Організація ветеранів України
Автор: Chekardina   Додано: 31 жовтня 2016   Переглядів:2111   Категорія - [Ветеранські організації » Організація ветеранів]
 

Організація ветеранів України міста Люботин

м. Люботин, вул.  Слобожанська(Радянська), 41 (приміщення виконкому)


Голова організації Котихін Сергій Іванович, тел. 741-27-14, 0664256835

Заступники голови: Кошель Віталій Дмитрович, Приходько Ніна Фадіївна

Відповідальний секретар: Гончарова Лариса Петрівна, 0992524254

 

Структура Ради ветеранів: Рада ветеранів 19 чол.,  президія - 9 чол, голови первинних ветеранських організацій  - 32 чол.


У структурі Ради ветеранів:

Комітети:

- комітет ветеранів війни, Збройних Сил та правоохоронних органів;

- комітет ветеранів праці та дітей війни, голова комітету; Приходько Ніна Фадіївна

Комісії:

- організаційно-методична комісія, голова комісії Котихін Сергій Іванович; - - медично-соціальна комісія, голова комісії Остащенко Надія Іванівна;

- комісія по роботі з молоддю, голова комісії - Трофімова Г.В.

- комісія громадсько-політичної та культмасової роботи, голова комісії - Вольвач Світлана Павлівна;

- комісія по контролю за збереженням пам’ятників та братських могил, голова комісії Котихін Сергій Іванович.

Центри:

-         волонтерський центр, голова центру Барчан Лідія Костянтинівна;

-         пресс-центр, голова центру Пархоменко Микола Дмитрович.
 Висловлюємо щирі співчуття
Автор: Svetlana   Додано: 15 квітня 2019   Переглядів:25   Категорія - [Головна, Організація ветеранів]
 

 

  Виконком Люботинської міської ради з сумом повідомляє про те, що 14 квітня 2019 року  пішла з життя видатна мешканка міста Люботина, людина з активною громадською позицією -   Боровицька Ніна Олександрівна.
  Все життя вона присвятила служінню народу. З 1975 по 1981 р. – працювала на посаді  секретаря виконкому Люботинської міської ради. Близько 20 років була відповідальним секретарем організації ветеранів України міста Люботина.   Колеги цінували Ніну Олександрівну за ділові якості,  життєрадісність та цілеспрямованість. 
  Добра пам’ять про Ніну Олександрівну назавжди залишиться в наших серцях. Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким покійної. 
 Подяка
Автор: Svetlana   Додано: 5 квітня 2019   Переглядів:14   Категорія - [Ветеранські організації » Організація ветеранів]
 

   Хай небо тобі всміхається довіку,

А все хороше зроблене без ліку,

Хай завжди буде в пам’яті людській.

 

  Хочу від людей поважного віку і себе особисто винести щиру і сердечну подяку голові Люботинської міської організації ветеранів України Котихіну Сергію Івановичу.

Декілька разів доводилося звертатись до Сергія Івановича по допомогу, характерно те, що в жодному проханні мені не відмовив. Це прекрасний керівник, чуйна людина, який готовий словом і ділом допомогти людям поважного віку. Минулої сніжної зими, самотужки довелося відчищати від снігу стежину у дворі. Проходячи повз будинок Сергій Іванович звернув увагу на нелегку працю, попросив лопату і відкидав сніг до самої дороги. Весною допоміг відкачати воду з льоха. При любій зустрічі завжди запитає – може в чому допомогти?

Такими і повинні бути керівники, які з повагою відносяться до людей і завжди допомагатимуть вибратися з складних обставин.

Тож бажаю Сергію Івановичу щастя, здоров’я та впевненості у завтрашньому дні.

 

З повагою і вдячністю жителька м. Люботина Людмила Григорівна Коваленко
 У місті Люботині відкрився новий заклад культури
Автор: Chekardina   Додано: 28 березня 2019   Переглядів:22   Категорія - [Ветеранські організації » Організація ветеранів]
 

У місті Люботині відкрився новий  заклад культури

 

У м. Люботині відбулися урочисті заходи з нагоди відкриття Будинку культури.

На цю знакову для міста подію прибули поважні гості: голова Харківської ОДА Юлія Світлична, міський голова Леонід Лазуренко, заступники голови ХОДА, керівники департаментів і силових структур, депутати обласної ради.

Юлія Олександрівна, відкриваючи урочистий захід, зазначила, що впродовж 20 років заклад знаходився у занедбаному стані, який свого роду був символом розрухи. Зараз ми всі є свідки того, як відкриття Будинку культури символізує відродження міста. Здавалося б невелика справа, але вона коштувала десятки років наших сподівань. Для закладу культури було виділено фінансування із державного і міського бюджетів, об’єднали зусилля і оновили цю чудову споруду, придбали меблі, які виробляються тут, у Люботині. В обласної влади ще багато планів щодо ремонту об’єктів соціальної сфери: дитячих садочків, шкіл, лікарні; будемо будувати спортивні майданчики і займатимемося розвитком міста. Є багато сил, бажання і можливостей реалізовувати такі важливі для міста проекти.

Юлія Світлична провела церемонію нагородження  кращих працівників культури Почесними грамотами і Подяками від голови Харківської обласної державної адміністрації.

Міський голова Леонід Лазуренко сердечно подякував Юлія Світличній за всебічну підтримку міста у його прагненні розвиватися. Наголосив на тому, що на останній сесії обласної ради виділені кошти на ремонти медичного закладу. Розроблені проекти для реконструкції дитячого садочку та будівництва очисних споруд по вул. Шмідта. Крок за кроком будемо змінювати місто для комфортного життя. «Реформи, які сьогодні відбуваються в нашій країні, і реалізуються в області під керівництвом голови ХОДА, повинні бути завершені. Тоді ми отримаємо ту країну, про яку ми всі мріємо», - підкреслив міський голова.

На новій сцені пройшов святковий концерт за участі талановитих люботинців: володарів стипендії голови Харківської обласної Державної адміністрації «Надія Слобожанщини», зведений ансамбль бандуристів; вокалістів – Ксенії Бровко, Олени Іващенко, Лілії Саєнко, Євгена Чурілова, Дани Скляр, солістки Слобожанського ансамблю Інни Грушко, Любові Сухіної, Станіслава Чернишенко; зразкового художнього колективу сучасного танцю «Ай билив», ансамблю народних інструментів «Люботинські музики», вокального колективу «Нон-стоп». 

На урочистому заході був присутній маестро Василь Дагаєв – легендарний музикант, педагог, який 1 лютого відзначив своє 90 – річчя.

Подяка усім учасникам святкового концерту, ведучі Олені Муковоз за особливий, настрій і високий рівень виконавської майстерності.

Відновлений осередок культури став справжнім подарунком для творчих, талановитих люботинців.

 

Микола Пархоменко – керівник прес-центра Ради організації ветеранів  м. Люботина

 

У місті Люботині відкрився новий  заклад культури

У місті Люботині відкрився новий  заклад культури

У місті Люботині відкрився новий  заклад культури

У місті Люботині відкрився новий  заклад культури

У місті Люботині відкрився новий  заклад культури


 
 Подяка
Автор: Svetlana   Додано: 26 березня 2019   Переглядів:16   Категорія - [Ветеранські організації » Організація ветеранів]
 

Подяка

Подяка

Організація ветеранів України м. Люботина щиро і сердечно вдячна голові Харківської обласної державної адміністрації Світличній Юлії Олександрівні, директору регіональної філії «Південна залізниця», депутату Харківської обласної ради, почесному громадянину м. Люботина Уманцю Миколі Григоровичу та Люботинському міському голові Лазуренко Леоніду Івановичу за сприяння і надання матеріальної допомоги для капітального ремонту міського будинку культури, який 20 років було закрито і доведено до розрушення. І тільки при допомозі наших друзів 24 березня 2019 року Люботинський міський будинок культури було оновлено і відкрито.

 

Голова організації ветеранів України м. Люботина             

Сергій Котихін
 Свято Колодія у м. Люботині
Автор: Svetlana   Додано: 12 березня 2019   Переглядів:26   Категорія - [Ветеранські організації » Організація ветеранів]
 

Свято Колодія у м. Люботині

9 березня у Любтинському міському парку пройшла запальна, весела, щедра та смачна Масниця ( Свято Колодія), яка зібрала багато учасників і художніх колективів.

Заступник міського голови Вячеслав Рубан привітав присутніх із улюбленим святом і побажав миру, гарного настрою, здійснення всіх мрій та злагоди у родинах і запросив усіх поласувати смачними млинцями і варениками.

Свято Колодія у м. Люботині

Злагоджено і весело працівниками відділу культури було проведено багато різних змагань, конкурсів, естафет – перетягування канату, бій мішками на великій колоді, підняття гирі –  із вручення сувенірних подарунків переможцям.

Свято Колодія у м. Люботині

Ведуча свята Олена Муковоз із задоволенням представляла глядачам талановитих виконавців та познайомила учасників заходу із традиціями свята Колодій.

Свято Колодія у м. Люботині

Масниця або свято Колодія – це жіноче свято. Раніше увесь тиждень жіночки гуляли, варили вареники з капустою, картоплею, сиром, маком. У понеділок святкували день народження Колодки, у вівторок Колодка хрестилася, у середу женилася, а в четвер – гуляли молодухи-удалухи. Чоловіки цього дня носили жінок на руках, а в п’ятницю йшли до тещі на смачні варенички та гарячі млинці. У суботу був невістчин день, коли свекруха робила всю хатню роботу невістки. У неділю молодим, але неодруженим дівчатам і хлопцям публічно прив’язували колодку, щоб у цьому році одружувалися. Вокальний ансамбль «Чарівниця» провів обрядове дійство «Колодка».

Свято Колодія у м. Люботині

Веселий настрій присутнім створювали творчі колективи: ветеранський ансамбль «Мрія», ансамбль «Сузір’я», гурт «Веселка», вокальний колектив «Молодички», ансамбль «Чарівниці», «Берегиня», «Вокаліз» та вокалісти – Маргарита Дорошко, Поліна Гололобова, Дана Скляр, Ірина Матвієнко.

Свято Колодія у м. Люботині

Глядачі із задоволенням підспівували артистам та нагороджували їх аплодисментами.

Свято завершилося і учасники розходилися із радісним, веселим настроєм.

Свято Колодія у м. Люботині

Микола Пархоменко – керівник прес-центра Ради організації ветеранів  м. Люботина
 Свято для жінок у Люботині
Автор: Svetlana   Додано: 12 березня 2019   Переглядів:32   Категорія - [Ветеранські організації » Організація ветеранів]
 

Свято для жінок у Люботині

Ти – жінка! Пам’ятай це всюди!

І як би там не склалось майбуття,

А справжня жінка завжди в шані буде,

Бо жінка – це є творець життя!

У залі Люботинського професійного ліцею залізничного транспорту напередодні Міжнародного жіночого дня  8 березня відбувся великий концерт, присвячений цій даті.

Свято для жінок у Люботині

Розпочався захід подарунком для жіноцтва міста – кошики чудових квітів від міського голови Леоніда Лазуренка і депутата обласної ради, директора РФ «Південна залізниця» Миколи Уманця.

Леонід Лазуренко звернувся зі словами вітання до жінок, які зібралися у святковій залі. Він привітав зі святом і наголосив на тому, що у місті відбувається багато позитивних змін, і жінки також беруть у цьому активну участь. На сьогодні маємо кошти для покращення матеріально-технічної бази медичного закладу, де будуть створені всі умови для роботи лікарів і надання послуг пацієнтам. Також на стадії завершення капітальні роботи у міському Будинку культури, відкриття якого планується 23 березня, на яке запрошуються усі присутні у цій залі.

Свято для жінок у Люботині

І ще важливим є те, про що на чолі Харківської обласної державної адміністрації є жінка Юлія Світлична, яка своїм прикладом спонукає усіх працювати ще краще і результативніше.  Обласна  адміністрація допомагає у місті реалізовувати ті проекти, які не вирішувалися впродовж багатьох років.

Свято для жінок у Люботині

Микола Уманець, звертаючись до присутніх на заході, також зазначив, що всі плани із відновлення інфраструктури міста, які окреслені на 2019 рік, при підтримці голови ХОДА Юлії Світличної неодмінно будуть реалізовані. Планів багато і для цього необхідно докласти багато зусиль, енергії і підтримки. І вже скоро відбудеться відкриття оновленого Будинку культури, і наші жінки отримають свого роду чудовий подарунок. Він побажав жінкам побільше нагод для хорошого настрою і доброго здоров’я.

Для чарівних, привабливих і ніжних жінок відбувся великий святковий концерт, часть у якому взяли найкращі колективи і вокалісти: Олена Іващенко, вокальні колективи «Нон-стоп», зразковий художній колектив сучасного танцю «Ай білів», вокальний гурт «Вокаліз», Станіслав Чернишенко, Євген Чурілов, колектив бально-спортивного танцю «Енергія», Дана Скляр, зразковий художній колектив сучасної хореографії «Монреаль», Лариса Глущенко, Любов Сухіна, Лілія Саєнко, Інна Грушко.

Свято для жінок у Люботині

Юні та вже досвідчені артисти своїми чудовими номерами  створили неповторну ліричну атмосферу весняного свята, а танцювальні колективи заряджали глядачів танцювальним настроєм.

 

Микола Пархоменко – керівник прес-центра РОВ м. Люботина
 Т.М. Дорожко – 90!
Автор: Svetlana   Додано: 8 березня 2019   Переглядів:28   Категорія - [Ветеранські організації » Організація ветеранів]
 

Т.М. Дорожко – 90!


  Тамара Миколаївна народилася 8 березня 1929 року в селі  Старі Валки, Валківського району. Трудовий стаж відраховується з 1947 р. На початку трудової діяльності працювала в сільській школі старшою вожатою, потім багато років праці віддано Харківському хлібокомбінату №1, Будянскому фаянсовому заводу. Загальний стаж роботи – 45 років.

Виховала прекрасного сина Олександра, має двох онуків.

Удостоєна державних нагород, орденів, медалів, Почесних грамот.

З 1953 року проживає в м. Люботині.

   Рада організації ветеранів України м. Люботина від щирого серця вітає нашу ювілярку Тамару Миколаївну. Бажаємо їй міцного здоров’я, щасливих років життя, натхнення і добробуту, чистого неба над Україною.

   Також, прийміть вітання з Міжнародним жіночим Днем 8-го Березня, днем Вашого народження.

 
 Г.Я. Зіменко -70!
Автор: Svetlana   Додано: 28 лютого 2019   Переглядів:28   Категорія - [Ветеранські організації » Організація ветеранів]
 

Г.Я. Зіменко -70!

 

Ганна Яківна народилася 1 березня 1949 р. в селі Абазівка Зачепилівського району, Харківської області. Після закінчення Абазівської восьмирічної школи поступила до Харківського професійного училища №9 та по закінченню отримала професію хімік-лаборант. Проживаючи у м. Харків, працювала по здобутій професії на ТЕЦ-3.

У 1973 році переїхала в Люботин по місцю проживання чоловіка, де працювала касиром на Караванському заводі кормових дріжджів. З 2012 року – голова первинної ветеранської організації с-ща Караван.

За багаторічну добросовісну працю нагороджена медаллю «Ветеран праці», багатьма  Почесними грамотами, Подяками, Грамотами Харківської ветеранської організації.

Загальний стаж роботи – 32 роки.

Ганна Яківна – активна учасниця художньої самодіяльності.

Люботинська рада ветеранів щиро і сердечно вітає ювілярку, бажає міцного здоров’я, невичерпної життєвої енергії, поваги рідних та друзів, нехай бадьорість духу і життєва наснага залишиться з Вами  на довгі роки. Хай завжди безхмарним та мирним небо буде на Україною!
 Естафета пам’яті в надійних руках
Автор: Svetlana   Додано: 28 лютого 2019   Переглядів:26   Категорія - [Ветеранські організації » Організація ветеранів]
 

Естафета памяті в надійних руках

Протягом багатьох років Рада організації ветеранів України м. Люботина проводила цікаві, патріотичні зустрічі з школярами місцевих шкіл. Сьогодні між нами немає учасників бойових дій Другої світової війни, але серед нас є Діти війни, яким старше покоління ветеранів передало естафету пам’яті в надійні руки.

Нещодавно на зустріч з школярами Люботинського навчально-виховного комплексу № 2 були запрошені ветерани, які мають статус – діти війни і ветерани праці. Серед них голова Ради організації ветеранів України м. Люботин, член виконкому міської ради Котихін С.І., член Національної  спілки журналістів України, Почесний громадянин м. Люботин, керівник прес-центра РОВ м. Люботин Пархоменко М.Д., діти війни та ветерани праці: Кучерява Л.М., Сидоренко Г.С., Бабенко Л.Є., Приходько Ніна Фадеєвна.

Ведуча програми Лідія Кучерява розповіла учням 6-7 класів про те, що у 2018 році Харківщина відсвяткувала 75 річницю визволення від фашистських загарбників, а в жовтні цього року будемо відзначати 75 річницю визволення всієї України. Після закінчення війни народ підняв із руїн нашу країну. Але сьогодні немає спокою на Сході. Уже п’ятий рік як Росія веде війну проти нашої мирної країни. Багато втрат несе Україна, як в живій силі, так і в бойовій техніці. Вона наголосила на тому, що ми не втрачаємо надії на те, що наша земля буде вільною і незалежною, а ми всі в державі житимемо щасливо і радісно, особливо молодь. І тому завдання кожного учня – це сумлінне навчання.

Своїми спогадами про воєнні і повоєнні роки поділявся і Микола Пархоменко. Він пригадав, що коли почалася війна, йому було лише п’ять років. А життєвий шлях почався в селі Очеретувате Полтавської області. Випала важка, але цікава доля. У серпні 1941 року від Дніпра, який знаходився від села на відстані 75 км, вже виразно чувся гуркіт гармат. Переважними силами противник форсував Дніпро і 11 вересня ворожі танки з десантом піхоти ринулися по дорозі Кременчук-Хорол. Фашистські війська уде 12 вересня зайняли Очеретувате, проголосивши «новий порядок», постійно насаджували його зброєю і силою. Окупанти знищували активістів і військовополонених. Люди втікали у болота, заривалися в землю, на них полювали із собаками  і 144 мешканця села вивезли в Німеччину. Також Микола Дмитрович зазначив, що діти війни схиляють голови перед батьками і матерями, які разом були свідками того, як німецькі солдати підпалювали хати, школи, заклади культури, знищували наших людей. Особливо тоді, коли на фронті почався переломний період на користь наших військ, це вразу відчулося на поведінці окупантів. Вони лютували, зганяючи свою злість за поразки на фронтах на мирному населенні.

Чимало лиха дісталося і родині Миколи Пархоменка. Відступаючи, німці спалили хату і всі забудови поруч. Але найтяжчим було те, що в похоронці повідомлялося про те, що батько по-геройськи загинув у боях за Дніпро. Та на все життя запам’яталися 1946-1947 роки, коли заморені голодом односельці йшли із життя. Сім’я у складі мами, бабусі і сестри, яка народилася в травні 1941 року, опухли від голоду.  Та коли дожили до потепління, полегшено зітхнули: можна було вживати бур’яни, з колгоспного поля збирали перемерзлу картоплю.

Естафета пам’яті в надійних руках

З дитячих років відчув нелегку працю хлібороба, своїх земляків, які дали крила високого польоту в житті.

У 1952 році, коли приїхав до Харкова, згадує Микола Пархоменко, вступив до залізничного училища № 3, після якого працював слюсарем по ремонту паровозів на Уфимській залізниці. З 1955 по 1957 роки трудився в Матраєвському зернорадгоспі Башкирської АСР. Із 1963 року проживає у м. Люботині. Заочно закінчив Московський народний університет образотворчого мистецтва. Роботу журналіста розпочав у 1984 році в Харківській районній газеті «Трибуна трудящих» на посаді редактора відділу фотоілюстрацій. За 25 років роботи у газеті було опубліковано близько 6000 робіт, із них біля 1000 про події в м. Люботин. Загальний стаж роботи складає 55 років. Про життєвий шлях митця можна дізнатися із книги «Слобожанський край очима митця» і «Кришталевий об’єктив Миколи Пархоменка». Ці книги були подаровані усім школам міста.

Лідія Кучерява, керівник ансамблю ветеранів «Мрія», і ансамбль «Чарівниці» подарували учням народні пісні, які співали наші предки. Бо пісня – це душа народу, його історія.

Ніна Приходько розповіла присутнім про роки війни. У 1941 році дозрівав хороший урожай. Селяни готувалися його збирати, але в небі над Харковом з’явилися німецькі літаки. Першими бомбардуванню піддалися житлові будинки, підприємства. Одна із бомб влучила у будинок, де вона народилася. Був тяжко поранений батько і доставлений до шпиталю, а мама разом із сестрою виїхали на Богодухівщину, де і пройшло дитинство. Після закінчення війни, Ніна Фадеївна здобула освіту у Харківському університеті ім. Горького (нині В.Каразіна) за спеціальністю товарознавець вищої категорії. Вона підкреслила, що нелегко доводилося жити і в роки війни, і в роки повоєнної відбудови, нелегким було дитинство, але прагнення до навчання було високим. Мріяли про освіту і отримання професії. Але 1946-1947 роки принесли голод. Люди вишукували на полях картоплю і харчувалися нею, їли бур’яни. Мати Ніни, маючи невеликий запас насіння буряка, змолола на жорнах і приготувала таку страву, яка запам’яталася на багато років.

Ніна Фадеївна побажала дітям ніколи не знати, що таке повоєнне лихоліття.

Ветеран праці Сергій Котихін, звертаючись до присутніх, наголосив на тих змінах, які відбуваються у рідному місті. Міська рада, міський голова Леонід Лазуренко значну увагу приділяють розвитку інфраструктури і питанню благоустрою міста. Ремонтуються дороги, освітлюються вулиці, чимало зроблено для закладів освіти і культури, завершується ремонт Будинку культури – багато робиться для покращення життєвого рівня громад. Побажав  молодому поколінню, яке  буде далі розвивати рідне місто, гарно навчатися в школі, бо це всім знадобиться в житті.

Директор школи Анатолій Козоріз щиро подякував гостям за їх спогади, побажав доброго здоров’я і подальших успіхів у справі виховання молодого покоління в дусі патріотизму.

 

 

Кучерява Л.М. – член прес-центру РОВ м. Люботин