Президент підписав закон щодо вдосконалення публічних закупівель
Автор: Chekardina   Додано: 17 жовтня 2019   Переглядів:464   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 

Президент підписав закон щодо вдосконалення публічних закупівель

 

Документ ухвалила Верховна Рада України 19 вересня 2019 року.

Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» № 114-ІХ.

Закон має на меті забезпечення ефективного, прозорого та якісного здійснення публічних закупівель, запобігання проявам корупції, розвиток конкурентного середовища та добросовісної конкуренції у сфері публічних закупівель в Україні.

Документ містить низку нововведень, які сприятимуть підвищенню ефективності закупівель, запровадженню персональної відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель, удосконаленню механізму оскарження тендерів, гармонізації з міжнародними стандартами.

Зокрема, згідно із законом, використання електронної системи ProZorro стає обов’язковим для здійснення державних закупівель вартістю від 50 тисяч гривень (раніше поріг був від 200 тисяч гривень). Це допоможе вивести «з тіні» понад чверть мільйона закупівель на рік.

Також закон зобов'язує замовника надавати звіти у систему ProZorro про всі закупівлі вартістю від 1 копійки (раніше – від 50 тисяч гривень).

Бізнес, який переміг у тендері, матиме 24 години на виправлення незначних помилок у тендерній пропозиції. Це дозволить підприємцям не втратити тендер, а держзамовнику – зберегти найбільш економічно вигідну пропозицію.

Також документ впроваджує диференційовану платню за подання скарги в Антимонопольний комітет України (через окрему постанову Кабміну). Це дасть змогу припинити необґрунтоване оскарження великої кількості закупівель і затримку проведення тендерів. Також закон передбачає повернення плати у разі задоволення скарги постачальника. За невиконання рішення АМКУ передбачена відповідальність керівника замовника та штраф.

Крім того, закон посилює відповідальність за порушення законодавства для недобросовісних замовників і запроваджує персональну відповідальність посадових осіб. Зокрема, якщо будуть придбані товари, роботи та послуги до/без закупівлі або буде укладено договір до/без закупівлі, то на керівника замовника чекає штраф від 2 тисяч до 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також законом передбачений інструмент для боротьби з демпінгом – система вказуватиме на аномально низьку ціну, і постачальник має її обґрунтувати для укладення договору із замовником.

Документ також передбачає нові інструменти для підвищення ефективності закупівель, зокрема, електронні каталоги ProZorro Market та посади уповноважених осіб для професіоналізації закупівель.

Крім того, закон продовжує на 2 роки термін закупівель ліків і вакцин через міжнародні організації (до 2022 року). Перелік ліків і порядок закупівель затверджуватиме Кабінет Міністрів України.

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та діятиме за шість місяців після публікації, крім розділу VI, який діятиме за 12 місяців з дня опублікування.

 

 

https://kharkivoda.gov.ua/news/100654

 




 "Захисник! Захищай свої права!"
Автор: Chekardina   Додано: 16 жовтня 2019   Переглядів:689   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 

"Захисник! Захищай свої права!"

 

publkacya-15.09.pdf [349.45 Kb] (cкачувань: 22)




 Актуальні питання, пов'язані з виїздом за кордон
Автор: Chekardina   Додано: 14 червня 2019   Переглядів:618   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 

Оскільки сезон відпусток уже розпочався, особливо актуальними є питання, пов'язані з виїздом за кордон.

Із наших метеріалів ви дізнаєтесь про правила тимчасового виїзду з дитиною за кордон, які було запроваджено завдяки ініціативі Мін'юсту #ЧужихДітейНеБуває.

Це зміни до законів, які дозволяють тимчасово виїхати з дитиною за кордон без обов'язкового отримання нотаріально посвідченої згоди другого з батьків.

Нові правила стосуються виїзду дитини, чиї батьки розлучені або проживають окремо, а один із них сплачує аліменти на дитину або заборгував із їх сплатою. Метою такої поїздки мають бути:
✔️лікування; 
✔️навчання; 
✔️участь у дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких туристичних, дослідницьких, спортивних заходах; 
✔️оздоровлення та відпочинок.

Деталі - у нашій інфографіці⤵️⤵️⤵️

 

Актуальні питання, пов'язані з виїздом за кордон

 

Інформація розміщена відділом «Люботиньске бюро правової допомоги» що знаходиться у м. Люботин, за адресою: вул.. Джерелянська, 2 оф.2 ,т. 741-4032




 Нове в законодавстві щодо протидії булінгу (цькуванню) у навчальному середовищі
Автор: Svetlana   Додано: 31 січня 2019   Переглядів:645   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 

Нове в законодавстві щодо протидії булінгу (цькуванню) у навчальному середовищі

Сьогодні в Україні, як і в багатьох інших країнах Світу, серед підлітків, які навчаються у закладах освіти, набуло поширення явище булінгу (цькування), що виражається у психологічному тиску, жорстокому ставленні, фізичному насильстві, агресії, інших діях, вчинених з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам. Згідно з інформацією Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), з булінгом у колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей.

19 січня 2019 року в Україні набув чинності Закон про протидію булінгу, яким вносяться зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення, Законів "Про освіту", "Про дошкільну освіту", "Про загальну середню освіту" тощо.

У законі булінг (цькування) визначається як діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого.

Типові ознаки булінгу:

1) систематичність (повторюваність) діяння;

  1. наявність сторін - кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);

  2. дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Законом також передбачений наступний механізм протидії булінгу.

Батьки жертви булінгу повинні написати заяву на ім’я керівника або засновника закладу освіти. Також заяву може написати вчитель, якщо його цькує учень. Керівник навчального закладу має скликати комісію з булінгу і викликати поліцію. Поліцейські складають протокол про адміністративне порушення. Далі рішення прийматиме суд. Інформація про подання, розгляд і реагування на такі заяви має публікуватись на сайті закладу освіти. Чи ефективно реагують у освітньому закладі на заяви про булінг — перевірятиме освітній омбудсмен.

Щоб винного притягнули до відповідальності, треба довести: що людину цькували психологічно, фізично, економічно чи в сексуальному плані; що це не поодинокий випадок, а відбувалось систематично; що жертва булінгу зазнала шкоди - психічної або фізичної, тобто відчувала страх, приниження, тривогу, була соціально ізольована.

За булінг учасника освітнього процесу передбачатиметься адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 850 грн до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин. Якщо булінг вчинено:

- групою осіб або повторно протягом року - штраф від 1700 грн до 3400 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин;

- малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, - штраф на батьків або осіб, які їх замінюють, від 850 грн до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин;

- групою осіб, які є малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років (або ж вчинено повторно протягом року цими особами) - штраф на батьків або осіб, які їх замінюють, від 1700 грн до 3400 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

При цьому неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Нацполіції про випадки булінгу тягне за собою накладення штрафу від 850 грн до 1700 грн або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

Очікується, що Прийняття Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу” дозволить напрацювати дієвий правовий механізм протидії явищу булінгу, що матиме наслідком покращення психічного здоров'я дітей та дорослих, створення безпечного освітнього середовища, а також підвищення ступеню зосередженості дітей на навчанні.

 

 Матеріал підготовлений Люботинським бюро правової допомоги

Третього харківського місцевого центру з надання

безоплатної вторинної правової допомоги

м. Люботин, вул. Джерелянська, 2, оф. 2. т 741-40-32




 “16 Днів проти насильства”
Автор: Chekardina   Додано: 3 грудня 2018   Переглядів:644   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня в Україні проводиться загальнонаціональна акція “16 Днів проти насильства”. Основними завданнями цієї акції є привернення уваги громадськостідо питань подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

В рамках цієї акції інформуємо про заходи протидії домашньому насильству, які запроваджені в україні з 7 січня 2018 року у зв`язку з набранням чинності Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

До таких спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству належать:

  1. терміновий заборонний припис стосовно кривдника (виноситься уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України);
  2. обмежувальний припис стосовно кривдника (видається судом);
  3. взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи (здійснюється уповноваженими підрозділами органу Національної поліції України);
  4. направлення кривдника на проходження програми для кривдників (відповідальними за виконання програм для кривдників, є місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування). Терміновий заборонний припис виноситься кривднику уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення. Терміновий заборонний припис може містити такі заходи: 1) зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;
  5. 2) заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи;

3) заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Терміновий заборонний припис виноситься строком до 10 діб за заявою постраждалої особи, а також за власною ініціативою працівником уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України за результатами оцінки ризиків.

Особа, стосовно якої винесено терміновий заборонний припис, може оскаржити його до суду.

Обмежувальний припис видається судом у порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України.

1) постраждала особа або її представник;

2) у разі вчинення домашнього насильства стосовно дитини – батьки або інші законні представники дитини, родичі дитини (баба, дід, повнолітні брат, сестра), мачуха або вітчим дитини, а також орган опіки та піклування;

3) у разі вчинення домашнього насильства стосовно недієздатної особи – опікун, орган опіки та піклування.

Обмежувальний припис видається на строк від 1 до 6 місяців та може бути продовжений судом на строк не більше 6 місяців. Таке продовження має місце лише один раз.

Судом визначається один чи декілька заходів тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього наступних обов’язків:

1) заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою;

2) усунення перешкод у користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи;

3) обмеження спілкування з постраждалою дитиною;

4) заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою;

5) заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;

6) заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.

Такі заходи мають захищати осіб, які постраждали від домашнього насилля та попереджувати таке насилля.

 

Люботинське бюро правової допомоги

м. Люботин, вул. Джерелянська, 2, т. 741-40-32, 741-35-21

 




 В межах проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!» розпочато інформаційну кампанію #СтопБулінг для дітей та їх батьків
Автор: Chekardina   Додано: 24 вересня 2018   Переглядів:1138   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 

В межах проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!» розпочато інформаційну кампанію #СтопБулінг для дітей та їх батьків

Міністерство юстиції в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» за підтримки МФ «Відродження» та за сприяння Національної поліції України розпочинає інформаційну кампанію #СтопБулінг, орієнтовану на дітей та їх батьків.

Булінг – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності.

За даними дослідження UNICEF Україна за 2017 рік, 67% дітей стикалися з булінгом (були жертвою або свідком), а 40% постраждалих від цькування взагалі ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися за допомогою. 25% - говорили про це не з дорослими (з другом чи братом/сестрою). З тих, хто мовчать – 40% соромляться про це говорити, а 22% вважають, що це нормальне явище.

За даними доповіді ВООЗ в 2016 році, Україна займає 9 місце серед 42 досліджуваних країн по відсотку жертв булінгу серед 15-ти річних (9% дівчат та 11% хлопців).

Найбільш розповсюдженим є психологічний і фізичний булінг. Проте, як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій: телефонного зв'язку, Інтернету та соціальних мереж, з’являється новий вид цькування – кібер булінг. Це не просто пустощі або грубість, це особлива форма взаємин між дітьми, що за відсутності реагування може перерости в насильство.

Тому надзвичайно важливим є небайдужість батьків до своєї дитини і постійне відстежування ситуації – настрою і стану дитини. Крім того, не варто забувати про тісний контакт з класним керівником, налагодження комунікації з іншими батьками в класі.

Пам’ятайте, якщо помітили, що:

  • у дитини немає друзів;
  • дитина боїться іти до школи;
  • має низьку самооцінку;
  • у дитини з’являються зіпсовані речі;
  • дитина сама наносить собі ушкодження;
  • сумна після спілкування у соціальних мережах та ін.

– поговоріть із дитиною, вислухайте та допоможіть вирішити проблемну ситуацію.

В рамках кампанії #CтопБулінг розроблено інформаційні матеріали, з яких можна дізнатися, які види булінгу існують та як діяти в ситуації, якщо ви стали свідком булінгу. В них також міститься інформація для батьків, чиї діти стали жертвами цькування або ж самі вчиняють насилля щодо інших дітей.

Виховання молодого покоління – це невід’ємна складова правопросвітництва. І дуже важливо, щоб діти усвідомлювали своє право бути захищеними і знали, як діяти у разі посягання на їхню честь та свободу.

            При підготовці статті використані матеріали з офіційного сайта Міністерства юстиції України.

Люботинське бюро правової допомоги

Третього харківського місцевого центру з надання БВПД

 

В межах проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!» розпочато інформаційну кампанію #СтопБулінг для дітей та їх батьків

 




 Українським батькам, які перебувають в розлученні, стане простіше вивозити своїх дітей за кордон
Автор: Chekardina   Додано: 27 серпня 2018   Переглядів:663   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 

Українським батькам, які перебувають в розлученні, стане простіше вивозити своїх дітей за кордон


         28.08.2018 року почне діяти Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання”.

          Законом посилюється відповідальність неплатників аліментів, збільшується мінімальний рівень фінансової підтримки дітей, які проживають в неповних сім’ях, запроваджуються пільги і стимули для батьків, які сумлінно виконують свій обов’язок. Також цим законом спрощується механізм  тимчасового виїзду дитини за межі України, якщо інший з батьків не надає згоди на виїзд.

         Так, той із батьків, з яким за рішенням суду визначено або висновком органів опіки та піклування підтверджено місце проживання дитини,  самостійно вирішує питання тимчасового виїзду за межі України на строк, що не перевищує одного місяця, з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях,інших заходах, та у разі, якщо йому відомо місце проживання іншого з батьків, який не ухиляється та належно виконує батьківські обов’язки, інформує його шляхом надсилання рекомендованого листа про тимчасовий виїзд дитини за межі України, мету виїзду, державу прямування та відповідний часовий проміжок перебування у цій державі.

         Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, який не ухиляється та належно виконує батьківські обов’язки, не має заборгованості зі сплати аліментів, звертається рекомендованим листом із повідомленням про вручення до того з батьків, з яким проживає дитина, за наданням згоди на виїзд дитини за межі України. У разі ненадання тим із батьків, з яким проживає дитина, нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за кордон із зазначеною метою, у десятиденний строк з моменту повідомлення про вручення рекомендованого листа, той із батьків, хто проживає окремо від дитини та у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів, має право звернутися до суду із заявою про надання дозволу на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків.

         Люботинське бюро правової допомоги вітає мешканців міста з Днем Державного Прапора України та з Днем Незалежності та запрошує усіх для отримання правової інформації та правових консультацій.

 

Люботинське бюро правової допомоги.

м. Люботин, вул. Джерелянська, 2 оф 2. т. 741-40-32

 




 Як правильно оформити боргову розписку
Автор: Chekardina   Додано: 26 червня 2018   Переглядів:754   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 

Як правильно оформити боргову розписку

 

До Люботинського бюро правової допомоги досить часто звертаються громадяни стосовно випадків неповернення їм боргу. Як правило, це траплєься в разі неправильно оформленого договору позики, або боргової розписки, або, взагалі, відсутності документального підтвердження виникнення боргових зобов`язань. Нажаль, дуже часто гроші передаються в борг під “чесне слово”. Однак, для забезпечення поверенення грошей або іншого майна та спокою кредитора варто документально підтвердити та правильно оформити відносини позики.

 

Розписка має містити всі необхідні данні, а саме:

  • найменування документу (розписка);

  • прізвище, ім’я, по-батькові, паспортні дані (серію, дату видачі паспорта) та адресу позикодавця і позичальника, бажано їх ідентифікаційний код;

  • опис майна, передання якого засвідчує ця розписка (якщо це грошові кошти, то потрібно вказувати їх точну суму цифрами і прописом, якщо ж передається інше (рухоме) майно, то необхідно його детально описати);

  • термін, на який видається позика та строки (дата) чи подія, з настанням яких позичальник зобов’язаний повернути позику, дата повернення;

  • санкції за просрочення повернення позики;

  • дані про те, відсоткова це чи безвідсоткова позика (якщо за позику нараховуються відсотки, то вказується порядок та розмір виплати відсотків);

  • розписка повинна однозначно підтверджувати факт отримання грошей позичальником і повинна містити умову про передання грошей, або іншого майна, в борг із зобов’язанням їх повернення;

  • дата та місце складання розписки, особистий підпис боржника.

Навіть якщо у розписці дата повернення боргу зазначена не була, можна повернути свої кошти. Згідно з частиною 1 статті 1049 ЦК України, позичальник зобов’язаний повернути позикодавцеві позику у встановлений строк, а якщо строк не встановлений, протягом 30-ти днів з дня пред’явлення позикодавцем вимоги про це. Тобто, слід надіслати поштою (листом з описом-вкладенням та з повідомленням про вручення) або вручити особисто позичальнику письмову претензію (з розписом і зазначенням дати отримання) про повернення боргу протягом 30-ти діб. Тридцятиденний термін слід відраховувати від дати отримання позичальником Вашої претензії. Відразу потому можна подавати позов до суду.

Бажано, щоб текст боргової розписки був написаний особисто позичальником. Це потрібно для можливості проведення судово-почеркознавчої експертизи тексту розписки на підтвердження написання її позичальником.

При поверненні боргу кредитор (позикодавець) повинен повернути розписку, також не буде зайвим отримати від нього розписку про те, що борг від такого-то числа повернуто в такій-то сумі.

Правильно оформлена розписка збільшить шанс повернення грошей, якщо ви змушені будете звертатися до суду!

Люботинське бюро правової допомоги.

м. Люботин, вул. Джерелянська, 2. т. 741-40-32

 




 Порядок зняття з реєстрації місця проживання
Автор: Svetlana   Додано: 7 березня 2018   Переглядів:2167   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 

Порядок зняття з реєстрації місця проживання

Серед відівідувачів Люботинського бюро правової допомоги значна частина осіб, що звертаються з питаннями про зняття з реєстрації місця проживання особи (“виписка”). Стаття 47 Конституції України проголошує, що кожен має право на житло. Відповідно до законодавства України таке право виникає у власника житла, членів його сім’ї , орендаря (наймача) житла , членів його сім’ї тощо. Однак, часто виникають ситуації, коли особа “прописана”, однак фактично не проживає у житловому приміщенні, не бере участь в утриманні житла, сплаті житлово-комунальних послуг. У господаря житлового приміщення також виникають проблеми при форомленні субсидії на сплату ЖКП. Зняти особу з місця реєстрації можна як в добровільному, так і в судовому порядку. В добровільному порядку особа самостійно або через представника подає заяву до центру надання адміністративних послуг за місцезнаходженням житлового приміщення, в якому зареєстрована та сплачує адміністративний збір у розмірі 0, 0085  розміру мінімальної заробітної плати (14,45 грн). Датою зняття з реєстрації буде дата подачі відповідних документів. Зняття особи з реєстрації може бути здійснене також на підставі рішення суду про позбавлення права користування житловим приміщенням, позбавлення права власності на житлове приміщення, визнання особи безвісно відсутньою, оголошення фізичної особи померлою.  Важливо звернути увагу на те, що законодавство розрізняє зняття з реєстрації особи, що є членом сім'ї власника, та не є членом його сім`ї. Відповідно до статті 405 ЦК України, член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності його без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом. Якщо особа не є членом сім`ї власника, то підставами для звернення до суду  є відсутність її за місцем реєстрації без поважних причин протягом 6 місяців. До суду  необхідно надати документальні підтвердження, якими можуть бути: довідка про склад сім'ї, пояснення свідків, акти про відсутність особи за місцем реєстрації протягом певного часу, укладення трудового договору, утворення сім`ї в іншому місці та інше.  Таким чином, якщо у Вашому житлі зареєстрована особа, яка тривалий час не проживає за місцем реєстрації, Ви маєте право зняти її з реєстрації. Проте існує багато нюансів такої процедури, на які необхідно звертати увагу для досягнення максимально позитивного результату. Якщо у Вас виникла питання, спеціалісти Люботинського бюро правової допомоги нададуть Вам відповіді. У випадках, встановлених законом, громадяни мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, що передбачає складання процесуальних документів та представництво інтересів в судах адвокатами. Наша адреса: м. Люботин, вул. Джерелянська, 2. оф.2. Тел. 741-40-32.




 Я маю право!
Автор: Svetlana   Додано: 14 лютого 2018   Переглядів:625   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 

 

 

Я маю право!

З метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті стартував загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я маю право».

 

Указом від 14.11.2017 р. Президент України оголосив  2018 рік роком реалізації цього проекту.
 В рамках проекту проводиться інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами. Реалізація проекту відбувається шляхом об’єднання зусиль органів Міністерства юстиції, системи надання безоплатної правової допомоги, міжнародних партнерів та інших зацікавлених сторін. Тривалість проекту становить 3 роки (2017–2019 роки). Девіз проекту: Знаю! Дію! Захищаю! Більше інформації про проект «Я маю право!» – на сайті prаvo.minjust.gov.ua та за номером 0-800-213-103 (єдиний контакт-центр системи надання безоплатної правової допомоги).
Начальник відділу
Л. П. Йолкіна




 Близько 11 тис. ветеранів війни отримали безоплатну правову допомогу у 2017 році
Автор: Svetlana   Додано: 19 січня 2018   Переглядів:649   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 

Близько 11 тис. ветеранів війни отримали безоплатну правову допомогу у 2017 році

 

У 2017 році до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулось 10 884 осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Усі вони отримали необхідну правову допомогу за рахунок держави – від правових консультацій до представництва інтересів у судах.

 

Більшість із них (10 444) є ветеранами війни, зокрема учасниками бойових дій (у тому числі й учасниками АТО) та інвалідами війни. Також до центрів звернулося й 440 осіб, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія згаданого закону. 11% (1 181) з усіх осіб – жінки.

Близько 11 тис. ветеранів війни отримали безоплатну правову допомогу у 2017 році
 

Найчастіше ветерани війни зверталися до місцевих центрів з проблемних питань щодо їх соціального забезпечення та соціального захисту членів їх сімей (3928 звернень), питань у сфері адміністративного права (1460 звернень), сімейного (992 звернення), земельного (430 звернень), трудового (383 звернення) права, житлового та договірного права (378 та 334 звернення відповідно).

Усі, хто зверталися, відповідно до потреб отримали безоплатну первинну правову допомогу (консультації та розяснення з правових питань, допомогу у складенні документів правового характеру, крім процесуального). Також 10 868 особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», на підставі їх звернень було надано безоплатну вторинну правову допомогу, що передбачає такі види правових послуг як захист; представництво інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

Задля розширення можливостей для військовослужбовців, ветеранів війни, а також членів їх сімей, звернутися за безоплатною правовою допомогою –  фахівці системи БПД здійснюють постійну роботу щодо утворення та забезпечення роботи дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги та здійснення виїздів мобільних консультаційних пунктів (виїзних прийомів громадян). Зокрема, такі віддалені точки доступу функціонують у військових комісаріатах та військових частинах, у військово-медичних центрах (військових госпіталях), а також у громадських та волонтерських організаціях, у тому числі у центрах допомоги учасникам АТО.

Нагадаємо, на початку 2017 року набрав чинності Закон України «Про Вищу раду правосуддя», яким, зокрема, були внесені зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Так, право на безоплатну вторинну правову допомогу отримали й особи, які лише претендують на отримання статусу учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни з цього часу надається не лише з питань їх соціального захисту, як це було до прийняття зазначених змін, а з будь-яких інших питань.

«Наші ветерани та військовослужбовці, і особливо ті, які боронять Україну на сході у зоні проведення АТО, мають право на гідну опіку зі сторони держави. Представляти їх інтереси та захистити права допоможуть юристи центрів і бюро правової допомоги, та адвокати, які співпрацюють із ними. Для спрощення доступу до правової допомоги ветеранів і військовослужбовців, а також задля забезпечення її якості, ми намагаємося об’єднувати зусилля з різними зацікавленими сторонами як з державного сектору (зокрема, з Міноборони), так і з колегами з громадських організацій», – каже в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

Так, у 2017 році Координаційний центр з надання правової допомоги та ГО «Всеукраїнська правозахисна організація «Юридична сотня» задля допомоги учасникам АТО, їх родинам, а також людям, які постраждали під час проведення антитерористичної операції та іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»,  підписали відповідний меморандум про співпрацю.

Крім того, як очікується, дистанційні пункти доступу до БПД можуть бути відкриті у приміщеннях військових частин Збройних сил України. Це, з-поміж іншого, передбачає Меморандум про наміри щодо співробітництва між Міністерством оборони України та Координаційним центром з надання правової допомоги, який сторони уклали 11 грудня.




 Набув чинності Закон про запобігання домашньому насильству
Автор: Svetlana   Додано: 11 січня 2018   Переглядів:789   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 

Набув чинності Закон про запобігання домашньому насильству

          7 січня набув чинності Закон України “Про запобігання та протидію насильства”

          Згідно з законом, "домашнє насильство" - це систематичне фізичне, психологічне або економічне насильство по відношенню до нинішнього або колишнього чоловіка або іншого родича, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров'я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілого.
          За вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення, каратимуть штрафом від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративним арештом на строк до семи діб.

          Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з вищезазначених порушень, передбачатимуть штраф від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

          До повнолітнього, який здійснив домашнє насильство, разом із покаранням на строк до 3 місяців або довше можуть застосувати такі заходи:

-      заборона перебувати вдома у потерпілого;

-      обмеження спілкування з дитиною, якщо насильство було направлено проти неї або скоєне в її присутності;

-      заборона наближатися до будинку, роботи або інших місць, де часто буває потерпілий;

-      заборона контактувати з потерпілим, у тому числі, за допомогою месенджерів або інших людей;

-      направлення на програму для кривдників.

Умисне невиконання обмежувальних заходів, або умисне ухилення від програми для кривдників каратимуться арештом до півроку або обмеженням волі до 2 років.

При підготовці матеріалу використаний web-ресурс посилання: goo.gl/rUvssN

 

Люботинське бюро правової допомоги.

м. Люботин, Слобожанська, 41/2-1. т. 741-40-32




 Медична реформа в Україні
Автор: Svetlana   Додано: 13 листопада 2017   Переглядів:724   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 

Медична реформа в Україні

 

  З 1 січня 2018 року набирає чинності Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Закон вводиметься в дію поетапно та запроваджує реформу охорони здоров`я.

З 2018 року українці самі обиратимуть собі лікаря – терапевта, педіатра, сімейного лікаря. З ним напряму зможуть підписувати договори про намір лікуватися саме у нього. Таким чином зникне прив`язка людей до лікарень за місцем прописки. Лікаря можна буде вільно змінити. Лікування у сімейного лікаря, а також базові аналізи будуть безкоштовними. У 2018 році на одного пацієнта для первинної допомоги держава виділятиме 370 грн., а у 2019 – 450 грн.

Для полегшення вибору лікаря, Міністерством охорони здоров’я запроваджується електронна система E-Health, де збиратимуться данні про лікарів (освіта, досвід) та їх діяльність. На основі цих даних згодом з’являться рейтинги лікарів та медичних практик, на які зможуть орієнтуватись пацієнти у своєму виборі.

Проте необхідно встигнути потрапити до свого спеціаліста, адже лікарі будуть мати обмежену квоту на обслуговування певної кількості пацієнтів, і варто не спізнитися домовитись з фахівцем.

Для того, щоб вибрати потрібного лікаря необхідно буде підписати із ним відповідну декларацію про вибір лікаря.

Лікар не має права відмовитись підписувати відповідну декларацію, якщо кількість його пацієнтів менша за визначену норму. Якщо лікар вичерпав свій ліміт на приписаних пацієнтів, він не зможе підписати декларацію з пацієнтом.

Якщо пацієнта не задовольняє робота лікаря, він має право змінити лікаря автоматично шляхом підписання декларації про вибір іншого лікаря. Факт вибору нового лікаря автоматично анулює декларацію про вибір попереднього.

Додаткову інформацію стосовно медичної реформи можна оглянути на офіційному сайті МОЗ.

Безкоштовними будуть первинна, екстрена допомога, ведення вагітності і пологи.

Ціни на медичні послуги в лікарнях за кілька років мають бути однакові, де б вони не знаходились.

За роз`ясненням законодавства, наданням правової інформації, іншою правовою допомогою можна звернутися до Люботинського бюро правової допомоги за адресою: м.Люботин, вул. Джерелянська, 2, оф 2. Телефони:  741-40-32. 




 Увага! Зміна адреси.
Автор: Chekardina   Додано: 6 листопада 2017   Переглядів:578   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 

Шановні громадяни!

 

З 6 листопада 2017 року Люботинське бюро правової допомоги працює за новою адресою: вул. Джерелянська, 2, каб.2 (1 поверх, поруч з банком)

т. 741-40-32.

Правова інформація та юридичні консультації у бюро надаються безкоштовно.

Пільговим категоріям громадян надається доступ до безкоштовних адвокатів.

 




 “Віконні” шахраї ошукують мещканців м. Люботин
Автор: Svetlana   Додано: 11 жовтня 2017   Переглядів:706   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 

“Віконні” шахраї ошукують мещканців м. Люботин

 

   До Люботинського бюро правової допомоги звернулися декілька громадян, яким під виглядом розстрочки на покупку вікон були оформлені договори кредитування під великі проценти. Останнім часом у місті група молодих людей пропонують громадянам, встановити металопластикові вікна зі знижкою для пенсіонерів у 30 відсотків та розстрочкою платежу. Агітують по вулицях і домах та вводять громадян в оману. Після того, як людина підписує документи, які надруковані дрібним шрифтом, виявляється, що фактично 30 відсоткової знижки не існує, а ще згодом, приходить розуміння, що замість розстрочки платежу оформлено договір кредитування, за яким повертати потрібно вже в декілька разів більшую суму коштів ніж вартість самих вікон. Крім того, виявляється, що договір оформлено лише на виготовлення вікон, а встановлювати їх портрібно за власний кошт.

   Шановні громадяни, будьте пильними! Не кваптися підписувати будь-які документи! Вимагайте надати час на ознайомлення з документами! Радьтесь з фахівцями! Звертайтесь до бюро правової допомоги для надання правових консультацій!

 

Люботинське бюро правової допомоги.

м. Люботин, Слобожанська, 41/2-1. т. 741-40-32




 Досудова доповідь – справедливе рішення суду
Автор: Chekardina   Додано: 2 жовтня 2017   Переглядів:809   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 

Макет інформації про досудову пробацію для поширення в регіональних і місцевих друкованих виданнях

 

Досудова доповідь – справедливе рішення суду

 

Що таке досудова доповідь?

Законодавчі умови для реалізації досудової пробації, повноважень персоналу органів пробації визначені Законом “Про пробацію" та Кримінальним процесуальним кодексом України.

Законодавцем визначено, що досудова доповідь – це формалізована інформація, що характеризує обвинуваченого, з метою прийняття судом рішення про міру його відповідальності.

Для чого потрібна досудова доповідь?

Досудова доповідь потрібна суду для того, щоб суддя мав можливість винести справедливий вирок, отримавши інформацію не лише про неправомірний вчинок, але й додаткову інформацію про особу, яка підозрюється у його вчиненні, дізнатися про обставини її життя, які могли стати причиною злочину, а також про заходи, які пропонує орган пробації для усунення таких обставин.

Досудова доповідь приймається судом до уваги. Важливо звернути увагу, що досудова доповідь не може використовуватися у кримінальному провадженні, як доказ винуватості (або невинуватості) обвинуваченого у вчиненні злочину.

 

Натисніть "Читати далі"




 ОГОЛОШЕННЯ
Автор: Svetlana   Додано: 27 липня 2017   Переглядів:666   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 

  Шановні мешканці міста Люботин! 31.07.2017 року з 9-00 до 12-00 у приміщенні Люботинського бюро правової допомоги відбудеться сумісний прийом працівників бюро з адвокатом системи Безоплатної вторинної правової допомоги Ходаковським Юрієм Васильовичем. Усім бажаючим будуть надані безкоштовні юридичні консультації з питань правового регулювіання сімейних, майнових, трудових, земельних відносин тощо.

   Люботинське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Люботин, вул. Слобожанська, 41/2-1. Т. 741-40-32.




 Аліменти на дитину: нове у законодавстві
Автор: Svetlana   Додано: 19 липня 2017   Переглядів:772   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 

  8 липня 2017 р.  вступили в силу зміни до Сімейного та Цивільного процесуального кодексів, які  посилюють захист права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів.

  Відповідно до змін, аліменти є власністю дитини. Той із батьків, на ім’я якого виплачуються аліменти, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини. Платник вправі перевірити цільове використанні цих коштів. Неповнолітня дитина має право і на самостійне одержання аліментів. Якщо раніше мінімальний розмір аліментів на дитину складав 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, то даний закон підвищує рівень виплат до 50%.

  Зазначимо, що для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум з 1 травня складає 1426 гривень, з 1 грудня — 1492 гривні. Відповідно, мінімальні аліменти для малюків становитимуть 713 грн з травня і 746 грн з грудня.  Прожитковий мінімум для дітей віком від 6 до 18 років:  з 1 травня - 1777 гривень, з 1 грудня - 1860 гривень, тобто,  виплати на дітей цього віку складатимуть щонайменше 889 грн з 1 травня і 930 грн з 1 грудня.

 Стягнення аліментів здійснюватиметься у порядку наказного провадження, що спрощує механізм ухвалення судового рішення. Тобто, нове законодавство не вимагає подачі позовної заяви, достатньо подати заяву про видачу судового наказу, яку суд зобов`язаний розглянути протягом трьох днів та видати наказ. Заява подається за місцем реєстрації або фактичного проживання особи, яка подає заяву. Тобто, якщо мама мешкає у м. Люботин, саме до Люботинського міського суду Харківської області вона подає відповідну заяву.

 У порядку наказного провадження можна просити ¼ від доходів на одну дитину, 1/3 на двох, ½ на трьох и більше дітей. При цьому, розмір аліментів не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку.

   У разі несвоєчасної сплати аліментів стягується пеня 1% від суми за кожен день прострочення, але не більше 100 % заборгованості. Платник аліментів  має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів.

 

Інформацію підготовлена працівниками

Люботинського бюро павової допомоги

 м. Люботин, вул. Слобожанська, 41/2

тел. 741-40-32




 Урядова програма “Доступні ліки”
Автор: Svetlana   Додано: 25 квітня 2017   Переглядів:895   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 

  Урядова програма “Доступні ліки”

 

 1 квітня 2017 року стартувала Урядова програма «Доступні ліки». Пацієнти можуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.

 Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

   Для того, щоб взяти участь в програмі, громадянин повинен звернутися до лікаря та отримати правильно виписаний рецепт https://goo.gl/5QekAs , завітати до аптеки з позначкою “Доступні ліки” https://goo.gl/g32X5h та отримати ліки безкоштовно або з частковою доплатою за рецептом.

 До програми входять лікарські засоби з наступною діючою речовиною: СЕРЦЕВО-СУДИННІ ЗАХВОРЮВАННЯ: Аміодарон (Amiodarone); Амлодипін (Amlodipine); Атенолол (Atenolol); Верапаміл (Verapamil); Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazide); Спіронолактон (Spironolactone); Фуросемід (Furosemide); Дигоксин (Digoxin); Еналаприл (Enalapril); Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate); Карведілол (Carvedilol); Клопідогрель (Clopidogrel; Метопролол (Metoprolol); Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate); Симвастатин (Simvastatin); Бісопролол (Bisoprolol); БРОНХІАЛЬНА АСТМА: Беклометазон (Beclometasone); Будесонід (Budesonide); Сальбутамол (Salbutamol) ДІАБЕТ ІІ ТИПУ: Метформін (Metformin); Гліклазид (Gliclazide)

  Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню (далі - Реєстр), затверджений наказом МОЗ України від 3 квітня 2017 р. № 360, із зазначенням розміру відшкодування та суми доплати (за наявності) щодо кожного торгового найменування лікарського засобу, який бере участь у програмі відшкодування.

  Реєстр містить 157 лікарських засобів. Вартість 23 препаратів відшкодовуватиметься повністю. Такі ліки відпускатимуться пацієнтам за рецептами безкоштовно. За інші 134 препарати пацієнту доведеться доплатити різницю, зазначену у Реєстрі.

  На сьогоднішній день у Харківській області 75 аптек взяли участь в урядовій програмі “Доступні ліки”. У місті Люботин можна звернутися у такі аптечні  заклади: ТОВ «Парацельс - 2002» аптечний пункт № 3 аптека № 1 м.Люботин вул. Джерелянська 15 тел. 057-712-86-79;  Аптечний заклад ВКП ТОВ «ДЮЗ» Аптека № 1 м. Люботин вул. Шевченко 100 , вул. Слобожанська 6. Тел. 057- 741-34-10;  Аптечний заклад «Фенікс-Фарм» м. Люботин, вул. Радянська (Слобожанська) 9\2. вул. Шевченка 98. Тел. 057-741-14-76

  З усіх питань щодо дії урядової програми “Доступні ліки” можна звертатися до урядової гарячої лінії: т. 15-45 (безкоштовно)

Люботинське бюро правової допомоги

(м. Люботин, вул.. Слобожанська, 41-2, тел.. 741-40-32)




 Податки при оформлення спадщині та даруванні
Автор: Svetlana   Додано: 21 квітня 2017   Переглядів:758   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 

  25.03.2017 набрав чинності Закон України від 23 лютого 2017 року № 1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» (далі – Закон).

  Зокрема, Законом спрощено оформлення спадщини для найближчих родичів спадкодавця, які з 1 січня 2017 року мають право на спадкування, а саме: встановлено, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб об’єкти спадщини, які успадковуються не тільки членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, але й об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї другого ступеня споріднення.

  Водночас, Законом встановлено, що у разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається. Також не проводиться оцінка об’єктів, подарованих платнику податку, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за нульовою ставкою. 

  Разом з цим, доходи у вигляді дарунка, нараховані (виплачені, надані) платнику податку юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, оподатковуються на загальних підставах, передбачених Податковим кодексом України для оподаткування додаткового блага, тобто за ставкою 18 відсотків.

   Закон опубліковано 24.03.2017 в газеті «Голос України» № 54.

Завідувач Другою державною нотаріальною конторою

Харківського району Харківської області

Н.В.Омельницька




 Шановні мешканці міста Люботина!
Автор: Svetlana   Додано: 24 березня 2017   Переглядів:699   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 

Шановні мешканці міста Люботина!

 

   Доводимо до вашого відома, що з метою активізації надання безоплатної правової допомоги, був затверджений графік спільних консультацій посадових осіб Головного територіального управління юстиції в Харківській області в центрах із надання безоплатної вторинної правової допомоги та в Бюро правової допомоги.

     Так, згідно з графіком, у приміщенні Люботинскього бюро правової допомоги будуть проведені наступні сумісні консультації:

    28.03.2017 (Консультування проводиться з 11:00 до 12:30) -  із заступником начальника головного територіального управління юстиції  з питань державної виконавчої служби - начальником Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області - Лактіним  Іллею Сергійовичем.

   04.04.2017 (Консультування проводиться з 10:00 до 12:00) — із заступником начальника відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Харківській області - Бєловою Наталією Олександрівною.

    29.03.2017, 05.04.2017, 26.04.2017 (Консультування проводиться з 10:00 до 12:00) — із начальником Люботинського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області - Пушкарською Наталією Іванівною.

  27.03.2017, 29.03.2017, 05.04.2017, 24.04.2017 (Консультування проводиться з 10:00 до 12:00) - із начальником Люботинського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області - Кононенком Романом Вікторовичем.

    Нагадуємо, що Люботинське бюро правової допомоги знаходитсья за адресою: м. Люботин, вул. Слобожанська, 41/2-1, тел. 741-40-32.




 ПОВІДОМЛЕННЯ
Автор: Svetlana   Додано: 24 березня 2017   Переглядів:673   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 

  06 жовтня 2016 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності» (далі -  Закон).

  Відповідно до вказаного Закону були внесені зміни, зокрема, до Закону України «Про електронний цифровий підпис», якими передбачається, що державні реєстратори прав на нерухоме майно, державні реєстратори  юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, нотаріуси також  використовують лише захищені носії особистих ключів.

    На виконання  вимог Закону, Міністерством юстиції України виданий наказ від 31.10.2016 №3086/5 «Про врегулювання відносин з використання захищених носіїв особистих ключів», відповідно до якого, нотаріуси ,державні реєстратори прав на нерухоме майно, державні реєстратори юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань використовують захищені носії особистих ключів з моменту впровадження відповідного програмного забезпечення Єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, що забезпечує використання таких носіїв, але не пізніше  31.03.2017 року.  

 

Завідувач Другою державною нотаріальною

конторою Харківського району

Харківської області

Н.В.Омельницька




 Уряд продовжує виплату безповоротної грошової компенсації на енергомодернізацію житла
Автор: Chekardina   Додано: 10 лютого 2017   Переглядів:747   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 

Уряд продовжує виплату безповоротної грошової компенсації на енергомодернізацію житла


08.02.1017 р. на засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято рішення про продовження дії державної програми з енергоефективності й удосконалення порядку надання грошової компенсації населенню на енергомодернізацію житла.

У цьому році українські сім’ї зможуть отримати безповоротну державну фінансову допомогу на впровадження енергоефективних заходів у розмірі:

20% – на придбання «негазових» котлів;

35% – для утеплення індивідуального житла;

40% – для ОСББ і 70% – для отримувачів субсидій, які входять у склад цих ОСББ.

Також, уряд розширив перелік банків-учасників програми. Тепер «теплі» кредити можна буде отримати не лише в Ощадбанку, Укргазбанку та Укрексімбанку, а й в Приватбанку.

Населення та ОСББ, які беруть участь у програмі, можуть отримати компенсацію для  утеплення будинків, встановлення вузлів обліку води та тепла, радіаторів опалення з терморегулятором, заміну вікон на енергоефективні, модернізацію освітлення, облаштування ІТП.

Для отримання кредиту необхідно звертатися в банк, який бере участь у програмі. Потенційний зйомник обирає товар у магазині, та, отримавши рахунок-фактуру, надає її до установи банку разом з усіма необхідними документами для отримання кредиту. Після визначення можливості надання кредиту, банк приймає рішення про його видачу.

Довідково

З питань участі в Урядовій програмі з енергоефективності звертайтеся до   Call-центру   при   Держенергоефективності    тел.:    (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail: energoefect@saee.gov.ua, energoefect2@saee.gov.ua, energoefect3@saee.gov.ua.

 

Люботинське бюро правової допомоги

ІІІ Харківського місцевого центру з надання БВПД

Адреса: м. Любоиин, вул. Слобожанська 41/2

Тел. 741-40-32




 Декларація про доходи 2017
Автор: Chekardina   Додано: 10 лютого 2017   Переглядів:883   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 

Декларація про доходи 2017

 

З 1 січня 2017 року розширюється коло осіб, які підлягають є-декларуванню. Подавати декларації повинні службові і посадові особи, які працюють в органах влади та місцевого самоврядування, у державних та комунальних установах, закладах і організаціях, у тому числі частина освітян і лікарів (визначені  п. 1, підпунктом «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції»).

Декларації заповнюються і подаються на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції після авторизації з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП). Декларанти повинні самостійно отримати ЕЦП шляхом звернення до відповідного акредитованого центру сертифікації ключів. Нижче вказані адреси таких центрів у Харківській області

м. Харків, Новобаварський район

м. Харків, вул. Петра Болбочана, буд. 25, каб. 13

тел.: (057) 702-86-17

Реєстрація користувачів: пн - чт з 9:00 до 18:00

пт      з 9:00 до 16:45

обідня перерва:  з 13:00 до 13:45

 

м. Харків, Шевченківський район

м. Харків, просп. Науки, буд. 9, ЦОПП, вікна реєстрації користувачів ЕЦП №2, №3

тел.: (057) 752-21-65

Реєстрація користувачів: пн - чт  з 9:00 до 18:00

пт      з 9:00 до 16:45

обідня перерва:  з 13:00 до 13:45

 

м. Харків, Немишлянський район

м. Харків, пров. Академіка Підгорного, 3, ЦОПП, каб. 10.

тел.: (057) 393-19-72

Реєстрація користувачів: пн - чт з 9:00 до 18:00

пт      з 9:00 до 16:45

обідня перерва:  з 13:00 до 13:45

 

м. Ізюм

Пункт 07.02.2017 не буде працювати, вибачте за незручності

м. Ізюм, вул. Покровська, буд. 32

тел.: (05743) 5-80-31

Реєстрація користувачів: пн - чт з 9:00 до 18:00

пт      з 9:00 до 16:45

обідня перерва:  з 13:00 до 13:45

 

Декларація складається з 16 розділів і її зміст описаний у статті 46 Закону Украъни «Про запобігання корупції», а точна форма декларації визначена рішенням НАЗК. Декларантам потрібно звернути увагу на нові об'єкти декларування, які були відсутні у декларації за старою формою:

– об'єкти незавершеного будівництва незалежно від стадії будівництва та земельні ділянки, на яких вони розташовані;

– цінне рухоме майно – ювелірні вироби, твори мистецтва, електронні пристрої тощо, якщо вартість одного предмета перевищує 100 прожиткових мінімумів(див. нижче таблицю);

– юридичні особи, бенефіціарним власником (контролером) яких є декларант або члени його сім'ї;

– майно, формальним власником якого є третя особа, але його контролює і може фактично розпоряджатися ним декларант або член його сім'ї – так звана бенефіціарна власність на майно;

– інформація про співвласників майна, а також про власників майна, яке знаходиться в оренді чи іншому користуванні декларанта та членів сім'ї;

– залишки коштів на будь-яких банківських рахунках, у тому числі поточних та карткових;

– готівкові кошти (що зберігаються не на банківському рахунку), якщо грошові активи декларанта перевищують 50 прожиткових мінімумів;

– будь-які доходи, включно з інформацією про джерело доходу – наприклад, треба зазначити, хто зробив подарунок декларанту або члену сім'ї, виплатив гонорар чи заробітну плату;

– кошти, позичені декларантом чи членом сім'ї одне одному або третім особам;

– нематеріальні активи – об'єкти інтелектуальної власності тощо;

– робота за сумісництвом декларанта;

– членство декларанта в громадських об'єднаннях та їхніх керівних, ревізійних чи наглядових органах.

При заповненні декларації слід пам'ятати про встановлені законом пороги декларування, тобто про мінімальний розмір (вартість) майна, після перевищення якого про об'єкт необхідно зазначити в електронній декларації.

Відповідальність за порушення вимог фінансового контролю:

1. Невчасне подання:

адміністративна відповідальність (штраф від 850 до 1700 гривень) у разі відсутності поважних причин невчасного подання декларації – наприклад, хвороба, відрядження, мобілізація.

2 Умисне неподання декларації:

кримінальна відповідальність може настати, якщо декларант не подасть декларацію після того, як НАЗК виявило неподання і надало можливість подати декларацію.

3. Завідомо недостовірні відомості в декларації:

– адміністративна відповідальність, якщо подано недостовірні відомості стосовно майна вартістю 100-250 прожиткових мінімумів (з 1 січня 2017 року – 160-400 тисяч гривень) – штраф від 17 до 42,5 тисяч гривень;

– кримінальна відповідальність, якщо подано недостовірні відомості стосовно майна вартістю більше 250 прожиткових мінімумів (400 тисяч гривень) – штраф від 42,5 до 51 тисяч гривень, або громадські роботи, або позбавлення волі до двох років, а також позбавлення права займати відповідні посади.

Якщо недостовірні відомості стосуються майна вартістю менше 100 прожиткових мінімумів (160 тисяч гривень), то можлива лише дисциплінарна відповідальність.

 

Люботинське бюро правової допомоги

ІІІ Харківського місцевого центру з надання БВПД

Адреса: м. Любоиин, вул. Слобожанська 41/2

Тел. 741-40-32