41 територіальна громада області ініціювала процес об'єднання
Автор: Chekardina   Додано: 1 вересня 2016   Переглядів:871   Категорія - [Корисна інформація » Децентралізація влади]
 

41 територіальна громада області ініціювала процес об'єднання

23 серпня 2016 | 20:56

 

Про це повідомила перший заступник голови ХОДА Юлія Світлична в ході засідання «круглого столу», що був присвячений питанням реформування місцевого самоврядування в Україні.

У заході, який відбувся 23 серпня, взяв участь Генеральний секретар Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер, керівники об'єднаних територіальних громад області, науковці та представники громадськості.

У своєму виступі Юлія Світлична зазначила, що, починаючи з травня 2015 року, процес об'єднання вже ініціювала 41 територіальна громада області (з тих 59, створення яких передбачено Перспективним планом розвитку територій Харківської області). Більш ніж у 110 територіальних громадах пройшли громадські обговорення, 45 сільських і селищних рад дали згоду на об'єднання. У регіоні вже створені та працюють Старосалтівська об'єднана територіальна громада Вовчанського району, Чкалівська селищна об'єднана територіальна громада Чугуївського району, Мереф'янська міська об'єднана територіальна громада Харківського району. Також завершили процес об'єднання Пісочинська та Роганська селищні громади Харківського району.

«Роботу з об'єднання громад ми реалізуємо із залученням громадських організацій та міжнародних партнерів, - сказала перший заступник керівника області. - У Харківській області створена база проектів місцевих громад, до якої вже внесені більше 300 проектних пропозицій, що стосуються поліпшення інфраструктури, протидії корупції, забезпечення безпеки, реалізації прав людини і так далі. У нас налагоджений громадський діалог та ефективна співпраця між органами державної влади, місцевого самоврядування, неурядовими організаціями та громадами».

Генеральний секретар Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер зазначив: незважаючи на те, що питання децентралізації стоїть на порядку денному України вже 12 років, реальні зрушення в цьому напрямку з'явилися тільки в останні роки.

«Нами підписано дорожню карту, і наш Конгрес виступає за розвиток і продовження співпраці з Україною в цьому питанні, - сказав Андреас Кіфер. - У дорожній карті ми звертаємо увагу на компетенції та фінансову автономію муніципалітетів і місцевого самоврядування. Це питання економіки й ефективності громад. В Україні ми працюємо на перспективу. Розвиток місцевої демократії та самоврядування - це найважливіший шлях».

На завершення засідання «круглого столу» Юлія Світлична подякувала європейським колегам за підтримку, яку вони надають українцям на шляху децентралізації. Перший заступник голови ХОДА також підкреслила, що перший етап децентралізації - фінансовий - в Україні вже відбувся, завдяки чому місцеві бюджети отримали серйозні ресурси, які змогли спрямувати на розвиток інфраструктури, соціальної сфери, охорони здоров'я та освіти.

 

http://kharkivoda.gov.ua/news/82223
 Мінрегіон розробив тест про децентралізацію
Автор: Chekardina   Додано: 17 березня 2016   Переглядів:1039   Категорія - [Корисна інформація » Децентралізація влади]
 

Мінрегіон розробив тест про децентралізацію

Це допоможе краще зрозуміти важливість реформи для європейського майбутнього країни.

«Відповівши на декілька простих запитань, можна не лише перевірити свої знання про децентралізацію, а й отримати більш широке розуміння реформи. А розповівши про результат у соцмережах, - продемонструвати свою обізнаність у найважливіших змінах, які відбуваються у країні просто зараз», - зазначають у міністерстві.

За словами віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка, запропонований тест продемонструє, що децентралізація стосується всіх сфер життя і вже приносить користь на місцях.

«Мета команди Мінрегіону – щоб децентралізація якомога швидше охопила всю країну, а зміни, які вона несе, відчув кожен українець. Тест – чудовий спосіб показати, що завдяки цій реформі Україна вже стає новою спроможною європейською державою», - цитують Геннадія Зубка на урядовому порталі.

Нагадаємо, Мінрегіон відповідає за впровадження в Україні ключової реформи - децентралізації. Вона стосується таких галузей, як освіта, медицина, будівництво, інфраструктура та інші. 159 громад, які вже об’єдналися, з 1 січня отримали прямі бюджетні розрахунки і можуть напряму отримувати медичні й освітні субвенції і базові дотації.

У 2016 році Держбюджетом передбачено 1,9 млрд грн на соціально-економічний розвиток і, зокрема, створення стратегії національного розвитку, 1 млрд грн - на підтримку об'єднаних  територіальних громад, пріоритетом для цих коштів стануть дороги та ЦНАПи, 3 млрд грн - на фінансування Державного фонду регіонального розвитку.

 

http://kharkivoda.gov.ua/news/79600
 Децентралізація - це стратегія розвитку
Автор: Chekardina   Додано: 21 грудня 2015   Переглядів:995   Категорія - [Головна, Децентралізація влади]
 

Децентралізація - це стратегія розвитку

 

 

Децентралізація - це стратегія розвитку

 

 

 

Децентралізація - це стратегія розвитку

 

 

 

Децентралізація - це стратегія розвитку

 

 

 

Децентралізація - це стратегія розвитку

 

 

 

Децентралізація - це стратегія розвитку

 

 

 


 

 

 

 
 Інтернет-ресурси щодо об’єднаних громад:
Автор: Chekardina   Додано: 29 вересня 2015   Переглядів:961   Категорія - [Головна, Децентралізація влади]
 

Інтернет-ресурси щодо об’єднаних громад:

Сайт "Карта громад" - http://kartagromad.org.ua/ - дає можливість відстлідкувати процем створення об’єднаних громад;

Сайт  "Моя громада"  - http://moiagromada.org.ua/ - розповідає про децентралізаційну реформу і спроможні громади, дає відповіді на питання.

ВІДЕО-РОЛИКИ "СПРОМОЖНІ ГРОМАДИ - СИЛЬНА ДЕРЖАВА" - http://auc.org.ua/page/video-roliki-spromozhni-gromadi-silna-derzhava

 

 

 
 Кабмін затвердив створення 53 спроможних громад на Харківщині
Автор: Chekardina   Додано: 28 вересня 2015   Переглядів:1011   Категорія - [Корисна інформація » Децентралізація влади]
 

Кабмін затвердив створення 53 спроможних громад на Харківщині

 

23 вересня уряд затвердив перспективні плани формування територій громад Харківської, а також Волинської та Полтавської областей.

Згідно з розпорядженням Кабміну, в Харківській області буде створено 53 спроможні об’єднані громади. Втім, як пояснила керівник Харківського регіонального Офісу реформ Діана Баринова, кількість затверджених громад - неостаточна.

«26 червня Харківська облдержадміністрація подала на затвердження Кабінету міністрів паспорти 59 об’єднань, передбачених Перспективним планом формування територій громад, який схвалила Харківська обласна рада. Але виявилося, що деякі паспорти не відповідають вимогам Методики формування спроможних територіальних громад. Тож обласній адміністрації запропоновували підготувати пропозиції Кабінету міністрів щодо внесення змін до Перспективного плану», - розповіла Діана Баринова.

За її словами, на сесії Харківської облради 27 серпня до першого варіанту Перспективного плану вже внесли зміни стосовно Вовчанського та Красноградського районів. Зокрема, у Вовчанському районі одну завелику Вовчанську громаду вирішили поділили на дві: Вовчанську та Старосалтівську. В Красноградському районі дві громади, Наталинську та Петрівську, вирішили поєднати в одну - Наталинську. Відповідні коригування вже подали на затвердження до Кабміну.

«Для повного затвердження Перспективного плану формування територій громад Харківської області залишилося доопрацювати конфігурацію ефективного об’єднання на території ще двох районів - Борівського та Великобурлуцького», - повідомила Діана Баринова.

Довідка. 16 вересня уряд затвердив перспективні плани формування територій громад Запорізької та Одеської областей, 8 вересня - Рівненської, Хмельницької, Донецької, Миколаївської, Сумської та Черкаської областей, 12 серпня - Чернігівської та Житомирської областей, 5 серпня - Луганської, Херсонської та Дніпропетровської областей.

 

http://kharkivoda.gov.ua/news/76266

 

 
 Процес добровільного об’єднання громад набирає обертів
Автор: Chekardina   Додано: 20 липня 2015   Переглядів:1088   Категорія - [Корисна інформація » Децентралізація влади]
 

 

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news/view/id/26737


20 липня 2015, 10:04
                                                                  Процес добровільного об’єднання громад набирає обертів

Результати фінансової децентралізації за перше півріччя 2015 року: зростання доходів місцевих бюджетів на 38% - 44,6 млрд грн проти 32,4 млрд грн у 2014 році. Це ті кошти, якими місцеве самоврядування спільно з громадами розпоряджається самостійно і направляє на ті проекти розвитку своїх територій, які є пріоритетними для того чи іншого населеного пункту. Про це повідомляють в Мінрегіоні України.

«Вже більше 35 майбутніх об’єднаних територіальних громад в регіонах України направили відповідні проекти рішень місцевих рад до облдержадміністрацій для проведення аналізу щодо їх відповідності Конституції України та чинному законодавству», - говорять в Департаменті з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону, посилаючись на дані офісів реформ. 

Майже дві третини цих громад вже отримали висновки облдержадміністрацій. Наступні кроки таких громад – прийняття ними остаточних рішень про об’єднання та направлення до обласних рад подання про утворення об’єднаної територіальної громади. В свою чергу, обласні ради протягом 30 днів розглядають такі подання та приймають відповідні рішення.

 

Нагадаємо, 20 областей України схвалили Перспективні плани формування територій спроможних громад, які є проектними моделями майбутніх об’єднаних громад. Однак, чи об’єднуватися, села, селища, міста та їх мешканці вирішують спільно з місцевим самоврядуванням.

 

Довідка. Стаття 10 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» визначає, що держава здійснює фінансову підтримку добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст шляхом надання об’єднаній територіальній громаді коштів у вигляді субвенцій на формування відповідної інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку такої територіальної громади. Пропозиції щодо надання фінансової підтримки об’єднаній територіальній громаді вносяться Радою міністрів Автономної Республіки Крим, відповідною обласною державною адміністрацією за поданням місцевої ради об’єднаної територіальної громади Кабінету Міністрів України не пізніше 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому передбачається надання такої фінансової підтримки. 

 
 Інформація Харківського регіонального Офісу реформ
Автор: Chekardina   Додано: 11 липня 2015   Переглядів:1084   Категорія - [Корисна інформація » Децентралізація влади]
 

 

http://kharkivoda.gov.ua/uk/article/static/id/802

 

 

Інформація Харківського регіонального Офісу реформ

 

Проект Перспективного плану формування територій громад Харківської області, схвалений на засіданні позачергової XXXVI сесії Харківської обласної ради. Рішення №1226-VІ від від 18 червня 2015 року:

 

Завантажити: Харківський район harkvskiy_kartatabl_16-06-2015.pdf [527.54 Kb] (cкачувань: 40)

 
 В області стартують 5 пілотних проектів об'єднання територіальних громад
Автор: Chekardina   Додано: 6 липня 2015   Переглядів:1020   Категорія - [Корисна інформація » Децентралізація влади]
 

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news/view/id/26605

                                  В області стартують 5 пілотних проектів об'єднання територіальних громад

Про це повідомив голова Харківської облдержадміністрації Ігор Райнін в ході робочого візиту в Золочівський район. Керівник ХОДА також розповів громаді району про плюси реформи місцевого самоврядування.

«Ми відберемо в районах близько 5 пілотних проектів - громад, які захочуть об'єднуватися, - і покажемо, що можна фінансуватися абсолютно по-іншому і мати більше благ, більше відремонтованих шкіл, лікарень, доріг і так далі», - сказав Ігор Райнін на зборах активу Золочівського району.

Він акцентував, що йдеться виключно про добровільне об'єднання.

«Села, їх назви - все залишиться. Слово «добровільне» - тут центральне, прошу це запам'ятати. Якби законодавець і Президент України бачили цей процес інакше, то слово «добровільний» не вносили б в назву документа», - підкреслив голова облдержадміністрації.

Ігор Райнін також нагадав, що прийнятий депутатами обласної ради Перспективний план добровільного об'єднання - це лише пропозиція, бачення процесу керівництвом області. Мова не йде про негайне і обов'язкове об'єднання «вже завтра».

«З цим планом влада виходить до громади і питає: « Ви так хочете? Якщо так, то отримаєте наступні преференції ... ». При цьому місцеві представники в селах все одно залишаться - не важливо, як вони будуть називатися: старости або голови громад», - пояснив керівник ХОДА.

Він запевнив усіх присутніх на зборах активу району, що від процесу об'єднання громад золочівці тільки виграють, адже скоротяться витрати на утримання апарату сільських рад. Сільрад в цьому районі 14, в кожному з них в середньому працює 5 чоловік, і третина бюджету села витрачається на їх заробітну плату. Після об'єднання зекономлені на управлінців кошти залишаться в бюджеті громади.

Також після укрупнення громада отримає додаткові фінанси у вигляді близько 20 податків і зборів, які залишаться в районі, включаючи 60% податку на доходи фізичних осіб. В результаті фінансування району збільшиться на 40%.

Ігор Райнін підкреслив: процес фінансової децентралізації в цілому додасть до бюджету Харківської області близько 4 млрд гривень, які залишаться на місцях.

 
 РІШЕННЯ ЛЮБОТИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ LVІІ СЕСІЯ VІ СКЛИКАННЯ №207 ВІД 28.05.2015
Автор: Chekardina   Додано: 2 липня 2015   Переглядів:1080   Категорія - [Корисна інформація » Децентралізація влади]
 

ЛЮБОТИНСЬКА МІСЬКА РАДА

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ

LVІІ СЕСІЯ VІ СКЛИКАННЯ

 

Р І Ш Е Н Н Я 

Від  28 травня 2015 р.                                                                                                   №  207

м. Люботин 


Про   підтримку ініціативи депутатів Люботинської міської ради щодо  об’єднання Люботинської , Коротичанської, Манченківської, Одринської, Старомерчанської, Пересічанської територіальних громад  і відповідних населених пунктів та  затвердження Порядку проведення громадських обговорень з питань добровільного

об’єднання територіальних громад

 

Завантажити: Рішення та Порядок проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад [50 Kb] (cкачувань: 56)

 
 72 мільйона гривень – додаткові надходження Харківського району за п’ять місяців внаслідок фінансової децентралізації
Автор: Chekardina   Додано: 25 червня 2015   Переглядів:1053   Категорія - [Корисна інформація » Децентралізація влади]
 

Про це повідомив очільник Харківської обласної ради Сергій Чернов під час інтерв’ю газеті «Слобідський край».

Він також наголосив, що невідкладні завдання реформ – децентралізація та деузурпація влади:

 

 

http://109.87.30.3/ua/press-center/news/13144-72-miljona-griven-dodatkovi-nadkhodzhennya-kharkivskogo-rajonu-za-p-yat-misyatsiv-vnaslidok-finansovoji-detsentralizatsiji