Дні прийому
Автор: Chekardina   Додано: 20 червня 2011   Переглядів:1009   Категорія - [Інформація виконавчих органів » Служба у справах дітей]
 

Служба у справах дітей  

вул. Ушакова, 1АТелефон741-01-99

Начальник відділу Губська Надія Анатоліївна


Дні прийому: вівторок з 9.00-12.00,  середа з 9.00-12.00, п’ятниця з 9.00-12.00

 
 Положення про службу у справах дітей виконкому Люботинської міської ради
Автор: Lubotin   Додано: 9 травня 2011   Переглядів:1323   Категорія - [Інформація виконавчих органів » Служба у справах дітей]
 

Р І Ш Е Н Н Я

Від 29 квітня 2010 року №239

Про внесення змін до Положення

про службу у справах дітей

виконкому Люботинської міської ради

 

Розглянувши службову записку начальника служби у справах дітей Губської Н.А. з проханням внести зміни до Положення про службу у справах дітей , відповідно до листа служби у справах дітей Харківської обласної державної адміністрації від 22 березня 2010 року № 486 та керуючись п.4 ст. 54, ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Люботинська міська рада...

 

Завантажити документ: Положення про службу у справах дітей виконкому Люботинської міської ради [29.2 Kb] (cкачувань: 132)
 Служба у справах
Автор: Lubotin   Додано: 13 квітня 2010   Переглядів:1543   Категорія - [Інформація виконавчих органів » Служба у справах дітей]
 

На обліку служби у справах дітей виконавчого комітету Люботинської міської ради перебуває 33 дитини, які потребують любові та ніжності, постійної уваги та турботи з боку тієї, найдорожчої у світі людини, яку дехто з них, нажаль, чекає від самого народження. Кожен з них потребує батьківського піклування і має рівні права на виховання в сім’ї.
Не залишайтесь байдужими! Допоможіть дитині обрати омріяну родину!
 
За більш детальною інформацією Ви можете звертатися до служби у справах дітей виконавчого комітету Люботинської міської ради (м. Люботин, вул. Радянська, 26-А, кімната № 8, тел. (057) 741-11-68, факс (057)741-14-82.

 
 День Святого Миколая
Автор: Svetlana   Додано: 21 грудня 2017   Переглядів:66   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

День Святого Миколая

Ой хто, хто Миколая любить, 
Ой хто, хто Миколаю служить, — 
Тому святий Миколай 
На всякий час помагай, 
Миколаю!

 

День Святого Миколая

   Грудень цьогоріч не радує пухнастим снігом і легким морозом.  Однак, це не завадить дітлахам  готуватися до Новорічних та Різдвяних свят і чекати справжню зиму.  День святого Миколая – довгоочікуване свято, коли варто забути про всі невдачі й неприємності та згадати про те, що дива трапляються всюди і постійно. У цей день навіть дорослі починають вірити в чудеса, а діти з нетерпінням чекають ранку, щоб зазирнути під подушку, адже так приємно знайти під нею подарунки. Святий Микола прагне, щоб кожна дитина  вірила у виконання  найзаповітніших бажань! У Святого є добрі помічники, які допомагають йому приносити радість дітям. 20 грудня 2017 року в приміщенні Люботинської центральної бібліотеки зібралися діти, щоб поспілкуватися, погратися, попрацювати разом та створити один одному новорічний настрій. Завідуюча дитячою бібліотекою Поясник І.М. та бібліотекар Субота Н.В. провели для дітей майстер – клас «Новорічний калейдоскоп». Зосереджено працювали діти над виготовленням з паперу сніжинок, ялинкових прикрас. Працювали дружно і злагоджено  веселі мелодії, що додавали новорічного настрою. Кожен учасник майстер – класу з гордістю презентував своє «творіння» біля святково убраної ялиночки. Наостанок дітей чекав справжній сюрприз – подарунки від благодійної організації «Благодійний Фонд: Волонтери Дорослі – Дітям» (президент Фонду Тищенко Вікторія Федорівна).

  Це родинне свято для дітей вже не перший спільний захід служби у справах дітей, Люботинської центральної бібліотеки та БО «Благодійний Фонд: Волонтери Дорослі – Дітям».  Сподіваємося на подальшу співпрацю в інтересах дітей Люботина!

 Начальник служби  у справах дітей Губська Н.А.
 Робоча нарада служби у справах
Автор: Svetlana   Додано: 14 листопада 2017   Переглядів:110   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

   На виконання річного плану служби у справах дітей, 10 листопада 2017 року спеціалістами служби було організовано та проведено робочу нараду служби у справах дітей з опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками – вихователями, на якій були присутні опікуни, піклувальники, прийомні батьки, представники структурних підрозділів виконавчого комітету Люботинської міської ради: заступник міського голови з питань діяльності органів ради Рубан Вячеслав Валерійович, радник міського голови Куденко Лідія Василівна, начальник служби у справах дітей Губська Надія Анатоліївна, головний спеціаліст ССД Глущенко Лариса Євгеніївна, начальник відділу з питань молоді та спорту Лазоренко Світлана Іванівна, начальник відділу субсидій та адресних соціальних допомог управління соціального захисту населення Кірієнко Оксана Володимирівна, методист відділу освіти Люботинської міської ради Хлистун Наталія Іванівна, завідувач Центру практичної психології та соціальної роботи відділу освіти Люботинської міської ради Бойко Любов Миколаївна, керівник Люботинського бюро правової допомоги Йолкіна Лілія Петрівна, представники Харківського районного відділу з питань пробації Південно-Східного міжрегіонального управління з кримінальних покарань та пробації, директор Люботинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Микитенко Марина Юріївна, психолог ЛМЦСССДМ Золотько Олександра Анатоліївна, а також Дуюн Оксана Анатоліївна – психолог Благодійної організації «Благодійний Фонд: Волонтери Дорослі – Дітям», Малишева Кристина – психолог Благодійного фонду «Карітас Харків».

  На розгляд наради були винесені ряд актуальних питань, серед яких: про взаємодію структурних підрозділів виконавчого комітету  в ході здійснення контролю за умовами утримання і виховання  дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; співпрацю з прийомними батьками, батьками – вихователями, опікунами, піклувальниками в ході соціального супроводу дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; про підсумки оздоровлення дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування в 2017 році та плани на 2018 рік; про призначення та виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною". Профілактика асоціальної поведінки дітей підліткового віку в прийомних та опікунських сім'ях.

    По кожному питанню пройшло активне обговорення. Ми вдячні тим, хто, діючи в інтересах дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  сумлінно та щоденно працює на покращення їхньої долі.

Робоча нарада служби у справах

     Головний спеціаліст служби у справах дітей

Глущенко Л.Є.
 Про підтримку Міжнародного конкурсу-фестивалю «Щасливі долоні»
Автор: Chekardina   Додано: 14 листопада 2017   Переглядів:109   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

Про підтримку Міжнародного конкурсу-фестивалю «Щасливі долоні»

 

На виконання листа Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики України від 06.11.2017 № 2164/0/141-17 стосовно сприяння проведенню Міжнародного конкурсу-фестивалю «Щасливі долоні», за підтримки благодійного фонду «Щасливі долоні», служба у справах дітей виконавчого комітету Люботинської міської ради Харківської області інформує.

З метою підтримки талановитих та обдарованих дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також сприяння благодійницької діяльності в Україні та реалізації соціальних проектів, які діють в інтересах дітей, просимо підтримати даний соціально-виховний, культурно-мистецький захід та залучити до участі у ньому дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, який відбудеться 19.12.2017 на базі Національної опери України ім. Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 50).

Зазначений фестиваль націлений на розвиток творчих здібностей обдарованих дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сприяння самовдосконаленню і самоствердженню юних талантів, а також створення сприятливих умов адаптації дітей вказаної категорії в соціум.

Додатково повідомляємо, що вищезазначений захід проводиться з 2005 року, взяли участь в ньому понад 10 тис. дітей вказаної категорії. Найталановитішим з них були вручені скрипка народного артиста Володимира Співакова, саксофон народного артиста Ігоря Бутмана, а також діти відпочивали в дитячих центрах Мексики, Угорщини та Нідерландів.

З переможцями Фестивалю підписані контакти на зйомки у фільмах  компаній „Star Media” і „Studio Bayrak”. 

Контактна інформація Благодійного фонду «Щасливі долоні»:

тел. (044) 332-26-58; 050 338 88 69; e-mail: dolonki@ukr.net;

детальна інформація про Фестиваль розміщена на www.dolonki.com;

адреса: вул. Драгомирова, 20, оф. 200, м. Київ, 01103.

У разі наявності кандидатів для участі у конкурсі просимо до 04.12.2017 повідомити службу у справах дітей виконавчого комітету Люботинської міської ради Харківської області про учасників конкурсу.

 

Головний спеціаліст служби у справах дітей 

                                                Глущенко Л.Є.

 
 Спортивні новини міста
Автор: Chekardina   Додано: 13 листопада 2017   Переглядів:91   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей, Спорт]
 

Спортивні новини міста

Спортивні новини міста


Протягом 2017 року міські збірні команди приймали участь у обласній Спартакіаді з видів спорту серед районів та міст області .  Змагання проводилися за 12 видами спорту серед спортсменів старших за 16 років.  На міському сайт ви могли спостерігати за цими подіями. Наші спортсмени змагалися  у 8 видах. Серед 17 команд 2 групи ми маємо такі досягнення:

  1. Футзал (капітан команди Певний Іван) – ІІ місце  
  2. Баскетбол (капітан команди Загнойко Р.С.) – ІІІ місце
  3. Важка атлетика (тренери Кибальник О.Г. та Кибальник О.О.) – 4 місце
  4. Волейбол (капітан Семеринський Є.В.) – 5-8 місце
  5. Гирьовий спорт (тренери Кибальник О.Г. та Кибальник О.О.) – 7 місце;
  6. Шахи – 8 місце;
  7. Шашки – 8 місце;
  8. Теніс настільний – 10 місце.

Загальний результат у 2 групі серед 17 районів ми маємо V місце, а серед міст обласного значення ІІІ результат. Дякуємо, нашим спортсменам,які гідно виборювали честь Люботина.   Запрошуємо любителів спорту до участі у міських турнірах у наступному році, та у міських відбіркових турнірах для формування міських команд для участі обласній Спартакіаді. Слідкуйте за об’явами про чергові міські змагання, також чекаємо на ваші пропозиції щодо розвитку спорту у нашому місті.     

Начальник відділу

у справах молоді та спорту

С.Лазоренко 

 
 Профілактика суїциду серед дітей
Автор: Svetlana   Додано: 24 жовтня 2017   Переглядів:75   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

Життя - це безцінний дар,

що дається людині

при народженні, і те, як людина

розпорядиться ним,

 залежить від неї самої.

 

                                                                                                                       Сократ

  Останнім часом почастішали повідомлення про трагічні випадки з дітьми (нещасні випадки, що призводять до травмування, смерті, випадки суїциду, особливо дітей підліткового віку).

   Підлітковий вік охоплює період від 11-15 років, що відповідає середньому шкільному вікові, тобто 5-9 класам загальноосвітньої школи. У цей період в особистості дитини відбуваються складні і суперечливі зміни, на підставі чого його ще називають важким, критичним, перехідним. Така оцінка зумовлена багатьма якісними змінами, які нерідко пов’язані з докорінним ламанням попередньо сформованих позицій, інтересів і стосунків дитини. Відбуваються вони за порівняно короткий час, здебільшого бувають несподіваними і надають процесові розвитку стрибкоподібного, бурхливого характеру. Майже завжди ці зміни супроводжуються появою у підлітка суб’єктивних труднощів.       

     Ускладнюється його виховання, оскільки підліток не підкоряється впливу дорослих, у різних формах проявляє непослух, опір, протест, упертість, грубість, замкненість. В таких ситуаціях родині і дитині, як ніколи, потрібна професійна допомога фахівців: психолога, соціального педагога, соціального працівника.

    Психологи стверджують, що самогубцям зазвичай притаманні такі індивідуальні психологічні особливості:вразливість, інфантильність, гострота переживань, схильність до самоаналізу, сором'язливість, боязливість, підвищена чутливість, імпульсивність, схильність до сумнівів, нестійкість емоційної сфери, невпевненість у собі, за­лежність від оточення, несформованість системи цінностей, вразливість, інтровертованість, збудливість, нестійкість настрою, схильність до де­пресивних розладів, неадекватна самооцінка. Особливо гостро проявляються ці риси в підлітків, які виховуються в емоційно - холодному оточенні, де відсутня відкритість і довіра між дитиною і дорослими, які його виховують. Психолого-педагогічний супровід особистісного розвитку та виховання підлітків із таких сімей – процес доволі тривалий, і здійснюється у різних формах. Його неможливо обмежити конкретними часовими рамками, оскільки в кожному випадку ситуація підлітка є суто індивідуальною.

 Пам'ятка

   Рекомендації допоможуть учителям, батькам, одноліткам на­лагодити контакт із дитиною, схильною до самогубства, а отже, запобігти спробі саморуйнування особистості [1].

ВИСЛУХОВУЙТЕ — «Я чую тебе». Не намагайтесь втішити загальними словами типу «Усе не так погано», «Вам стане краще», «Не варто це робити». Дайте їй можливість висловитися. Ставте запитання й уважно слухайте.

ОБГОВОРЮЙТЕ — відкрите обговорення планів і проблем знімає тривожність. Не бійтесь говорити про це — більшість людей відчувають незручність, кажучи про самогубство, і це виявляється в запереченні або уникненні цієї теми. Бесіди не можуть спровокувати самогубства, а уникнення цієї теми збільшує тривожність, підозрілість..

БУДЬТЕ УВАЖНИМИ до непрямих показників під час перед­бачуваного самогубства. Кожну жартівливу згадку або загрозу слід сприймати серйозно. Підлітки часто заперечують, що говорили серйозно, намагаються висміювати дорослого за його зайву три­вожність, можуть показувати гнів. Скажіть, що ви сприймаєте їх серйозно.

СТАВТЕ ЗАПИТАННЯ, УЗАГАЛЬНЮЙТЕ — «Таке враження, що ти справді говориш правду...», «Більшість людей замислювались про самогубство...», «Ти коли-небудь думав, як це зробити?» Якщо ви отримуєте відповідь, переходьте на конкретику. «Пістолет? А ти коли-небудь стріляв? А де ти його візьмеш? Що тоді відбудеться? А що, коли ти промахнешся? Хто тебе знайде? Ти думав про свій похорон? Хто на нього прийде?». Недомовлене, приховане ви повинні зробити явним. Допоможіть підлітку відкрито говорити про свої задуми та об­мірковувати їх наслідки.

ПІДКРЕСЛЮЙТЕ ТИМЧАСОВИЙ ХАРАКТЕР ПРОБЛЕМ — визнайте, що його почуття дуже сильні, проблеми складні. Дізнайтеся, чим ви можете допомогти, адже вам він уже довіряє. Дізнайтеся, хто ще міг би допомогти в цій ситуації.

 

Дорослі! Будьте уважними до своїх дітей, бережіть їх!

 

                                         Начальник служби у справах дітей Губська Н.А.
 Коли батьки розлучаються
Автор: Svetlana   Додано: 22 березня 2017   Переглядів:171   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

        Коли батьки розлучаються

 

  Кожна родина, як живий організм, переживає різні стадії свого розвитку. Не завжди батькам вдається в буремному морі життя вберегти спільний сімейний човен від мілин, підводних рифів та катастроф. Розлучення батьків, як результат кризи їх стосунків, має надзвичайно негативний вплив на дітей. Для дитини відлік ситуації розлучення батьків починається з того моменту, коли вона усвідомлює: тато й мама більше ніколи не будуть жити разом.

    Як зазначають науковці, що досліджують дану тему, діти в цій ситуації відчувають розгубленість, гнів, провину і страх. Дитина переживає цю проблему не лише як розлучення мами й тата, а насамперед як своє розлучення з батьком або мамою. Діти ще не можуть збагнути, що їх любов до обох батьків перекреслена конфліктними стосунками між батьками. Навіть якщо дитина й розуміє, що мама й тато часто сваряться, що вони більше не люблять одне одного, все одно в неї виникає запитання: «Чому він (вона) залишає мене?» Коли дитині говорять, що тато переїздить  в інше місце, то батьки знають, що це відбувається через їх суперечки та свари. Дитина ж сприймає це так, що батько полишає її. До суму з приводу втрати батька додається біль від усвідомлення, що вона сама не важлива і її недостатньо люблять. Це усвідомлення своєї непотрібності і покинутості призводить до того, що почуття суму перетворюється на злість і лють. Іноді дитина замикається у собі, відчуває свою уявну провину і вважає себе джерелом конфлікту батьків. А часом діти стають гіперактивними, вимагаючи до себе постійної уваги. Прояви стресу у дитини можуть бути різними. Слід враховувати, що навіть при зовнішній байдужості і виправдань дорослих, що маленька дитина нічого не розуміє, негативні наслідки таких переживань, як правило, неминучі. 

  Колишніх батьків не може і не повинно бути. Згадайте про інтереси дитини. Нехай у вас  подружнє життя не склалося, але це не означає, що ваш шлюб був невдалим, адже ваші діти народжувалися і росли в любові! Не забороняйте колишньому чоловікові бачитися з дитиною, не шантажуйте його і не розповідайте дітям про ваш конфлікт. Адже спілкування батьків з дітьми - дуже важливо для обох сторін.

   Є речі, які не варто робити ніколи і ні за яких обставин. В іншому випадку ви ризикуєте втратити довіру своєї дитини і приректи її на душевні страждання.

   Як же мінімізувати вплив на дитину травмуючих факторів після розлучення батьків? 

Ніколи:

-Не з'ясовуйте стосунки в присутності дитини.

-Не звинувачуйте свого малюка в тому, що він схожий на батька.

-Не вимовляйте фраз "тато нас більше не любить".

-Не диктуйте дитині, що він повинен говорити батькові і коли.

-Не перешкоджайте спілкуванню батька з дітьми після розлучення.

 Розлучення жодним чином не зменшує батьківську відповідальність. Вам слід обов'язково зустрічатися з дитиною і проявляти турботу і увагу. Не змушуйте дітей приймати вашу сторону і ніколи не втягуйте її в свої сварки і з’ясування стосунків. 

 Пам’ятайте, що переживши цивілізовано родинну кризу, спільно з дитиною подолавши негативні наслідки розлучення, ви допомагаєте дитині в майбутньому стати сильною, успішною, щасливою людиною.

Бережіть найцінніше, що є у вас – дітей!

                                               Начальник служби у справах дітей Губська Н.А.
 Сімейні форми влаштування – пріоритет держави
Автор: Svetlana   Додано: 18 жовтня 2016   Переглядів:353   Категорія - [Головна, Служба у справах дітей]
 

 

 

Сімейні форми влаштування – пріоритет держави

  Право дитини жити і виховуватись у сім’ї – одне з найважливіших її прав, тому, виконуючи обов’язок щодо виховання, прийомні батьки і батьки-вихователі тим самим забезпечують реалізацію права прийомних дітей та  вихованців дитячого будинку сімейного типу на сімейне виховання.

  В місті Люботині на сьогодні функціонує 6 прийомних сімей та 1 дитячий будинок сімейного типу, в яких виховується 15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У 2016 році створено 1 нову прийомну родину, та 1 дитячий будинок сімейного типу.

   Кабінет Міністрів України постановою від 22 липня цього року вніс зміни до Положення про дитячий будинок сімейного типу та Положення про прийомну сім’ю. Це рішення прийняте для того, щоб посилити захист прав та інтересів дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у таких сім’ях. Зокрема, внесені зміни передбачають забезпечення діяльності дитячого будинку сімейного типу, прийомної родини, у разі їх переміщення до іншої адміністративно-територіальної одиниці, наприклад, у зв’язку зі зміною місця роботи батьків, покращенням житлових умов, купівлею або отриманням у спадок будинку, квартири, необхідністю лікування батьків або дітей та ін.

    Законодавчо закріплена норма про недопущення одночасного застосування в дитячому будинку сімейного типу, або прийомній родині різних форм влаштування дітей. З метою забезпечення належного виконання покладених на батьків-вихователів функцій, законодавством передбачено, що загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

  Рішення Уряду закріплює обов’язок батьків-вихователів і прийомних батьків забезпечувати право дітей на усиновлення, адже усиновлення громадянами України є пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

  Крім того, законодавчо затверджено норму щодо влаштування дітей у сім’ї за місцем первинного обліку дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з метою посилення відповідальності громади за дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечення їх житлом, збереження зв’язків з родиною.

  Ще один важливий аспект, передбачений змінами до Положень, стосується надання батьками-вихователями, прийомними батьками у випадку прийому до дитячого будинку сімейного типу, прийомної сім’ї нових вихованців довідки про доходи сім’ї за останні шість місяців (без урахування державної соціальної допомоги на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування) службі у справах дітей за місцем проживання чи перебування. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, що передували місяцю звернення із заявою про утворення дитячого будинку сімейного типу чи прийомної сім’ї, не може бути менший ніж розмір прожиткового мінімуму, встановлений законом для відповідних соціальних і демографічних груп населення. Подання довідки про доходи дозволить ретельніше контролювати ситуацію й забезпечити використання державної соціальної допомоги виключно на потреби дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Зокрема, коли середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців є меншим від розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, до такої родини не влаштовуються нові вихованці. При виникненні спірних питань та неузгодженостей питання виноситься на розгляд комісії з питань захисту прав дитини.

  Впевнені, що вдосконалення законодавчої бази дасть новий поштовх розвитку сімейних форм влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування в нашому місті.

                                                  Начальник служби у справах дітей Губська Н.А.