Інформація про відділ культури
Автор: Chekardina   Додано: 5 березня 2015   Переглядів:1343   Категорія - [Інформація установ міста » Відділ культури]
 

Відділ культури Люботинської міської ради

 

м. Люботин, вул. Слобожанська (Радянська), 10

тел. (057) 741-11-53 e-mail: lvk@ukrpost.ua


Графік роботи: понеділок — четвер з 8.00 до 17.00. п’ятниця   -   з 8.00 до 16.00


Прийом громадян: 

понеділок  з 13.00 до 16.00

Середа з 10.00 до 12.00

 

Начальник відділу культури — Голтвянська Ірина Алімівна


Завдання відділу культури:

- Забезпечення реалізації політики держави у сфері культури та туризму, забезпечення комплексного розвитку культури, орієнтація на національні та загальнодержавні цінності.

- Управління в соціальній сфері, управління закладами культури міста Люботина, організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення.

- Збереження рівності прав, можливостей громадян незалежно соціального стану та національної належності у створенні, використанні та поширенні культурних цінностей, формування здорових потреб і високих естетичних смаків.

- Створення умов для відродження і розвитку культури української нації, культур національних меншин, які проживають у місті.

- Сприяння відродження осередків традиційної народної творчості, національно-культурних традицій населення, художніх промислів і ремесел.

- Сприяння роботі творчих спілок, національно-культурних товариств, інших громадських та неприбуткових організацій, які діють у сфері культури.

- Сприяння розвиткові аматорської творчості, організація та проведення загальноміських заходів у галузі культури (огляди, конкурси, фестивалі, цикли державних та календарних свят, виставки, концерти тощо).

- Удосконалення форм культурного обслуговування населення, організації дозвілля та відпочинку люботинців.

 


 
 Вечір бандурної музики
Автор: Svetlana   Додано: Сьогодні, 11:10   Переглядів:5   Категорія - [Головна, Відділ культури]
 

Вечір бандурної музики

13  листопада 2018 року в рамках абонементних концертів «Мистецька юність -  рідному місту»  у Харківській філармонії відбувся традиційний концерт «Вечір бандурної музики». Цього року його присвячено 135 – річчю Харківського музичного училища ім. Б.М.Лятошинського.

Вечір бандурної музики

В концерті взяли участь студенти факультету «Народні інструменти» ХМУ, а також учні мистецьких шкіл Харкова та області.

Дует бандуристів Люботинської дитячої музичної школи Аршава Олена та Найпак Катерина (викладач Івахненко Вікторія Яківна) теж порадували поціновувачів бандурної музики своїм виступом.

Вечір бандурної музики

Цей вечір став незабутнім як для учасників, так і для відвідувачів концерту, бо чарівні звуки бандури створили особливу, неповторну атмосферу та на довгий час подарували всім гарний настрій.

 

Директор ДМШ

Ю.В.Еткало

 
 Подяка Люботинському міському голові Лазуренку Леоніду Івановичу за підтримку та подаровані книги
Автор: Svetlana   Додано: 16 листопада 2018   Переглядів:14   Категорія - [Головна, Відділ культури]
 

  Дирекція  ЦБС  та бібліотечні працівники, щиро та безмежно вдячні  Люботинському міському голові Лазуренку Леоніду Івановичу за  підтримку та подаровані книги «Працівники тилу і діти війни – Великій Перемозі». Адже саме із  книги починається  формування у дітей любові до рідного краю, виховання патріотів, захисників Батьківщини. 

Подяка Люботинському міському голові Лазуренку Леоніду Івановичу за  підтримку та подаровані книги

В книзі зібрані краєзнавчі матеріали про Героїв праці, Героїв України, а також спогади учасників бойових дій у роки Другої світової війни 1939 – 1945 років, працівників тилу, дітей війни, ветеранів праці чия молодість або дитинство припали на роки воєнного лихоліття. 

Подяка Люботинському міському голові Лазуренку Леоніду Івановичу за  підтримку та подаровані книги

        Нові книги передано  до Водянської, Гиївської, Старо – Люботинської бібліотек - філій  централізованої бібліотечної системи. Ці книги є справжнім скарбом для  читачів-істориків, краєзнавців, літературознавців і просто небайдужих патріотичних громадян. Така увага до бібліотеки радує, надихає і читачів, і працівників бібліотеки. Адже нові книги це - завжди свято для широкого читацького загалу.

                                                                                 Директор ЦБС О.В. Алісова

 
 Першокласники дитячої музичної школи пройшли посвячення у юні музиканти
Автор: Svetlana   Додано: 6 листопада 2018   Переглядів:15   Категорія - [Головна, Відділ культури]
 

Першокласники дитячої музичної школи пройшли посвячення у юні музиканти

Кожен, навіть найвидатніший та найталановитіший музикант усіх часів, пам’ятає свій перший виступ на сцені. Спогади ненароком зринають у пам’яті разом із дивним, лагідним трепетом у серці. Вони наповнюють кожну клітиночку організму надприродним, казковим теплом.

 

 

 

Тому проведення свята «Посвячення  у юні музиканти» вже стало доброю, багаторічною традицією у  Люботинській дитячій музичній школі.

02 листопада 23 першокласники вперше виступили на сцені в якості музикантів. Діти продемонстрували перші навики гри на бандурі, гітарі, баяні, фортепіано, шумових інструментах, показали свої вокальні здібності як солістів, так і в колективі.

 

 

Щоб маленьким музикантам було цікавіше дивитись концерт, до них у гості завітали казкові герої: фіксики Сімка та Нолик, а також Дюдюка Барбедокська у виконанні учнів класу «Основи акторської майстерності» Еткало Ярослави, Кульмінської Вероніки та Халецької Анастасії. Ведучою свята була Насвіт Єлизавета.

На завершення концерту директор музичної школи Еткало Юлія Василівна вручила всім юним музикантам подарунки та Свідоцтва  першокласників, а діти натомість пообіцяли батькам та педагогам старанно вчитися і допомагати одне одному, бути чесними та порядними, поважати людей і цінувати дружбу, служити музиці та пронести через роки любов до мистецтва і зберегти її в серцях.

 

 

Свято скінчилося, а попереду довгі, і зовсім нелегкі кроки до пізнання Світу Музики. Хочеться побажати першокласникам любити музику, розуміти її зміст, "дружити" з композиторами, вивчати їхню творчість та піклуватися про свій музичний інструмент. Нехай завжди лунає навколо радісний дитячий сміх, звучить чарівна музика та зростають юні люботинські таланти.

 

 

 

Директор ДМШ

Ю.В.Еткало
 Результати міського відбіркового туру обласного етапу конкурсу дитячої творчості «Яскраві діти України»
Автор: Svetlana   Додано: 5 листопада 2018   Переглядів:26   Категорія - [Головна, Відділ культури]
 

 

 

Результати міського відбіркового туру обласного етапу

конкурсу дитячої творчості «Яскраві діти України»

 

02 листопада в приміщенні центральної бібліотеки було проведено міський відбірковий тур обласного етапу конкурсу дитячої творчості «Яскраві діти України», який проводиться Громадською організацією «Яскраві діти України» під патронатом голови Харківської обласної державної адміністрації Ю.Світличної та за підтримки Управління культури і туризму ХОДА. Цей конкурс проводиться в рамках Національного конкурсу дитячої творчості «SANREMOJUNIOR – Україна».

15 листопада на базі Палацу студентів технічного університету «ХПІ» відбудеться обласний відбірковий тур. За результатами прослуховування буде відібрано 20 учасників зі всієї Харківської області які отримають право взяти участь в обласному конкурсі.

В цьому році наше місто буде представляти Ксенія Бровко (кер. Харченко Ольга Петрівна).  Бажаємо їй вдалого виступу та будемо за Ксенію палко вболівати.

 
 Паспорт бюджетної програми
Автор: Svetlana   Додано: 2 листопада 2018   Переглядів:14   Категорія - [Інформація установ міста » Відділ культури]
 

Паспорт бюджетної програми: skanirovat2.pdf [933.27 Kb] (cкачувань: 1)
 Зустріч з найпопулярнішим, сучасним українським письменником Максом Кідруком
Автор: Svetlana   Додано: 1 листопада 2018   Переглядів:18   Категорія - [Головна, Відділ культури]
 

   31 жовтня у Люботинській центральній бібліотеці, відбулася зустріч з найпопулярнішим, сучасним українським письменником Максом Кідруком. У рамках  всеукраїнського презентаційного туру #101містоДНБ, він презентував свій новий роман «Де немає Бога».

«Де немає Бога» - спроба збагнути, чи є всередині нас те, що втримує від перетворення на звірів у місці, де не діє мораль, у місці, де немає Бога.

   Більше про книгу:

«ДЕ НЕМАЄ БОГА» – це розповідь про сімох уцілілих у катастрофі, залишених напризволяще в одній із найбільш неприступних точок планети і змушених боротися за життя. Це історія про те, що поведінку людини значно більшою мірою обумовлюють ситуації, крізь які вона пройшла, аніж речі, у які вона вірить. Роман є спробою збагнути, що є такого всередині нас, що втримує від перетворення на звірів у місцях, де, образно кажучи, немає Бога, – де безслідно зникають як уплив релігійних догматів, так і тиск соціальних норм.

Зустріч з найпопулярнішим, сучасним українським письменником Максом Кідруком

Як круто, що презентація книги, може зібрати стільки людей та викликати таку увагу підлітків! Бібліотечний колектив вбачає, одним з головних своїх завдань,  сприяти популяризації найкращої сучасної української літератури серед населення.

     Зустріч вийшла тепла та насичена цікавими розповідями. Дякуємо за презентацію Максу Кідруку, бажаємо натхнення, везіння, нових творів, успіху і любові читачів!

 

                                                                                       Директор ЦБС   О.В. Алісова

 
 Міський відбірковий тур обласного етапу конкурсу дитячої творчості «Яскраві діти України»
Автор: Svetlana   Додано: 29 жовтня 2018   Переглядів:27   Категорія - [Головна, Відділ культури]
 

Міський відбірковий тур обласного етапу конкурсу дитячої творчості «Яскраві діти України»

 

  2 листопада о 14.00 в приміщенні центральної бібліотеки (вул.Слобожанська,10) відбудеться міський відбірковий тур обласного етапу конкурсу дитячої творчості «Яскраві діти України».

  До участі запрошуються солісти-вокалісти, дуети, тріо у кожну вікову категорію (Перша – 6-9 років; Друга – 10-12 років; Третя – 13-14). Конкурсанти представляють два вокальних твори (вокал – академічний, народний, естрадний, джазовий, пісня – вітчизняна та світова) із загальним часом звучання на композицію до 3 хвилин.

Заявки приймаються до 01 листопада за електронною адресою lmbk92a@gmail.com або в друкованому вигляді за адресою вул. Слобожанська,10 (відділ культури). Контактна особа – Еткало Роман Леонідович, тел. 741-11-53 (форма заявки додається).

  За результатами міського відбіркового туру переможці візьмуть участь у обласному відбірковому турі. Переможці обласного відбіркового туру візьмуть участь у Конкурсі дитячої творчості Харківської області «Яскраві діти України» в рамках фестивалю «SANREMOJUNIOR» відповідно до Положення Громадської організації «Яскраві діти України».

 

Завантажити заяву: dotatok-zayavka.doc [23 Kb] (cкачувань: 4)
 Інструментальне розмаїття
Автор: Svetlana   Додано: 17 жовтня 2018   Переглядів:32   Категорія - [Головна, Відділ культури]
 

Інструментальне розмаїття

  Традиційно Харківською обласною філармонією проводиться цикл абонементних концертів для шкіл естетичного виховання м. Харкова та Харківської області. Учні та їх батьки, а також викладачі знайомляться з популярними творами відомих композиторів у виконанні провідних артистів філармонії.

Так, 14 жовтня відбувся концерт «Інструментальне розмаїття» на якому прозвучали яскраві твори різних епох. Глядачі дізнались історії створення музичних інструментів та послухали  звучання старовинного клавесину, скрипки, баяну, гітари. На сцену вийшов інструментальний ансамбль «Три плюс два», керівником якого є профессор кафедри народних інструментів Харківського університету мистецтв ім. І.П.Котляревського Ігор Снєдков.

Інструментальне розмаїття

  Подарував свою творчість глядачам і художній керівник проекту – заслужений артист України, піаніст та композитор Володимир Соляніков. Приємно, що для участі у цьому концерті запросили і учнів Люботинської дитячої музичної школи.

Інструментальне розмаїття

  Тож, відкривав концерт Зведений ансамбль бандуристів у складі: Еткало Аліна,  Аршава Олена, Кульмінська Вероніка, Слєпцова Катерина, Ключка Мирослава, Кульмінська Валерія, Кузнєцова Анжеліка, Титаренко Наталія, Полюхович Єлизавета, Репецька Єлизавета, Найпак Катерина, та  Слєпцова Олеся.  Керівник ансамблю - Івахненко Вікторія Яківна.

Переповнений зал тепло зустрів наших юних музикантів і привітав довгими та бурхливими оплесками.

Дякуємо організаторам концерту за надану можливість виступити на професійній сцені,  а викладачеві та учням за активну творчу роботу і якісну підготовку виступу.  

Директор ДМШ

Ю.В.Еткало
 Репертуарні можливості дитячого голосу…
Автор: Svetlana   Додано: 16 жовтня 2018   Переглядів:24   Категорія - [Головна, Відділ культури]
 

«Репертуарні можливості дитячого голосу…»

 10 жовтня 2018 року в приміщенні ДМШ №3 ім. М.В.Кармінського відбулося семінарське заняття для викладачів класу сольного співу мистецьких шкіл Харківської області та м. Харкова, в якому взяли участь 50 викладачів класу сольного співу. Тема семінарського заняття «Репертуарні можливості дитячого голосу.

Репертуарні можливості дитячого голосу…

Специфіка роботи над творами старої італійської школи (17-18 сторіччя); українськими народними піснями» об’єднала в собі найбільш складні та важливі питання у роботі викладача саме з учнями-вокалістами:

— роль репертуарної політики в питаннях охорони дитячого голосу;
— особливості підбору репертуару для учнів молодших класів;
— значення українських народних пісень в роботі з учнями класу сольного співу;
— робота над класичними творами (італійська мова), поєднання звука та слова;
— важливість літературного тексту при підготовці виконавця-вокаліста.

Репертуарні можливості дитячого голосу…

   Семінарські заняття проводила Гребенюк Наталія Євгенівна, професор Харківського національного університету мистецтв ім..І.П.Котляревського. Гребенюк Н.Є. надавала науково обґрунтовані відповіді та практичні поради викладачам для подальшої успішної викладацької роботи. Велика активність учасників семінару свідчила про актуальність питань, що були обговорені на занятті.

   Після закінчення теоретичної частини було проведено майстер-клас з учнями мистецьких шкіл області та міста. Гребенюк Н.Є. на практиці пояснювала основні аспекти роботи викладача з учнем-вокалістом. У роботі майстер-класів взяли участь зі своїми учнями викладачі класу сольного співу Харківських ДМШ№ 11 та ДМШ № 9 ім. В.Сокальського та Люботинської ДМШ. Нашу школу представляли викладач Колесник Ольга Іванівна, концертмейстер Луцюк Ірина Володимирівна та учні Бридня Катерина і Балакірєва Дарья.

Репертуарні можливості дитячого голосу…

  По закінченню роботи семінару викладачі щиро подякували Гребенюк Наталії Євгенівні та виказали щире задоволення професійним рівнем роботи семінару, творчою атмосферою та настроєм, що панували на занятті.

 За матеріалами сайту ОНМЦ ПК