Пишаємося воїнами-інтернаціоналістами
Автор: Svetlana   Додано:18 лютого 2020   Переглядів:188   Категорія - [Ветеранські організації » Організація ветеранів]
 
 (голосів: 0)

Пишаємося воїнами-інтернаціоналістами

15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Напередодні свята біля пам’ятного знака загиблим бійцям ветерани-афганці і громадськість міста зібралися, щоб вшанувати учасників бойових дій на території інших держав.

Звучить державний Гімн і до учасників заходу зі словами привітання звернувся міський голова Леонід Лазуренко. Він наголосив, що у війні брали участь і наші молоді люботинці, які з честю виконали свій військовий обов’язок, і які й сьогодні є авторитетними ветеранами і активними громадянами нашого міста.

Привітали воїнів-інтернаціоналістів і депутат Харківської обласної ради, директор РФ «Південна залізниця», Микола Уманець та учасник бойових дій, голова Люботинської організації Ради ветеранів Афганістану Сергій Гриценко.  Вони подякували  за мужність і подвиг, виявлені ними у ті далекі роки, і побажали їм сімейної злагоди, міцного здоров’я, подальших успіхів в усіх добрих справах.

За дорученням Всеукраїнської асоціації ветеранів Афганістану та з нагоди Дня виводу військ із Афганістану Сергій Гриценко вручив пам’ятні медалі Леоніду Лазуренку і Миколі Уманцю за багаторічну підтримку ветеранського руху.

Учасники заходу вшанували пам'ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів хвилиною мовчання й покладанням квітів до пам’ятного знака.

Час лікує рани, серце, але не дає забути про пережите. І допоки ми пам’ятаємо героїв, доти вони  живуть у наших серцях. Пам'ять про героїв-люботинців, які не повернулися живими додому, увічнена в обелісках, пам’ятниках і меморіальних дошках.

Згадаймо наших земляків:

Давидова Валерія Івановича. Бойова  машина воїна прийняла на себе основний удар ворога. Жертвуючи собою, Валерій рятував своїх товаришів, дав їм можливість виконати своє бойове завдання. Нагороджений орденом Червоної Зірки (посмертно);

Савченка Олександра Дмитровича. Під час супроводу колони БТР Олександра був підбитий душманським гранатометом. Рятуючи  поранених товаришів, Олександр отримав смертельне поранення в голову. Нагороджений орденом Червоної Зірки (посмертно).

Омельченка Сергія Миколайовича. Воїн після нападу на їх сторожову заставу отримав важке поранення. Тиждень боролися лікарі за життя Сергія, але врятувати його не вдалося. Нагороджений орденом Червоної Зірки (посмертно).

Тижненка Сергія Володимировича. Упродовж  2-х років воїн побував у багатьох бойових операціях. Помер у шпиталі. Нагороджений орденом Червоної Зірки (посмертно).

Хоміча Сергія Олександровича.  Після прибуття до Кандагару воїн був призначений старшим водієм роти. Куля бандита підстерегла Сергія на маршруті. Нагороджений орденом Червоної Зірки (посмертно).

Ніхто не має права бути забутим!

Але незабутнє треба пам’ятати!

А щоб пам’ятати – треба знати.

Знати і пам’ятати!

Пишаємося воїнами-інтернаціоналістами
Пишаємося воїнами-інтернаціоналістами
Пишаємося воїнами-інтернаціоналістами
 

Микола Пархоменко – керівник прес-центра РОВ м. Люботин   Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.