Концерт-презентація книги
Автор: Svetlana   Додано:10 лютого 2020   Переглядів:183   Категорія - [Ветеранські організації » Організація ветеранів]
 
 (голосів: 0)

Концерт-презентація книги

Українська пісня - чарівна магія музики і слів

Іван Лисенко

            До Люботинської центральної бібліотеки на презентацію книги «Енциклопедія української пісні» поета Івана Максимовича Лисенка завітали жителі міста Люботин, Харкова та навколишніх сіл для того, щоб побачити виступ колективів, художніх ансамблів міста та ознайомитись з презентацією.

            Директор центральної бібліотеки Олена Володимирівна Алісова запросивши гостей до бібліотечної читальної зали, побажала всім гарних емоцій та чудового  настрою. Ведуча Ганна Агафонова і сценаристка Лідія Осінцева розповіли про те, що уже друга книга вийшла  в Україні. Вона висвітлює історію українських народних пісень, широкий їхній діапазон у світі, а також подається інформація про численні музичні організації та відомих діячів української музичної культури, які сприяли пропаганді нашої пісні. Ми можемо бути горді автором цього видання І.М. Лисенко, який народився в селянській сім’ї 21 серпня 1938 року в селі Черемушна, Валківського району. Закінчивши Черемушанську семерічку та  Огульцівську середню школи, вступає на філологічний факультет Харківського державного університету імені Каразіна.  Працював токарем на Харківському складальному заводі учителем в Руській Лозовій.

            Сьогодні ми представляємо творчість людини багаторічного таланту серед спілок журналістів, письменників, філолога, поета, музикознавця, енциклопедиста, літературознавця та краєзнавця, заслуженого діяча мистецтв України Івана Максимовича Лисенка. Понад 100 його статей друкувалися в енциклопедичних виданнях. Як відомо, що долю ми не вибираємо – вона вибирає нас. Так і сталося в житті І. М. Лисенка, його перестріли дві музи – після проголошення  Незалежності України, бо до цього він був серед заборонених авторів.

            Багато почесних гостей, які знають про творчу діяльність І.М. Лисенка прибули цього дня до м. Люботина з тим, щоб розповісти присутнім про творчу людину - нашого земляка. Серед них: керівник оркестру народних інструментів Будинку Культури Основ’янського району м. Харкова Олексій Ліськов, завідуюча літературною частиною театра імені Т. Шевченка м. Харкова Маргарита Корнющенко, викладач Харківського автодорожнього технікуму, директор музею цього закладу Тетяна Музіна, засновниця музею в селі Черемушна Таїсія Вітренко, керівник літературної частини Харківського державного академічного драматичного театру імені Т.Г. Шевченка Маргарита Корнющенко, викладач української мови і літератури Шарівського ліцею Валківського району, солістка Харківської філармонії Наталка Сидоренко, вчитель Огульцівської ЗОШ Наталія Яновська та інші.

На це дійство були запрошені гості: голова організації ветеранів України м. Люботина Сергій Котихін та почесні громадяни міста Люботина Олександр Кібальник і Микола Пархоменко.

            Підростаюче покоління зі словами Подяки звернулись  до письменника І.М. Лисенка,  за його велику працездатність в ім’я нашої культури, побажали щоб його патріотичний дух жив у душі кожного українця. На концерті відбувся виступ художніх колективів «Мрія», «Чарівниці», «Берегині», а також участь  приймала солістка Харківської філармонії Наталія Сидоренко. У її виконанні прозвучали пісні: «Ой не світи місяченьку», «Спати мені не хочеться», читала вірші українських поетів, а на закінчення разом з  музичними колективами та усіма присутніми заспівала пісню на слова Т.Г. Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий»

 

Концерт-презентація книги
Концерт-презентація книги
Концерт-презентація книги
Концерт-презентація книги

                           Микола Пархоменко – керівник прес-центра РОВ м. Люботин

                                                                                          Фото Петра Пархоменка   Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.