якому той навчається чи виховується. Та перебуває на даному обліку до виправлення, але не менше ніж один рік.

    У разі якщо дитина протягом семестру пропустила 10 і більше навчальних днів в школі в такому випадку її батьки притягуються в судовому порядку до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 184 КУпАП. На батька чи матір складається протокол за даною статтею долучається відношення зі школи пояснення учня та батьків копії документів та доставляються батько чи мати до суду для розгляду даного адміністративного протоколу. Згідно санкції даної статті до батьків на перший раз  судом може бути застосоване попередження або адміністративний штраф від одного до трьох неоподаткованих мінімумів громадян  тобто 17 до  51 грн.

       Нагадуємо 16.05.2013 року законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку  перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування у нічний час», який обмежив перебування дітей віком до 16 років без супроводу батьків чи законних представників у зазначених закладах у нічний час.

    В зв’язку з цим  власникам закладів необхідно вжити всіх заходів щодо не допущення  в період часу з 22 год. 00 хв. до 6. год.00 хв. перебування в закладі осіб віком до 16 років без супроводження батьків. В зв’язку з цим необхідно у відвідувачів молодого віку запитувати та перевіряти оригінали документів.

     У разі виявлення  в ході перевірок у закладі дітей віком до 16 років відносно власника буде складено протокол про адміністративне правопорушення за ознаками ст. 180-1 КУпАП, за матеріалами якого застосовано фінансові санкції. Батьків чиїх дітей буде затримано буде притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП представниками правоохоронних органів.

В рамках спланованих вищезазначених заходів, спеціалістами служби проводяться профілактичні бесіди із учнівською та студентською молоддю. Так, 12 лютого 2014 року, у приміщенні Люботинського професійного ліцею залізничного транспорту Харківським обласним центром зайнятості та Люботинським міським центром зайнятості було проведено масовий інформаційно-просвітницький профорієнтаційний захід «Професійний орієнтир» для учнів зазначеного навчального закладу. Спеціалістами служби у справах дітей виконкому Люботинської міської ради в рамках заходу було проведено бесіду, в ході якої наголошено на особливостях кримінальної та адміністративної відповідальності неповнолітніх, їх правах та обов’язках.

  

Головний спеціаліст служби у справах дітей

виконкому Люботинської міської ради   

Глущенко Л.Є.

Особливості кримінальної та адміністративної відповідальності неповнолітніх їх права та обов’язки.

 




 Служба у справах дітей інформує
Автор: Svetlana   Додано: 23 січня 2014   Переглядів:1147   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

       21 січня 2014 року відбулося чергове засідання  Комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Люботинської міської ради, до складу якої входять представники структурних підрозділів виконавчого комітету: служби у справах дітей, відділу з питань молоді та спорту, управління соціального захисту населення, відділу освіти, юридичного відділу, відділу охорони здоров’я, а також ЛМЦСССДМ, КМСД, управління юстиції.

         На розгляд Комісії були винесені ряд питань, серед яких: про доцільність позбавлення батьківських прав,  про визначення місця проживання дітей, про порядок участі у вихованні дитини одним із батьків, про зміну прізвища дитини, та інші. Активно працювали та ретельно вивчали кожну проблему, порушену в заявах і клопотаннях Кравченко Н.В., БойкоЛ.М., Лазоренко С.І., Кондратенко О.С., Чуб А.О., Микитенко М.Ю.

        По кожному питанню пройшло активне обговорення та прийняті відповідні рішення, спрямовані на те, щоб належним чином захистити права та інтереси дітей.

                                                                                       Начальник служби у справах дітей

                                                                                        Губська Н.А.

 




 Про проведення семінару-наради з питань соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
Автор: Svetlana   Додано: 24 грудня 2013   Переглядів:1034   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

     З метою реалізації в місті Люботині соціальних ініціатив Президента України В. Ф. Януковича щодо захисту прав дитини 17 грудня 2013 року за участю заступника міського  голови Кравченко Н.В., керівників структурних підрозділів виконавчого комітету, представників міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, було проведено  семінар-нарада для опікунів, піклувальників, прийомних батьків, з питань соціального захисту та забезпечення житлових і майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

    Учасники заходу розглянули актуальні питання сфери соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, а саме:

1. Утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних батьків.

2. Забезпечення житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

3. Оздоровлення та відпочинок дітей пільгових категорій.

4. Соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в навчальних закладах району.

5. Соціальне житло для дітей-сиріт та осіб з їх числа.

6. Призначення та виплата пенсії у разі втрати годувальника.

7. Призначення та виплата державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

8. Загальні умови та порядок стягнення аліментів.

  Наталя Володимирівна Кравченко, висловлюючи велику вдячність усім опікунам, піклувальникам, людям, небайдужим до долі дітей-сиріт та дітей, які залишилися без батьківського піклування, за щоденну працю, любов та самопожертву в ім’я дитини, наголосив: «Діти – найдорожче багатство кожної людини. Заради їхнього щастя ми повинні долати всі труднощі і перешкоди. Сьогодні держава надає всебічну підтримку дітям, які волею долі втратили сім’ю і дорослим, які створюють для них родини, де завдяки їх доброті та милосердю відігріваються та загоюються маленькі серця.

  У 2013 році Президентом України Віктором Януковичем проголошено нові соціальні ініціативи, спрямовані на захист прав дітей. Сьогодні влада розуміє важливість і необхідність вироблення стратегії розвитку держави – її майбутнього. Яким виросте молоде покоління, такою буде наша держава. Новими соціальними ініціативами: «Діти – майбутнє України», передбачено три напрямки: перший – підвищення якості життя для сімей з дітьми, другий – кожній дитині – всебічний розвиток, третій – сімейний затишок – кожній дитині. Сьогодні головним завданням для влади є соціальний захист та створення належних умов для виховання і розвитку майбутнього покоління».

  За результатами семінар-наради опікунам, піклувальникам, прийомним батькам рекомендовано вжити невідкладних заходів щодо захисту житлових та майнових прав підопічних: переоформлення права власності на житло та майно, спадкоємцями якого виступають діти, своєчасне вжиття заходів щодо стягнення аліментів з батьків, позбавлених батьківських прав.

 

Начальник служби у справах дітей

Н.А.Губська

 

 

Про проведення семінару-наради з питань соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

 

 

Про проведення семінару-наради з питань соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування


 

 




 Кожна дитина потребує батьківської турботи
Автор: Svetlana   Додано: 13 червня 2013   Переглядів:1156   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 


Сьогодні в Україні понад 100 тисяч дітей-сиріт та дітей, які залишились без батьківської опіки. Це діти різного віку – від народження до 18 років. 
Це хлопчики та дівчатка різного зросту, з різним кольором очей та волосся, різними вподобаннями та мріями – кожен із них є унікальною
 особистістю. Вони такі різні і водночас схожі прагненням жити в сім’ї, бо лише сім’я здатна задовольнити основні потреби дитини, сприяти
 її гармонійному розвитку, навчити любити світ і жити у ньому.
На первинному обліку служби у справах дітей перебуває 45 дітей, які втратили батьків, а деякі з них і родичів. Тривалий період такі 
діти влаштовувалися на виховання до державних  інтернатних закладів. Час показав, що діти, вихованці державних дитячих закладів, не мають
 досвіду спілкування з оточуючими, їм складно, а часом і неможливо створити свою сім’ю, їм важко адаптуватися до умов дорослого і 
самостійного життя. Більша частина таких дітей у своєму житті продовжила шлях своїх батьків і вже їхні діти ставали сиротами при живих
 батьках і потрапляли до інтернатів. На жаль, на цей час  19  таких дітей із нашого міста ще виховуються у державних навчально - виховних
 закладах, тобто опікуном у них є держава. 26 дітей з нашого обліку виховуються в родинах.
Саме тому з 2004 року в Україні пріоритетними формами для влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування були 
обрані сімейні форми влаштування. Такими формами є усиновлення, опіка та піклування,  прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу. 
Усиновлення - це прийняття у сім’ю дитини на правах народженої, з усіма правами та обов’язками, як із боку дорослих, так і з боку дітей. 
Питання усиновлення регламентується Сімейним кодексом України, де визначено які особи можуть та не можуть бути усиновлювачами, 
яких дітей можна усиновити та правові наслідки усиновлення.
Опіка та піклування встановлюється для забезпечення виховання дітей, які внаслідок смерті батьків, хвороби або позбавлення батьківських 
прав чи з інших причин залишилися без батьківського піклування. Опікун призначається за особистою заявою і перевага надається особам,
які перебувають у родинних відносинах із дитиною за згодою останньої. Опіка та піклування встановлюється за місцем проживання дитини 
або майбутнього опікуна/піклувальника.
Якщо Ви виявили бажання взяти на виховання в свою сім’ю дитину, яка не перебуває з Вами у родинних відносинах – законодавство України
 може запропонувати Вам оформити іншу форму сімейного виховання – прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу.
Прийомна сім’я– це сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно, за плату взяла з установ для дітей-сиріт і дітей, 
позбавлених батьківського піклування, на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей.
Дитячий будинок сімейного типу– це прийняття за плату в родину, яка створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не 
перебуває у шлюбі, на виховання та для спільного проживання не менше 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. 
Загальна кількість дітей, включаючи рідних, у такій сім’ї не може перевищувати 10 осіб.
Держава надає цим  родинам матеріальну та соціальну підтримку, яка складається з соціальної допомоги на дитину і вираховується з 2
 прожиткових мінімумів та грошового утримання  прийомним батькам.
Якщо ви бажаєте створити прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу вам необхідно звернутись до служби у справах дітей
 виконавчого комітету Люботинської міської ради або міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Тоді  кроки зі створення цих сімейних форм виховання будуть такі:
1.  Вам необхідно подати заяву про бажання створити прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу до органу опіки та піклування.
2. Подати  наступні документи: довідку про склад сім’ї; копію свідоцтва про шлюб (для подружжя); копії паспортів; довідку про стан здоров’я; 
довідку про відсутність судимості; довідка про доходи; письмову згоду всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом із кандидатами у 
батьки-вихователі чи прийомні батьки.
3. Пройти навчання кандидатів у прийомні батьки або батьки-вихователі в обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем 
проживання та отримати довідку про проходження курсу підготовки та рекомендації центру.
4. Зареєструватись у службі у справах дітей за місцем проживання як потенційним прийомним батькам або батькам – вихователям та отримати
 висновок про можливість створення прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу.
5. Ознайомитись із банком даних на дітей та за участі служби у справах дітей виконкому міської ради, соціального працівника центру
 соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді визначитись щодо взаємодобору дитини.
6. Відвідання державного навчально - виховного закладу та встановлення контакту з дитиною.
7. Виконавчий комітет Люботинсьеої міської ради приймає розпорядження про влаштування дитини у вашу сім’ю.
8. Дитина є членом вашої родини.
Прийомними батьками чи батьками - вихователями можуть бути працездатні особи, крім випадків, коли хоча б одна із них:
не пройшла курс підготовки потенційних кандидатів у прийомні батьки чи батьки – вихователі;
- визнана в установленому порядку недієздатною або обмежено дієздатною;
- позбавлена батьківських прав;
- колишній опікун\піклувальник, усиновитель, позбавлений відповідних прав за неналежне виконання покладених на нього обов’язків;
- за станом здоров’я не може виконувати обов’язки щодо виховання дітей (інваліди І і ІІ групи, які за висновком медико – соціальної експертної
комісії потребують стороннього догляду, особи, які мають глибокі ураження нервової системи, алкогольну та наркотичну залежність, хворі на 
СНІД, відкриту форму туберкульозу, психічні розлади, в яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, нахили до насильства).
Не можуть бути прийомними батьками, батьками вихователями особи, з якими на спільній житловій площі проживають члени сім’ї, які мають 
глибокі органічні ураження нервової системи, хворі на СНІД (крім сімей, які беруть на виховання дітей, уражених ВІЛ-інфекцією), відкриту форму
 туберкульозу, психічні розлади, в яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, нахили до насильства.
Фінансування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу здійснюється за рахунок державного бюджету. Розмір щомісячної державної 
соціальної допомоги на дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного
 віку. Одному із прийомних батьків, батьків – вихователів виплачується грошове забезпечення. Порядок призначення і виплати грошового
 забезпечення визначається Кабінетом Міністрів України.
Прийомні батьки, батьки – вихователі є законними представниками прийомних дітей на підприємствах, в установах та організаціях без 
спеціальних на те повноважень, несуть персональну відповідальність за життя, здоров’я, фізичний і психічний розвиток прийомних дітей.
За прийомними дітьми зберігаються пільги і державні гарантії, передбачені законодавством для дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського
 піклування (раніше призначені аліменти, пенсії по втраті годувальника, інвалідності, інші види державної допомоги).
Орган, який прийняв рішення про утворення прийомної сім’ї, несе відповідальність за її функціонування відповідно до законодавства. Контроль 
за умовами проживання, виховання прийомних дітей здійснює служба у справах дітей  та органи опіки та піклування – виконавчий комітет
 міської ради.
Соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу здійснюється міським центром соціальних служб для сім’ї, 
дітей та молоді, що передбачає надання комплексу правових, психологічних, соціально-педагогічних послуг, спрямованих на створення 
належних умов функціонування прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу.              
Якщо у Вас є  бажання допомогти дитині та надати їй сімейний затишок і батьківську турботу, але Ви не визначились із формою сімейного
 виховання, зверніться за необхідною консультацією в службу у справах дітей виконавчого комітету Люботинської міської ради, яка знаходиться
 за адресою: місто Люботин, вулиця Радянська, 26, кабінет № 18,  телефон: 741-11-68. Дітям, які втратили родину, може допомогти кожен, 
хто небайдужий.
Не замислюйтесь над тим з чого розпочати. Просто почніть діяти, адже на всі питання є відповіді.

Головний спеціаліст служби у справах дітей

Глущенко Л.Є.