Дні прийому
Автор: Chekardina   Додано: 20 червня 2011   Переглядів:900   Категорія - [Інформація виконавчих органів » Служба у справах дітей]
 

Служба у справах дітей  

вул. Ушакова, 1АТелефон741-01-99

Начальник відділу Губська Надія Анатоліївна


Дні прийому: вівторок з 9.00-12.00,  середа з 9.00-12.00, п’ятниця з 9.00-12.00

 
 Положення про службу у справах дітей виконкому Люботинської міської ради
Автор: Lubotin   Додано: 9 травня 2011   Переглядів:1166   Категорія - [Інформація виконавчих органів » Служба у справах дітей]
 

Р І Ш Е Н Н Я

Від 29 квітня 2010 року №239

Про внесення змін до Положення

про службу у справах дітей

виконкому Люботинської міської ради

 

Розглянувши службову записку начальника служби у справах дітей Губської Н.А. з проханням внести зміни до Положення про службу у справах дітей , відповідно до листа служби у справах дітей Харківської обласної державної адміністрації від 22 березня 2010 року № 486 та керуючись п.4 ст. 54, ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Люботинська міська рада...

 

Завантажити документ: Положення про службу у справах дітей виконкому Люботинської міської ради [29.2 Kb] (cкачувань: 127)
 Служба у справах
Автор: Lubotin   Додано: 13 квітня 2010   Переглядів:1444   Категорія - [Інформація виконавчих органів » Служба у справах дітей]
 

На обліку служби у справах дітей виконавчого комітету Люботинської міської ради перебуває 33 дитини, які потребують любові та ніжності, постійної уваги та турботи з боку тієї, найдорожчої у світі людини, яку дехто з них, нажаль, чекає від самого народження. Кожен з них потребує батьківського піклування і має рівні права на виховання в сім’ї.
Не залишайтесь байдужими! Допоможіть дитині обрати омріяну родину!
 
За більш детальною інформацією Ви можете звертатися до служби у справах дітей виконавчого комітету Люботинської міської ради (м. Люботин, вул. Радянська, 26-А, кімната № 8, тел. (057) 741-11-68, факс (057)741-14-82.

 
 Коли батьки розлучаються
Автор: Svetlana   Додано: 22 березня 2017   Переглядів:80   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

        Коли батьки розлучаються

 

  Кожна родина, як живий організм, переживає різні стадії свого розвитку. Не завжди батькам вдається в буремному морі життя вберегти спільний сімейний човен від мілин, підводних рифів та катастроф. Розлучення батьків, як результат кризи їх стосунків, має надзвичайно негативний вплив на дітей. Для дитини відлік ситуації розлучення батьків починається з того моменту, коли вона усвідомлює: тато й мама більше ніколи не будуть жити разом.

    Як зазначають науковці, що досліджують дану тему, діти в цій ситуації відчувають розгубленість, гнів, провину і страх. Дитина переживає цю проблему не лише як розлучення мами й тата, а насамперед як своє розлучення з батьком або мамою. Діти ще не можуть збагнути, що їх любов до обох батьків перекреслена конфліктними стосунками між батьками. Навіть якщо дитина й розуміє, що мама й тато часто сваряться, що вони більше не люблять одне одного, все одно в неї виникає запитання: «Чому він (вона) залишає мене?» Коли дитині говорять, що тато переїздить  в інше місце, то батьки знають, що це відбувається через їх суперечки та свари. Дитина ж сприймає це так, що батько полишає її. До суму з приводу втрати батька додається біль від усвідомлення, що вона сама не важлива і її недостатньо люблять. Це усвідомлення своєї непотрібності і покинутості призводить до того, що почуття суму перетворюється на злість і лють. Іноді дитина замикається у собі, відчуває свою уявну провину і вважає себе джерелом конфлікту батьків. А часом діти стають гіперактивними, вимагаючи до себе постійної уваги. Прояви стресу у дитини можуть бути різними. Слід враховувати, що навіть при зовнішній байдужості і виправдань дорослих, що маленька дитина нічого не розуміє, негативні наслідки таких переживань, як правило, неминучі. 

  Колишніх батьків не може і не повинно бути. Згадайте про інтереси дитини. Нехай у вас  подружнє життя не склалося, але це не означає, що ваш шлюб був невдалим, адже ваші діти народжувалися і росли в любові! Не забороняйте колишньому чоловікові бачитися з дитиною, не шантажуйте його і не розповідайте дітям про ваш конфлікт. Адже спілкування батьків з дітьми - дуже важливо для обох сторін.

   Є речі, які не варто робити ніколи і ні за яких обставин. В іншому випадку ви ризикуєте втратити довіру своєї дитини і приректи її на душевні страждання.

   Як же мінімізувати вплив на дитину травмуючих факторів після розлучення батьків? 

Ніколи:

-Не з'ясовуйте стосунки в присутності дитини.

-Не звинувачуйте свого малюка в тому, що він схожий на батька.

-Не вимовляйте фраз "тато нас більше не любить".

-Не диктуйте дитині, що він повинен говорити батькові і коли.

-Не перешкоджайте спілкуванню батька з дітьми після розлучення.

 Розлучення жодним чином не зменшує батьківську відповідальність. Вам слід обов'язково зустрічатися з дитиною і проявляти турботу і увагу. Не змушуйте дітей приймати вашу сторону і ніколи не втягуйте її в свої сварки і з’ясування стосунків. 

 Пам’ятайте, що переживши цивілізовано родинну кризу, спільно з дитиною подолавши негативні наслідки розлучення, ви допомагаєте дитині в майбутньому стати сильною, успішною, щасливою людиною.

Бережіть найцінніше, що є у вас – дітей!

                                               Начальник служби у справах дітей Губська Н.А.
 Сімейні форми влаштування – пріоритет держави
Автор: Svetlana   Додано: 18 жовтня 2016   Переглядів:218   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

 

 

Сімейні форми влаштування – пріоритет держави

  Право дитини жити і виховуватись у сім’ї – одне з найважливіших її прав, тому, виконуючи обов’язок щодо виховання, прийомні батьки і батьки-вихователі тим самим забезпечують реалізацію права прийомних дітей та  вихованців дитячого будинку сімейного типу на сімейне виховання.

  В місті Люботині на сьогодні функціонує 6 прийомних сімей та 1 дитячий будинок сімейного типу, в яких виховується 15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У 2016 році створено 1 нову прийомну родину, та 1 дитячий будинок сімейного типу.

   Кабінет Міністрів України постановою від 22 липня цього року вніс зміни до Положення про дитячий будинок сімейного типу та Положення про прийомну сім’ю. Це рішення прийняте для того, щоб посилити захист прав та інтересів дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у таких сім’ях. Зокрема, внесені зміни передбачають забезпечення діяльності дитячого будинку сімейного типу, прийомної родини, у разі їх переміщення до іншої адміністративно-територіальної одиниці, наприклад, у зв’язку зі зміною місця роботи батьків, покращенням житлових умов, купівлею або отриманням у спадок будинку, квартири, необхідністю лікування батьків або дітей та ін.

    Законодавчо закріплена норма про недопущення одночасного застосування в дитячому будинку сімейного типу, або прийомній родині різних форм влаштування дітей. З метою забезпечення належного виконання покладених на батьків-вихователів функцій, законодавством передбачено, що загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

  Рішення Уряду закріплює обов’язок батьків-вихователів і прийомних батьків забезпечувати право дітей на усиновлення, адже усиновлення громадянами України є пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

  Крім того, законодавчо затверджено норму щодо влаштування дітей у сім’ї за місцем первинного обліку дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з метою посилення відповідальності громади за дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечення їх житлом, збереження зв’язків з родиною.

  Ще один важливий аспект, передбачений змінами до Положень, стосується надання батьками-вихователями, прийомними батьками у випадку прийому до дитячого будинку сімейного типу, прийомної сім’ї нових вихованців довідки про доходи сім’ї за останні шість місяців (без урахування державної соціальної допомоги на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування) службі у справах дітей за місцем проживання чи перебування. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, що передували місяцю звернення із заявою про утворення дитячого будинку сімейного типу чи прийомної сім’ї, не може бути менший ніж розмір прожиткового мінімуму, встановлений законом для відповідних соціальних і демографічних груп населення. Подання довідки про доходи дозволить ретельніше контролювати ситуацію й забезпечити використання державної соціальної допомоги виключно на потреби дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Зокрема, коли середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців є меншим від розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, до такої родини не влаштовуються нові вихованці. При виникненні спірних питань та неузгодженостей питання виноситься на розгляд комісії з питань захисту прав дитини.

  Впевнені, що вдосконалення законодавчої бази дасть новий поштовх розвитку сімейних форм влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування в нашому місті.

                                                  Начальник служби у справах дітей Губська Н.А.
 30 вересня – День усиновлення.
Автор: Svetlana   Додано: 30 вересня 2016   Переглядів:200   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

 

 

30 вересня – День усиновлення.

         Від щирого серця вітаємо із святом родинного терла, дитячих надій та здійснених мрій про родину, причетних до цього свята - усиновлювачів, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників!

        Дякуємо всім , хто опікується долею дітей, які втратили родину,  хто розуміє, наскільки важливим для формування дитячої особистості є виховання у повноцінних родинах. 

         Бажаємо  крокувати по життю з Вірою, Надією, Любов’ю та Мудрістю!       Сил, натхнення, терпіння! Впевнені, що посаджені зерна добра й любові в дитячих душах обов’язково проростуть пишним цвітом!

Хай у Ваших сім’ях завжди панує щастя, добробут та родинне благополуччя! 

   Хай повниться дитячим щасливим сміхом Ваша домівка, хай ростуть здоровими і успішними діти.

   Хай щедрість та милосердя Ваших душ заради наших дітей примножується з кожним днем, а Віра, Надія і Любов ніколи не покидає ваші серця! Зичимо всім здоров’я, добра та благополуччя! З Днем усиновлення!

 

 

Служба у справах дітей
 Всеукраїнський день сім’ї
Автор: Svetlana   Додано: 8 липня 2016   Переглядів:200   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

   Український День родини відносно молоде свято і відзначаєтся з 2012 року. Відповідний Указ Президента України № 1209/2011 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят" був підписаний 30 грудня 2011 року. Святкування цього дня має щорічний характер і встановлено на 8 липня.

   Символічно, що саме в цей день православні християни вшановують святих Петра і Февронію – покровителів сім’ї та шлюбу. Що може бути затишніше дому та відчуття того, що ти є членом родини. Особливо це стосується дітей, для яких сім’я – найважливіша складова щасливого і комфортного дитинства. Саме тут вони відчувають свою захищеність від негативних впливів ззовні. На жаль, не всі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, мають родину. У дитячих будинках України, як і раніше, живуть ті, які чекають і сподіваються знайти маму, тата, братів і сестер. Їм теж потрібна частка щастя, яку може дати саме сім’я.

   Цей рік є надзвичайним, бо на території нашого міста створено перший дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 5 дітей, 1 дитина знайшла своїх прийомних батьків та ще одна влаштована під опіку.

  На обліку служби у справах дітей виконавчого комітету Люботинської міської ради перебуває 32 дитини, які жадають любові та ніжності, постійної уваги та турботи з боку тієї, самої  найдорожчої у світі людини, яку дехто з них, нажаль, чекає від народження. Кожен з них потребує батьківського піклування і має рівні права на виховання в сім’ї. Робіть добрі справи і добро повернеться до Вас багатократно. Допоможіть дитині обрати омріяну родину! 

  Зробіть перший крок, зверніться до Служби у справах дітей виконавчого комітету Люботинської міської ради (вул. Ушакова, 1-а, тел. 741-01-99). Працівники Служби нададуть Вам більш детальну інформацію.

Головний спеціаліст служби у справах дітей

Виконавчого комітету Люботинської міської ради

Глущенко Л.Є.
 Чергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини
Автор: Chekardina   Додано: 21 квітня 2016   Переглядів:247   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

19 квітня 2016 року відбулося чергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Люботинської міської ради, до складу якої входять представники структурних підрозділів виконавчого комітету, підприємств, організацій, установ міста.

        До порядку денного Комісії були винесені ряд питань, серед яких: про надання висновку про доцільність позбавлення батька батьківських прав, неналежне виконання батьківських обов’язків, про визначення місця проживання дітей, про затвердження індивідуальних планів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,тощо.

         По кожному питанню пройшло активне обговорення та прийняті відповідні рішення, спрямовані на те, щоб належним чином захистити права та інтереси дітей.

                                                                       Начальник служби у справах дітей,заступник голови комісії

                                                                                   Губська Н.А.

 
 Дотримання законодавства про соціальний захист неповнолітніх
Автор: Svetlana   Додано: 5 листопада 2014   Переглядів:592   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

     Службою у справах дітей виконавчого комітету Люботинської міської ради 05 листопада 2014 року, було проведено профілактичний захід на тему: «Дотримання законодавства про соціальний захист неповнолітніх». В ході проведення профілактичного заходу були розглянуті основні засади державної політики щодо соціального захисту дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, і осіб із їх числа. Також активно обголювалося ЗУ «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», особлива увага була звернена на  ст. 8 Закону яка передбачає, що держава здійснює повне забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа. Згідно ст. 52 Конституції України, утримання та виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, покладається на державу. У відповідності зі ст. 25 ЗУ «Про охорону дитинства» встановлено,  діти, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин залишилися без батьківського піклування, мають право на особливий захист і допомогу з боку держави.

   Всі учасники заходу активно брали участь у обговоренні даних норм законодавства, задавали питання, цікавилися механізмом використання своїх соціальних прав гарантованих їм державою, порядок нарахування та виплат соціальної допомоги з боку держави, а також вільним вибором сфери професійної діяльності, яка б оптимально відповідала потребам та бажанням особистості дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, а також особи із їх числа та запитам ринку праці.     

 

 
 ІХ Всеукраїнська благодійна акція «Я хочу бачити життя»
Автор: Svetlana   Додано: 17 квітня 2014   Переглядів:458   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

    Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України від 27.02.2014 № 538/0/205-14/57 щодо сприяння у проведенні ІХ Всеукраїнської благодійної акції «Я хочу бачити життя», служба у справах дітей виконавчого комітету Люботинської міської ради повідомляє.

Всеукраїнський благодійний фонд «Серце до серця» підтримує дітей в Україні з патологією зору, яка займає четверте місце в структурі захворювань населення України. Серед них вагоме соціальне значення має косоокість, яке призводить до тяжких функціональних дефектів зору. Нажаль, в Україні косоокість досить поширене захворювання, ним страждають від 3 до 7% дитячого населення нашої країни.

Акція проходитиме за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

      Мета акції – донести до населення інформацію про суспільний збір коштів та заохочення взяти участь в Акції.

   Під час проведення Акції відбудеться суспільний збір коштів, на яке буде закуплено медичне обладнання для діагностики зору. Проведення Акції у навчальних закладах, на підприємствах, організаціях та установах має закінчитися 26 квітня 2014 року. Фінал Акції відбуватиметься 27 квітня 2014 року, під час якого волонтери збиратимуть кошти на вулицях нашого міста.  Гроші будуть перераховані на єдиний рахунок Акції.

Давайте разом допоможемо дітям, які цього потребують, адже вони – це наше майбутнє!

Головний спеціаліст служби у справах дітей

виконавчого комітету Люботинської міської ради

Глущенко Л.Є.