Веб-портал міста Люботин » Головна » Пенсії підвищуються

 Пенсії підвищуються
Автор: Lubotin   Додано:6 квітня 2009   Переглядів:1634   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2009 року № 198 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" встановлюється підвищеня до пенсій
з 1 квітня 2009 року - 7,50 грн.;
з 1 липня 2009 року - 14,20 грн.;
з 1 жовтня 2009 року - 28,40 грн.
Підвищення встановлюється непрацюючим пенсіонерам, незалежно від дати призначення (перерахунку) пенсій.
Для одержувачів пенсій у зв'язку з втратою годувальника підвищення надається незалежно від того, працюють вони чи ні, якщо пенсію на дитину або недіїздатну особу отримує мати або опікун.
Якщо пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначена і виплачується дитині до 18 років або учню до 23 років, то підвищення надається тільки тим, хто не працює.

Якщо пенсія у зв' язку з втратою годувальника призначена одночасно на непрацездатну матір (інвалід), яка працює і дітей, підвищення не надається.
Підвищення до пенсій будуть виплачуватися понад загального розміру пенсій (з урахуванням усіх надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсій за особливі заслуги перед Україною і інших доплат, встановлених законодавством) в межах максимальних розмірів пенсійних виплат, передбачених п. 10 постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року № 530.
Крім того постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2009 року № 198 визначено коєфіцієнт підвищення пенсій з 1 березня 2009 року в зв'язку з ростом величини середньої заробітної плати штатного працівника в Україні, відповідно до ст.42 Закона України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який склав 1.0674.

З 1 березня пенсії, призначені відповідно до Законів України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", "Про статус та соціальних захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про наукову і науково-технічну діяльність", в випадку коли розмір пенсійних виплат протягом 2008 року не збільшувався або збільшувався менше ніж на 6,74%, будуть підвищені на відповідний коєфіцієнт.

Управління Пенсійного фонду України
в Харківському районі Харківської області