DataLife Engine > Головна > 24 серпня - 23 роки незалежності України!

24 серпня - 23 роки незалежності України!


18 серпня 2014. Опублікував: Svetlana

 

 

24 серпня - 23 роки незалежності України!

 

Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну,

Красу її, вічно живу і нову, і мову її солов’їну

 

    Найвищою мрією кожної нації є мрія про власну державу. Бо тільки  у власній державі ми можемо зреалізувати свої потреби, отримати добробут. Тільки у своїй державі ми можемо жити заможно і гідно, можемо бути вільними. Тільки у власній державі ми можемо говорити про те, як буде розвиватися наша національна мова, як буде відтворюватися наша історична пам’ять, тільки в Українській державі буде українська історія, українська традиція, українська мораль. Ось чому ми так багато говоримо про державне, а не яке - небудь відносне свято - це свято для всієї української нації, для кожного громадянина.

У 2014 році ми святкуємо 23-ю річницю незалежності нашої Батьківщини.День Незалежності - головне державне свято України, що традиційно відзначається 24 серпня. Прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошеннґ незалежності України стало вирішальною подією в історії нашого державотворення.

  Вперше День Незалежності України святкувався 16 липня 1991 року в пам’ять про ту дату, коли Верховна Рада Української РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України та ухвалено постанову “Про День проголошення незалежності України”. Через деякий час в тому ж 1991 році 18 червня, були внесені відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР, після чого, в переліку святкових днів з’явився запис: «16 липня – День Незалежності України».

  Так як 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила цей Акт про проголошення незалежності України, виникла потреба змінити дату святкування цього Дня. З цього приводу 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову „Про День Незалежності України ”. У ній зазначено: «Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року. На Всеукраїнському референдумі ще в 1991 році, 1 грудня було підтверджено святкування Дня Незалежності України.

Верховна Рада України ПОСТАНОВЛЯЄ: 

1.Вважати день 24 серпня Днем Незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

2.Постанову Верховної Ради Української РСР «Про День проголошення незалежності України» від 16 липня 1990 року вважати такою, що втратила чинність.

Згідно з цим, 5 червня 1992 року Верховна Рада України винесла постанову: у частині першій статті 73 Кодексу законів про працю України слова «16 липня - День Незалежності України» замінити словами «24 серпня - День Незалежності України». З цього приводу День Незалежності України щороку відзначається 24 серпня.

  24 серпня 1991 р. Верховна Рада України прийняла історичний документ виняткового значення для долі українського народу - Акт проголошення незалежності України. У цьому документі говорилося: „Виходячи Із смертельної небезпеки, яка нависла було над Україною у зв’язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня 1991 року, продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, виходячи з права на самовизначення, передбаченого Статутом ООН та іншими міжнародно-правовими документами, здійснюючи Декларацію про державний суверенітет України, Верховна Рада урочисто проголошує незалежність України та створення самостійної української держави - України. Територія України є неподільною і недоторканною. Віднині на території України мають чинність винятково Конституція і закони України. Цей акт набирає чинності з моменту його схвалення”. За цей Акт проголосувала абсолютна більшість депутатів Верховної Ради. УРСР перестала існувати. На карті, світу постала нова самостійна держава – Україна, яку потім визнали всі країни світу.

  Це свято сповнене духом найкращих українських традицій, які єднають  увесь український народ. Ми відчуваємо національну єдність, гордість за свою державу, ми переповнені відчуттям патріотизму і любові до рідної землі, домівки, де народились, рідного міста, друзів та близьких, отже, усього, що для

нас є найдорожчим, а це - і є наша “мала” та “велика” Батьківщини.

   Цей день - ще одна нагода для українців забути про політичні сварки, негаразди та труднощі, що спіткають нас на шляху. Ми повинні пишатися досягненнями своєї країни, поважати нашу неповторну культуру, пам’ятати наші багатовікові традиції!


Повернутися назад