Веб-портал міста Люботин » Ветеранські організації » Організація ветеранів » 15 серпня свій 80–річний ювілей відзначає Почесний громадянин міста Люботин, член Національної спілки журналістів, керівник прес-центру ветеранської організації м. Люботин Микола Дмитрович Пархоменко

 15 серпня свій 80–річний ювілей відзначає Почесний громадянин міста Люботин, член Національної спілки журналістів, керівник прес-центру ветеранської організації м. Люботин Микола Дмитрович Пархоменко
Автор: Chekardina   Додано:15 серпня 2016   Переглядів:1028   Категорія - [Ветеранські організації » Організація ветеранів]
 
 (голосів: 1)

15 серпня свій 80–річний ювілей відзначає Почесний громадянин міста Люботин, член Національної спілки журналістів, керівник прес-центру ветеранської організації м. Люботин Микола Дмитрович Пархоменко, який чверть віку присвятив фотожурналістиці.


Жодна презентація не обходилася без його фоторобіт: змістовних, ліричних. Друкуються вони і на сторінках „Слобідського краю”.

Біля цих світлин  проводять заняття з краєзнавства вчителі місцевих шкіл. Адже чимало фоторобіт Миколи Пархоменка вже стали історією: деяких краєвидів у такому вигляді, як їх вихопило око майстра, вже немає на землі.

Більшу частину життя Микола Пархоменко прожив у Люботині. Тож на багатьох його фотографіях саме Люботин та люботинці. І це вже не просто фотографії, а фотокартини, а подекуди, й фотодокументи.

У 16 років він вступив до залізничного училища. Після училища отримав направлення на станцію Дьома, що загубилася в лісах, неподалік Уфи. Працював у суворому краю, такому не схожому на Україну. Коли ж на залізниці почалася технічна революція, Микола Пархоменко завербувався на цілину.

Звідти, із зернорадгоспу „Матраєвський”, призвали його до армії.

Безкрая цілина змінилася морськими одеськими пейзажами. Хоча служив не на флоті, а у військово-повітряних силах. Два рази навіть брав участь у військовому параді. В армії набув кілька спеціальностей, зокрема шофера, електромеханіка.

Армійська професія згодилася й на цивільній службі, коли одружився й переїхав до Люботина, де став працювати електриком Будинку відпочинку „Медик”. 

Робота в закладі давала натхнення на хобі – аматорської фотографії. З фотоапаратом не розлучався з дитинства. Перші знімки робив німецьким трофейним фотоапаратом, перші фотоплівки зберігає донині. А після армії придбав уже вітчизняну „Смену”.

Фотографував односельців, рідне село Очеретувате. Світлини, зроблені аматором і відіслані в семенівську райгазету Полтавщини, привернули увагу фахівців, які порадили займатися цим серйозно.

Згодом Микола здобув першу премію серед непрофесіоналів. Його направили на курси сількорів у Полтаву.

Потім закінчив Московський університет образотворчого мистецтва.

Сьогодні Микола Пархоменко – професіонал своєї справи, фотоісторик рідного краю, який має свій власний творчий почерк.

Виставка люботинця проходила і в Харківському художньому музеї.

Брав Микола Дмитрович активну участь у художньому оформленні літературного альманаху К. Маковійського „Пролісок”, збірок О .Євтушенка „Край-дивограй”, Т. Безрукової „Буди – фаянсова столиця України”, В. Стрільця „Люботин. Історико-краєзнавчий нарис”, книги „Перлина землі Слобожанської”.

Побачило світ видання М. Пархоменка „Слобожанський край очима митця”, у якому знайшли місце найкращі фотороботи журналіста і яке здобуло чимало прихильників серед дітей і дорослих, не байдужих до краси рідної землі.

Шановному землякові бажаємо міцного здоров’я, мирного неба та активного довголіття!

    Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.