Телефони штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації
Автор: Svetlana   Додано: 26 травня 2020   Переглядів:1761   Категорія - [Головна]
 

Телефони штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації

Проведення прийомів громадян відновиться після завершення дії карантинних обмежень, що введені для запобігання поширенню COVID-19 в Україні.

Керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації – перший заступник міського голови Сергій Кислий – (057) 741-02-05 (у робочий час).
Начальник штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації – заступник міського голови Вячеслав Рубан – (057) 741-24-34 (у робочий час).
Відділ з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Люботинської міської ради – (057) 741-34-19 (у робочий час).
Черговий виконавчого комітету Люботинської міської ради – (057) 741-27-54 (цілодобово)
 
 
З питаннями до адміністрації можна звертатися за електронною адресою: lubotin@mr.kh.gov.ua
 
та контактними телефонами: (057) 741-27-54 (приймальня),  
741-34-19,741-34-20 (відділ НС та ЦЗН),
741-34-17 (загальний відділ, видача довідок)
741-32-69 (Центр надання адміністративних послуг)
741-04-07 (відділ державної реєстрації)
741-11-63 (комунальний відділ)
741-16-06 (відділ субсидій),
741-17-30 (відділ соціальних виплат)
741-01-31 (відділ пільг та соціальних гарантій)
741-11-68 (архітектура)
741-34-09 (відділ земельних відносин)
 
 
Телефонний довідник виконавчого комітету та установ міста: 
 Громадяни віком 18-19 років можуть бути призвані на строкову службу лише за власним бажанням
Автор: Lubotin   Додано: Сьогодні, 18:03   Переглядів:35   Категорія - [Головна]
 

Громадяни віком 18-19 років можуть бути призвані на строкову службу лише за власним бажанням


На цьому наголошують на Урядовому порталі.

У зв'язку з карантином, який було введено в Україні через поширення пандемії COVID-19, весняний призов до армії перенесено на травень-липень 2020 р. Відповідне розпорядження уряд прийняв ще 26 лютого 2020 року.


«Важливо, що у пункті 5 цього документа зазначено, що громадяни віком 18-19 років можуть бути призвані на службу лише за власним бажанням, яке підтверджується письмовою заявою, - зазначають урядовці. - До МОН надходять численні звернення вступників до закладів вищої освіти (як на ступінь бакалавра, так і магістра) та їхніх батьків щодо отримання повісток від військкоматів. Дійсно, цього року початок вступної кампанії перенесено на серпень, а весняний призов продовжено до кінця липня».


Для того, щоб забезпечити можливість для осіб призовного віку стати студентами вишів, МОН звернулось з листом до Міноборони з проханням врегулювати питання надання випускникам відстрочки від весняного призову.


Важливо зазначити, що військкомати знаходяться у сфері управління Генерального штабу Збройних сил України, а рішення про призов приймається призовними комісіями, головами яких є заступники голів обласних державних адміністрацій.

Т.в.о. міністра Сергій Шкарлет тримає це питання на контролі.
 СІМ’Я – ОСНОВА РОДИННОГО ВИХОВАННЯ
Автор: Chekardina   Додано: Сьогодні, 16:12   Переглядів:6   Категорія - [Головна]
 

СІМ’Я – ОСНОВА РОДИННОГО ВИХОВАННЯ

СІМ’Я – ОСНОВА РОДИННОГО ВИХОВАННЯ


Український День родини відносно молоде свято і відзначаєтся з 2012 року. Указ Президента України № 1209/2011 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят" був підписаний 30 грудня 2011 року. Святкування цього дня має щорічний характер і встановлено на 8 липня.

Традиції родинного виховання складалися упродовж багатьох століть і зміцнювалися в ході історичного розвитку. З давніх давен українці розглядали сім’ю і рід як святиню, а виховання дітей – як святий обов’язок батьків. Завдяки вихованню в родині народ продовжував себе в своїх дітях.

Сім’я – це найменша «цеглинка» нашого суспільства, в якій відображається все життя нашої країни, а сімейні традиції – неодмінний атрибут сімейного щастя і благополуччя. Кожна сім’я індивідуальна і має свою історію. Сімейні звичаї дозволяють усім членам відчути свою значимість, приділити час і увагу рідним, виявити до них повагу і любов.

Для того, що діти зростали гармонійними особистостями, жили в мирі з людьми і з собою, необхідно постійно і наполегливо працювати на вироблення сімейних традицій. Серед найбільш розповсюджених можна назвати такі:

1. Проведення сімейних свят. Основним таким святом необхідно назвати день народження. У більшості сімей прийнято в цей день запрошувати в будинок гостей, накривати святковий стіл, дарувати подарунки імениннику і неодмінно задувати свічки на святковому торті, загадавши бажання.

2. Ігри з дітьми. Важливо, щоб обоє батьків брали участь у вихованні дитини, грали з нею. Під час ігор дитина пізнає світ, отримує нові навички, підвищує свій фізичний і інтелектуальний рівень.

3. Читання казок перед сном. Це найважливіша традиція при вихованні дітей, адже казки дозволяють дитині розвинути уяву, пізнати світ. До того ж щоденне читання казок перед сном виробляє у дитини певний режим відходу до сну.

 4. Прогулянки всією родиною та спільні поїздки на відпочинок. Вони сприяють розвитку фізичних здібностей дитини та батьків. Під час такої прогулянки необхідно спілкуватися, можна розглядати визначні місця, насолоджуватися красивими краєвидами. Головне, відвідувати нові місця і країни всім разом, щоб відволіктися від рутини і побуту, розширити свої горизонти.

   Отже, в умовах зростаючої родинної кризи виникає потреба звернутися до здобутків української народної педагогіки з метою ліквідації сімейних проблем сьогодення. Сім’я та сімейні традиції – це основа виховання дітей. Саме в сім’ї дитина засвоює перший досвід взаємодії з людьми, розвивається духовно, морально, розумово, фізично!

З Днем родини, дорогі люботинці!

 

 


Начальник служби у справах дітей

                                      Н.А.ГУБСЬКА

 
 Якщо ви втратили роботу і хочете отримувати допомогу від держави
Автор: Lubotin   Додано: Сьогодні, 13:52   Переглядів:78   Категорія - [Головна]
 

Мінекономіки разом з Державною службою зайнятості інформує щодо ключових питань, які стосуються втрати роботи, отримання фінансової допомоги або допомоги у пошуку нової роботи.

 

Якщо ви втратили роботу і хочете отримувати допомогу від державиЧи відновили особистий прийом клієнтів центри зайнятості?

Переважна більшість центрів зайнятості продовжують працювати дистанційно, окрім центрів у Херсонській та Сумській областях, частково – у Луганській та Полтавській. Відкритий для клієнтів також Одеський міський ЦЗ.

Можливість ведення особистого прийому громадян у центрах зайнятості залежить, насамперед, від епідеміологічної ситуації в конкретному регіоні.

«Нагадуємо, що так, як і раніше, ви можете зареєструватися в службі зайнятості як безробітний онлайн або залишити заяви безпосередньо в центрі зайнятості у скриньці для кореспонденції. Більш детально - тут», - розповідають на Урядовому порталі.

Власники електронного цифрового ключа можуть подати заяви через додаток «Дія».

Усі актуальні вакансії є на офіційному сайті Державної служби зайнятості, база пропозицій роботи оновлюється щодня.


Чим загрожує зловживання статусом безробітного?

Державна служба зайнятості звертає увагу громадян України на необхідність добросовісного використання прав і обов’язків, пов’язаних з набуттям статусу безробітного. Непоодинокими є випадки, коли особи реєструються в службі зайнятості як безробітні, проте паралельно отримують дохід. Такі дії обертаються негативними наслідками, передусім, для самих безробітних.


Зареєстрований безробітний повинен повідомляти про:

- працевлаштування;

- укладання цивільної угоди про виконання роботи/надання послуг;

- започаткування власної справи.

Можливі наслідки зловживання статусом безробітного:

- скорочення тривалості виплат;

- стягнення неправомірно виплачених коштів;

- кримінальна відповідальність.


Більш детально - тут.


На який розмір допомоги по безробіттю люди можуть розраховувати? 

Розмір допомоги по безробіттю розраховується для кожної особи індивідуально.

Він визначається залежно від страхового стажу людини та її заробітної плати. Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру.

Максимальний розмір допомоги по безробіттю наразі становить 8408 грн (4 прожиткових мінімуми для працездатних осіб).

Розмір мінімальної виплати допомоги по безробіттю, що виплачується застрахованим особам в залежності від страхового стажу та заробітної плати, становить 1800 грн, а особам, виплати яким призначаються без урахування страхового стажу та заробітної плати – 1000 грн (на період дії карантину + 30 календарних днів після його закінчення).


Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів, а для осіб передпенсійного віку – 720 календарних днів.

 

Джерело - https://kharkivoda.gov.ua/

 
 У ХОДА розглянули готовність Чугуївського району, міст Чугуїв та Люботин до опалювального сезону
Автор: Chekardina   Додано: Сьогодні, 13:46   Переглядів:9   Категорія - [Головна]
 

У ХОДА розглянули готовність Чугуївського району, міст Чугуїв та Люботин до опалювального сезону

Джерело: https://kharkivoda.gov.ua/news/104147

Чергове засідання штабу з підготовки господарського комплексу області до роботи в осінньо-зимовий період відбулося 7 липня під керівництвом заступника голови ХОДА Руслана Тихонченка.

Члени штабу заслухали представників районів та громад, які переважно зосереджували увагу на готовності багатоповерхового житлового комплексу, водопостачального та каналізаційного господарства, котелень, топкових, завершення ремонту та будівництва об’єктів соціальної сфери.

За даними голови Чугуївської РДА Сергія Лободенка, готовність водопровідно-каналізаційного господарства району складає 67%, житлового фонду – 40%.

«Виконано заплановані заходи у 70 будинках (40% від загальної кількості). У планах - ремонт 3 покрівель будинків, 7 будинкових систем опалення, 12 будинкових водопровідних систем», - доповів Сергій Лободенко.

Серед проблемних питань виокремили реконструкцію очисних споруд у смт Есхар та погашення заборгованості філією «Теплоелектроцентраль» ТОВ «ДВ Нафтогазовидобувна компанія» комунальному підприємству «Вода Есхара».

Звітуючи про проведену роботу щодо підготовки до опалювального сезону інфраструктури Чугуєва, заступник міського голови Костянтин Бармін відзначив, що готовність складає 50%. Так, підготовлено до роботи 7 з 14 котелень і майже 13 км теплових мереж, що складає половину від загальної протяжності системи. З метою скорочення споживання природного газу теплопостачальне підприємство продовжило режимне налагодження котлів - очікується зменшення на 42 тис. куб м газу на рік.

«У місті Чугуєві комплексно підготовлено 102 з 197 житлових будинків - або 52%, з них: комунальної власності - 55 будинків, або 52%. У житловому фонді комунальної форми власності здійснюються ремонти покрівель, заміна та промивання опалювальних систем, ремонт систем холодного водопостачання, електрощитових та опалювальних печей», - зазначив Костянтин Бармін.

Заступник Люботинського міського голови В'ячеслав Рубан доповів про готовність 40% котелень (усього їх 5 та 20 топкових), при цьому він зауважив, що житловий фонд міста майже в повному обсязі переведений на індивідуальне опалення.

«Заплановано комплексно підготувати 103 житлові будинки, підготовлено 26 – 25%, у т.ч.: управителями – 20 одиниць, житловий фонд ЖБК та ОСББ – 6 одиниць», - надав дані В'ячеслав Рубан.

Як зазначив у своєму зверненні до керівників міст та району Руслан Тихонченко, особливу увагу при підготовці до зими слід приділити закладам та установам охорони здоров`я, освіти, соціально-культурного призначення.

Також члени штабу обговорили питання стану та ремонту місцевих доріг, підготовки водопровідно-каналізаційного господарства, розрахунків за послуги тепло-, водопостачання та водовідведення.

 
 Телефонограма
Автор: Svetlana   Додано: Сьогодні, 11:45   Переглядів:12   Категорія - [Головна]
 

№ 75 від 07.07.2020

В зв’язку з ремонтними роботами 10.07.2020 р. з 09:00 - до 16:00 буде припинено подачу електроенергії по вул. Полтавський Шлях 87-131, вул. та пров. В. Стуса.

 

Довідки за телефоном: 342-44-13

                                          050-054-04-13

                                         067-234-04-13
 САЛЬМОНЕЛЬОЗ
Автор: Lubotin   Додано: Сьогодні, 11:43   Переглядів:26   Категорія - [Головна]
 

Сальмонельоз - це інфекційне захворювання, що передається в більшості випадків через неякісну їжу, а також контактно-побутовим шляхом – від людини-носія сальмонел. Збудник сальмонельозу – бактерія роду Salmonella – уражає переважно травну систему людини.

Сальмонели досить стійкі до дії фізичних і хімічних факторів довкілля. Вони можуть зберігати життєздатність у воді до 3 місяців, у кормах тварин — до 1,5 року, у м'ясі та яйцях — до 7 місяців,  у заморожених продуктах, висушених фекаліях — до 2 років.

 

Джерелом цієї небезпечної інфекції є різні тварини: велика рогата худоба, свині, вівці, коні, собаки, коти, гризуни, птиця, особливо водоплавна (качки, гуси).

Найчастіше сальмонельоз у людей виникає в результаті споживання зараженого м’яса, риби, птиці, яєць, молока. Бактерії стійкі до соління, копчення, тому для їх знищення необхідна тривала термічна обробка харчових продуктів.

 

Також, заразитися сальмонельозом дуже легко через кухонний інвентар.  Оскільки, в сирому м'ясі можуть міститися бактерії, то буде недостатнім, якщо ножа і обробну дошку помити лише холодною водою. Щоб знешкодити збудника, кухонний інвентар необхідно обдати окропом. Але краще для м'яса виділити окремий ніж і окрему кухонну дошку. Профілактика сальмонельозу:

  • дотримуватися правил особистої гігієни перед приготуванням та вживанням їжі;
  • вживати лише безпечну воду (бутельовану або охолоджену кип’ячену воду);
  • вживати продукти лише після термічної обробки (наприклад, пастеризоване молоко);
  • мити та обдавати окропом фрукти і овочі, особливо, у разі споживання їх у сирому вигляді;
  • створити належні умови зберігання продуктів: ретельно відокремлювати готові продукти харчування від сирих, убезпечити їжу та напої від впливу комах і гризунів.

Інкубаційний період сальмонельозу


Інкубаційний період становить в середньому 12-24 години (але, буває, триває і до 2-3 діб).

Захворювання починається гостро: висока температура (до 38-39 градусів), озноб, загальна слабкість, нездужання, головний біль та запаморочення. Одночасно наростають симптоми дисфункції шлунково-кишкового тракту: шлунковий біль, блювота, діарея.

Триває захворювання від 3 діб до 2 тижнів.

При появі найменших ознак захворювання – слід негайно звернутися до лікаря. Самолікування недопустиме!

 

 

Начальник Люботинського 

 міського відділу  Головного управління 

Держпродспоживслужби  в Харківській області 

Ільченко О.С.

 

 
 Оперативна інформація за 06 липня 2020 р.
Автор: Svetlana   Додано: Сьогодні, 08:36   Переглядів:12   Категорія - [Головна]
 

Інформує мiський оперативний штаб

До уваги люботинців!

За інформацією мiського оперативного штабу з питань реаryвання на поширення випадкiв гострої респiраторної хвороби, спричиненої кopoнaвipycoм COVID-l9, за 06 липня 2020 р. у місті зареєстровано випадків: пневмонія –0, хворих на ГРХ, спричинену COVID- 2019 - 0

Загальна кількість хворих на ГРХ, спричинених COVID-2019 станом на 06.07.2020 р. – 6 осіб.

 

Загальна кількість хворих, виявлених на захворювання на COVID-2019, з початку карантину - 29 осіб.

Кількість осіб, які одужали з початку карантину – 19.

Кількість осіб, які померли з початку карантину – 4.

Шановні люботинці. Просимо вас неухильно дотримуватися всіх карантинних заходів (носіння маски, використання дезінфікуючих засобів, дотримання соціальної дистанції та ін.) задля збереження свого здоров'я та здоров'я оточуючих.

Залишаймося здоровими і бережімо себе!

 

 
 В рамках кампанії #PlasticFreeJuly починається серія просвітницьких вебінарів для місцевої влади, чиновників, бізнесу та громадян, які хочуть отримати максимальну кількість інформації про життя без пластику.
Автор: Chekardina   Додано: Вчора, 21:38   Переглядів:16   Категорія - [Головна]
 

В рамках кампанії #PlasticFreeJuly починається серія просвітницьких вебінарів для місцевої влади, чиновників, бізнесу та громадян, які хочуть отримати максимальну кількість інформації про життя без пластику.

Вони доведуть, що це реально зробити!

 

Занотуйте: щочетверга буде новий вебінар. 

Цього тижня  спікерки розкажуть про те, як місто може функціонувати за принципом нуль відходів і про перші кроки у цьому напрямку:
        Тетяна Омельяненко, к.е.н., експертка з питань поводження з відходами розкриє тему  "Ієрархія управління відходами і чому треба починати з запобігання утворення відходів".
        Ірина Миронова, екологиня, голова @Zero Waste Lviv  "На шляху до Zero waste: досвід Львова"
та 
         Анна Прокаєва, екологиня, голова Kharkiv Zero Waste "Zero waste та регіони: досвід в обласних містах".

Цей вебінар буде цікавим представникам муніципалітетів, ОТГ,  чиновникам профільних напрямків, екологам, активістам, громадським діячам та людям, які цікавляться темою уравління відходами.

Готуйте питання, можете надсилати спікеркам попередньо на сторінку Zero Waste Alliance Ukraine або поставити їх під час вебінару.

 

Вебінар проходитиме на платформі zoom.

 Посилання буде опубліковано на сторінці заходу за 4 години до заходу.


Просимо попередньо зареєструватися
https://forms.gle/NpMZEzpQJ4M8czcE7


 
 Результати роботи з розвитку фізичної культури та спорту за 2019 рік
Автор: Svetlana   Додано: Вчора, 15:30   Переглядів:20   Категорія - [Головна]
 

Традиційно у червні підводяться підсумки роботи з розвитку фізичної культури та спорту за минулий рік. Системна робота у цьому напрямку, особливо за останні роки, у нашому міста дає перші високі результати – ІІІ місце серед міст обласного значення.

 

Досягнення за показниками:

  1. Фізкультурні кадри – 6 місце;
  2. «Спортивні споруди» - 2 місце;
  3. «Спортивна діяльність» - 3 місце;
  4. «Фінансування»  - 2,5 місце;
  5. «Фізкультурно-оздоровча робота» - 2 місце.

З цього року до підрахунків рейтингових показників включено участь у обласній Спартакіаді з видів спорту, де Люботин виборов 4 місце серед 17 районів. Цей результат ми отримали завдяки волі до перемоги наших люботинських спортсменів, які свій вільний час відають розвитку спорту у Люботині. 

У звітному періоді були виділені кошти з міського бюджету  на ремонт спортивної зали у Гімназії № 1, встановлено спортивні майданчики у проекті «Разом в майбутнє», а також встановлено 2 тренажерних майданчики за кошти обласного бюджету на базі НВК № 2 та ЛСШІ І-ІІІ ст. «Дивосвіт» Харківської обласної ради.   

Також з міського бюджету забезпечено участь у обласній Спартакіаді, проведенні навчально-тренувальної роботи ДЮСШ, міських турнірів та спортивних заходів.

Високі результати можливо отримувати лише при консолідації зусиль влади та мешканців. Саме таким позитивним прикладом є спортивні досягнення.

Начальник відділу у справах молоді та спорту

Світлана ЛАЗОРЕНКО