Веб-портал міста Люботин » Головна » 23 квітня - Всесвітній день книги й авторського права

 23 квітня - Всесвітній день книги й авторського права
Автор: Lubotin   Додано:23 квітня 2021   Переглядів:420   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Хто полюбить книгу,

той далеко піде у своєму розвитку.

Книга рятує душу від здерев’яніння»

Т.Г. Шевченко

 

23 квітня - Всесвітній день книги й авторського права.

 

У квітні 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року.

 Чудова традиція святкування Дня книги народилась у Каталонії, де 23 квітня, у День Святого Георга, традиційно дарували троянду за кожну куплену книжку. Цього дня також було прийнято дарувати книги близьким. Однак серйознішою причиною для вибору саме цієї дати послужило те, що багато відомих письменників народились або померли 23 квітня. Наприклад, М. Сервантес, В. Шекспір, Л. Вега, М. Дрюон, В. Набоков;  з українських – Григорій Тютюнник, Василь Земляк, Олександр Гаврилюк, Василь Кухта, Андрій Курков.

У Всесвітній день книги і авторського права, який святкують у 190 країнах світу, вся спільнота  – і ті, хто читає, і ті, хто пише, видає та продає книжкову продукцію, – складають програми заходів, які свідчать про їхню любов до книги.

Крім цього, існує ще одна традиція у сьогоднішнього свята — щорічно, від 2001 року, в цей день називається місто, якому присвоєно звання Світової столиці книги (присуджується на один рік). 

Книжковою столицею світу 2020 року була столиця Малайзії Куала-Лумпур. Це місто було обране серед інших завдяки сильному фокусі на інклюзивній освіті та створенні умов у доступі для читання різних мешканців.

 

23 квітня - Всесвітній день книги й авторського права


 

23 квітня 2021 року естафету передачі титулу Всесвітньої книжкової столиці прийме грузинське місто Тбілісі.

Щороку місто, назване книжковою столицею світу, зобов’язується сприяти популяризації книжок та читання і реалізовувати програму відповідних заходів протягом одного року. 

 Святкування Всесвітнього дня книги та авторського права має на меті привернути увагу людей до книги як джерела отримання знань та засобу комунікації, підкреслити особливого значення ролі книг і авторського права в розвитку культури. Традиційно в цей день у багатьох країнах світу проводяться виставки, громадські читання, конференції, присвячені проблемам захисту інтелектуальної власності та книговидання, в усьому світі цього дня купують, дарують, читають книжки.

 Вітаємо бібліотекарів, вчителів, авторів, видавців, редакторів та всіх, хто причетний до книжкової справи, хто щиро любить книжки, із Всесвітнім днем книги й авторського права!

 

Директор Люботинської ЦБС  

Олена АЛІСОВА