Веб-портал міста Люботин » Головна » Хто має право подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючих органів від імені платника податків?

 Хто має право подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючих органів від імені платника податків?
Автор: Lubotin   Додано:27 березня 2024   Переглядів:51   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Хто має право подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючих органів від імені платника податків?

Деклараційна кампанія 2024

 

Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації) визначено ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Податкова декларація заповнюється платником податку самостійно або іншою особою, нотаріально уповноваженою платником податку здійснювати таке заповнення, у порядку, передбаченому главою 2 розділу II ПКУ (п. 179.5 ст. 179 ПКУ).

Відповідно до п. 179.6 ст. 179 ПКУ обов'язок щодо заповнення та подання податкової декларації від імені платника податку покладається на таких осіб:

батьків, опікуна або піклувальника - щодо доходів, отриманих малолітньою/неповнолітньою особою або особою, визнаною судом недієздатною;

спадкоємців (розпорядників майна, державних виконавців) - щодо доходів, отриманих протягом звітного податкового року платником податку, який помер;

державного виконавця, уповноваженого здійснювати заходи щодо забезпечення майнових претензій кредиторів платника податку, визначеного в установленому порядку банкрутом.