Зваблива веселка Миколи Пархоменка
Автор: Svetlana   Додано:11 серпня 2021   Переглядів:28   Категорія - [Ветеранські організації » Організація ветеранів]
 
 (голосів: 0)

Зваблива веселка Миколи Пархоменка

“Зачекайте літа у батьківській любові,

Я більше люблю, коли все розквіта,

Коли небо і доли навкруг веселкові.

Зачекайте, літа, зупиніться літа.

( Н. Зелена “ Зачекайте, літа “)

 

 Більшу частину свого життя Микола Пархоменко прожив у місті Люботині. Не одна сотня фотодокументів, матеріалів про рідне місто, чарівні пейзажі друкував він на сторінках газет :  ‘’   Трибуна трудящих ‘’, “Южная магистраль‘’, “ Слобідський край  ”,  “ Слово ветерана”.

Він знає і бачить красу, як митець-художник . ЇЇ треба вміти бачити, бо цей дар Бог дає не всім, а тільки тим, Хто по-справжньому закоханий у життя. У таких, як він, не очі дивляться, а душа.

   Він народився на Полтавщині у 1936 році, в селі  Очеретувате і мабуть тому , що зростав серед чудової природи, красивих пейзажів квітучих садів, безмежних родючих полів, має таке м’яке, чуйне серце, співучу, добру душу до людей.  Та , мабуть це і вплинуло на вибір майбутньої професії, до якої так довго йшов.

   У 1976 році закінчив Московський народний університет образотворчого мистецтва по спеціальності фотожурналіст. Журналістську роботу розпочав у 1984 році в Харківській районній газеті ‘’ Трибуна трудящих’’ на посаді редактора відділу фотоілюстрацій.

   За 25 років роботи в редакції газети ‘’ Трибуна трудящих’’ має численні нагороди : ‘’ Ветеран праці’’, дипломант обласних фотовиставок, переможець обласного конкурсу журналістів ‘’ Часопис – 1999’’, нагороджений за добросовісну, багаторічну працю ‘’ Почесною грамотою Національної  спілки журналістів України’’. Грамотою Харківської райдержадміністрації. Він Член Спілки журналістів України.

   Загальний стаж роботи Миколи Пархоменка складає 55 років. Це професіонал своєї справи, фото історик рідного краю, який має свій почерк в роботі. Він не втомлювався побувати скрізь в Харківському районі, в селах, радгоспах, святах, де б вони не відбувалися.

Високу оцінку його трудовій діяльності дала ветеранська організація Внутрішніх справ України м. Люботина, нагородивши його 15 серпня 2020 року Почесною відзнакою ‘’ Патріот України’’. Істинний патріот, який любить свій край, місто, та його людей і залишив нащадкам неповторні світлини, фотоетюди. Люботинці люблять, цінують його, як своєрідного мистецького феномена. З великою цікавістю проводилися його фотовиставки під назвою ‘’Люблю тебе, мій краю рідний ‘’, які відбувалися в Люботинському ліцеї, в краєзнавчому музеї, школах,в місті Харкові, в Мерефі. Не знайдеться в Люботині такого куточка, де б не побував Микола Пархоменко, зі своїм ‘’кришталевим  об’єктивом’’. Місцевий поет Олександр Кібальник писав:

‘’Пане, Миколо, уклін за духовність,

Слава богам, що такий є земляк –

Плідний,надійний,смиренний,гріховний,

Ось арсенал, яким марить козак ‘’

   Недарма його люблять люботинці, яким він віддав чимало сил і часу для досягнення належних успіхів. А тому він користується повагою, авторитетом у людей і носить з гордістю звання ‘’ Почесний громадянин міста’’.  Як підсумок своєї праці випустив книги :

-2006 рік -  ‘’ Слобідський край очима митця’’

-2011 рік -  ‘’Кришталевий об’єктив Миколи Пархоменко’’

   Опубліковано понад шести тисяч статей і фотознімків в засобах масової інформації. Було організовано 20 персональних фотовиставок. За його ініціативи була створена творча група при ветеранській міській організації, куди входили поети  Олександр Кибальник, Олександр Євтушенко, Кость Маковійський ( нині покійний), Любов Каракаптан, Лідія Кучерява, та ансамбль ‘’ Мрія’’. Вони проводили багато зустрічей з молоддю. Своєю творчістю прививали любов до родини, рідного краю, поезії та української пісні. Незважаючи на те, що Микола Дмитрович  перебуває на заслуженому відпочинку, він працює в прес-центрі ветеранської організації вже багато років. Особливі увагу приділяє ветеранам Другої світової війни, ветеранам праці, дітям війни, не проходить осторонь важливих подій, які відбуваються в місті. Його праця людям потрібна.

   В Миколи Дмитровича хороша сім’я. Разом з дружиною Раїсою Іванівною ( нині покійною ) виховали сина і доньку, четверо онуків, двох правнуків, які його люблять, шанують, бережуть.

   Рада організації ветеранів України м. Люботина, Люботинська громада, шанувальники творчості, щиро, сердечно, з великою повагою, вітають з  85-річним ювілеєм шановного Пархоменка Миколу Дмитровича. Зичимо міцного здоров’я, сімейного затишку, творчого натхнення. Бережіть свого серця запал.

‘’Нехай тобі гарненько весниться

По кожній , ще неквітнувшій порі ‘’

 

Лідія Кучерява – член прес-центра Люботинської РОВУ, голова ПВО сел.. Караван.

    Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.