Сайт міста Люботин » Головна » Сторінки історії: жовтень

 Сторінки історії: жовтень
Автор: Lubotin   Додано:1 жовтня 2011   Переглядів:1238   Категорія - [Головна, Історія]
 
 (голосів: 4)

У жовтні,

90 років тому, у 1921 р. помер Літкевич Павло Діомидович, який декілька раз був волосним старостою, а у 1917-1921 рр. секретарем Люботинського сільського виконкому.

1 жовтня,

140 років тому у 1871 р. власником Караванського спиртзаводу став Євген Михайлович Духівський згідно купчої, завіреної у натаріуса в м. Санкт-Петербург. Попереднім власником сіл Старого, Но­вого Мерчика, Каравану був Карл Федорович фон Мекк, але у сво­їх маєтках він жодного разу не був. (Губський П.В. Караван. — X.: Просвіта, 1998. — С. 66).

1 жовтня,

90 років тому, у 1921 р. всі школи Люботина було передано у роз­порядження спілки транспортників, що призвело до гострих про­блем у зв'язку із тривалими затримками у виплаті заробітної плати вчителям.

2 жовтня,

165 років тому, у 1846 р. Софія Федорівна Нестеренко (дівоче прізвище — Смородська), дружина державного селянина звернулася з клопотанням до Харківської казенної палати про закріплення за нею 1,5 десятин черезполосної землі в урочищі Закозарівському, яке дісталось їй у спадок від батька прапорщика Федора Смородського. На момент звертання два рідні брати Софії — хорунжий вій­ська чорноморського Григорій Федорович та неслужилий дворянин Микита Федорович Смородські померли, тому вона була єдиним спадкоємцем нерухомості. (ДАХО, ф. юз, оп. і, спр. 6, арк. 64).

6 жовтня,

90 років тому, у 1921 р. було створено Люботинську районну профспілку радянських працівників. Головою райпрофспілки було обрано Енвальда Петра Миколайовича, секретарем Мельника Афанасія Васильовича.

8 жовтня,

205 років тому, у 1806 р. статський радник і кавалер Григорій
Романович Шидловський продав харківському купцю Івану Мойсейовичу Ващенку плотину на р. Мерефі біля сіл Караван та Соломахівка з двома млинами і з ставком та лісу 379 дес. 1839 кв. саж.
за 5000 рублів.

11 жовтня,

90 років тому, у 1921 р. Валківським повітовим відділом народної освіти у Люботині було влаштовано дитячий будинок для голоду­ючих дітей.

13 жовтня,

10 років тому, у 2001 р. помер Почесний громадянин міста Люботина Доценко Іван Сергійович.

17 жовтня,

50 років тому, у 1961 р. відбулося офіційне відкриття школи-інтернату № 2 по вул. Кооперативній 38/2. Зараз це: навчально-виховний комплекс (дошкільний навчальний заклад — загально­освітня школа-інтернат І-ІІІ ст.) Харківської обласної ради.

20  жовтня,

85 років тому, у 1926 р. на засіданні президії Люботинської сіль­ської ради будо прийняте рішення про меліорацію Воронячого ярка та осушення ставу, колишнього власника Смородського.

20 жовтня,

70 років тому, у 1941 р. м. Люботин було окуповане фашистськи­ми військами.

27 жовтня,

5 років тому, у 2006 р. у мережі Інтернет з'явився неофіційний сайт "Люботин — Оnline" за адресою http://lubotin.ucoz.ru/. На сай­ті представлена загальна інформація про місто Люботин, розкриті цікаві сторінки його історії, наявна інформація про сучасне життя та проблеми міста. Є фотогалерея, дошка оголошень, форум, гос­тьова книга.

30 жовтня,

90 років тому, у 1921 р. відбулися загальні збори Люботинського сільського товариства. Голова зборів — Г.Д. Тижненко, секретар — Ф.І. Альбощий. створена комісія з надання допомоги голодаючим Поволжя у складі: Альбощого Г.Т., Бабича Ф.В., Почепецького І.Є., Середи В.Н., Зіменка М.О., ЛяшенкоД.В., Калашніка В.І., Луцен-ко О.О., Колісніченка Терентія, Гахова П.С., Каплуна Г.Є., Літкевича І.П., Глущенка Т.Д., Дяченка Дем'яна.

 

(Стрілець В. В. «Календар ювілейних та пам’ятних дат міста Люботина на 2011 рік», Люботин, ІВЦ ЛММК, 2011)   Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.