Звіт відділу у справах молоді та спорту за 2014 рік
Автор: Svetlana   Додано:22 січня 2015   Переглядів:1002   Категорія - [Архів (до 2018 р.) » Інформація виконавчих органів » Відділ у справах молоді та спорту]
 
 (голосів: 0)

Звіт відділу у справах  молоді та спортуза 2014 рік            

  Протягом 2014 року основними завданнями відділу була  робота по реалізації державної  політики у галузі фізичної культури та спорту, забезпечення оздоровлення і відпочинку дітей та молодіжна політика.   Аналіз роботи у галузі фізичної культури та спорту. Координація роботи з  фізичної  культури та спорту по місту здійснюється Координаційною  радою з питань розвитку фізичної культури та спорту у м. Люботині, спортивні заходи проводяться відповідно до «Міської соціальної програми розвитку фізичної культури та спорту на 2012 – 2016 роки» затвердженої рішення ХVІІ сесії VІ скликання Люботинської міської ради від 27.01.2012 року №15 та міського календаря спортивних заходів. Фізкультурні кадри:Загальна кількість  штатних спеціалістів по галузі у місті складає – 15 осіб, з них зі спеціальною вищою освітою – 9, що 10% менше показників минулого року.  Штатна чисельність фізкультурних працівників у системі освіти складає – 7 осіб, що на 30% менше минулого року. Штатна чисельність тренерів ДЮСШ складає – 2 особи, що відповідає рівню 2013 року. Спортивні споруди. На території міста розташовані 45 спортивних споруд, які перебувають у різних формах власності. Майже усі вони працюють на повну потужність, лише стрілецький тир, що перебуває у підпорядкуванні Люботинського ліцею залізничного транспорту не працює протягом багатьох років,через аварійний стан приміщення. Усі власники спортивних споруд підтримують їх у задовільному стані. У 2014  році за допомогою депутата обласної ради Лазуренко Л.І. було встановлено нові вхідні двері до спортивної зали Залізничного ліцею. За підтримки депутата міської ради Нечипоренка О.С. на території міського парку був встановлений новий спортивний майданчик з варкауту.           

  Проводиться робота щодо внесення спортивних споруд до Єдиного всеукраїнського реєстру спортивних споруд. Уже внесено до реєстру міський стадіон «Олімпієць». Проведено підготовчу роботу щодо внесення до реєстру ще 3 споруд, які відповідають необхідних стандартам. Фізкультурно – оздоровча робота. Протягом звітного  періоду  у місті було охоплено  фізкультурно - оздоровчою роботою близько 7000 мешканців міста, що на 7% більше минулого року. Покращилися показники залучення дітей до занять  усіма видами фізкультурно - оздоровчої роботи 1551осіб ( що на 13 % більше 2013 року). Також відбулося покращення показника відвідування занять з фізичної культури 3225 учнів (на 25% більше 2013 року), що стало можливе через введення занять з фізичної культури в усіх ДНЗ міста.   Покращилися показники відвідання занять з фізичної культури 3 рази на тиждень 1758 учнів (на 60% більше 2013 року). Нажаль, збільшився показник дітей, що віднесені за станом здоров’я до спеціальних медичних груп 681 особа (у 2013 році 16), але лише 18 з них не займаються фізичною культурою за станом здоров’я.    Протягом звітного періоду було проведено 83 спортивних заходи, якими охоплено 5 300 учасників, було забезпечено участь у 19 заходах обласного рівня.            

  Організована робота груп здоров’я з футзалу, волейболу, міні- футболу, настільного тенісу, пляжного волейболу, шахів та шашок, якими охоплено близько 3 500 осіб.                      

  Вперше  була проведена у нашому місту  Міська спартакіада  з допризовної молоді, змагання проводилися за системою чотириборство: біг на 100 м., підтягування на перекладені, біг на 3 км. та метання гранати. Участь приймали команди з 4   ЗНЗ міста, усього 18 учасників. За підсумками командних виступів  представників загальноосвітніх закладів маємо наступні результати :  Люботинська ЗОШ№3 – ІІІ місце, Люботинський НВК№2 – ІІ місце та переможцями змагань стала Люботинська ЗОШ№5. Також, по індивідуальним   результатам за підсумками дисциплін:  Бєлозьоров Олег (НВК№») – ІІІ місце,  Піскун Віталій (ЗОШ№5) – ІІ місце, двоє учасників отримати однакові результати та розділили І місце – Луценко Андрій (ЗОШ№5) та Москаленко Артем (ЗОШ№5).За підсумками   змагань були відібрані кращі представники, які були направлені на Спартакіаду області з допризовної підготовки, де зайняли  6 місце з  22 команд учасників. Спортивна робота.                       

  Основна  спортивна   робота  у  місті  проводиться  міською   ДЮСШ. Станом на 01.05.2015 року у школі навчаються 198 учнів за 5 видами спорту, що на 25 % менше підсумків минулого року. Протягом року у закладі навчалося 300 – 320 учнів, але через перехід на іншу роботу   декількох тренерів, кількість учнів зменшилася. ДЮСШ має високий  рівень проведення навчальних  занять у  спортивних секціях. Представники закладу постійно приймають участь та займають призові місця у заходах вищого рівня. Уперше за період роботи школи 57 учням були присвоєно  юнацькі спортивні розряди: баскетбол – 7 спортсменам ; важка атлетика – 10 спортсменам; волейбол – 20 спортсменам та футбол – 20 спортсменам. Фінансування . На фінансування галузі було витрачено кошти у сумі – 512,3 тис.грн., (на 14 % більше 2013 року) з них з міського бюджету – 501, 3 тис.грн. (30% більше минулого року).  На фінансування роботи  КЗМЦЗФН «Спорт для всіх» витрачено  - 139,6 тис.грн. та на фінансування роботи   ДЮСШ витрачено  – 361,7 тис.грн.  Для забезпечення придбання спортивного обладнання та інвентарю – 48,3 тис.грн., з них 30,0 тис.грн на придбання обладнання довгострокового використання (на 40% більше 2013 року), на спортивні заходи та навчально – тренувальна робота – 13, 3 тис.грн. (на 50% менше минулого року).     Не зважаючи на складну економічну ситуацію на фінансування галузі попередньо  заплановано у міському бюджеті кошти у сумі 446,5 тис.грн., що дасть змогу забезпечити роботу спортивних закладів у звичайному режимі.   Організаційно – практичні заходи щодо розвитку фізичної культури та спорту.                     

  Протягом 2014 року було проведено 14 засідань Координаційної ради  з питань  розвитку  фізичної культури та спорту у м. Люботині. питання «Про організацію фізкультурно – оздоровчої та фізкультурно – масової роботи в  м. Люботині, діяльність Комунального закладу міський центр фізичного здоров’я населення  «Спорт для всіх»»  розглядалося на засіданні виконавчого комітету Люботинської міської ради .На сесії Люботинської міської ради розглядалися 4 питання по галузі та винесено відповідні  рішення:  «Про хід виконання Міської соціальної програми розвитку фізичної культури та спорту на 2012 – 2016 роки у 2013 році та внесення змін до програми», «Про внесення змін до штатного розпису Люботинської дитячо-юнацької школи»,  «Про  відміну рішення щодо внесення змін до штатного розпису Люботинської дитячо-юнацької школи» та «Про здійснення  фізкультурно – оздоровчої роботи в місті та роботу Люботинської  ДЮСШ у 2014 році». У березні 2014 року було проведено круглий стіл «Залучення дітей та молоді міста до занять фізичною культурою та спортом, популяризація здорового способу життя» до роботи у якому було залучено керівництво міста, представники освіти, медицини, ДЮСШ, Залізничного ліцею, видатних спортсменів міста, тренерів та керівників федерацій з видів спорту.         

    Уперше у нашому місті  03 – 04 грудня 2014 року  проводився обласний семінар  з керівниками структурних підрозділів органів виконавчої влади з питань фізичної культури та спорту райдержадміністрацій та  міських рад міст обласного значення на базі Харківського центру професійної освіти На заході були присутні представників  усіх районів та міст області, представники Департаменту,  громадських спортивних організацій та дитячих спортивних шкіл, керівництво нашого міста.   Усього у семінарі прийняли участь  46  осіб.              

    Організація роботи щодо відпочинку та оздоровлення дітей.Організація роботи з вищезазначеного питання проводиться на виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», розпорядження Харківської обласної державної адміністрації від 21.04.2010 року №205 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей в 2010 – 2015 роках»,  Комплексної міської програми «Майбутнє Люботинщини» на 2011 – 2015 роки  затвердженої рішенням ІІ сесії VІ скликання Люботинської міської ради від 15.12.2010 року №28 та  рішення виконавчого комітету Люботинської міської ради від 08.04.2014 року №75 «Про організацію відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2014 році». Координація роботи по забезпеченню оздоровлення та відпочинку дітей здійснювалася міським Штабом по організації відпочинку та оздоровлення  дітей. Для перевірки готовності до роботи закладів відпочинку та оздоровлення, що розташовані на території міста було створено відповідні комісії. Табори з денним перебуванням та заміський оздоровчий заклад «Літня школа Бойка» почали свою роботу згідно запланованого графіку. Табори з денним перебуванням працювали    І зміну, яка становить 14 днів, де було охоплено  475 дітей (що на 7% менше минулого року), а заміський оздоровчий заклад працював 5 змін, 4 відпочинкові та 1 оздоровча, у закладі відпочило 810 дітей, що майже на 50% більше минулого року.За кошти міського бюджету було придбано 49 путівок на І зміну у ДОТ  «Ялинка» Валківського району, що на 22,5% більше  минулого року. За цими путівками були оздоровлені діти пільгових категорій міста.              

   За безкоштовними путівками, що були  надані   Департаментом  у справах  молоді та спорту Харківської облдержадміністрації,   забезпечено оздоровлення  у заміських дитячих  оздоровчих закладах  – 57 дітей пільгових категорій , що на 26 дітей   більше аналогічного періоду  2013 року.     Особлива увага приділялася оздоровленню дітей - сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. У місті на обліку перебуває 25 дітей цієї категорії, що підлягають оздоровленню. Було забезпечено 100% охоплення оздоровчими заходами  дітей  вищезазначеної категорії.    

    Для забезпечення заходів з відпочинку та оздоровлення дітей, що проводяться у рамках Комплексної міської програми «Майбутнє Люботинщини»,  з міського бюджету було виділено 231,3 тис.грн., що на 50%  більше минулого року.  Робота з дітьми та молоддю.          

    З метою організації роботи з обдарованими дітьми та молоддю міста було проведено низку заходів. Протягом березня – квітня було проведено відбіркові тури міського фестивалю – конкурсу «Люботинські джерела» за номінаціями «Хореографія» та «Вокальне мистецтво». У фестивалі  прийняли  участь  320 учасників. Переможці були учасниками міського гала концерту до Міжнародного дня захисту дітей. Діти отримали подарунки, що були придбані за спонсорські кошти.            

     У квітні проведено міський етап обласного фестивалю юних талантів «Весняні дзвіночки» у якому взяли участь близько 250 дітей. Фестиваль проходив за номінаціями: «Вокальне мистецтво» та «Хореографія». Переможцями заходу за підсумками обласного фестивалю стали: два хореографічні номери та 5 вокальних. За підсумками обласного фестивалі нашим переможцям було надано 20 путівок на оздоровчу зміну «Лідер» до дитячого санаторію «Таврія», що розташований  у м. Скадовськ, Херсонської області.  

    Проведено  18 заходів з протидії негативним проявів у молодіжному та дитячому середовищі,якими було охоплено 920 осіб. Проведено 11 заходів з профорієнтації та працевлаштування,якими було охоплено 720 осіб.  Проводиться системна робота з оновлення паспорту під облікових категорій.   У грудні 2014 року до новорічних свят та Дня Святого Миколая було придбано 200 солодких подарунків  та роздано  дітям пільгових категорій. З міського бюджету на вищезазначені цілі було виділено кошти у сумі 5,0 тис.грн.  Надання консультацій  мешканцям міста з питань, що входять до  компетенції відділу.З відпочинку та оздоровлення дітей – 280 особам, отримання статусу багатодітної сім’ї та подовження терміну посвідчень – 17 особам, роботи спортивних секцій – 18 особам, багатодітним матерям щодо отримання почесного звання України «Мати – героїня» - 8 особам та інші питання – 160 осіб. 
Начальник відділу

Лазоренко С.І.   Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.