Організація ветеранів України
Автор: Chekardina   Додано: 31 жовтня 2016   Переглядів:1736   Категорія - [Ветеранські організації » Організація ветеранів]
 

Організація ветеранів України міста Люботин

м. Люботин, вул.  Слобожанська(Радянська), 41 (приміщення виконкому)


Голова організації Котихін Сергій Іванович, тел. 741-27-14, 0664256835

Заступники голови: Кошель Віталій Дмитрович, Приходько Ніна Фадіївна

Відповідальний секретар: Гончарова Лариса Петрівна, 0992524254

 

Структура Ради ветеранів: Рада ветеранів 19 чол.,  президія - 9 чол, голови первинних ветеранських організацій  - 32 чол.


У структурі Ради ветеранів:

Комітети:

- комітет ветеранів війни, Збройних Сил та правоохоронних органів;

- комітет ветеранів праці та дітей війни, голова комітету; Приходько Ніна Фадіївна

Комісії:

- організаційно-методична комісія, голова комісії Котихін Сергій Іванович; - - медично-соціальна комісія, голова комісії Остащенко Надія Іванівна;

- комісія по роботі з молоддю, голова комісії - Трофімова Г.В.

- комісія громадсько-політичної та культмасової роботи, голова комісії - Вольвач Світлана Павлівна;

- комісія по контролю за збереженням пам’ятників та братських могил, голова комісії Котихін Сергій Іванович.

Центри:

-         волонтерський центр, голова центру Барчан Лідія Костянтинівна;

-         пресс-центр, голова центру Пархоменко Микола Дмитрович.
 Люботинці пам’ятають своїх героїв
Автор: Svetlana   Додано: Вчора, 13:26   Переглядів:3   Категорія - [Ветеранські організації » Організація ветеранів]
 

Люботинці пам’ятають своїх героїв

 

15 лютого 2018 року в Люботині відбувся мітинг присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Біля  пам’ятного знака загиблих в Афганістані громада і гості міста віддали шану тим, хто з честю та гідністю виконав свій військовий обов’язок в різний час в різних державах. Особливо болісною датою залишається Афганістан. Війна у тій далекій країні принесла горе багатьом родинам. Вона навчила юнаків шанувати дружбу, відданість, любов і знати ціну життя. Виповнюється 29 років з часу закінчення тривалої, десятирічної афганської війни, яка своїм чорним крилом зачепила і нашу державу.

  З вітальним словом до присутніх звернувся люботинський міський голова Леонід Іванович Лазуренко: «Шановні учасники бойових дій в інших державах світу, ми Люботинці пишаємося тим, що ви є серед нас, працюєте разом з нами, є передовиками у всіх справах, які відбуваються в Україні.

І сьогодні вис стоїте на оборонних рубежах нашої держави. Щиро вдячний за ваші подвиги, які ви здійснили в ті далекі роки і продовжуєте сьогодні.

Тож бажаю Вам і Вашим сім’ям щастя, миру і добра.»

До слова запрошується Почесний громадянин м. Люботина – начальник регіональної філії Південної залізниці Микола Григорович Уманець, який у своєму виступі відзначив: «Я вдячний всім тим, що  прибули сьогодні на мітинг, вдячний тим хто пройшов війну і сьогодні цінив мир. Ради миру разом з губернатором Харківської області Юлією Олександрівною Світличною виконуємо поставлені завдання Кабінету Міністрів України, Президента України.

Цим самим досягаємо того, щоб був мир на землі, покращився життєвий рівень нашого народу і наша рідна Україна процвітала. Бо ми цього варті.»

Голова Люботинської організації ради ветеранів Афганістану, учасник бойових дій в Афганістані, Сергій Віталійович Гриценко привітав побратимів зі святом, яке відзначається у нашій країні щороку. Також висловив щиру подяку начальнику регіональної філії Південної залізниці Миколі Григоровичу Уманцю, який на протязі останніх 10 років завжди нам допомагає і завжди ставиться до нас з повагою.

Велика подяка люботинському міському голові Леоніду Івановичу Лазуренку, який теж піклується про наших воїнів.

Почесний громадянин м. Люботина, поет Олександр Григорович Кибальник і голова первинної ветеранської організації України Лідія Марківна Кучерява прочитали вірші присвячені цій даті.    

Третина учасників Афганської війни були  родом з квітучої України.

Вічна пам'ять тим, хто згорів у Афганському пеклі, чесно виконуючи борг перед батьківщиною.

Вічна пам'ять героїчно загиблим в Афганістані люботинцям:

Валерій Іванович Давидов – його бойова машина прийняла на себе основний удар ворога. Жертвуючи собою він рятував своїх товаришів, дав їм можливість виконати бойові завдання. Нагороджений Орденом Червоної зірки – посмертно;

Олександр Дмитрович Савченко – під час супроводу колони БТР його машина була підбита душманським гранатометом. Рятуючи поранених товаришів сам отримав смертельне поранення в голову. Нагороджений Орденом Червоної зірки – посмертно;

Сергій Миколайович Омельченко – після нападу на їх охоронну заставу Сергій отримав важке поранення. Тиждень лікарі боролися за його життя, але врятувати не вдалося. Нагороджений Орденом Червоної зірки – посмертно;

Сергій Володимирович Тижненко – на протязі двох років побував на багатьох бойових операціях. Помер у шпиталі. Нагороджений Орденом Червоної зірки – посмертно;

Сергій Олександрович Хоміч – після прибуття до Кондогада був присвячений старшим водієм роти. Бандитська куля підстерегла Сергія на маршруті. Нагороджений Орденом Червоної зірки – посмертно;

Люботинці пам’ятають своїх героїв

Олег Анатолійович Літкевич будучи командиром відділення, старшим радіотелеграфістом роти зв’язку гвардійського десанту, багато разів виходив на бойові операції. Визначався своїм умінням працювати з апаратурою в складних умовах. За що був нагороджений медаллю «За відвагу». Загинув під час виконання бойового завдання на маршруті. Нагороджений Орденом Червоної зірки – посмертно.

Схилимо голови і вшануємо пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Вшановується пам'ять воїнів-інтернаціоналістів урочистим салютом.

Починається урочисте покладання квітів до пам’ятного знаку воїнам загиблих в Афганістані.

До пам’ятного знаку покладаються квіти від Люботинського міського голови Леоніда Івановича Лазуренка та міської ради; начальника регіональної філії Південної залізниці Миколи Григоровича Уманця; від міської організації ради ветеранів Афганістану; міської організації ветеранів України; міської організації інвалідів Союз-Чорнобиль; жителів міста.

 

Микола Пархоменко – керівник прес-центра

РОВ м. Люботина

 
 Вітаємо наших ветеранів!!!
Автор: Svetlana   Додано: 5 лютого 2018   Переглядів:10   Категорія - [Ветеранські організації » Організація ветеранів]
 

 

 

Вітаємо наших ветеранів!!! 

 

Рада організацій ветеранів України м. Люботина сердечно вітає наших ветеранів, 

які святкують ювілеї у лютому 2018 року.  

 

Бажаємо міцного здоров’я, благополуччя, щасливих років життя, добробуту та натхнення. 

 

Кость Яків Пантелемонович – 85

Панченко Ганна Денисівна90 

Рудак Галина Олексіївна80

Таран Василій Федорович – 80

Лісогор Галина Лук’янівна – 80

Вініченко Катерина Андріївна – 80

Пастухова Валентина Семеновна – 85 

Вільхівська Валентина Сергіївна - 95

Колесніченко Олексій Петрович - 65 
 Звіт міського голови
Автор: Svetlana   Додано: 25 січня 2018   Переглядів:14   Категорія - [Ветеранські організації » Організація ветеранів]
 

Звіт міського голови

Перед громадою 20 січня 2018 року в приміщенні Харківського центру професійної освіти, що в місті Люботин, відбувся звіт Люботинського міського голови Леоніда Івановича Лазуренка про роботу виконавчих органів ради та комунальних підприємств міста в 2017 році.

У своєму звіті, який відбувався на протязі двох годин, Леонід Іванович зазначив: «Робота Люботинської міської ради, виконавчого комітету та діяльність міського голови насамперед була спрямована на виконання міського бюджету, належне функціонування закладів освіти, охорони здоров’я, культури, спорту, а також житлово-комунального господарства у сфері надання якісних послуг.

2017 рік для нас розпочався з непростої ситуації.

Згідно з прийнятим Бюджетним кодексом України нам запропонували фінансування наших витрат за комунальні послуги закладів освіти, охорони здоров’я та витрат на електроенергію з місцевого бюджету, а це додатково понад 12 млн. грн.

Перш за все ми поставили перед собою завдання збалансувати бюджет нашого міста і побачити звідкіля нам брати кошти і що ми в спромозі зробити в 2017 році.

На початку 2017 року були певні вагання тому, що у нас була незабезпеченість бюджету близько 7 мільйонів гривень, а ще тому що по розвитку міста у нас незначні кроки.

Довелося вимушено прийняти крайні міри, а саме провести скорочення деяких закладів.

Завдяки цій роботі, яку проводили наші підприємці в першому кварталі, ми уже побачили результат в тому, що наш бюджет вирівнюється і ми маємо можливість працювати і виділяти кошти на розвиток нашої громади. На кінець року ми прийняли рішення про об’єднання двох лікарень і сьогодні ми працюємо в цьому напрямку.

Звіт міського голови

Десь у квітні місяці буде можливість відкрити поліклінічне відділення на базі лікарні, яка була підпорядкована Південній залізниці.

Коли звільниться приміщення поліклініки по вул. Джерелянській, буде можливість розпочати ремонт даного приміщення під дитячий садочок на 120 місць.

Сподіваюсь, що Харківська обласна державна адміністрація та Харківська обласна рада нададуть нам допомогу в фінансуванні цього необхідного для нас закладу.

На ремонт доріг в тому році було витрачено понад 7 мільйонів гривень, що значно менше від потреби.

У прийнятому бюджеті на 2018 рік на ремонт доріг виділено лише 3 мільйони гривень.

Будемо сподіватися, що в цьому питанні нам допоможе область, а вже з того будемо планувати нашу подальшу роботу.

Не приховую, що якщо в нашому місті не запрацює економіка, то взагалі не буде можливості будь-що робити.

Багато також залежить і від громади міста. Від того як ми зможемо співпрацювати буде залежати те, яким буде наше місто.

Для нас усіх це відповідальний час і дуже добре, що є можливість реалізуватися й нашому місту і стати одним з кращих на Харківщині.

Хочу сказати, що по освіті у нас було багато питань. Довелося відремонтувати ті школи в яких на протязі багатьох років не проводилися ремонти. Так в школах № 3 і № 6 проведено ремонт дахів. Зараз вони з чудовими дахами та з добрим теплопостачанням.

Уже з січня цього року розпочаті роботи. По всіх шкільних навчальних закладах міста і дитячих садочках плануємо провести необхідні ремонти до наступного зимового періоду.

Відносно культури хочу сказати про те, що нам вдалося завершити підготовчі роботи, які були необхідні і приблизитися до початку ремонту нашого клубу, який понад 20 років не працював. Довелося звернутися до народних депутатів України, провести зустріч з керівниками Харківської обласної державної адміністрації, Харківської обласної ради з питання щодо фінансування ремонту даного закладу.

В нашому місті понад 900 дітей навчається в дитячому будинку творчості. Наше завдання полягає в тому, щоб цей заклад відповідав усім вимогам і бажанням батьків і дітей, і щоб нам було чим пишатися. В комунальному підприємстві нам вдалося розібратися зі свердловинами, які є у нашому місті. Водопровідні труби, які прослужили уже багато років в більшості вже не відповідають ніяким нормам. Тому відшукаємо кошти для їх заміни.

Хочу зазначити, що на даний час зупинилося подальше будівництво полігону побутових відходів – незавершені в приміщенні підготовчі роботи за недостатності фінансування.

Для мене дуже болючим є питання міського перевезення пасажирів, але ще більш воно болюче для громадян, які відчувають на собі ці незручності.

Щоб ви розуміли те, що є міські перевезення, які працюють в межах Люботина і за якість послуг яких несемо відповідальність ми. А є міжміські маршрути Харків-Люботин.

Оскільки послуги міського перевезення не приносять достатніх прибутків, багато водіїв відмовляються від деяких маршрутів використовуючи всі можливі і неможливі закони для того, щоб налагодити до належного стану цю роботу.

Як міський голова прямо скажу, що ми в 2017 році відпрацювали на позитиві. Багато проведено робіт, яких можливо і не видно, але в подальшому вони дадуть належні результати. Наша робота спрямована на те, щоб у нашому місті відбувалися значні зміни на покращення. В цьому напрямку ми і працюємо.

Тільки в тому році нам вдалося поставити для освітлення 800 енергозберігаючих ліхтарів. В цьому році плануємо ще 500. Наше місто буде повністю освітлене, а за витрати на освітлення ми будемо плати так як 3 роки тому назад. Ми на вірному шляху.  Про це я говорив і буду говорити, що мій кабінет у міській раді завжди відкритий для громади. Ми чекаємо ділових пропозицій від громади, розглянемо їх, відпрацюємо і впровадимо для наших людей.»

По закінченню звіту Леонід Іванович відповів на багаточисленні питання громадян нашого міста.

Ветеранська організація м. Люботина вбачає те, що праця міського голови Леоніда Івановича ведеться у правильному напрямку. «Сподіваємося, що депутатський корпус завжди буде Вас підтримувати в усіх Ваших ініціативах.» - сказав голова ветеранської організації м. Люботин Сергій Іванович Котихін.

За сумлінну працю, високий професіоналізм, вміння працювати з людьми, особистий вагомий внесок у розвиток міста Люботина та всебічну підтримку ветеранської організації міста – голова ветеранської організації м. Люботин Сергій Іванович Котихін вручив Леоніду Івановичу Лазуренку Почесну грамоту.

Голова організації «Союз Чорнобиль України» Микола Володимирович Глущенко в своїй короткій промові сказав: «Під керівництвом Леоніда Івановича наше місто помітно стає кращим, поповнюється в усіх сферах його життя. Координаційна рада чорнобильської організації товариства інвалідів «Союз Чорнобиль України», учасники ліквідації аварії на ЧАЕС дякують Вам за всебічну підтримку і допомогу.

Ми знаємо, що у Ваших планах є подальший соціально-економічний розвиток інфраструктури нашого міста. Повністю підтримуємо усі Ваші починання і будемо активно приймати участь у виконанні цих планів. Так тримати! Здоров’я і успіхів Вам, Леоніде Івановичу!»

Микола Пархоменко – ветеран праці.

 

На знімках: Л.І. Лазуренко виступає перед громадою.

                     С.І. Котихін вручає Похвальну грамоту.
 Благодарность
Автор: Svetlana   Додано: 25 січня 2018   Переглядів:9   Категорія - [Ветеранські організації » Організація ветеранів]
 

Организация ветеранов Украины г. Люботина благодарит за подписку на газету «Трибуна трудящих», «Слово ветерана Харьковщины»:

-депутата городского совета г. Люботина Бабенко Владимира Петровича – по 1 эк.

 

С уважением председатель организации ветеранов Украины г. Люботина

Сергей Котыхин

 

 
 Благодарность
Автор: Svetlana   Додано: 25 січня 2018   Переглядів:5   Категорія - [Ветеранські організації » Організація ветеранів]
 

Организация ветеранов Украины г. Люботина благодарит за подписку на газету «Слово ветерана»:

-мера г. Люботина Лазуренко Леонида Ивановича – 31 эк.

-директора фирмы «Лазурит» Кривонос Яну Леонидовну – 20 эк.

-директора завода Продтовары Кокорина Александра Ивановича – 20 эк.

-директора ЧП Терекон Охотникова Александра Евгеньевича – 20 эк.

-директора ДПМПД Ежевый Евгения Анатольевича – 10 эк.

-директора Караванского завода кормовых дрожжей – Гладуха Владимира Николаевича – 10 эк.

-депутата городского совета г. Люботина Ткаченка Петра Александровича – 5 эк.

 

С уважением председатель организации ветеранов Украины г. Люботина

Сергей Котыхин

 
 На 92 –му році пішов з життя участник бойових дій Олексій Семенович Теличко
Автор: Svetlana   Додано: 16 січня 2018   Переглядів:61   Категорія - [Головна, Організація ветеранів]
 

 

 

Люботинська міська рада, виконком Люботинської міської ради та організація ветеранів України міста Люботина з сумом повідомляє про те,

що 14 січня 2018 року, на 92 році

пішов з життя видатний люботинець, учасник бойових дій,  

Теличко Олексій Семенович.   

 

Все життя він присвятив служінню народу.

В 1943 році,  17 річним юнаком Теличко О. С. пішов на фронт. Дійшов до Берліна, брав палац Вільгельма, Бранденбурзькі ворота. Після закінчення війни його служба продовжувалася до 1947-го року.

У мирні роки Олексій Семенович багато сил віддав праці на залізниці – працював бригадиром, майстром,

машиністом пересувних електростанцій. На Південній залізниці пам’ятають Олексія Семеновича і пишаються своїм ветераном. На його залізничному кітелі було багато нагород за ратну та мирну працю. Серед них ордени Слави ІІІ ступеня, Вітчизняної війни ІІ ступеня, медалі «За бойові заслуги», «За взяття Берліна», «За перемогу над Німеччиною».

 

Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким покійного.
 Нелегкий життєвий шлях
Автор: Chekardina   Додано: 9 січня 2018   Переглядів:17   Категорія - [Ветеранські організації » Організація ветеранів]
 

Нелегкий життєвий шлях

Нелегкий життєвий шлях

 

Іван Ілліч Лебідь народився в селі Черемушна Валківського району Харківської області 28 грудня 1932 року в сім'ї звичайних селян.

До 1941 року навчався в Черемушанській школі.

Звістка про Другу світову війну припинила подальше навчання.

За зброю взялися всі: селяни, робітники, інтелігенція - кращі сини і дочки своєї Батьківщини.

Далі розповідає про себе та батьків сам Іван Ілліч Лебідь:

«В роки Другої світової війни наше село Черемушна було повністю окуповане німецькими загарбниками.

У Черемушні і навколишніх селах діяв партизанський загін, який не давав спокою окупантам.

У воєнні роки батька було призвано до лав Червоної армії. Під Дніпропетровськом він потрапив у німецький полон. До матері надійшла звістка про те, що її чоловік перебуває в німецькому полоні в місті Кривий Ріг. Два рази з Черемушної до Кривого Рогу мати ходила пішки з надією визволити батька з полону. Кожного разу вона просила німецьких офіцерів відпустити мого батька. І останній похід був самим результативним. Їй довелося обманним шляхом, буквально з під носа німецьких охоронців, викрасти полоненого чоловіка.

В нашому селі німці жили в будинках, які ще не встигли спалити. А нам - звичайним селянам, доводилося переховуватися в окопах. Особливо переховувалися чоловіки, яких німці зразу ж вбивали, якщо впіймають. Жінок та дітей німці ображали, але не вбивали.

З будинків, які стояли недалеко від окопів, в яких ми переховувалися, було чути невнятні  пісні захмілівших окупантів. Одного ранку вони прийшли й до нас. З одного окопу витягли батька, матір, мене, з іншого, що був поруч – мого дядька, його дружину з дітьми і разом з іншими селянами нас повели до лісу де знаходився німецький штаб…

По дорозі до лісу мати мені прошепотіла: «Від батька ми нікуди навіть на крок не відійдемо. Будуть розстрілювати, то нехай заодно і нас. Все одно нам без нього не жити.». І я поглянувши на матері в очі зрозумів, що це все, ми йдемо помирати. Але гітлерівцям не вдалося нас розстріляти. В той момент коли нас вели до лісу, міна впала прямо під ноги німецького офіцера, який йшов попереду нас. Німецький офіцер загинув відразу ж на місці, а ми залишилися живими. Чи таке співпадіння, чи доля, але ця міна врятувала наші життя…

Уже в 1943 році в Черемушній стали відчутні наступи Червоної армії на фашистських загарбників. Німці поспішно готувалися відступати.  

Важким і тернистим був шлях до цього світлого дня... Всі хати в селі були спалені, сільське населення було повністю розграбоване німецькими загарбниками.

Через півроку після звільнення з полону, батька знову було призвано до лав Червоної армії. Він служив у Харкові, брав активну участь у відбудові мостів міста. В 1977 році батько помер.

Багато різних злочинів на совісті фашистських катів та їх поплічників, що вони скоїли в часи окупації. Досі про це пам’ятають корінні жителі Черемушної.

Не минуло лихо й нашої сім'ї. Відступаючи окупанти вщент спалили нашу хату і всі забудови, що були в дворі. Забрали все, що роками наживали мої батьки не залишивши навіть шматка хліба.

Зранена і спалена земля з нетерпінням чекала дбайливих господарських рук…».

Перші повоєнні роки порадували всю громаду. Байдужих не було. Навіть малі діти працювали в полі. Іван Лебідь з ранніх років працював в колгоспі села Черемушна: пас корів, був погоничем коней у жатці, збирав колоски, працював на різних сільськогосподарських роботах.

В 1949 році сім’я переїхала на постійне місце проживання до міста Люботина.

Тут Іван Лебідь і продовжив навчання у школі. 

В рядах Радянської армії довелося служити в морфлоті Кронштадта. При проходженні чергового медичного огляду, медичною комісією був визнаний непридатним для подальшої служби. Іван Лебідь був переведений на будівництво до міста Ленінград.

Після закінчення військової служби понад 20 років відпрацював на Харківському турбінному заводі машиністом тепловоза. В Люботині працював електриком та радистом Люботинського радіовузла. Загальний стаж роботи 36 років.

Іван Ілліч - ветеран праці, разом з дружиною Галиною Марківною виховали двох дітей, мають двох онуків.

Голова Люботинської ветеранської організації Сергій Іванович Котихін від імені Люботинського міського голови Леоніда Івановича Лазуренка та від імені Ради ветеранів України м. Люботина щиро привітав Івана Ілліча з 85-тирічним ювілеєм. Побажав міцного здоров’я, невичерпної життєвої енергії, щастя та оптимізму. «Хай збудуться Ваші мрії, задуми і сподівання, а бадьорість духу, добрий настрій і життєва наснага залишається з Вами на довгі роки!» - побажав Сергій Іванович.

 

 

На знімку С.І. Котихін і І.І. Лебідь

 

М. Пархоменко – керівник прес-центру

РОВ м. Люботин  

 
 Л. Кучерява - «виспівує і вимальовує» красу, що її оточує
Автор: Chekardina   Додано: 4 січня 2018   Переглядів:72   Категорія - [Ветеранські організації » Організація ветеранів]
 

Л. Кучерява - «виспівує і вимальовує» красу, що її оточує

 

Кожна людина носить в собі Божу іскру. Талант. Однак, проявити його, показати світові може не кожен. Чи то обставини так склалися, чи то брак часу або ресурсів. Кучерява Лідія Марківна не з таких. Не нарікаючи на обставини, вона «виспівує і вимальовує» красу, що оточує. І щедро дарує людям.


Палали соняхи яскраво,

 Жовтіли  сонцем пелюстки.

Легенький вітер кучеряво,

Торкався квітів залюбки.

 

Л. Кучерява - «виспівує і вимальовує» красу, що її оточує

 

Про осінь багато писали,

Поезій, романів, пісень.

Чудові пейзажі втішали

Художників в сонячний день.

А як не писати про неї?

Ліси, мов палітра ясна.

 І осінь крокує землею,

Золотава, барвиста вона.

 

Л. Кучерява - «виспівує і вимальовує» красу, що її оточує

 
 ПОДЯКА
Автор: Svetlana   Додано: 29 грудня 2017   Переглядів:14   Категорія - [Ветеранські організації » Організація ветеранів]
 

       Координаційна Рада громадської  організації Люботинське товариство інвалідів «Союз Чорнобиль України», учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, сім’ї чорнобильців м. Люботина щиро вітають Люботинського міського голову Л.І.Лазуренка, заступників міського голови О.В.Іващенка та В.В. Рубана, секретаря Люботинської міської ради В.І.Гречка, працівників відділів Люботинської міської ради з Новорічними та Різдвяними святами та зичуть міцного здоров’я, здійснення професійних планів, особистих бажань. Нехай Новий рік принесе вам добробут, благополуччя, родинне тепло та злагоду, щирих друзів, повагу й любов рідних, близьких вам людей.

Голова Люботинського громадської  організації Люботинське товариство інвалідів «Союз Чорнобиль України»

                                                                                         М.В.Глущенко