Веб-портал міста Люботин » Головна » Наш земляк, Почесний громадянин міста Еткало О. Я. брав участь у VII-му Міжнародному фестивалю духовного співу «Кременецькі хорові вечори «Ave Maria»

 Наш земляк, Почесний громадянин міста Еткало О. Я. брав участь у VII-му Міжнародному фестивалю духовного співу «Кременецькі хорові вечори «Ave Maria»
Автор: Chekardina   Додано:31 травня 2012   Переглядів:1469   Категорія - [Головна, Творчі таланти міста]
 
 (голосів: 0)

20 травня 2012року, у храмі Преображення Господа нашого Ісуса Христа м. Кременець Тернопільської області відбувся 7 міжнародний фестиваль духовного співу «Кременецькі хорові вечори Аve Maria».У фестивалі взяли участь одинадцять хорових колективів із України, Польщі та Молдови, церковні хори та світські творчі колективи (дорослі та дитячо-юнацькі). Серед них: хор священиків Дубенського благочиння Української Православної Церкви Київського Патріархату, художній керівник заслужений працівник культури України Кривенчук Олег Іванович; Архієрейський хор місто Варшава; хор «Рапсодія» місто Кишинів; хор «Міраж» місто Білосток; Архієрейський хор місто Луцьк; Архієрейський хор «Воскресіння» місто Рівне; Архієрейський хор Почаївської Лаври; хор Острозької Академії; хор «Глорія» місто Тернопіль; хор «Боян» місто Бережани;  хор «Весна» місто Кременець, хор ім. Ю. Словацького місто Кременець та ін.

http://cerkva.info/uk/news/visti/2417-7festyvalduhovnoimuzykykremenec.html 

Еткало О. Я. нагороджений дипломом учасника VII-го Міжнародного фестивалю духовного співу «Кременецькі хорові вечори «Ave Maria» за вагомий вклад в розвиток інтеграції та співробітництва народів європейської спільноти, високий професійний рівень та пропагування кращих зразків української та світової музичної культури.

Наш земляк, Почесний громадянин міста Еткало О. Я.  брав участь у VII-му Міжнародному фестивалю духовного співу «Кременецькі хорові вечори «Ave Maria»
 

Наш земляк, Почесний громадянин міста Еткало О. Я.  брав участь у VII-му Міжнародному фестивалю духовного співу «Кременецькі хорові вечори «Ave Maria»

 

Для довідки:

Еткало Олексій Якович, навчався у Харківській консерваторії, Донецькому музично–педагогічному інституті (ДМПІ), де під час навчання працював солістом хору Донецького оперного театру. По закінченні ДМПІ (1972) із дипломом оперного співака та викладача за направленням працював до 1977 р. солістом Чернівецької обласної філармонії, також у Буковинському ансамблі народної пісні й танцю (керівник – А. Кушнаренко). Побував у складі ансамблю з концертними програмами в усіх куточках колишнього СРСР. Окрім популярних українських народних пісень і романсів, у репертуарі співака (тенора) О. Я. Еткала оперні арії (арія Ленського з опери «Євгеній Онєгін» та ін..), твори Верді, Чайковського, Римського – Корсакова.

Із 1989 р. О. Я. Еткало є членом Асоціації діячів естрадного мистецтва України. Пише музику та виконує власні пісні на вірші українських поетів. Він – переможець численних Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів. Зокрема, як автор і виконавець брав участь у конкурсі «Боромля» 2005 р., а у 2006 р. здобув Гран-прі цього конкурсу. Став володарем Гран-прі фестивалю «Хотинський піснецвіт». Брав участь у «Пісенному вернісажі» 2006 р. і здобув Гран-прі 2007 р. Отримав Гран-прі й на «Пісенних медоборах-2007». Став лауреатом Міжнародного фестивалю «Печенізьке поле» 2008 р. Бере активну участь у мистецьких заходах як у Києві, так і в усіх регіонах України, де виступає зі своїми талановитими творами як автор і виконавець. Він – учасник творчих вечорів в Українському культурному центрі «Юність», концертів фестивалю «Слобожанський ярмарок» у Харкові, гала–концертів фестивалів «Боромля»,  «Шлягер року» в Києві та ін.

О. Я. Еткало – талановитий композитор. Його пісні «Знайди мене в снігах» (поезія С. Шумицького), «Сосна золота» (поезія Л. Талалая), «Яблуні цвітуть в Люботині» (поезія О. Ковальової) та багато інших часто виконуються по радіо та на телебаченні, стали популярними серед численних глядачів і слухачів.

Фахівці оцінюють О. Я. Еткала як високопрофесійного, вельми талановитого автора і виконавця у жанрі сучасної естрадної пісні, який гідно репрезентує мистецтво Слобожанщини та прославляє Люботин на Всеукраїнському й Міжнародному рівнях.


Харківське обласне відділення  Українського фонду культури (ХОВ УФК)   Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.