Сайт міста Люботин » Ветеранські організації » Організація ветеранів » Пам’ятна дата. Вшанування пам’яті героїв

 Пам’ятна дата. Вшанування пам’яті героїв
Автор: Chekardina   Додано:5 вересня 2018   Переглядів:60   Категорія - [Ветеранські організації » Організація ветеранів]
 
 (голосів: 0)

Пам’ятна дата. Вшанування пам’яті героїв.


20 жовтня 1941 року м. Люботин було окуповане фашистськими загарбниками. 912 розстріляних, повішених, закатованих мешканців, тисячі загиблих солдат. І нарешті 29 серпня 1943 року довгоочікуваний День визволення. З цієї нагоди на Меморіалі Слави відбувся урочистий мітинг, присвячений 75-й річниці визволення міста.

Відкриваючи це свято, Люботинський міський голова Леонід Іванович Лазуренко, звертаючись до ветеранів війни, гостей, мешканців міста щиро привітав усіх зі святом і відзначив, що усі добре знають тих людей, які нам принесли Перемогу. З великою увагою слухали про їх розповіді про злочинства, які творили окупанти на захопленій території. І нашим обов’язком є щорічно приходити на це святе місце і вшановувати тих, хто віддав своє життя за мир і врятував людство від фашистського рабства. Ми завжди будемо пам’ятати тих, хто загинув у кровопролитній війні, та поранених, які уже після закінчення війни пішли з життя. І сьогодні сучасне покоління повинно бути вдячне ветеранам, які брали участь у відбудові зруйнованого за роки війни господарства.

З перших днів Другої світової війни виявилося важливе значення Люботина, як залізничного вузла. Через наше місто поводилася евакуація матеріальних і культурних цінностей, заводів і фабрик, продовольства, великої кількості людей. На фронт йшли ешелони із військовими та боєприпасами. Залізничники Люботинського вузла, не зважаючи на артилерійські обстріли, бомбардування з повітря, забезпечували доставку військ і бойової техніки. В ході боїв фашисти створили проміжні рубежі на берегах річок Мерефа, Уди, Мжа, Ворскла. Вони перетворили на сильні пункти опору Люботин, Валки, Красноград, Мерефу та інші міста. 26 серпня радянські війська підійши до околиці Люботина.

Три жарких серпневих дні 1943 року гриміла і тремтіла Люботинська земля від страхітливих вибухів гармат і численних контратак фашистів.

29 серпня війська 53 армії звільнили місто від ненависного ворога. А для звільнення всіх околиць та селища Караван знадобилося ще 7 лютих днів.

Виступив перед люботинцями і депутат обласної ради, Почесний громадянин м. Люботин, директор регіональної філії «Південна залізниця» Уманець М.Г. Він відзначив, що ветерани кували перемогу, вистояли і перемогли, та побажав усім мирного неба й активного довголіття.

Голова міської організації ветеранів України Котихін С.І. привітав присутніх із визначною датою і наголосив на тому, що міський голова Леонід Лазуренко та депутат обласної ради Микола Уманець велику увагу приділяють підтримці ветеранського руху у місті. Також міська влада проводить значку роботу із покращення життя у місті: ремонтуються дороги, проводиться вуличне освітлення, продовжується ремонт у міській лікарні, розпочалися ремонтні роботи у міському Будинку культури.

Присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання та урочистим покладанням квітів від організацій та установ міста.


Микола Пархоменко – керівник прес-центра РОВ м. Люботин

 

 

 

Пам’ятна дата. Вшанування пам’яті героїв   Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.