Інформація Пенсійного фонду України
Автор: Chekardina   Додано: 4 січня 2020   Переглядів:497   Категорія - [Головна, Люботинський ПФУ]
 

 

Інформація Пенсійного фонду України

Пенсійний фонд України створив новий сервіс на вебпорталі електронних послуг, який дозволяє громадянам переглядати відомості про трудову діяльність.

Інформація Пенсійного фонду України
 
У «Електронній трудовій книжці» інформація відображаєтьсь про всі трудові відносини працівника за даними звітних відомостей роботодавця. Також міститься інформація про сплачені страхові внески з 1998 року. 
Для громадян – це зручний сервіс, який дозволяє дізнаватися детальну інформацію про свою трудову діяльність, а також про сплачені страхові внески. У разі втрати паперової трудової книжки не потрібно витрачати час на відновлення даних, адже вони будуть збережені в електронному форматі. 
Застраховані особи та роботодавці також зможуть надавати інформацію про трудову діяльність до 1998 року у вигляді сканованих копій передбачених законодавством документів, засвідчених кваліфікованим електронним підписом. Наразі, Пенсійний фонд України розробляє відповідний порядок.
Для того, щоб скористатись послугою, слід зареєструватись на вебпорталі Фонду за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

 

 

https://www.pfu.gov.ua/prestsentr/novini/




 Перерахунок пенсій з 01.03.2019 року
Автор: Chekardina   Додано: 14 березня 2019   Переглядів:567   Категорія - [Головна, Люботинський ПФУ]
 

Перерахунок пенсій з 01.03.2019 року

 

Частиною другою статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 № 124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» (далі - Постанова) затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі - Порядок) та установлено, що в 2019 перерахунок пенсій згідно з Порядком, затвердженим цією постановою, проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,17.

Порядком передбачено, що у 2019 перерахунок пенсій проводиться шляхом збільшення на коефіцієнт 1,17 показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії, станом на 1 жовтня 2017.

З урахуванням зазначеного показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з урахуванням якого проводиться перерахунок пенсії з 01.03.2019 становить - 4404,35 гри.

З 01.03.2019 органами Пенсійного фонду в Харківської області проведено перерахунок

пенсій.

Перерахунку підлягають пенсії обчислені:

відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;

відповідно до статті 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у розмірі відшкодування фактичних збитків;

з урахуванням заробітку (грошового забезпечення), який визначено відповідно до частини першої статті 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (тобто для військовослужбовців строкової служби та їх сімей).

У разі коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії, не досягає 100 гривень, встановлюється доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Особам, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, мають страховий стаж, передбачений абзацом першим частини першої статті 28 Закону (35 років для чоловіків та 30 років для жінок), а також для осіб, яким пенсія призначено до 01.10.2011 (25 років для чоловіків та 20 років для жінок), розмір пенсій яких з урахуванням передбачених законодавством надбавок та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною,) станом на 1 березня 2019 не перевищує мінімального розміру пенсії за віком, встановленого частиною другою статті 28 Закону (1669,20 грн.) проводиться одноразова доплата до пенсії, в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на 1 січня 2019 збільшеного на коефіцієнт 1,61, що становить 2410,17 грн.

Виплата одноразової доплати індексації до пенсії проводиться рівними частинами у березні та квітні 2019 по 1205.09 грн. на місяць.

Сума одноразової доплати до пенсії не включається до середньомісячного сукупного доходу сім’ї під час розрахунку розміру житлової субсидії та під час визначення права на надання пільг окремим категоріям громадян згідно з Порядком надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015   № 389.

 

Харківське приміське об’єднане управління  

Пенсійного фонду України Харківської області

 




 Субсидія- „живими” грошима
Автор: Chekardina   Додано: 25 лютого 2019   Переглядів:470   Категорія - [Головна, Люботинський ПФУ, Оформлення субсидій]
 

Субсидія- „живими” грошима

 


Пенсійний фонд забезпечить  виконання рішення Кабінету  Міністрів України щодо виплати пенсіонерам субсидії

 

У березні стартує ще одна модель монетизації субсидій: гроші для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуть безпосередньо одержувачам субсидії. Відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів України. Паралельно діятиме запроваджена із січня 2019 року монетизація, що передбачає розрахунки субсидіантами за спожиті послуги через Ощадбанк і за результатами вже цього опалювального сезону виплату одержувачам невикористаних субсидій готівкою.

Отже, всі, кому субсидію призначено з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платівок за лютий 2019 року. Відповідно у квітні надійдуть кошти для розрахунку за послуги, спожиті в березні, у травні – за квітневу комуналку. Усю субсидію „старим” субсидіантам буде перераховано грошовим переказом через державний „Ощадбанк”, а пенсіонерам субсидію виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією.

Для грошового переказу потрібно буде звернутися в найближче відділення Ощадбанку й надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який надійдуть суми субсидії у квітні й травні.

Пенсіонери, які одержують пенсійні виплати через інші банки, зможуть зняти свою субсидію безпосередньо в банкоматі цього банку. Тим, хто не має пенсійної картки, субсидію разом із пенсією доставить Укрпошта.

Усі, хто вперше звернувся за субсидією в 2019 році, беруть участь у чинній моделі монетизації, тобто розрахунки з підприємствами за спожиті послуги  за цих осіб здійснюватиме Ощадбанк, а за підсумками вже цього опалювального сезону субсидіанти одержать залишок невикористаної субсидії готівкою через Ощадбанк.

Отже, буде здійснено пілотування одночасно двох моделей монетизації, а за результатами аналізу їх ефективності буде ухвалено рішення щодо впровадження однієї з них із травня поточного року.


Харківське приміське об’єднане

управління Пенсійного фонду

України Харківської області

 




 Пенсійний фонд повідомляє.
Автор: Svetlana   Додано: 17 січня 2019   Переглядів:552   Категорія - [Головна, Люботинський ПФУ]
 

 Пенсійний фонд повідомляє.

 

    Для розрахунку страхового стажу при призначенні (перерахунку) пенсій, інших соціальних виплат враховується інформація з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообовязкового державного соціального страхування. Відомості до Реєстру застрахованих осіб вносяться на підставі звітності, яку страхувальники щомісячно повинні надавати до органів державної фіскальної служби за місцем реєстрації.

  Станом на  15.01.2019 року звіти по 24 роботодавцям не виправлені і знаходяться в стані «помилка завантаження». Отже, інформація по 159 особам відсутня в Реєстрі застрахованих осіб  і не буде врахована за відповідні періоди при розрахунку пенсій.

     Найбільша кількість застрахованих осіб по яких відсутня інформація у наступних страхувальників: Південноміська виборча комісія Харківського району (82 особи) Тернівська сільська рада (25 осіб), ФОП Бець Михайло Олексійович (4 особи), ТОВ "ТД" НАФТА-ОПТ"(3 особи), ФОП Савостьянов Владислав Віталійович (4 особи), ГТ «ОКОЛИЦЯ»(4 особи), ПАТ «Утківське відгодівельне господарство» (11 осіб).

Шановні наймані працівники!  З наявною інформацією в Реєстрі застрахованих осіб про страховий стаж, нараховану заробітну плату та сплачені страхові внески можна ознайомитись на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Для реєстрації необхідно звернутись до будь якого управління Пенсійного фонду України та оформити заяву, або при наявності електронного цифрового підпису самостійно зареєструватись для перегляду даних .




 Перерахунок пенсій у зв’язку зі зміною мінімальної зарплати Хто має право та як зміниться розмір пенсії?
Автор: Svetlana   Додано: 17 січня 2019   Переглядів:514   Категорія - [Головна, Люботинський ПФУ]
 

Перерахунок пенсій у зв’язку зі зміною мінімальної зарплати 

 Хто має право та як зміниться розмір пенсії?

 

Відповідно до статті 8 ЗУ „Про державний бюджет України на 2019 рік” із 1 січня місячний розмір мінімальної заробітної плати становитиме 4173 грн. Чи позначиться це на деяких пенсійних виплатах?

 Частиною першою статті 28Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон 1058) визначено, що мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, за наявності в особи повного страхового стажу.

 У разі якщо розмір пенсії особи, обчислений з урахуванням наявного в особи страхового стажу та з її заробітку, не досягає мінімального розміру пенсії, який за повний страховий стаж особі встановлюють на рівні прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, що втратили працездатність, пенсію встановлюють на рівні цього прожиткового мінімуму.

            Крім того для осіб, які не працюють, досягли 65-річного віку та мають: чоловіки 35 років страхового стажу, жінки 30, Законом 1058 встановлено додаткову соціальну гарантію.

            Так статтею 28 Закону 1058 встановлено, що  з 1 січня 2018 року для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років,  а в жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40% від мінімальної заробітної плати,  визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, визначений законом.

            Згідно з частиною третьою статті 42 Закону 1058 у разі збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, а також у разі збільшення розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 цього Закону (крім пенсіонерів, які працюють (проводять діяльність пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування). Перерахунок пенсії здійснюється з дня встановлення нового розміру прожитого мінімуму/ мінімальної заробітної плати.

            Пенсіонерам, які працюють (проводять діяльність пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсію перераховують з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність/ мінімальної заробітної плати визначених законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

            Тож право на перерахунок пенсії з 1 січня 2019 року мають непрацюючі особи, які:

-        досягли віку 65 років;

-        мають страховий стаж: чоловіки – 35 років, жінки – 30 років.

 

Харківське приміське

 об’єднане управління

Пенсійного фонду України

Харківської області

 




 Можливості та переваги інформаційного сервісу Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України
Автор: Svetlana   Додано: 18 грудня 2018   Переглядів:495   Категорія - [Головна, Люботинський ПФУ]
 

Можливості та переваги інформаційного сервісу Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України

 

Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України - сучасний спосіб надання інформації, дистанційного обслуговування громадян за допомогою електронних сервісів. Веб-портал надає електронні послуги кожній особі індивідуально. Портал працює з дотриманням вимог до захисту персональних даних. У відкритому доступі (без реєстрації) на порталі надається багато корисної інформації з питань пенсійного страхування, бланки документів, інструкції щодо їх заповнення тощо.

Електронні послуги, які може отримати користувач на порталі після відповідної реєстрації:

отримати інформацію про страховий стаж, нараховану заробітну плату та сплачені страхові внески;

переглянути дані власної пенсійної справи;

сформувати запити на попередню підготовку документів;

подати  скаргу;

записатись  на прийом до фахівців Фонду.

На порталі функціонує кабінет страхувальника (роботодавця), в якому для працедавця доступна інформація щодо забезпечення соціальних прав його працівників. У кабінеті також містяться відомості щодо звітності по сплаті єдиного соціального внеску. Зокрема, роботодавець може бачити зауваження до його звітів та рекомендації щодо усунення неточностей.

Ще одна функція, яка стає доступною для роботодавця у його кабінеті, - можливість отримати інформацію для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності працівника (лікарняні). До цього часу первинні дані для розрахунку - страховий стаж та розмір заробітної плати - надавали самі працівники. Для цього вони звертались до управлінь Пенсійного фонду за довідками. Тепер процедура отримання необхідних відомостей значно спрощується.

Увійти до кабінету роботодавець може через електронний цифровий підпис.

Нагадаємо, раніше Пенсійний фонд України запровадив сервіс СМС-інформування для застрахованих осіб та пенсіонерів. Також через веб-портал електронних послуг стало можливим отримати довідки, достовірність яких підтверджується QR-кодом.

Для реєстрації на веб-порталі необхідно звернутись до територіального органу Пенсійного фонду України та оформити заяву.  Також можна зареєструватись за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП) не виходячи з дому на персональному комп'ютері.

Більш детальнішу інформацію щодо реєстрації на Веб-порталі та отримання послуг можна отримати за телефонами 712-50-29.

 

Харківське приміське

об’єднане управління

Пенсійного фонду України

Харківської області




 Перерахунок пенсій з 01.12.2018 року
Автор: Svetlana   Додано: 11 грудня 2018   Переглядів:502   Категорія - [Головна, Люботинський ПФУ]
 

Перерахунок пенсій з 01.12.2018 року

 

З 1 грудня 2018 року розмір прожиткового мінімуму  для осіб, які втратили працездатність, відповідно  до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 № 2246-VIII  збільшився до  1497 гривень.

Органами Пенсійного фонду в Харківській області проведено перерахунки пенсій, надбавок, підвищень, що встановлюються за різними законодавчими актами, з урахуванням встановленого вказаним Законом прожиткового мінімуму .

Виходячи із розміру прожиткового мінімум для осіб, які втратили працездатність1497 гривень перераховано:

  • мінімальні розміри пенсії непрацюючим пенсіонерам відповідно до ст.28 “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”;
  • доплати за понаднормовий стаж непрацюючим пенсіонерам відповідно до ст. 28 “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”;
  • пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги";
  • мінімальні розміри пенсій по втраті годувальника;
  • мінімальний розмір пенсії по втраті годувальника членам сімей військовослужбовців;
  • підвищення, передбачені Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту", "Про жертви нацистських переслідувань" та доплати до підвищень;
  • мінімальні розміри пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, надбавки на утриманців, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб ”;
  • довічна державна стипендія відповідно до Указу Президента України №358/2006;
  • мінімальні розміри пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС;
  • щомісячна державна адресна допомога інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
  • державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни з числа військовослужбовців та іншим інвалідам війни;
  • щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;
  • мінімальний розмір пенсії непрацюючим шахтарям, на яких поширюється дія Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" та працівникам, зайнятим обслуговуванням зазначених осіб відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, щомісячна доплата до пенсій по втраті годувальника членам сім"ї шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві
  • доплати до мінімального розміру пенсії незалежно від факту роботи шахтарям, на яких поширюється дія Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" та яким призначена пенсія по інвалідності відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення”.

Виходячи із розміру прожиткового мінімум для осіб, які втратили працездатність не перераховано:

  • підвищення дітям війни відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
  • додаткові пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;
  • щомісячна доплата до пенсії непрацюючим пенсіонерам, вивільненим у зв’язку з закриттям Чорнобильської АЕС;
  • підвищення особам, яким виповнилось 100 років і більше відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 №908.

Виходячи з прожиткового мінімуму в розрахунку на одну особу 1853,00 грн. з 01.12.2018 року перераховано надбавку, передбачену Законом України “Про донорство крові та її компонентів” і її розмір складає 185,30 грн.

 

                                                                        Харківське приміське об’єднане управління

                                                                        Пенсійного фонду України Харківської області




 Можливості та переваги інформаційного сервісу Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України
Автор: Svetlana   Додано: 3 грудня 2018   Переглядів:742   Категорія - [Головна, Люботинський ПФУ]
 

Можливості та переваги інформаційного сервісу Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України

 

Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України - сучасний спосіб надання інформації, дистанційного обслуговування громадян за допомогою електронних сервісів. Веб-портал надає електронні послуги кожній особі індивідуально. Портал працює з дотриманням вимог до захисту персональних даних. У відкритому доступі (без реєстрації) на порталі надається багато корисної інформації з питань пенсійного страхування, бланки документів, інструкції щодо їх заповнення тощо.

Електронні послуги, які може отримати користувач на порталі після відповідної реєстрації:

отримати інформацію про страховий стаж, нараховану заробітну плату та сплачені страхові внески;

переглянути дані власної пенсійної справи;

сформувати запити на попередню підготовку документів;

подати  скаргу;

записатись  на прийом до фахівців Фонду.

На порталі функціонує кабінет страхувальника (роботодавця), в якому для працедавця доступна інформація щодо забезпечення соціальних прав його працівників. У кабінеті також містяться відомості щодо звітності по сплаті єдиного соціального внеску. Зокрема, роботодавець може бачити зауваження до його звітів та рекомендації щодо усунення неточностей.

Ще одна функція, яка стає доступною для роботодавця у його кабінеті, - можливість отримати інформацію для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності працівника (лікарняні). До цього часу первинні дані для розрахунку - страховий стаж та розмір заробітної плати - надавали самі працівники. Для цього вони звертались до управлінь Пенсійного фонду за довідками. Тепер процедура отримання необхідних відомостей значно спрощується.

Увійти до кабінету роботодавець може через електронний цифровий підпис.

Нагадаємо, раніше Пенсійний фонд України запровадив сервіс СМС-інформування для застрахованих осіб та пенсіонерів. Також через веб-портал електронних послуг стало можливим отримати довідки, достовірність яких підтверджується QR-кодом.

Для реєстрації на веб-порталі необхідно звернутись до територіального органу Пенсійного фонду України та оформити заяву.  Також можна зареєструватись за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП) не виходячи з дому на персональному комп'ютері.

Більш детальнішу інформацію щодо реєстрації на Веб-порталі та отримання послуг можна отримати за телефонами 712-50-29.

 

Харківське приміське

об’єднане управління

Пенсійного фонду України

Харківської області




 Як страхувальнику отримати довідку з QR-кодом
Автор: Svetlana   Додано: 2 листопада 2018   Переглядів:736   Категорія - [Головна, Люботинський ПФУ]
 

Як страхувальнику отримати довідку з QR-кодом

 

І. Для замовлення довідки:

  1. Увійдіть на  Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України як юридична особа за допомогою електронного цифрового підпису.
  2. В лівому боковому меню в розділі «Комунікації з ПФУ» оберіть пункт «Запит на отримання електронних документів». Відкриється електронний бланк замовлення.
  3. Виберіть потрібний тип довідки: «Довідка про трудовий та страховий стаж» або «Довідка ОК-7».
  4. Внесіть дані особи, щодо якої буде формуватись довідка (поля, позначені *, є обов’язковими для заповнення).
  5. Внесіть дані страхувальника та підпишіть звернення ЕЦП.
  6. Натисніть кнопку «Відправити до ПФУ».

ІІ. Для отримання довідки:

  1. Перейдіть до розділу «Звернення» у лівому боковому меню.
  2. Якщо запит виконано, це прописується в пункті «Статус звернення».
  3. Оберіть потрібне виконане звернення із переліку.
  4. Натисніть на нього.
  5. Для збереження документів в електронному вигляді в пункті «Документи відповіді» оберіть потрібний файл та завантажте замовлений документ.

ІІІ. Для перевірки довідки з QR-кодом, наданої застрахованою особою

 

Для здійснення перевірки надається можливість з паперової довідки, яку необхідно верифікувати, зчитати QR-код (при цьому на пристрої, з якого зчитується QR-код, автоматично відкривається сторінка Веб-порталу, призначена для верифікації виданих документів з заповненим перевірочним кодом документу) АБО ввести спеціальний перевірочний код документу в режимі ручного редагування.

 

Для перевірки довідки за спеціальним перевірочним кодом необхідно:

  1. На головній сторінці у верхньому меню натиснути на розділ «Верифікація виданих документів»;
  2. Ввести перевірочний код документа, що міститься під QR-кодом;
  3. Натиснути кнопку «Отримати код підтвердження» (на телефон застрахованої особи надійде SMS-повідомлення з кодом підтвердження);
  4. У поле «Пароль з SMS» ввести код та натиснути кнопку «Отримати документ»;
  5. На екрані з’явиться документ в електронному вигляді. Це буде підтвердженням того, що його видав Пенсійний фонд України.

 

Харківське приміське

об’єднане управління

Пенсійного фонду України

Харківської області




 Зміни в порядку призначення житлових субсідій
Автор: Svetlana   Додано: 31 жовтня 2018   Переглядів:541   Категорія - [Головна, Управління СЗН, Люботинський ПФУ]
 

Зміни в порядку призначення житлових субсідій

 

У зв’язку із внесенням  змін до Положення про порядок призначення житлових субсідій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 року № 320), житлова субсідія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсідії, і в цьому періоді:

за інформацією Державної фіскальної служби України, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсідії; або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановлений на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсідії; та/або

вони не сплатили єдиний внесок у розмірі, не меншомому ніж мінімальний, сумарно протягом 3-х місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсідії.

Роз’яснення щодо можливості та порядку сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за попередній період будуть  надаватись в прийомні дні Харківського управління соціального захисту населення, Нововодолазького управління соціального захисту населення,  управління соціального захисту населення м. Люботин компетентним працівником Харківського приміського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області за окремим графіком. Також інформація щодо    можливості та порядку сплати єдиного внеску за попередній період, в тому числі зразок типового договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного  страхування розмещена на сайтах органів місцевого самоврядування Харківського району, Нововодолазького району та м. Люботин.

 

Харківське приміске об'єднане

управління Пенсійного фонду України

Харківської області




 Пенсійний фонд України інформує
Автор: Svetlana   Додано: 26 липня 2018   Переглядів:438   Категорія - [Головна, Люботинський ПФУ]
 

ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 01.07.2018 РОКУ

 

  З 1 липня 2018 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які  втратили працездатність відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" збільшився з 1373 до 1435  грн.  Тому збільшилися мінімальні пенсійні виплати і розміри надбавок , які визначаються виходячи з прожиткового мінімуму.

Підвищення стосується тих пенсіонерів, які досягли пенсійного віку, але не мають повного страхового стажу ( чоловіки- 35,  жінки – 30 років, а для осіб, яким пенсію призначено до 01.10.2011 року, 25 і 20 років страхового стажу відповідно) і розмір їхньої пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, індексації та інших доплат до пенсії , встановлених законодавством, окрім пенсії за особливі заслуги перед Україною, не досягає 1435,00 грн.

Пенсіонерам з інвалідністю та пенсіонерам , страховий стаж яких становить у чоловіків – 35 років, у жінок – 30 років ( а для осіб, яким пенсію призначено до 01.10.2011 року, 25 і 20 років відповідно ) мінімальну пенсію з жовтня 2017 року встановлено в розмірі 1452 грн. (1373 грн.- прожитковий мінімум для осіб, що втратили працездатність, збільшений на 79 грн.), тому цей перерахунок їх не стосується.

Також підвищиться пенсія донорів. Статтею 13 Закону України "Про донорство крові та її компонентів" передбачено, що почесні донори України мають право на отримання надбавки до пенсії в розмірі 10% від прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку за місяць, який  з 1 липня збільшився до 1777 грн.  .   Отже, розмір надбавки донорам складає 177,70 грн.

Зросте також максимальний розмір пенсії, бо він також залежить від розміру прожиткового мінімуму. З 1 липня  максимальний розмір пенсії складатиме 14350,00 грн..

 

                                                                                Харківське приміське об’єднане управління   

Пенсійного фонду України

Харківської області




 Пенсійний Фонд інформує
Автор: Svetlana   Додано: 23 липня 2018   Переглядів:488   Категорія - [Головна, Люботинський ПФУ]
 

Пенсійний Фонд інформує

 

  У березні цього року запрацював новий веб-ресурс Пенсійного фонду України. Інформаційна сторінка веб-порталу електронних послуг- це сучасна он лайн-платформа через яку користувачі можуть комунікувати з Фондом. Для цього на головній сторінці веб-ресурсу створено розділ „Комунікації”. Використовуючи форму електронного звернення, відвідувачі сайту можуть звернутися до установи зі своєю заявою чи пропозицією. А в підрозділі „Доступ до публічної інформації” подати відповідний електронний запит.

 Вивчення громадської думки, відомості про роботу громадської ради при Пенсійному фонді, містяться в підрозділі „Взаємодія з громад кістю”.

   У розділі „Послуги” головного меню пенсіонери,  роботодавці та працівники можуть дізнатися про перелік послуг, які надаються Пенсійним фондом. Призначення, перерахунок та виплата пенсій різним категоріям громадян, середня заробітна плата за останні роки, електронні послуги- все це можна побачити в підрозділі „Пенсіонерам”.

  Способи отримання даних з реєстру застрахованих осіб, добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, права та обов’язки працюючих. Це та інше опубліковано у розділі „Застрахованим”  Відомості про порядок сплати платежів, перевірка та звітність, яка буде корисна роботодавцям знаходиться у підрозділі „Страхувальникам”.

  Щоденно публікуються новини про діяльність Фонду. Історія фонду, його структура, правова база та відомості про бюджет можна знайти в розділі „Інформація та діяльність”.

  Інформаційна сторінка веб-порталу електронних послуг- це мультисайт зі сторінками головних управлінь Фонду в регіонах. Перехід на неї здійснюється через інтерактивну інформаційну мапу. Натиснувши на будь-яку область на мапі можна дізнатись про кількість пенсіонерів, застрахованих осіб у цьому регіоні та кількість об’єднаних громад. На сторінках головних управлінь публікуються останні новини про роботу пенсійників у регіоні.

  Сторінка адаптована для користувачів з порушеним зором. А сам веб-ресурс  зручно переглядати через телефон завдяки його мобільній версії. Будь активним, комуні куй з пенсійним фондом України через його веб-ресурс www.pfu.gov.ua

 

Харківське приміське об’єднане управління

Пенсійного фонду України Харківської області




 Пенсійний фонд України інформує
Автор: Svetlana   Додано: 18 липня 2018   Переглядів:488   Категорія - [Головна, Люботинський ПФУ]
 

Інформаційні відео матеріали щодо послуг, які надаються Пенсійним фондом України:

 

Відеосюжет про інформаційну сторінку:

 

Відеосюжет про комунікації: 

 

Інструкція з налаштування сервісу смс інформування: 

 

Інструкція з отримання довідок з QR кодом: 

 

Ролик про нові онлайн сервіси смс і QR: 




 Легалізація «тіньової» зайнятості
Автор: Svetlana   Додано: 16 квітня 2018   Переглядів:366   Категорія - [Головна, Люботинський ПФУ]
 

Легалізація «тіньової» зайнятості

 

Стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.

Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

Чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і видають працівникам зарплату в “конвертах”. Погодившись на одержання зарплати в “конвертах”, працівники ризикують залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.

Шановні працівники! Для реалізації своїх трудових прав та забезпечення оптимального рівня свого майбутнього Ви повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин та виплати заробітної плати  відповідно до чинного трудового законодавства. У разі відмови роботодавця кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів за захистом своїх конституційних прав.

Щомісячно до управління Пенсійного фонду надходить перелік страхувальників, які виплачують заробітну плату застрахованим особам менше мінімального розміру, встановленого законодавством. Спеціаліастами управління проводиться аналіз та опрацювання списків. За результатами чого, виявляються страхувальники, які фактично недоплачують заробітну плату та єдиний соціальний внесок. Використовуючи дані реєстру застрахованих осіб, інформаційні відомості надаються контролюючим органам та органам виконавчої влади з метою уникнення порушень законодавства про працю з боку роботодавця. Дані реєстру застрахованих осіб формуються із відомостей, які подає роботодавець у звітності по єдиному соціальному внеску.

На сьогоднішній день, зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України, кожна застрахована особа має можливість контролювати свою зарплату, перевіряти факт сплати внесків та суму, з якої вони перераховуються.

 

Харківське приміське об’єднане

управління Пенсійного фонду України

Харківської області




 Пенсійний фонд інформує
Автор: Svetlana   Додано: 2 лютого 2018   Переглядів:441   Категорія - [Головна, Люботинський ПФУ]
 

Харківське приміське об’єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області

 

Адреса: вул. Євгена Котляра, 4, м. Харків, 61052

Режим роботи: понеділок-четвер 8.00 - 16.45, п’ятниця 8.00 - 15.30, перерва 12.00 - 12.30 тел/факс: (057) 712-41-75

тел. «гарячої лінії»: 712-10-47, 712-04-01

e-mail: kharkivs_oupfu@kh.pfu.gov.ua

 

м. Люботин:

Люботинський відділ з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій, 741-39-79

 

Люботинський сектор обслуговування громадян, тел. 741-18-03

Адреса: вул. Слобожанська, 12, м. Люботин, 62433

тел. «гарячої лінії»: 741-18-03

Режим роботи: понеділок-четвер 8.00 - 16.45, п’ятниця 8.00 - 15.30, перерва 12.00 - 12.30

 

Документи необхідні для призначення пенсії за віком: 

1.Заява, паспорт (1, 2 сторінки та сторінка з пропискою або реєстрацією).

2.Ідентифікаційний код.

3.Документи про трудовий стаж:

- трудова книжка;

- в разі потреби, військовий квиток, диплом про навчання на денному відділенні;

- свідоцтво про народження дитини (жінкам свідоцтво про шлюб).

4.Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням отримувача та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

5.Кольорова фотографія 4*6.

Всі документи подаються в оригіналах та копіях, які Пенсійний фонд засвідчує.

 

Документи необхідні для призначення пенсії по інвалідності:

1.Заява, паспорт (1, 2 сторінки та сторінки з пропискою або реєстрацією).

2.Ідентифікаційний код.

3.Документи про трудовий стаж:

- трудова книжка;

- в разі потреби, військовий квиток, диплом про навчання на денному відділенні;

- копії свідоцтв про народження дитини (жінкам свідоцтво про шлюб).

4.Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням отримувача та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

5.Кольорова фотографія 4*6.

Всі документи подаються в оригіналах та копіях, які Пенсійний фонд засвідчує.


Документи необхідні для призначення пенсії по втраті годувальника:

1.Заява, паспорт (1, 2 сторінки та сторінка з пропискою або реєстрацією).

2.Ідентифікаційний код (заявника та померлого годувальника).

3.Свідоцтво про народження, або інші документи, які засвідчують родинні стосунки з померлим годувальником.

4.Свідоцтво про смерть годувальника, або рішення суду про визнання його безвісно відсутнім.

5.Документи про трудовий стаж померлого годувальника (трудова книжка, диплом, військовий квиток).

6.Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) померлого за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням отримувача та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

7.Кольорова фотографія 4*6.

Всі документи подаються в оригіналах та копіях, які Пенсійний фонд засвідчує.

 

Додаткову інформацію можна отримати за телефонами «гарячої лінії».




 ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 01.01.2018 РОКУ
Автор: Svetlana   Додано: 16 січня 2018   Переглядів:459   Категорія - [Головна, Люботинський ПФУ]
 

ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 01.01.2018 РОКУ

 

   З 1 січня 2018 року проведено перерахунок пенсій відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

   Для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлено в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на 2018 рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

 

                                                        Харківське приміське об’єднане управління

Пенсійного фонду України Харківської області




 Пенсійна реформа в Україні
Автор: Svetlana   Додано: 20 жовтня 2017   Переглядів:712   Категорія - [Головна, Люботинський ПФУ]
 

Пенсійна реформа в Україні

 

Основною метою проведення пенсійної реформи є відновлення соціальної справедливості для нинішніх і майбутніх пенсіонерів, забезпечення достойного рівня життя громадянам, які протягом свого трудового життя сплачували пенсійні внески, досягнення стабільності пенсійної системи та забезпечення бездефіцитності Пенсійного фонду у середньостроковій перспективі.

Реформа передбачає: осучаснення пенсійних виплат, скасування з 1 жовтня поточного року зменшення пенсійних виплат на 15% працюючим пенсіонерам, встановлення єдиних правил нарахування пенсій з 1 січня 2018 року, ліквідацію спеціальних пенсій, підвищення захисту працівників шкідливих виробництв.

Основні принципи солідарної системи пенсійного забезпечення залишаються незмінними. Розмір пенсії обчислюється в залежності від отримуваної заробітної плати та тривалості страхового стажу.

З 11 жовтня 2017 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», а окремі його пункти з 1 жовтня 2017та 1 січні 2018 року.

Відповідно до передбачених цим Законом змін першим кроком пенсійної реформи є осучаснення пенсій.

Органами Пенсійного фонду в Харківській області з 1 жовтня 2017 року проведено перерахунки пенсій із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки, на рівні 3764,40 грн. із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%.

Розділом II Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» передбачено, що з 1 жовтня 2017 року до встановлення розміру прожиткового мінімуму, який буде більшим за розмір, встановлений на 1 грудня 2017 року та збільшений на 79 гривень, при призначенні та перерахунку пенсій, надбавок, підвищень, інших пенсійних виплат, встановлених законодавством, використовується розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений на 1 грудня 2017 року Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», збільшений на 79 гривень - 1452.00 грн.

Враховуючи зазначене, з 1 жовтня при призначенні/перерахунках пенсії для обчислення мінімального розміру пенсій, призначених відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», доплат, надбавок та підвищень, що встановлюються за різними законодавчими актами з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, застосовано прожитковий мінімум встановлений для осіб, які втратили працездатність, на 01.12.2017 збільшений на 79 грн. – 1452.00 грн.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, на 01.12.2017 збільшеного на 79 грн. – 1624.00 грн. з 01.10.2017 року проведено перерахунок надбавки, передбаченої Законом України «Про донорство крові та її компонентів».

Пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною), перераховані згідно з змінами у законодавстві з 1 жовтня 2017 року, встановлено у розмірі не меншому за розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений на 1 грудня 2017 року Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» – 1373 грн., а в разі збільшення після 1 грудня 2017 року прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, будуть встановлюватись у розмірі не меншому за розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений законом. 

Зазначена норма закону застосовується і до пенсій, що призначатимуться після 1 жовтня 2017 року

Пенсії/щомісячне довічне грошове утримання, призначені відповідно до законів України «Про Кабінет Міністрів України», «Про державну службу», «Про Національний банк України», «Про дипломатичну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про судоустрій і статус суддів», «Про судову експертизу», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», Митного кодексу України, Податкового кодексу України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України, буде перераховано за нормами Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» та визначено їх розмір з застосування середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки, із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%.

Якщо розмір пенсії розрахований за нормами Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», буде більший, проводиться переведення пенсії на умовах, передбачених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», за матеріалами пенсійних справ.

Особи, пенсію яким переведено на пенсію за нормами Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», у будь-який час можуть звернутися до органів Пенсійного фонду для переведення на пенсію/щомісячне довічне грошове утримання за нормами вищевказаних спеціальних Законів.

Розмір пенсійної виплати жінкам, які скористалися правом дострокового виходу на пенсію за віком (до 01.01.2015 р.), при досягненні 55 років також підлягає осучасненню. Зменшення розміру пенсії за віком застосовується до досягнення віку, передбаченого частиною першою статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та протягом періоду, який дорівнює кількості повних та неповних місяців дострокового виходу на пенсію після досягнення жінкою віку, передбаченого частиною першою статті 26 вказаного Закону. Після завершення цього періоду розмір пенсії переглядається без застосування зниження пенсії з дня, наступного за днем завершення цього періоду.

Розмір пенсії, призначений жінкам, які скористалися правом дострокового виходу на пенсію за віком (до 01.01.2015 р.), при досягненні 55 років, не може бути меншим ніж розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений законом.

Раніше призначені пенсії по інвалідності внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання та пенсії у разі втрати годувальника із зазначених причин перераховуються за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за умови наявності необхідного страхового стажу, на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, наявних на час перерахунку в пенсійній справі, які відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Щодо подальших перерахунків пенсій встановлено, що індексація пенсій буде здійснюватись шляхом їх підвищення відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

З 1 жовтня 2017 року змінено порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам. Скасовано норму законодавства щодо виплати пенсії працюючим пенсіонерам у розмірі 85% призначеного розміру пенсії.

Незалежно від дати призначення пенсії та місця роботи буде продовжена виплата у призначеному розмірі пенсій, призначених відповідно до Законів України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про пенсійне забезпечення».

Пенсії, призначені після 01.10.2011 року (набрання чинності Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи») (крім осіб з інвалідністю I та II груп, осіб з інвалідністю внаслідок війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») на умовах законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність» у період роботи на посадах державної служби, визначених Законом України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII, а також на посадах та на умовах, передбачених законами України «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», виплачуються у розмірі, обчисленому відповідно до Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а призначені до 01.10.2011 року у розмірі визначеному зазначеними Законами.

Після звільнення з роботи виплата пенсії, призначеної відповідно до зазначених законів, поновлюється.

Виплата працюючим пенсіонерам у період роботи на інших посадах пенсій, призначених на умовах законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність», з 1 жовтня 2017 року поновлюється у розмірах, що були встановлені відповідними законами.

***

Змінено умови призначення пенсії за віком таким чином, що по 31 грудня 2017 року особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років, а починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу у 2018 році не менше 25 років з поступовим збільшенням необхідного страхового стажу на 1 рік щорічно. Починаючи з 1 січня 2028 року право на призначення пенсії за віком матимуть особи після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 35 років.

До досягнення вищевказаного віку право на пенсію за віком за наявності відповідного страхового стажу мають жінки, які народилися до 1 квітня 1961 року народження і старші після досягнення ними віку визначеного статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

При призначенні пенсії з 1 жовтня 2017 року по 31 грудня 2017 року застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки, із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%.

З 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року при призначенні пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2016 та 2017 роки, із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%. У разі, якщо при однакових показниках індивідуального коефіцієнта заробітної плати (доходу) та тривалості страхового стажу розмір пенсії у 2018 році, обчислений відповідно до аналогічних показників, буде меншим, ніж пенсія, призначена у 2017 році, Кабінет Міністрів України приймає рішення про збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується при призначенні пенсій з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року, таким чином, щоб пенсії, призначені у зазначений період, не були меншими за пенсії, що призначалися з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2017 року.

Збережено право на пенсію за віком на пільгових умовах та за вислугу років для окремих категорій працівників. Таке право матимуть особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць при досягненні визначеного законодавством пенсійного віку та за наявності необхідного страхового стажу та стажу на спеціальних умовах.

Право на пенсію за вислугу років мають артисти театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів за наявності стажу творчої діяльності від 20 до 35 років за переліком та у порядку, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Особи, які на день набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» мають вислугу років та стаж, необхідний для призначення пенсії за вислугу років, передбачений статтями 52, 54 та 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», пенсія за вислугу років призначається за їхнім зверненням з дотриманням усіх умов, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення».

Законом скасовуються норми призначення пенсій на спеціальних умовах, а саме передбачено, що пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, народних депутатів, працівників дипломатичної служби, наукових (науково-педагогічних) працівників, працівників засобів масової інформації здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

З 1 жовтня розширено можливості щодо зарахування окремих періодів до страхового стажу, а саме, у разі якщо за період з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2016 року в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру відсутності відомості, необхідні для обчислення страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), поліцейським, особам рядового і начальницького складу відповідно до цього Закону, страховий стаж обчислюється на підставі довідки про проходження військової служби та про сплачені суми страхових внесків.

Крім того в Прикінцеві положення Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» внесені зміни щодо включення до страхового стажу для визначення права на призначення пенсії згідно із статтею 26 зазначеного Закону періодів ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування; проходження військової служби по 31 грудня 2017 року включно; перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами з 1 січня 2004 року по 30 червня 2013 року включно та у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 1 січня 2004 року до часу запровадження сплати страхових внесків за жінок, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

З 1 жовтня 2017 року внесено також зміни до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною», якими передбачено, що пенсії за особливі заслуги встановлюються територіальним органом Пенсійного фонду України.




 Пенсійна реформа в Україні
Автор: Svetlana   Додано: 27 липня 2017   Переглядів:673   Категорія - [Головна, Управління СЗН, Люботинський ПФУ]
 

Пенсійна  реформа в Україні.

 

21.06.2017 Урядом схвалено пакет законопроектів з питань пенсійної реформи та 22.06.2017 внесено на розгляд Верховної Ради України проект Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій ”, основними положеннями якого є :

1) Осучаснення пенсій шляхом

- здійснення з 01 жовтня 2017 року перерахунку пенсій , призначених згідно із  Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі-Закон 1058), із використанням :

- єдиного показника середньої зарплати, який використовується для призначення пенсії в 2017 році, на рівні 3764,40 грн.;

- показника вартості одного року страхового стажу, зниженого з 1,35 до 1 % ;

- страхового стажу на рівні 30 років для жінок та 35 років для чоловіків для обчислення пенсії в мінімальному розмірі, доплати за понаднормативний стаж ( для пенсій , які призначені до жовтня 2011 року вимоги щодо тривалості страхового стажу для призначення пенсій в мінімальному розмірі складає 20/25 років для жінки/чоловіка , відповідно. Надбавка за понаднормативний стаж розраховується за стаж понад 20/25 років відповідно).

На перехідний період для нових пенсій вартість року стажу - 1,35% зберігається до кінця 2017 року.

При призначенні пенсій у 2018 році при вартості року стажу - 1 % використовуватиметься показник середньої заробітної плати за два останні роки, з 2019 року - показник середньої заробітної плати за три останні роки.

Передбачається автоматичний перерахунок пенсій, призначених за спеціальними законами, та переведення їх на пенсію, призначену , відповідно до Закону 1058.

2) Відновлення з 01 жовтня 2017 року виплати пенсій працюючим пенсіонерам у повному розмірі.

3) Перегляд розміру та умов призначення мінімальної пенсії за віком:

на рівні прожиткового мінімуму пенсія в мінімальному розмірі призначатиметься особам, в яких наявний страховий стаж 30/35 років для жінок та чоловіків.

4) Перегляд умов призначення пенсії за віком в 60 років з 1 січня 2018 року :

- в 60 років виходитимуть ті особи, які на 01.01.2018 року матимуть 25 років страхового стажу.

Діапазон вимоги щодо страхового стажу щороку   збільшується на 12 місяців до досягнення 35 років у 2028 році.

- в 63 роки виходитимуть ті особи, які на 01.01.2018 року матимуть 15  років страхового стажу, проте які не матимуть 25 років.

Діапазон страхового стажу щороку   збільшується на 12 місяців до досягнення  від 25 до 35 років у 2028 році.

- в 65 років виходитимуть ті особи, які на 01.01.2019 року матимуть 15  років страхового стажу, проте які не матимуть 25 років.

У разі відсутності починаючи з 01.01.2018 року необхідного страхового стажу на дату досягнення віку, пенсію може бути призначено після набуття необхідного страхового стажу.

5) Перегляд умов індексації (перерахунку )пенсій.

Щороку з 2021 року показник середньої зарплати переглядатиметься на 50% росту зарплати за попередні 3 роки та на 50% індексу споживчих цін.

У 20019-2020 роках індексація змінюватиметься за окремим рішенням Кабінету Міністрів.

6)  Ліквідація спеціальних пенсій для :

- держслужбовців (на перехідний період залишені норми щодо тих, які набули необхідного стажу на 01.05.2016р.),  науковців, осіб місцевого самоврядування,  прокурорів, депутатів, журналістів.

При цьому пенсії, що були призначені раніше - продовжуюють виплачуватися.

Якщо при перерахунку з 1 жовтня пенсія на загальних умовах буде більша,  автоматично, без звернення пенсіонерів  буде здійснено переведення за матеріалами пенсійних справ.

7) Зміна умов купівлі стажу :

Можливість купівлі до 2- років відсутнього страхового стажу із застосуванням додаткового коефіцієнта :

   2 - за період до 12 місяців,

1,5 - за період з 13 до 24 місяців .

8) Ліквідація пенсій за вислугу років та пільгових пенсій:

Пенсії за вислугу років ліквідуються (крім артистів );

Залишається пільговий вихід на пенсію для матерів, які виховали 5 дітей та інвалідів з дитинства (у 50 років), військових- учасників бойових дій (55 років), ліліпутів та диспропорційних карликів, чорнобильців.

     9) Жінкам, яким призначено дострокову пенсію в 55 років, обмежується застосування понижуючого коефіцієнта до розміру пенсії та за дзеркальним принципом відновлюється повний розмір обчисленої пенсії.

   10) Надання можливості перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам без особистого звернення до органів ПФУ (автоматичний перерахунок пенсій)

 та інші.

Окрім цього , уряд пропонує вже з 1 жовтня, а не з 1 грудня, як передбачає бюджетний закон, переглянути розмір мінімальної пенсії: вона зросте до 1373 грн.

 

Харківське приміське об’єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області




 Щодо пенсійної реформи
Автор: Chekardina   Додано: 12 липня 2017   Переглядів:557   Категорія - [Головна, Управління СЗН, Люботинський ПФУ]
 

Щодо пенсійної реформи




 Перерахунок пенсій з 01.05.2017 року
Автор: Chekardina   Додано: 13 травня 2017   Переглядів:684   Категорія - [Головна, Люботинський ПФУ]
 

Перерахунок пенсій з 01.05.2017 року

 

З 1 травня 2017 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" склав 1312,00 грн. Тому збільшилися і розміри виплат, які визначаються з урахуванням прожиткового мінімуму.

Відповідно до статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" мінімальний розмір пенсії за віком і доплата за понаднормативний стаж визначається з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які  втратили працездатність. Тому з травня ці пенсії перераховано.

Якщо пенсія призначена до 01.10.2011 року, за наявності у чоловіків 25, а у жінок – 20 років страхового стажу, а мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена або перерахована з урахуванням стажу та заробітку після 01.10.2011 року за наявності у чоловіків 35, а у жінок – 30 років страхового стажу встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність , та за кожний рік понад 25 років (призначених до 01.10.2011 року) або 35 років (призначених, перерахованих після 01.10.2011 року) для чоловіків та 20 (призначених до 01.10.2011 року) або 30 років (призначених, перерахованих після 01.10.2011 року) для жінок розмір пенсії збільшується на 1 відсоток від розміру пенсії, яка обчислена відповідно до статті 27, але не більше 1 відсотка від прожиткового мінімуму .

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.05.2017 року1312.00 грн. проведено перерахунок:

мінімального розміру пенсії непрацюючим пенсіонерам; доплати за понаднормовий стаж непрацюючим пенсіонерам; пенсій за особливі заслуги перед Україною; мінімального розміру пенсії по втраті годувальника; підвищень ветеранам війни та  жертвам нацистських переслідувань; мінімальних розмірів пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС; щомісячної державної адресної допомоги інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни; щомісячної державної адресної допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій; доплати до мінімального розміру пенсії шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та деякі інші.

Загальний розмір пенсії може не змінитись у громадян, у складі пенсійної виплати яких є фіксована індексація.  Якщо з 1 травня 2017 року підвищення призначеного розміру пенсії менше суми фіксованої індексації, то на суму підвищення пенсії здійснюється зменшення суми фіксованої індексації.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.05.2017 року перерахунок не провадиться:

підвищення дітям війни відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни"; додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Відповідно до абзацу другого частини 3 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" працюючим пенсіонерам розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 не перераховується у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Однак, у разі звільнення з роботи та звернення пенсіонера в управління ПФУ з відповідною заявою пенсію буде перераховано.


Харківське приміське об’єднане управління

Пенсійного фонду України Харківської області

 

 




 Нові можливості веб-порталу Пенсійного фонду України
Автор: Chekardina   Додано: 25 квітня 2017   Переглядів:690   Категорія - [Головна, Люботинський ПФУ]
 

Нові можливості веб-порталу Пенсійного фонду України

 

Оновлений веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України запрацював із листопада 2016 року.

Розширені функції веб-порталу електронних послуг шляхом збільшення можливостей дистаційного доступу громадян до послуг, що надаються Пенсійним фондом України.

З’явився «особистий кабінет» користувача порталу, куди внесено інформацію щодо статусів (про те, чи є громадянин застрахованою особою, найманим працівником, підприємцем, пенсіонером). Відповідно, «особистий кабінет» надає користувачеві можливість переглянути всі дані про себе, що містяться в реєстрі застрахованих осіб. Це інформація про заробітну плату, дані з електронної пенсійної справи, також відомості про стаж і багато іншого з тих даних, що є в Пенсійному фонді.

Для громадян, які мають електронний цифровий підпис (ЕЦП) доступ до веб-порталу значно спрощено. Є можливість самостійно зареєструватись на веб-порталі, пройти автентифікацію та отримати можливість перегляду даних за допомогою електронного цифрового підпису.

 

Харківське приміське об’єднане управління

Пенсійного фонду України Харківської області




 ШАНОВНІ ПЕНСІОНЕРИ!
Автор: Svetlana   Додано: 15 березня 2017   Переглядів:618   Категорія - [Головна, Люботинський ПФУ]
 

Харківське приміське об’єднане управління Пенсійного фонду України

Харківської області повідомляє:

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2016 № 167 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» передбачено, що усі види соціальної допомоги та компенсацій, довічних державних стипендій за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, що призначені внутрішньо переміщеним особам, здійснюються через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України».

Для ідентифікації одержувачів пенсій, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення виплати їм пенсій здійснюється емісія платіжних карток, які одночасно є пенсійним посвідченням (далі – ЕПП), із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису.

Строк дії карток, які одночасно є пенсійним посвідченням, встановлюється до трьох років.

Для оформлення ЕПП пенсіонери із числа внутрішньо переміщених осіб повинні надати до управління ПФУ за місцем фактичного проживання наступні документи:

-паспорт;

-довідку про реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи;

-довідку тимчасово переміщеної особи;

-фотокартку (3 х 2,5).

Запрошуємо вас до управління для оформлення ЕПП за адресами:

м. Харків, вул. Є. Котляра, 4, тел.: 712-10-47;

м. Мерефа, вул. Дніпровська, 206, тел.: 748-35-84;

м. Люботин, вул. Слобожанська, 12, тел.: 741-18-03;

смт Нова Водолага, вул. Воскресінська, 3, тел.: 781-61-59.




 Інформація про перейменування управління ПФУ
Автор: Chekardina   Додано: 30 січня 2017   Переглядів:908   Категорія - [Головна, Люботинський ПФУ]
 

Інформація про перейменування управління ПФУ 

 

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 року  № 988 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» Харківське об’єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області перейменовано на Харківське приміське об’єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області, про що 13.01.2017 внесено відповідний запис в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

 




 Щодо зміни до деяких нормативно-правових актів у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування
Автор: Chekardina   Додано: 23 січня 2017   Переглядів:744   Категорія - [Головна, Люботинський ПФУ, Правова освіта населення]
 

Харківське приміське об’єднане управління Пенсійного фонду України інформує 

 

З 1 січня 2017 року набрали чинності законодавчі зміни до деяких нормативно-правових актів у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Набув чинності Закон України від 06.12.2016 № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (далі – Закон № 1774), яким внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464).

Встановлено, що у разі виявлення за результатами аналізу даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування недостовірних відомостей про застрахованих осіб Пенсійний фонд України та його територіальні органи мають право вимагати від платників єдиного внеску інформацію про ці відомості та усунення порушень.

Також інформація з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування використовується для виявлення фактів використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю з додержанням вимог Законів України «Про інформацію» та «Про захист персональних даних» (стаття 17 Закону № 2464).

Крім того, Законом № 1774 внесено зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», якими, зокрема встановлено, що органи місцевого самоврядування при здійсненні повноважень у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення можуть проводити перевірки на підприємствах, в установах та організаціях, що перебувають у комунальній власності відповідної територіальної громади.

Органи місцевого самоврядування з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади можуть виступати з ініціативою щодо перевірок, організовувати їх проведення, а при здійсненні повноважень у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення проводити перевірки на підприємствах, в установах та організаціях, що не перебувають у комунальній власності, а також фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.

До повноважень виконавчих органів міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад належить: здійснення на відповідних територіях контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення та накладання фінансових санкцій (штрафів) за порушення законодавства про працю та зайнятість населення.

Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум у розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2017 року складатиме 1600 гривень, з 1 травня – 1684 гривні, з 1 грудня – 1762 гривні; мінімальна заробітна плата з 1 січня 2017 року – 3200 гривень.

Мінімальний страховий внесок з урахуванням положень статті 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та частини п’ятої статті 8 Закону № 2464 згідно якої єдиний внесок для всіх платників єдиного внеску (крім пільгових категорій) встановлено у розмірі 22 відсотки до визначеною статтею 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску, у 2017 році складатиме 704 гривні на місяць (3200 х 22%).

Водночас з 1 січня 2017 року фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему опадаткування, та фізичні особи-підприємці, які перебувають на загальній системі опадаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (частина четверта статті 4 Закону № 2464 у редакції Закону № 1774).