Веб-портал міста Люботин » Безоплатна правова допомога » Чи можуть забрати житло за чужі борги?

 Чи можуть забрати житло за чужі борги?
Автор: Бутенко Анна   Додано:15 червня 2021   Переглядів:141   Категорія - [Безоплатна правова допомога]
 
 (голосів: 0)

Ситуації, коли з людини вимагають повернути чужі кредити 128176;та погрожують відібрати житло 127968;, стали доволі частими. Так що ж робити у такому випадку та чи можуть забрати житло за чужі борги – консультує фахівчиня Арцизького місцевого центру з надання БВПД Тетяна Соколова.
Якщо вам надходять дзвінки 128241; чи смс-повідомлення 128187;стосовно боргу 128176;, який ви не брали, потрібно розуміти, що стати приводом для стягнення заборгованості у цій ситуації може, як правило, тільки в трьох випадках:
10004;65039;Якщо ви виступаєте поручителем по кредиту (уклали з банком договір поруки 9997;127996;). У цьому випадку вам необхідно знати, що згідно зі статтею 554 ЦК України поручительство припускає солідарну відповідальність боржника 128589;127995;‍9794;65039; і поручителя 128129;127996;‍9794;65039;за погашення боргу.
10004;65039;Якщо ви є дружиною / чоловіком боржника (необхідно враховувати, що відповідно до статті 65 Сімейного кодексу України при укладенні договорів одним із подружжя вважається, що він діє за згодою другого з подружжя. Дружина 128587;‍9792;65039;, чоловік 128590;127995;‍9794;65039;має право на звернення до суду з позовом про визнання договору 128209;недійсним як такого, що укладений другим із подружжя без її, його згоди, якщо цей договір виходить за межі дрібного побутового. Водночас договір, укладений одним із подружжя в інтересах сім’ї, створює обов’язки для другого з подружжя, якщо майно, одержане за договором, використане в інтересах сім’ї).
10004;65039;Якщо ви – спадкоємець померлого боржника 9904;65039;, і вже вступили в права спадщини, оскільки до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті, за деяким виключенням (стаття 1218 ЦК України).
У всіх інших випадках батьки, діти, брати, сестри, племінники, знайомі та інші не несуть відповідальності за борги 128176;своїх родичів 128129;127996;‍9794;65039;129318;‍9792;65039;128590;127995;‍9794;65039;.
Тому, якщо робітники фінансової установи 127974;телефонують щодо сплати кредитної заборгованості за договором 128209;, який ви не укладали, але були поручителем (уклали з банком договір поруки), та попереджають, що заберуть ваше житло 127968;, то це можливо у випадках:
128204;якщо боржник не виконав свої зобов’язання перед кредитором, тобто не повернув борг 128176;;
128204;якщо кредитор подав до суду позов про стягнення з вас кредитної заборгованості і суд ухвалив відповідне рішення;
128204;якщо держаний або приватний виконавець звернув стягнення на нерухоме майно (житло), але це можливо у разі відсутності у вас достатніх коштів для погашення боргу чи рухомого майна та, якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати.
10071;65039;Якщо вам надходять дзвінки 128241;чи смс-повідомлення 128187;стосовно кредитної заборгованості за договором, який ви не укладали та за яким не виступали поручителем, то повертати борг третьої особи ви не зобов’язані та відібрати у вас житло ніхто не зможе, оскільки відсутня правова підстава. Найчастіше це спосіб, вживаний колекторами, щоб психологічно вплинути на самого недобросовісного боржника, розголосивши його недобросовісні дії з погашення боргу.
Детальніше читайте за посиланням 128073;https://bit.ly/3cdIKU6