Рішення сесії "Про внесення доповнень до рішення V сесії Люботинської міської ради VІІ скликання від 23.02.2016р. № 73"
Автор: Svetlana   Додано: 6 жовтня 2016   Переглядів:1264   Категорія - [Тимчасовий архів » Процес декомунізації]
 

РІШЕННЯ

 

Від  12 травня  2016 р.                № 206

м. Люботин

 

Про внесення доповнень  до рішення  V сесії Люботинської міської ради VІІ скликання від 23.02.2016р. № 73

 

    Розглянувши службову записку  заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Кравченко Н.В., проаналізувавши рекомендації Українського інституту національної пам’яті щодо назв об’єктів топоніміки, які підлягають перейменуванню у зв’язку з прийняттям  Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»,  керуючись  ст.26,37  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України « Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен ( псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» та Регламентом Люботинської міської ради VIІ скликання, Люботинська міська рада

  

ВИРІШИЛА:                             

1.Внести доповнення до рішення  V сесії Люботинської міської ради VІІ скликання від 23.02.2016р. № 73  «Про внесення змін та доповнень до рішення  ІІ сесії  Люботинської міської ради  VІІ скликання «Про виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону   пропаганди їхньої символіки» від 22.12.2015 р.  № 87» , згідно з додатком.

2.Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Кравченко Н.В. та постійну депутатську комісію з питань прав людини,законності, регламенту, місцевого самоврядування, депутатської діяльності і етики.

 

Міський голова   Л.І.Лазуренко                                

 
 Рішення сесії "Про внесення змін та доповнень до рішення ІІ сесії Люботинської міської ради VІІ скликання"
Автор: Svetlana   Додано: 2 березня 2016   Переглядів:1255   Категорія - [Головна, Процес декомунізації]
 

РІШЕННЯ

      

 від 23 лютого   2016 р.   № 73

м. Люботин  

 

Про внесення змін та доповнень до рішення ІІ сесії  Люботинської міської ради  VІІ скликання «Про виконання Закону України

«Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону

пропаганди їхньої символіки» від 22.12.2015 р. № 87

 

  Розглянувши службову записку  заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Кравченко Н.В., беручи до уваги  протокол засідання комісії з питань найменування та встановлення пам’ятних знаків від 05.02.2016 р., керуючись  ст.26,37  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законами України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», « Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен   ( псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», та Регламентом Люботинської міської ради VI скликання, Люботинська міська рада

                                                                             

ВИРІШИЛА:                      

 

1.Внести зміни до додатку до рішення ІІ сесії  Люботинської міської ради № 87 від 22.12.2015р. «Про виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», виклавши його в новій редакції  (додається).

 2.Додаток до рішення ІІ сесії  Люботинської міської ради № 87 від 22.12.2015 р. «Про виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» вважати таким, що втратив чинність.

 3.Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Кравченко Н.В. та постійну депутатську комісію з питань прав людини,законності, регламенту, місцевого самоврядування, депутатської діяльності і етики.

 

Міський голова  Л.І.Лазуренко  

                                                                                                                                                
 Шановні мешканці міста!
Автор: Svetlana   Додано: 3 лютого 2016   Переглядів:1114   Категорія - [Головна, Процес декомунізації]
 

     У зв’язку з перейменування об’єктів, що підпадають під дію Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” відповідно до рішення Люботинської міської ради від 22.12.2015р №87,  надаємо роз’яснення щодо дій громадян при перейменуванні вулиць, провулків, тощо.

    Законодавством не передбачено внесення змін до правовстановлюючих документів (свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, договору міни, договору дарування, тощо) у зв’язку з перейменуванням вулиць, на яких знаходиться об’єкт нерухомого майна, а тому вони є чинними та не потребують на сьогоднішній день обов’язкової заміни чи отримання нового правовстановлюючого документа. Але все ж таки рекомендуємо внести відповідні зміни з метою уникнення в подальшому непорозумінь з державними органами, зокрема фіскальною службою.

    У разі необхідності (продаж, дарування, тощо) чи з власної ініциативи власник майна (в тому числі земельної ділянки), відносно якого відбулись зміни у назві вулиці, провулку тощо, має право самостійно звернутись до органу державної реєстрації правна нерухоме майно з заявою про внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у зв'язку із зміною назви чи перейменування вулиці, провулку тощо відповідно до рішення Люботинської міської ради від 22.12.2015р №87. Для цього потрібно отримати довідку про перейменування вулиці, провулку, тощо. На підставі правовстановлюючих документів зі старою назвою вулиці і довідки відділу містобудування та архітектури виконкому Люботинської міскої ради нотаріус видає новий правовстановлюючий документ з новою назвою об’єкту.

    Щодо внесення змін до правовстановлюючих документів юридичних осіб, зміна відомостей про місцезнаходження юридичної особи підлягає державній реєстрації відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань". Однак Законом не визначено пакет документів, що подається для державної реєстрації змін в даному випадку. Ніяких офіційних роз'яснень з боку Державної реєстраційної служби України з цього питання немає. При цьому пунктом 8 статті 2 Прикінцевих положень Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” передбачено внесення змін до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань”, а саме до частини другої статті 10 : "2. Адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів: благодійних організацій; юридичних осіб, пов'язаних із прийняттям Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", а також зміни місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи у зв'язку із зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об'єктів топоніміки населених пунктів".

    Таким чином, за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів у зв'язку з перейменуванням вулиці, адміністративний збір справлятися не буде. Законом не встановлено граничних термінів для проведення вказаних дій, таким чином, суб'єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін.

      Щодо внесення змін до паспортів громадян України в частині місця реєстрації, відповідно до ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» у разі зміни адреси житла в межах адміністративно-територіальної одиниці особа або її законний представник повинні письмово повідомити про це орган реєстрації місця проживання протягом десяти днів. Органом реєстрації є територіальні підрозділи Державної міграційної служби України. На підставі поданих особою або її законним представником відомостей працівник територіального підрозділу Державної міграційної служби України в той самий день вносить необхідні зміни до паспортного документа та протягом семи днів до реєстраційного обліку. Перереєстрація також може проходити під час заміни паспорта, оновлення фотокарток, зміні прізвища тощо, тобто коли у людини виникає потреба.

    Виготовлення табличок з найменуванням вулиць, які були перейменовані, буде здійснюватись за бюджетні кошти.

 

Відділ юридичного забезпечення 
 Про виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»
Автор: Svetlana   Додано: 5 січня 2016   Переглядів:2626   Категорія - [Головна, Процес декомунізації]
 

РІШЕННЯ ІІ СЕСІЇ VІІ СКЛИКАННЯ

 

Від  22 грудня  2015 року   № 87

м. Люботин 

 

Про  виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного

(нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»

 

         Розглянувши службову записку  заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Кравченко Н.В., беручи до уваги звіт про результати проведення громадського обговорення щодо перейменування об’єктів міського підпорядкування, що містять символіку комуністичного  тоталітарного режиму,  протокол засідання комісії з питань найменування та встановлення пам’ятних знаків від 10.12.2015р., лист Сумської дирекції залізничних перевезень від 14.12.2015 р., керуючись  ст.26,37  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законами України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», « Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», « Про географічні назви» та Регламентом Люботинської міської ради VI скликання, Люботинська міська рада

ВИРІШИЛА:

 1.Перейменувати об’єкти топоніміки та географічні об’єкти міста Люботина, що містять  символіку комуністичного  тоталітарного режиму та підлягають перейменуванню у зв’язку з прийняттям  Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (додається).

2.Рішення І сесії УІІ скликання Люботинської міської ради від 30.11.2015 р.№ 19 «Про  виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»  вважати таким, що втратило чинність.

3.Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Кравченко Н.В. та постійну депутатську комісію з питань прав людини,законності, регламенту, місцевого самоврядування, депутатської діяльності і етики.

 

Міський голова     Л.І.Лазуренко

 
 Звіт про результати проведення громадського обговорення щодо перейменування об’єктів міського підпорядкування
Автор: Svetlana   Додано: 13 листопада 2015   Переглядів:1489   Категорія - [Головна, Процес декомунізації]
 

Звіт про результати проведення громадського обговорення щодо перейменування об’єктів міського підпорядкування

  

Найменування органу влади, який проводив обговорення: Виконавчий комітет Люботинської міської ради.

 

Назва питання, винесеного на обговорення: Об’єкти, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму  та  підлягають

перейменуванню, відповідно до Закону України   «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних 

режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» 

 

Учасники обговорення: Громада міста Люботина

 

Інформація про пропозиції, що надійшли до органу виконавчої влади за результатами обговорення:

  01.10.2015 року на офіційному сайті Люботинської міської ради було оприлюднене інформаційне повідомлення про проведення громадського

обговорення  питання  перейменування об’єктів, які містять символіку комуністичного тоталітарного режиму.

 Обговорення проводилось  у формі електронної консультації.

  Протягом періоду обговорення  виконавчий комітет Люботинської міської ради   приймав зауваження та пропозиції  щодо перейменування  назв  вулиць ,

провулків, площ, інших об’єктів топоніміки, назви яких підлягають перейменуванню.  

  Під час обговорення надійшли наступні пропозиції щодо перейменування  об’єктів міського підпорядкування:

 

№ п/п

Найменування юридичної особи, якій пропонується присвоїти іншу назву

Найменування , що пропонується присвоїти юридичній особі

1.

вул.Радянська

вул.. Слобожанська

2.

в-д Слави

в-д   Скіфський

3.

вул.Чудновського

вул..Святомиколаївська

4.

пров.Гамарника

пров.Мурафський

5.

пров.Пугачова

пров.Волошковий

6.

вул.Луначарського

вул..Валерія Лобановського

7.

пров.Луначарського

пров. Валерія Лобановського

8.

вул.40 років Жовтня

вул. Зоряна

9.

вул.Червоногвардійська

вул. Виноградна, Пшенична, Моцарта, Грибна, Степова

 

Інформація про рішення, прийняті за результатами обговорення:

     Узагальнені зауваження і пропозиції, що надійшли під час громадського обговорення (додаються), долучити до проекту рішення

"Про  виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів

в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та запропонувати  винести на розгляд чергової сесії Люботинської міської ради.

             

Заступник міського голови, голова комісії з питань найменувань

та встановлення пам’ятних знаків

Кравченко Н.В.

 Узагальнені зауваження і пропозиції, що надійшли під час громадського обговорення
Автор: Chekardina   Додано: 9 листопада 2015   Переглядів:1064   Категорія - [Головна, Процес декомунізації]
 

До уваги мешканців міста!

 

  9 квітня 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки».

       Відповідно до ч.1 п.6 ст.7 зазначеного Закону у шестимісячний термін органи місцевого самоврядування в установленому порядку мають прийняти рішення про  перейменування вулиць, провулків, площ інших об’єктів топоніміки, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму.

   Згідно з інформаційним повідомленням про проведення громадського обговорення, розміщеним на офіційному сайті Люботинської міської ради,  з 01.10.2015 по 01.11.2015 виконавчий комітет Люботинської міської ради   приймав зауваження та пропозиції  щодо перейменування  назв  вулиць , провулків, площ, інших об’єктів топоніміки, назви яких підпадають під дію закону.  

    Узагальнені зауваження і пропозиції, що надійшли під час громадського обговорення (додаються), будуть запропоновані на розгляд Люботинської міської ради для прийняття відповідного рішення.

   Одночасно необхідно зазначити, що законодавством не передбачено внесення змін до чинних правовстановлюючих документів у зв'язку з перейменуванням вулиць, на яких розміщується об'єкт нерухомого майна.

 

Заступник міського голови,

голова комісії з питань найменувань та встановлення пам’ятних знаків  

   Кравченко Н.В.

 

 

 

 
 Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення
Автор: Svetlana   Додано: 1 жовтня 2015   Переглядів:1167   Категорія - [Тимчасовий архів » Процес декомунізації]
 

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення

 

1.Найменування організатора громадського обговорення - Виконком Люботинської міської ради Харківської області

2.Найменування юридичної особи, якiй пропонується присвоїти iм’я фiзичної особи, ювiлейної чи святкової дати, назви або дати iсторичної події 3.Ім’я фiзичної особи, ювiлейної чи святкової дати, назви або дати iсторичної подiї, що пропонується присвоїти юридичнiй особi, та обґрунтування такої пропозицiї 

4.Суб’єкти, що внесли пропозицiю щодо присвоєння юридичнiй особi iменi фiзичної особи, ювiлейної чи святкової дати, назви або дати iсторичної події 

Завантажити документ: propozicyi-schodo-pereymenuvannya.rar [31.16 Kb] (cкачувань: 189)

                                         propozicyi-schodo-pereymenuvannya.doc [29.5 Kb] (cкачувань: 172)

5. Спосіб забезпечення участі в обговоренні :

Публічне громадське обговорення ( електронна консультація)

E-mail: mrl@kharkov.ukrtel.net

Пропозиції ( зауваження ) учасників громадського обговорення подаються

до 01.11.2015р.

 

6. Поштова  адресу та (або) адреса електронної пошти, номер телефону, строк i форма для подання пропозицiй (зауважень) –  вул. Радянська, 26 м. Люботин, виконком Люботинської міської ради; 

E-mail: mrl@kharkov.ukrtel.net; 741-11-53 , 741-34-17, 741-14-82

 Пропозицiї (зауваження) учасникiв громадського обговорення подаються у письмовiй чи уснiй формi, надсилаються електронною поштою iз зазначенням прiзвища, iменi, по батьковi та адреси особи, яка їх подає.

Юридичнi особи подають пропозицiї (зауваження) у письмовiй чи електроннiй формi iз зазначенням їх найменування та мiсцезнаходження.

Анонiмнi пропозицiї (зауваження) не реєструються i не розглядаються.

 

7. Мiсцезнаходження та (або) адресу електронної пошти, номер телефону органiзатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультацiї з питання, що винесено на громадське обговорення;

 

вул. Радянська, 26 м. Люботин, виконком Люботинської міської ради; 

E-mail: mrl@kharkov.ukrtel.net; 741-11-53 ,741-04-05  741-34-17

 

8. Прiзвище та iм’я особи, визначеної вiдповiдальною за проведення громадського обговорення:  Кравченко Наталія Володимирівна, Іщенко Тетяна Олександрівна

 

9. Строк i спосiб оприлюднення результатiв громадського обговорення :  до 14 листопада 2015 р. на офіційному веб-сайті Люботинської міської ради

 

 
 Чекаємо на Ваші пропозиції
Автор: Chekardina   Додано: 20 серпня 2015   Переглядів:1062   Категорія - [Головна, Процес декомунізації]
 

Шановні мешканці міста !


      Відповідно до ч.1 п.6 ст.7 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»  процедура перейменування  назв  вулиць , провулків, площ, інших об’єктів топоніміки, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму, має відбутись у шестимісячний термін з дня прийняття Закону.

     Пропонуємо Вам долучитись до обговорення та надавати свої пропозиції  щодо можливих назв вулиць, провулків, площ, інших  об’єктів, які підпадають під дію Закону. 

                         Пропозиції будуть прийматись до 25.08.2015 р.  

 

Перелік вулиць: http://lubotin.kharkov.ua/main/6080-proces-dekomunzacyi-trivaye.html


 

 

 
 Процес декомунізації триває
Автор: Svetlana   Додано: 15 липня 2015   Переглядів:1438   Категорія - [Головна, Процес декомунізації]
 

Процес декомунізації триває

 

   14 липня 2015 року в приміщенні виконкому Люботинської міської ради відбулось засідання комісії з питань найменування та встановлення пам’ятних знаків, на якому обговорювалось питання проведення (здійснення) процедури декомунізації в м. Люботині.

   Відповідно до ч.1 п.6 ст.7 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» у шестимісячний термін органи місцевого самоврядування в установленому порядку мають перейменувати назви  вулиць, провулків, площ інших об’єктів топоніміки, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму.

    В ході обговорення комісія прийшла до висновку, що в м.Люботині перейменуванню підлягають 103 об’єкти ( перелік додається).  Голова комісії - заступник міського голови Кравченко Н.В.  зазначила, що при присвоєнні назв, в першу чергу,  необхідно згадати   видатних  люботинців, які прославили місто та відомі далеко за його межами  ( Наталя Забіла, Станіслав Шумицький);  доцільно розглядати  питання про повернення вулицям міста  історичних назв  тощо.  

    Одночасно була розглянута пропозиція начальника відділу архітектури та містобудування  Кравченка С.Г. щодо перейменування вулиць, назви яких дублюються. Дані пропозиції були підтримані членами комісії. 

    Під час роботи комісії начальник відділу культури Голтвянська І. А.  проінформувала присутніх  про наявність  на території міста пам’яток історії – братської могили червоноармійців і радянських активістів( вул. Гавенка) та могили Хижного М.В.- голови Гиївського ревкому  ( площ. Жовтнева), які є символікою комуністичного тоталітарного режиму  та, оскільки,  це  місця поховання -  демонтажу вони не підлягають.

      Протягом липня місяця комісія працює над пропозиціями щодо присвоєння нових назв   об’єктам, що підлягають перейменуванню.

 

Голова комісії                                                Н.В.Кравченко

 

Завантажити документи:ulicy.rar [10.24 Kb] (cкачувань: 217)
 Основні засади Закону України «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки»
Автор: Chekardina   Додано: 2 липня 2015   Переглядів:1266   Категорія - [Правова освіта населення, Процес декомунізації]
 

Основні засади Закону України «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки» 

 

 

        Верховна Рада України 9 квітня 2015 року прийняла Закон «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки». Законом засуджується комуністичний і націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими в Україні. Забороняється публічне заперечення злочинного характеру цих тоталітарних режимів, публічне використання і пропаганда їх символіки, встановлюється порядок ліквідації символів комуністичного тоталітарного режиму (перейменування населених пунктів, установ, організацій тощо); вводиться обов'язок держави здійснювати розслідування і оприлюднення інформації про злочини, вчинені представниками тоталітарних режимів. Згідно Закону, пропаганда зазначених режимів - це публічне заперечення (зокрема, через ЗМІ) злочинного характеру комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років в Україні, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму; поширення інформації, спрямованої на виправдання злочинного характеру зазначених режимів, діяльність радянських органів держбезпеки, встановлення радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, боротьби проти борців за незалежність України у XX столітті; виготовлення та / або розповсюдження, а також публічне використання продукції, що містить символіку зазначених режимів. Законом встановлено широкий перелік символіки режимів. Так, символіка комуністичного тоталітарного режиму включає, зокрема:

       - Будь-яке зображення державних прапорів, гербів та інших символів СРСР, УРСР та інших республік;

       - Їх гімни, прапори, символи, зображення або інша атрибутика, в яких відтворюється поєднання серпа і молота, п'ятикутної зірки і т.п .;

        - Символіка комуністичної партії або її елементи, найменування комуністичної партії;

       - Зображення, пам'ятники, пам'ятні знаки, написи, присвячені особам, які займали керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади і управління СРСР, працівникам радянських органів держбезпеки;

       - Пам'ятники, присвячені подіям, пов'язаним з діяльністю компартії, встановленням радянської влади на території України і т.д. (Крім пов'язаних з опором і вигнанням фашистських окупантів з України або з розвитком української науки і культури);

       - Зображення гасел комуністичної партії, цитат осіб, які займали керівні посади в компартії, вищих органах влади і управління СРСР, УРСР і т.д .;

       - Назви населених пунктів, площ, вулиць, парків, мостів та інших об'єктів, підприємств, установ, організацій, в яких використані імена або псевдоніми вищевказаних осіб, події, пов'язані з встановленням радянської влади на території України і т.п.

        Символіка націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму включає:

       - Символіку, найменування Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини,

       - Державний прапор і герб нацистської Німеччини 1939 - 1945 років;

      - Зображення, написи, присвячені подіям, пов'язаним з діяльністю Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини;

      - Зображення гасел даної партії, цитат осіб, які займали керівні посади в партії, вищих органах влади і управління нацистської Німеччини та на окупованих нею територіях в 1935 - 1945 роках.

       Вказаним Законом встановлено шестимісячний строк з дня набрання ним чинності, протягом якого Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські, районні державні адміністрації, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування повинні в установленому порядку здійснити демонтаж пам’ятників, пам’ятних знаків, присвячених особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні, політичних репресій, особам, які обіймали керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік (крім осіб, діяльність яких була значною мірою пов’язана з розвитком української науки та культури), працівникам радянських органів державної безпеки, подіям, пов’язаним з діяльністю комуністичної партії, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті, а також в установленому порядку перейменувати райони у містах, сквери, бульвари, вулиці, провулки, узвози, проїзди, проспекти, площі, майдани, набережні, мости, інші об’єкти топоніміки населених пунктів, а також інші географічні об’єкти, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму.

     Кримінальний кодекс доповнено новою статтею 436-1, яка встановлює відповідальність за виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки і пропаганду комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів. Санкція - обмеження / позбавлення волі на строк до 5 років. А якщо злочинні дії вчинені представником влади, повторно, організованою групою або з використанням ЗМІ - передбачено позбавлення волі від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.
 Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки
Автор: Chekardina   Додано: 30 червня 2015   Переглядів:1522   Категорія - [Правова освіта населення, Процес декомунізації]
 

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/317-19

 

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки


Верховна Рада України від імені Українського народу - громадян України всіх національностей, керуючись положеннями Загальної декларації прав людини, беручи до уваги резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи № 1096 (1996) від 27 червня 1996 року щодо ліквідації спадщини колишніх комуністичних тоталітарних режимів, № 1481 (2006) від 26 січня 2006 року щодо необхідності міжнародного засудження злочинів тоталітарних комуністичних режимів, № 1495 (2006) від 12 квітня 2006 року щодо боротьби з відродженням нацистської ідеології, № 1652 (2009) від 29 січня 2009 року щодо відношення до пам’ятників, що мають суперечливу історичну інтерпретацію у державах - членах Ради Європи, резолюцію Парламентської Асамблеї ОБСЄ SC (09) 3 R від 29 червня - 3 липня 2009 року щодо неприпустимості звеличення тоталітарних режимів, відкриття історичних та політичних архівів, вивчення тоталітарної спадщини та підвищення поінформованості громадськості, декларацію Європейського Парламенту від 23 вересня 2008 року щодо проголошення 23 серпня днем пам’яті жертв сталінізму і нацизму, резолюцію Європейського Парламенту від 23 жовтня 2008 року в пам’ять про Голодомор - штучний голод в Україні 1932-1933 років, резолюцію Європейського Парламенту від 2 квітня 2009 року щодо європейської свідомості та тоталітаризму, Спільну заяву з нагоди 70-х роковин Голодомору - Великого голоду 1932-1933 років в Україні, прийняту на 58-й сесії Генеральної Асамблеї ООН,

враховуючи засудження у 1991 році Законом України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні" політичних репресій, що здійснювалися протягом 1917-1991 років комуністичним тоталітарним режимом на території України, відмежування від методу державного терору в управлінні державою, притаманного комуністичному тоталітарному режиму, і проголошення намірів неухильно сприяти відновленню справедливості та усуненню наслідків свавілля і порушення громадянських прав,

враховуючи визнання Законом України "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні" Голодомору 1932-1933 років геноцидом Українського народу, засудження злочинних дій тоталітарного режиму СРСР, спрямованих на організацію Голодомору, наслідком якого стало знищення мільйонів людей, руйнування соціальних основ Українського народу та його вікових традицій, духовної культури та етнічної самобутності, а також встановлення постановою Апеляційного суду міста Києва 13 січня 2010 року факту причетності вищого керівництва СРСР, УРСР та комуністичної партії до організації Голодомору 1932-1933 років в Україні,

дбаючи про забезпечення захисту прав і свобод людини і громадянина,

прагнучи розвивати і зміцнювати незалежну, демократичну, правову державу,

керуючись статтею 11 Конституції України, яка зобов’язує державу сприяти консолідації та розвитку української нації, її історичної свідомості,

з метою недопущення повторення злочинів комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, будь-якої дискримінації за національною, соціальною, класовою, етнічною, расовою або іншими ознаками у майбутньому, відновлення історичної та соціальної справедливості, усунення загрози незалежності, суверенітету, територіальній цілісності та національній безпеці України

приймає цей Закон, яким засуджує комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими в Україні, визначає правові основи заборони пропаганди їх символіки та встановлює порядок ліквідації символів комуністичного тоталітарного режиму.

 

Натисніть "Читати далі"